i-MSCP 1.3.x - en to da_DK translation catalogue (1446 entries)

en:  Admin / Support / Open Tickets
da_DK: Admin / Support / Åbne Tickets

en:  Client / Webtools / Custom Error Pages / Edit Custom Error Page
da_DK: Kunde / Webværktøjer / brugerdefinerede fejlsider / Edit Brugerdefineret Fejlside

en:  Wrong IP address.
da_DK: Forkert IP adresse.

en: %%s must be lower than %%s.
da_DK: %%s skal være mindre end %%s.

en: %1$d / %2$d of %3$d
da_DK: %1$d / %2$d af %3$d

en: %1$d / %2$d of %3$d</b>
da_DK: %1$d / %2$d af %3$d</b>

en: %1$d / %2$d of unlimited
da_DK: %1$d / %2$d af ubegrænset

en: %1$d of %2$d
da_DK: %1$d af %2$d

en: %1$d%% [%2$s of %3$s]
da_DK: %1$d%% [%2$s af %3$s]

en: %1$d%% [%2$s of unlimited]
da_DK: %1$d%% [%2$s af ubegrænset]

en: %1$s - (Softwaredepot)
da_DK: %1$s - (Software depot)

en: %1$s - (Version: %2$s, Language: %3$s)
da_DK: %1$s - (Version: %2$s, Sprog: %3$s)

en: %1$s / %2$s of %3$s
da_DK: %1$s / %2$s af %3$s

en: %1$s / %2$s of unlimited
da_DK: %1$s / %2$s af ubegrænset

en: %1$s of %2$s
da_DK: %1$s af %2$s

en: %1$s of <b>unlimited</b>
da_DK: %1$s af <b>ubegrænset</b> MB

en: %1$s you are now logged as %2$s
da_DK: %1$s du er nu logged som %2$s

en: %1$s%% [%2$s of %3$s]
da_DK: %1$s%% [%2$s af %3$s]

en: %1$s%% [%2$s of unlimited]
da_DK: %1$s%% [%2$s af ubegrænset]

en: %d %s remaining until account expiration
da_DK: %d %s tilbage før kontoudløbsdato

en: %d / unlimited
da_DK: %d / ubegrænset

en: %d Service(s) port successfully updateds
da_DK: %d Service(s) port succesfuldt opdateret

en: %d configuration parameter(s) have/has been created.
da_DK: %d konfigurationsparametrer er blevet oprettet.

en: %d configuration parameter(s) have/has been updated.
da_DK: %d konfigurationsparametrer er blevet opdateret.

en: %d of %s
da_DK: %d af %s

en: %d strings translated
da_DK: %d strenge oversat

en: %s / unlimited
da_DK: %s / ubegrænset

en: %s account successfully deleted.
da_DK: %s konto slettet.

en: %s doesn't exist or is empty.
da_DK: %s findes ikke eller er tom.

en: %s is not a valid i-MSCP language file.
da_DK: %s er ikke en gyldig i-MSCP sprogfil.

en: %s is not allowed as subdomain label.
da_DK: %s er ikke tilladt som subdomæne label.

en: %s of %s
da_DK: %s af %s

en: %s of unlimited
da_DK: %s af ubegrænset

en: %s page
da_DK: %s side

en: %s: The clients consumption (%s) for this reseller is greater than the new limit.
da_DK: %s: Klientens forbrug (%s) for denne forhandler er større end den nye grænse.

en: %s: The total of items (%s) already assigned by the reseller is greater than the new limit.
da_DK: %s: Det totale antal elementer (%s) som allerede er tildelt af forhandler er større end den nye grænse.

en: %s: This reseller has customer(s) with unlimited items.
da_DK: %s: Denne forhandler har kunde(r) med ubegrænsede elementer.

en: %s: You cannot disable a service already sold to reseller's customers.
da_DK: %s: Du kan ikke deaktivere en tjeneste allerede solgt til forhandler's kunder.

en: %s::getInfo() not implemented and %s not found. This is a bug in the %s plugin which must be reported to the author(s).
da_DK: %s::getInfo() ikke implementeret og %s ikke fundet. Dette er en fejl i %s plugin og bør indberettes til plugin udvikler(ne).

en: '%%hostname%%' does not appear to have a valid MX record for the email address '%%value%%'
da_DK: '%%hostname%%' synes ikke at have en gyldig MX record til e-mail adressen '%%value%%'

en: '%%hostname%%' is no valid hostname for email address '%%value%%'
da_DK: '%%hostname%%' er ikke et gyldig hostname for email-adressen '%%value%%'

en: '%%hostname%%' is not in a routable network segment. The email address '%%value%%' should not be resolved from public network
da_DK: '%%hostname%%' kan ikke rutes i noget netværk segment. E-mail adressen '%%value%%' bør ikke resolves fra offentligt netværk

en: '%%localPart%%' can not be matched against dot-atom format
da_DK: '%%localPart%%' kan ikke matches mod dot-atom-format

en: '%%localPart%%' can not be matched against quoted-string format
da_DK: '%%localPart%%' kan ikke matches mod quoted-string format

en: '%%localPart%%' is no valid local part for email address '%%value%%'
da_DK: '%%localPart%%' er ikke en valid part for e-mail adressen '%%value%%'

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot extract TLD part
da_DK: '%%value%%' synes at være et DNS værtsnavn men kan ikke udtrække TLD delen

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot match TLD against known list
da_DK: '%%value%%' synes at være et DNS værtsnavn men kan ikke matche TLD mod kendte lister

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot match against hostname schema for TLD '%%tld%%'
da_DK: '%%value%%' synes at være et DNS værtsnavn men kan ikke matche mod værtsnavn schema for TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but contains a dash in an invalid position
da_DK: '%%value%%' ser ud til at være et DNS-værtsnavn, men indeholder en bindestreg på en ugyldig position

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but the given punycode notation cannot be decoded
da_DK: '%%value%%' synes at være et DNS værtsnavn men den givne punycode notation kan ikke afkodes

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot extract TLD part
da_DK: '%%value%%' synes at være et domænenavn, men kan ikke udtrække TLD delen

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot match TLD against known list
da_DK: '%%value%%' synes at være et domænenavn, men kan ikke matche TLD mod kendte lister

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot match against domain name schema for TLD '%%tld%%'
da_DK: '%%value%%' synes at være et domænenavn, men kan ikke matche mod domænenavn schema for TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a domain name but contains a dash in an invalid position
da_DK: '%%value%%' synes at være et domænenavn, men indeholder en bindestreg på en ugyldig position

en: '%%value%%' appears to be a domain name but the given punycode notation cannot be decoded
da_DK: '%%value%%' synes at være et domænenavn, men den givne punycode notation kan ikke afkodes

en: '%%value%%' appears to be a local network name but local network names are not allowed
da_DK: '%%value%%' synes at være et lokalt netværksnavn, men lokale netværksnavne er ikke tilladt

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot extract TLD part
da_DK: '%%value%%' synes at være et underdomæne navn, men kan ikke udtrække TLD delen

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot match TLD against known list
da_DK: '%%value%%' synes at være et underdomæne navn, men kan ikke matche TLD mod kendte lister

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot match against subdomain schema for TLD '%%tld%%'
da_DK: '%%value%%' synes at være et underdomæne navn, men kan ikke matche mod underdomæne schema for TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but contains a dash in an invalid position
da_DK: '%%value%%' synes at være et underdomæne navn, men indeholder en bindestreg på en ugyldig position

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but the given punycode notation cannot be decoded
da_DK: '%%value%%' synes at være en subdomænenavnet men den givne punycode notation kan ikke afkodes

en: '%%value%%' appears to be an IP address, but IP addresses are not allowed
da_DK: '%%value%%' synes at være en IP-adresse, men IP-adresser er ikke tilladt

en: '%%value%%' does not appear to be a valid IP address
da_DK: '%%value%%' synes ikke at være en gyldig IP-adresse

en: '%%value%%' does not appear to be a valid URI hostname
da_DK: '%%value%%' synes ikke at være et gyldigt URI værtsnavn

en: '%%value%%' does not appear to be a valid local network name
da_DK: '%%value%%' synes ikke at være et gyldigt lokalt netværksnavn

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a DNS hostname
da_DK: '%%value%%' svarer ikke til den forventede struktur for et DNS-værtsnavn

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a domain name
da_DK: '%%value%%' svarer ikke til den forventede struktur for et domænenavn

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a subdomain name
da_DK: '%%value%%' svarer ikke til den forventede struktur for et underdomæne navn

en: '%%value%%' exceeds the allowed length
da_DK: '%%value%%' overskrider den tilladte længde

en: '%%value%' is no valid email address in the basic format local-part@hostname
da_DK: '%%value%%' er ikke en gyldig e-mail-adresse i dens basale format lokale-del@hostname

en: (filtered from %s total records)
da_DK: (filtreret fra %s samlede poster)

en: (usually named
da_DK: (normalt kaldet

en: A PHP extension stopped the file upload.
da_DK: En PHP extension stoppede fil upload.

en: A database update is available
da_DK: En database opdatering er tilgængelig

en: A hosting plan with same name already exists.
da_DK: En hosting plan med samme navn findes allerede.

en: A new i-MSCP version is available
da_DK: En ny I-MSCP version er tilgængelig

en: Access your domain statistics through the Web interface.
da_DK: Få adgang til dine domæne statistik via web interface.

en: Access your files through the web interface.
da_DK: Få adgang til dine filer via web interface.

en: Access your mail through the web interface.
da_DK: Få adgang til din mail via web interface.

en: Account data
da_DK: Konto data

en: Account limits
da_DK: konto grænser

en: Account name
da_DK: Kontonavn

en: Account overview
da_DK: Kontooversigt

en: Account summary
da_DK: Kontooversigt

en: Account type
da_DK: Konto type

en: Action
da_DK: Handling

en: Action has been stopped.
da_DK: Handling er stoppet.

en: Action has failed.
da_DK: Handling er fejlet.

en: Actions
da_DK: Handlinger

en: Activate
da_DK: Aktivere

en: Activate this plugin
da_DK: Aktiver dette plugin

en: Activated
da_DK: Aktiveret

en: Activated software
da_DK: Aktiveret software

en: Activation email
da_DK: Aktiverings e-mail

en: Activation in progress...
da_DK: Aktivering sat i gang...

en: Activation link expire time <small>(In minutes)</small>
da_DK: Aktiverings link udløbs tid <small>(I minutter)</small>

en: Add
da_DK: Tilføj

en: Add FTP account
da_DK: Tilføj FTP-konto

en: Add Htaccess group
da_DK: Tilføj Htaccess gruppe

en: Add Htaccess user
da_DK: Tilføj Htaccess bruger

en: Add SQL database
da_DK: Tilføj SQL database

en: Add SQL user
da_DK: Tilføj SQL bruger

en: Add SSL certificate
da_DK: Tilføj SSL certifikat

en: Add admin
da_DK: Tilføj admin

en: Add catchall
da_DK: Tilføj catchall

en: Add custom menu
da_DK: Tilføj brugerdefineret menu

en: Add customer
da_DK: Tilføj kunde

en: Add customer - Next step
da_DK: Tilføj kunde - Næste step

en: Add domain alias
da_DK: Tilføj domæne alias

en: Add email account
da_DK: Tilføj e-mail konto

en: Add group
da_DK: Tilføj gruppe

en: Add hosting plan
da_DK: Tilføj hosting plan

en: Add new IP address
da_DK: Tilføj ny IP adresse

en: Add new protected area
da_DK: Tilføj nyt beskyttet område

en: Add new service port
da_DK: Tilføj ny service port

en: Add permissions
da_DK: Tilføj tilladelse

en: Add permissions for reseller to software:
da_DK: Tilføj tilladelser for forhandler til software:

en: Add protected area
da_DK: Tilføj beskyttet område

en: Add reseller
da_DK: Tilføj forhandlere

en: Add subdomain
da_DK: Tilføj Subdomæne

en: Add user
da_DK: Tilføj bruger

en: Added by
da_DK: Tilføjet af

en: Addition in progress...
da_DK: Tilføjelse sat i gang...

en: Additional data
da_DK: Ekstra data

en: Admin / General / Overview
da_DK: Admin / General / Overblik

en: Admin / Profile / Account Summary
da_DK: Admin / Profil / Samlet Konto Oversigt

en: Admin / Profile / Language
da_DK: Admin / Profil / Sprog

en: Admin / Profile / Layout
da_DK: Admin / Profil / Layout

en: Admin / Profile / Password
da_DK: Admin / Profil / Kodeord

en: Admin / Profile / Personal Data
da_DK: Admin / Profil / Personlig Data

en: Admin / Settings
da_DK: Admin / Indstillinger

en: Admin / Settings / IP Management
da_DK: Admin / Indstillinger / IP administration

en: Admin / Settings / Languages
da_DK: Admin / Indstillinger / Sprog

en: Admin / Settings / Lost Password Email
da_DK: Admin / Indstillinger / Glemt adgangskode e-mail

en: Admin / Settings / Plugin Management
da_DK: Admin / Indstillinger / Plugin administration

en: Admin / Settings / Server Traffic
da_DK: Admin / Indstillinger / Server Trafik

en: Admin / Settings / Service Ports
da_DK: Admin / Indstillinger / Service Porte

en: Admin / Settings / Software Management
da_DK: Admin / Indstillinger / Software administration

en: Admin / Settings / Software Options
da_DK: Admin / Indstillinger / Software Valgmuligheder

en: Admin / Settings / Welcome Email
da_DK: Admin / Indstillinger / Velkomst E-mail

en: Admin / Settings / {TR_DYNAMIC_TITLE}
da_DK: Admin / Indstillinger / {TR_DYNAMIC_TITLE}

en: Admin / Software Management / Reseller Software
da_DK: Admin / Software Administration / Forhandler Software

en: Admin / Statistics / IP Usage
da_DK: Admin / Statistik / IP Forbrug

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics
da_DK: Admin / Statistik / Forhandler Statistik

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics
da_DK: Admin / Statistik / Forhandler Statistik / Bruger Statistik

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics / {USERNAME} user statistics
da_DK: Admin / Statistik / Forhandler Statistik / Bruger Statistik / {USERNAME} bruger statistik

en: Admin / Statistics / Server Statistics
da_DK: Admin / Statistik / Server Statistik

en: Admin / Statistics / Server Statistics / Day Statistics
da_DK: Admin / Statistik / Server Statistik / Server Daglistatistik

en: Admin / Support / Closed Tickets
da_DK: Admin / Support / Lukkede Tickets

en: Admin / Support / View Ticket
da_DK:  Admin / Support / Vis Ticket

en: Admin / System Tools / Anti-Rootkits Logs
da_DK: Admin / Systemværktøjer / Anti-Rootkits Log

en: Admin / System Tools / Database Update
da_DK: Admin / Systemværktøker / Database Opdatering

en: Admin / System Tools / Debugger
da_DK: Admin / Systemværktøjer / Debugger

en: Admin / System Tools / Maintenance Settings
da_DK: Admin / Systemværktøjer / Administrations Indstillinger

en: Admin / System Tools / System Information
da_DK: Admin / Systemværktøjer / System Information

en: Admin / System Tools / i-MSCP Updates
da_DK: Admin / Systemværktøjer / i-MSCP Opdateringer

en: Admin / Users / Add Admin
da_DK: Admin / Bruger / Tilføj Admin

en: Admin / Users / Add Reseller
da_DK: Admin / Brugere / Tilføj Forhandler

en: Admin / Users / Circular
da_DK: Admin / Brugere / Circular

en: Admin / Users / Customers Assignment
da_DK: Admin / Brugere / Kunde Tildeling

en: Admin / Users / Edit Reseller
da_DK: Admin / Brugere / Rediger Forhandler

en: Admin / Users / Overview
da_DK: Admin / Brugere / Oversigt

en: Admin / Users / Overview / Domain Details
da_DK: Admin / Brugere / Oversigt / Domæne Detaljer

en: Admin / Users / Overview / Edit Admin
da_DK: Admin / Brugere / Oversigt / Rediger Admin

en: Admin / Users / Resellers Assignment
da_DK: Admin / Brugere / Forhandler Tildeling

en: Admin / Users / Sessions
da_DK: Admin / Brugere / Sessioner

en: Admin account successfully created.
da_DK: Admin konto oprettet.

en: Admin users
da_DK: Admin brugere

en: Admin/IP usage statistics
da_DK: Admin / IP anvendelsesstatistikker

en: Administrator and Reseller levels
da_DK: Administrator og Forhandler niveauer

en: Administrator and customer
da_DK: Administrator og kunde

en: Administrator and customer levels
da_DK: Administrator og kundernes niveauer

en: Administrator and reseller
da_DK: Administrator og forhandler

en: Administrator level
da_DK: Administrator niveau

en: Administrator login
da_DK: Administrator logind

en: Administrators
da_DK: Administratorer

en: Administrators and customers
da_DK: Administratorer og kunder

en: Administrators and resellers
da_DK: Administratorer og forhandlere

en: Alias subdomain forward
da_DK: Alias underdomæne forward

en: Alias subdomain mail
da_DK: Alias underdomæne mail

en: Aliases
da_DK: Aliaser

en: All
da_DK: Alle

en: All closed tickets were successfully deleted.
da_DK: Alle lukkede sager blev slettet.

en: All errors (Development)
da_DK: Alle fejl (Udvikling)

en: All fields are required.
da_DK: Alle felter er påkrævet

en: All fields are valid.
da_DK: Alle felter er gyldige.

en: All in
da_DK: Alle ind

en: All levels
da_DK: Alle niveauer

en: All open tickets were successfully deleted.
da_DK: Alle åbne sager blev slettet.

en: All out
da_DK: Alle ud

en: All reseller
da_DK: Alle resellere

en: All traffic
da_DK: Alt trafik

en: All users
da_DK: Alle brugere

en: Allow URL fopen
da_DK: Tillad URL fopen

en: Allows to share the mount point of another domain.
da_DK: Gør det muligt at dele monterings punkt i et andet domæne.

en: Already in use
da_DK: Allerede i brug

en: Alternative URL to reach your website
da_DK: Alternativ URL til at nå dit website

en: An email addresse is not valid in mail forward list.
da_DK: En e-mail adresse er ikke fundet valid i mail forward listen.

en: An unexpected error occurred
da_DK: En uventet fejl opstod

en: An unexpected error occurred.
da_DK: En uventet fejl opstod.

en: An unexpected error occurred. Go to the debugger interface for more details.
da_DK: En uventet fejl opstod. Gå til debugger grænseflade for flere detaljer.

en: An unexpected error occurred. Please contact your administrator.
da_DK: Der opstod en uventet fejl. Kontakt venligst din administrator.

en: An unexpected error occurred. Please contact your reseller.
da_DK: En uventet fejl opstod. Kontakt din forhandler.

en: An unexpected error occurred: %s
da_DK: En uventet fejl opstod: %s

en: An unknown error occurred during file upload: %s
da_DK: En ukendt fejl opstod under fil upload: %s

en: Any
da_DK: Enhver

en: Apply
da_DK: Anvend

en: Apply changes
da_DK: Tilføj ændringer

en: Are you sure to install this package from the webdepot?
da_DK: Er du sikker på at installere denne pakke fra webdepot?

en: Are you sure to install this package?
da_DK: Er du sikker på at du vil installere denne pakke?

en: Are you sure to remove the permissions ?
da_DK: Er du sikker på at du vil fjerne tilladelser?

en: Are you sure you want delete the %s SQL user?
da_DK: Er du sikker på, du vil slette %s SQL bruger?

en: Are you sure you want to activate this package?
da_DK: Er du sikker på, du vil aktivere denne pakke?

en: Are you sure you want to delete %s service port ?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette %s service port ?

en: Are you sure you want to delete %s?
da_DK: Er du sikker på du vil slette %s?

en: Are you sure you want to delete all closed tickets?
da_DK: Er du sikker på du vil slette alle lukkede support tikkets?

en: Are you sure you want to delete all tickets?
da_DK: Er du sikker på du vil slette alle support tikkets?

en: Are you sure you want to delete the %s FTP user?
da_DK: Er du sikker på at du vil slette %s FTP-bruger?

en: Are you sure you want to delete the %s catch all?
da_DK: Er du sikker på at du vil slette %s catch all?

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias order?
da_DK: Er du sikker på du vil slette %s domain alias ordre?

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias?
da_DK: Er du sikker på du vil slette %s domain alias?

en: Are you sure you want to delete the %s menu?
da_DK: Er du sikker på at du vil slette %s menuen?

en: Are you sure you want to delete the '%s' ticket?
da_DK: Er du sikker på du vil slette '%s' fejlrapporten?

en: Are you sure you want to delete this package?
da_DK: Er du sikker på du vil slette denne pakke?

en: Are you sure you want to import this package into the local software repository?
da_DK: Er du sikker på, du vil importere denne pakke i det lokale softwarearkiv?

en: Are you sure you want to import this package into the software depot?
da_DK: Er du sikker på, du vil importere denne pakke i software depot?

en: Are you sure you want to install this package from the Web software repository?
da_DK: Er du sikker på, du vil installere denne pakke fra web softwarearkivet?

en: Are you sure you want to restore the backup?
da_DK: Er du sikker på du vil gendanne denne backup?

en: Assign
da_DK: Tildel

en: Assign existing SQL user
da_DK: Tildel eksisterende SQL bruger

en: Assign group
da_DK: Tildel gruppe

en: At least one intermediate certificate is invalid or missing.
da_DK: Mindst et intermediære certifikat er ugyldigt eller mangler.

en: Auto (Browser language)
da_DK: Auto (Browser sprog)

en: Auto responder
da_DK: Autosvar

en: Auto-responder message cannot be empty.
da_DK: Auto-responder beskeden kan ikke være tom.

en: Auto-responder successfully scheduled for activation.
da_DK: Auto-responder planlagt til aktivering.

en: Auto-responder successfully scheduled for deactivation.
da_DK: Auto-responder planlagt til deaktivering.

en: Auto-responder successfully scheduled for update.
da_DK: Auto-responder planlagt til opdatering.

en: Available
da_DK: Tilgængelig

en: Available software
da_DK: Tilgængelig software

en: Awaiting activation
da_DK: Afventer aktivering

en: Awaiting for approval
da_DK: Afventer for godkendelse

en: Back
da_DK: Tilbage

en: Backup and restore settings.
da_DK: Backup og gendannelses indstillinger.

en: Backup has been successfully scheduled for restoration.
da_DK: Backup er succesfuldt blevet planlagt til gendannelse.

en: Bad password.
da_DK: Forkert password.

en: Bad request.
da_DK: Forkert anmodning.

en: Behind
da_DK: Bag

en: Blocking time between login/captcha attempts <small>(In seconds)</small>
da_DK: Blokerings tid mellem login/captcha forsøg <small>(i sekunder)</small>

en: Blocking time between logins and captcha attempts
da_DK: Blokerings tid mellem logins og captcha forsøg

en: Blocktime <small>(in minutes)</small>
da_DK: Blokeringstid <small>(i minutter)</small>

en: Body is missing.
da_DK: Body mangler.

en: Bogomips
da_DK: BogoMIPS

en: Both source and destination are identical.
da_DK: Både kilde og destination er identiske.

en: Bulk Actions
da_DK: Bulk-handlinger

en: By
da_DK: Af

en: Cancel
da_DK: Anullér

en: Canonical name
da_DK: Canonical navn

en: Catch all
da_DK: FangAlle

en: Catch all successfully scheduled for addition.
da_DK: Catch all succesfuldt planlagt til tilføjelse.

en: Catch all successfully scheduled for deletion.
da_DK: Catch all succesfuldt planlagt til sletning.

en: Certificate
da_DK: Certifikat

en: Certificate data
da_DK: Certifikat data

en: Change
da_DK: Ændre

en: Change personal data
da_DK: Ændre personlig data

en: Check for update
da_DK: Check for opdatering

en: Choose
da_DK: Vælg

en: Choose dir
da_DK: Vælg bibliotek

en: Choose file (Max: %1$d MiB)
da_DK: Vælg fil (Maks: %1$d MB)

en: Choose hosting plan
da_DK: Vælg hosting plan

en: Choose layout color
da_DK: Vælg layout farve

en: Choose your language
da_DK: Vælg dit sprog

en: Circular
da_DK: Rundsend

en: Circular successfully sent.
da_DK: Circular succesfuldt sendt.

en: City
da_DK: By

en: Clear log
da_DK: Slet log

en: Click here for more details
da_DK: Klik her for flere detaljer

en: Click the Restore button and the system will restore the last daily backup
da_DK: Klik på Gendan knappen og systemet vil gendanne den seneste daglige backup

en: Click to activate
da_DK: Klik for at aktivere

en: Click to deactivate
da_DK: Klik for at deaktivere

en: Client / Databases / Add SQL Database
da_DK: Klient / Databaser / Tilføj SQL Database

en: Client / Databases / Overview
da_DK: Klient / Databaser / Oversigt

en: Client / Databases / Overview / Add SQL User
da_DK: Klient / Databaser / Oversigt / Tilføj SQL Bruger

en: Client / Databases / Overview / Update SQL User Password
da_DK: Klient / Databaser / Oversigt / Opdater SQL Bruger Kodeord

en: Client / Domains
da_DK: Klient / Domæner

en: Client / Domains / Add Domain Alias
da_DK: Klient / Domæner / Tilføj Domæne Alias

en: Client / Domains / Add Subdomain
da_DK: Klient / Domæner / Tilføj subdomæne

en: Client / Domains / Edit Domain Alias
da_DK: Klient / Domæner / Rediger Domæne Alias

en: Client / Domains / Edit Subdomain
da_DK: Klient / Domæner / Rediger subdomæne

en: Client / Domains / PHP Settings
da_DK: Klient / Domæner / PHP Indstillinger

en: Client / Domains / SSL Certificate
da_DK: Klient / Domæner / SSL Certifikat

en: Client / Email / Add Email Account
da_DK: Klient / E-mail / Tilføj E-mail Konto

en: Client / Email / Catchall
da_DK: Klient / E-mail / Catchall

en: Client / Email / Catchall / Add Catchall
da_DK: Klient / E-mail / Catchall / Tilføj Catchall

en: Client / Email / Edit Email Account
da_DK: Klient / E-mail / Rediger E-mail Konto

en: Client / Email / Overview
da_DK: Klient / E-mail / Oversigt

en: Client / Email / Overview / Edit Auto Responder
da_DK: Klient / E-mail / Oversigt / Rediger Autosvar

en: Client / Email / Overview / Enable Auto Responder
da_DK: Klient / E-mail / Oversigt / Aktiver Autosvar

en: Client / FTP / Add FTP Account
da_DK: Klient / FTP / Tilføj FTP Konto

en: Client / FTP / Overview
da_DK: Klient / FTP / Oversigt

en: Client / FTP / Overview / Edit FTP Account
da_DK: Klient / FTP / Oversigt / Rediger FTP Konto

en: Client / General / Overview
da_DK: Klient / General / Oversigt

en: Client / Profile / Account Summary
da_DK: Klient / Profil / Samlet Konto Oversigt

en: Client / Profile / Language
da_DK: Klient / Profil / Sprog

en: Client / Profile / Layout
da_DK: Klient / Profil / Layout

en: Client / Profile / Password
da_DK: Klient / Profil / Kodeord

en: Client / Profile / Personal Data
da_DK: Klient / Profil / Personlig Data

en: Client / Statistics
da_DK: Klient / Statistik

en: Client / Support / Closed Tickets
da_DK: Klient / Support / Lukkede Tickets

en: Client / Support / New Ticket
da_DK: Klient / Support / Ny Ticket

en: Client / Support / Open Tickets
da_DK: Klient / Support / Åbne Tickets

en: Client / Support / View Ticket
da_DK: Klient / Support / Vis Ticket

en: Client / Webtools / Custom Error Pages
da_DK: Klient /  Webværktøjer / brugerdefinerede fejlsider

en: Client / Webtools / Daily Backup
da_DK: Klient /  Webværktøjer / Daglig Backup

en: Client / Webtools / Overview
da_DK: Klient /  Webværktøjer / Oversigt

en: Client / Webtools / Protected Areas
da_DK: Klient /  Webværktøjer / Beskyttede områder

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups
da_DK: Klient /  Webværktøjer / Beskyttede Områder / Administrer Brugere og Grupper

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add Group
da_DK: Klient /  Webværktøjer / Beskyttede Områder / Administrer Bbrugere og Grupper / Tilføj Gruppe

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add User
da_DK: Klient /  Webværktøjer / Beskyttede Områder / Administrer Brugere og Grupper / Tilføj Bruger

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Edit User
da_DK: Klient /  Webværktøjer / Beskyttede Områder / Administrer Brugere og Grupper / Rediger Bruger

en: Client / Webtools / Protected Areas / {TR_DYNAMIC_TITLE}
da_DK: Klient / Webværktøjer / Beskyttede Områder / {TR_DYNAMIC_TITLE}

en: Client / Webtools / Software
da_DK: Klient /  Webværktøjer / Software

en: Client / Webtools / Software / Software Installation
da_DK: Klient /  Webværktøjer / Software / Software Installering

en: Client / Webtools / Software / View
da_DK: Klient /  Webværktøjer / Software / Vis

en: Close
da_DK: Luk

en: Close the ticket
da_DK: Luk fejlrapporten

en: Close ticket
da_DK: Luk ticket

en: Closed tickets
da_DK: Lukkede Support sager

en: Common name
da_DK: Almindeligt navn

en: Company
da_DK: Firma

en: Compress HTML output
da_DK: Komprimere HTML-output

en: Core data
da_DK: Hoved Data

en: Could not upload file.
da_DK: Kunne ikke uploade filen.

en: Could not upload file. File not found.
da_DK: Kunne ikke uploade filen. Fil ikke fundet.

en: Could not upload the file. Max. upload filesize (%1$d MB) has been reached.
da_DK: Kunne ikke uploade filen. Max. upload filstørrelse (%1$d MB) er nået.

en: Count default email addresses
da_DK: Tæl standard e-mail adresser

en: Country
da_DK: Land

en: Create
da_DK: Opret

en: Create catch all
da_DK: Opret FangAlle

en: Create default email addresses
da_DK: Opret standard e-mail adresser

en: Created by
da_DK: Oprettet af

en: Creation date
da_DK: Oprettelsesdato

en: Custom DNS errors
da_DK: Brugerdefinerede DNS fejl

en: Custom DNS record successfully scheduled for deletion.
da_DK: Brugerdefineret DNS record succesfuldt planlagt til sletning.

en: Custom DNS records
da_DK: Brugerdefineret DNS records

en: Custom error page updated.
da_DK: Brugerdefineret fejlside opdateret.

en: Custom error pages
da_DK: Egne Fejl-sider

en: Custom menu name and link
da_DK: Brugerdefineret menu navn og link

en: Custom menu properties
da_DK: Custom menu egenskaber

en: Custom menu successfully added.
da_DK: Brugerdefineret menu tilføjet.

en: Custom menu successfully deleted.
da_DK: Brugerdefineret menu slettet.

en: Custom menu successfully updated.
da_DK: Brugerdefinerede menu er blevet opdateret.

en: Custom menus
da_DK: Kunde menuer

en: Customer
da_DK: Kunde

en: Customer ID
da_DK: Kunde nummer (ID)

en: Customer ID cannot have more than 200 characters
da_DK: Kunde ID kan ikke have mere end 200 karakterer

en: Customer account
da_DK: Kundekonto

en: Customer account successfully scheduled for activation.
da_DK: Kundekonto succesfuldt planlagt til aktivering.

en: Customer account successfully scheduled for creation.
da_DK: Kundekonto succesfuldt planlagt til oprettelse.

en: Customer account successfully scheduled for deactivation.
da_DK: Kundekonto succesfuldt planlagt til deaktivering.

en: Customer account successfully scheduled for deletion.
da_DK: Kundekonto succesfuldt planlagt til sletning.

en: Customer account successfully updated.
da_DK: Kundekonto blevet opdateret.

en: Customer assignments
da_DK: Kunde tildelinger

en: Customer consumption
da_DK: Kunde forbrug

en: Customer level
da_DK: kundeniveau

en: Customer successfully scheduled for addition.
da_DK: Kunde succesfuldt planlagt til sletning.

en: Customer successfully scheduled for deletion.
da_DK: Kunde succesfuldt planlagt til sletning.

en: Customer's layout color successfully updated.
da_DK: Kundens layout farve blevet opdateret.

en: Customer(s) successfully moved.
da_DK: Kunde(r) flyttet.

en: Customers
da_DK: Kunder

en: Customize error pages for your domain.
da_DK: Tilpas fejlsider for dit domæne.

en: DNS record already exist.
da_DK: DNS record eksisterer allerede.

en: DOWN
da_DK: NEDE

en: Daemon request failed.
da_DK: Daemon anmodning mislykkedes.

en: Daemon request successful.
da_DK: Daemon anmodning succesfuld.

en: Daily backup
da_DK: Daglig backup

en: Data were altered. Please try again.
da_DK: Data blev ændret. Prøv igen.

en: Database Name and Users
da_DK: Database Navn og Brugere

en: Database Update Revision
da_DK: Revision af Database Opdatering

en: Database Update details
da_DK: Database Opdaterings Detaljer

en: Database name
da_DK: Database navn

en: Database name is too long.
da_DK: Database navn er for langt.

en: Database prefix/suffix
da_DK: Database præfiks/suffiks

en: Database required
da_DK: Database kræves

en: Database update
da_DK: Database opdatering

en: Database usage
da_DK: Database forbrug

en: Database users
da_DK: Databasebrugere

en: Databases
da_DK: Databaser

en: Date
da_DK: Dato

en: Day
da_DK: Dag

en: Day statistics
da_DK: Daglig statistik

en: Days
da_DK: Dage

en: Deactivate
da_DK: Deaktivér

en: Deactivate this plugin
da_DK: Deaktivér dette plugin

en: Deactivated
da_DK: Deaktiveret

en: Deactivation in progress...
da_DK: Deaktivering i gang...

en: Default language
da_DK: Standard sprog

en: Default language successfully updated.
da_DK: Standard sprog blevet opdateret.

en: Defines whether or not customers can add/change SSL certificates for their domains.
da_DK: Definerer hvorvidt kunderne kan tilføje/ændre SSL certifikater for deres domæner.

en: Delete
da_DK: Slet

en: Delete CatchAll
da_DK: Slet FangAlle

en: Delete all tickets
da_DK: Slet alle fejlrapports

en: Delete from log:
da_DK: Slet fra log:

en: Delete order
da_DK: Slet Ordre

en: Delete reseller software
da_DK: Slet forhandler software

en: Delete this plugin
da_DK: Slet dette plugin

en: Delete ticket
da_DK: Slet ticket

en: Deletion in progress
da_DK: Sletning i gang

en: Deletion in progress...
da_DK: Sletning i gang...

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Description cannot be empty.
da_DK: Beskrivelse kan ikke være tom.

en: Details
da_DK: Detaljer

en: Directory %s doesn't exists.
da_DK: Bibliotek %s findes ikke.

en: Disable
da_DK: Deaktiver

en: Disabled
da_DK: Deaktiveret

en: Disabled functions
da_DK: Deaktiver funktioner

en: Disconnect
da_DK: Afbryd

en: Disk space
da_DK: Diskplads

en: Disk space limit [MiB]
da_DK: Diskplads grænse [MiB]

en: Disk usage
da_DK: Diskforbrug

en: Disk usage detail
da_DK: Diskforbrug detaljer

en: Display errors
da_DK: Vis fejl

en: Domain
da_DK: Domæne

en: Domain %s is unavailable.
da_DK: Domæne %s er ikke tilgængelig.

en: Domain IP
da_DK: Domæne IP Adresse

en: Domain Limit
da_DK: Domæne Grænse

en: Domain Name
da_DK: Domæne Navn

en: Domain account
da_DK: Domæne konto

en: Domain account expired.
da_DK: Domæne-konto er udløbet.

en: Domain accounts
da_DK: Domain konti

en: Domain alias
da_DK: Domænealias

en: Domain alias %s cannot be forwarded on itself.
da_DK: Domæne alias %s kan ikke viderestilles til sig selv.

en: Domain alias errors
da_DK: Domæne alias fejl

en: Domain alias limit
da_DK: Domæne alias grænse

en: Domain alias name
da_DK: Domænealias navn

en: Domain alias successfully created.
da_DK: Domæne alias oprettet med succes.

en: Domain alias successfully ordered.
da_DK: Domæne alias ordre oprettet med succes.

en: Domain alias successfully scheduled for addition.
da_DK: Domæne alias planlagt til tilføjelse.

en: Domain alias successfully scheduled for deletion.
da_DK: Domæne alias planlagt for sletning.

en: Domain alias successfully scheduled for update.
da_DK: Domæne alias planlagt for opdatering.

en: Domain aliases
da_DK: Domæne aliaser

en: Domain and SQL databases
da_DK: Domæne og SQL databaser

en: Domain data
da_DK: Domæne data

en: Domain data were altered. Please try again.
da_DK: Domæne data blev ændret. Prøv igen.

en: Domain details
da_DK: Domæne detaljer

en: Domain errors
da_DK: Domæne fejl

en: Domain expiration date
da_DK: Domæne udløbsdato

en: Domain expiration date must be filled.
da_DK: Domain udløbsdato skal udfyldes.

en: Domain limit
da_DK: Domæne grænse

en: Domain mail
da_DK: Domæne mail

en: Domain name
da_DK: Domæne navn

en: Domain name (ASCII form) cannot be greater than 255 characters.
da_DK: Domænenavn (ASCII form) kan ikke være længere end 255 karakterer.

en: Domain name cannot be empty.
da_DK: Domænenavn kan ikke være tomt.

en: Domain name cannot start nor end with dot.
da_DK: Domænenavnet kan ikke starte eller slutte med punktum.

en: Domain name contains an invalid character: %s
da_DK: Domænenavnet indeholder et ugyldigt tegn: %s

en: Domain name label '%s' contain an invalid character: %s
da_DK: Domænenavn label '%s' indeholder et ugyldigt tegn: %s

en: Domain name labels cannot be greater than 63 characters.
da_DK: Domænenavn labels kan ikke være længere end 63 karakterer.

en: Domain name labels cannot start nor end with hyphen.
da_DK: Domænenavn labels kan ikke starte eller slutte med bindestreg.

en: Domain new expiration date
da_DK: Domæne ny udløbsdato

en: Domain overview
da_DK: Domæne oversigt

en: Domain scheduled for update.
da_DK: Domæne planlagt til opdatering.

en: Domain statistics
da_DK: Domæne statistik

en: Domain status is not ok.
da_DK: Domæne status er ikke ok.

en: Domain successfully updated.
da_DK: Domæne blevet opdateret.

en: Domain type
da_DK: Domæne type

en: Domains
da_DK: Domæner

en: Domains per page
da_DK: Domæner pr side

en: Done
da_DK: Færdig

en: Download the archives stored in this directory
da_DK: Download arkivfilerne gemt i denne mappe

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit FTP account
da_DK: Rediger FTP konto

en: Edit SSL certificate
da_DK: Rediger SSL certifikat

en: Edit admin
da_DK: Rediger Admin

en: Edit auto responder
da_DK: Rediger auto responder

en: Edit custom error page
da_DK: Rediger brugerdefineret fejlside

en: Edit custom menu
da_DK: Rediger brugerdefineret menu

en: Edit customer
da_DK: Rediger kunde

en: Edit domain
da_DK: Rediger domæne

en: Edit domain alias
da_DK: Rediger domænealias

en: Edit error page
da_DK: Rediger fejlside

en: Edit hosting plan
da_DK: Rediger hosting plan

en: Edit htaccess user
da_DK: Rediger htaccess bruger

en: Edit mail account
da_DK: Rediger mail-konto

en: Edit mail quota
da_DK: Rediger mail kvote

en: Edit protected area
da_DK: Rediger beskyttet område

en: Edit reseller
da_DK: Rediger forhandler

en: Edit subdomain
da_DK: Ret supdomæne

en: Edit user
da_DK: Rediger bruger

en: Email
da_DK: E-mail

en: Email account already exists.
da_DK: E-mail konto eksisterer allerede.

en: Email account data
da_DK: E-mail konto data

en: Email account errors
da_DK: E-mail konto fejl

en: Email account limit
da_DK: E-mail konti grænse

en: Email account list
da_DK: E-mail konti liste

en: Email account successfully scheduled for addition.
da_DK: Mail-konto succesfuldt planlagt til tilføjelse.

en: Email account successfully scheduled for update.
da_DK: E-mail konto planlagt til opdatering.

en: Email accounts
da_DK: E-mail konti

en: Email accounts are hard suspended
da_DK: E-mail konti er admin suspenderet

en: Email address
da_DK: E-mail-adresse

en: Email forward
da_DK: E-mail forward

en: Email quota
da_DK: E-mail kvote

en: Email quota [MiB]
da_DK: Email kvote [MiB]

en: Email quota cannot be bigger than %s
da_DK: Email kvote kan ikke være større end %s

en: Email quota cannot be bigger than disk space limit.
da_DK: Email kvote kan ikke være større end diskplads grænse.

en: Email quota cannot be lower than %d. Each mailbox should have a least 1 MiB quota.
da_DK: Email kvote kan ikke være lavere end %d. Hver postkasse skal have mindst 1 MiB kvote.

en: Email quota cannot be unlimited. Max value is %d MiB.
da_DK: E-mail kvote kan ikke være ubegrænset. Max-værdien er %d MiB.

en: Email settings
da_DK: E-mail indstillinger

en: Email setup
da_DK: Email opstilling

en: Email successfully updated.
da_DK: E-mail blevet opdateret med succes.

en: Empty data or wrong field.
da_DK: Tomme data eller forkert felt.

en: Enable
da_DK: Aktiver

en: Enable SSL
da_DK: Aktivere SSL

en: Enable auto responder
da_DK: Aktiver auto responder

en: Enabled
da_DK: Aktiveret

en: Enabled for: %s
da_DK: Aktiveret for: %s

en: Error
da_DK: Fejl

en: Error details
da_DK: Fejl detaljer

en: Error pages
da_DK: Fejlsider

en: Error reporting
da_DK: Rapportering af fejl

en: Error: Remote File not found!
da_DK: Fejl: Fjernfil ikke fundet!

en: Errors
da_DK: Fejl.

en: Excl. default mails
da_DK: Ekskl. standard mails

en: Expire date
da_DK: Udløbsdato

en: Ext. mail server
da_DK: Ekst. mail server

en: External mail server
da_DK: Ekstern mail server

en: External mail servers
da_DK: Eksterne mail servers

en: FTP account
da_DK: FTP konto

en: FTP account already exists.
da_DK: FTP konto eksisterer allerede.

en: FTP account limit
da_DK: FTP konti grænse

en: FTP account limit reached.
da_DK: FTP konti grænsen er nået.

en: FTP account successfully added.
da_DK: FTP konto succesfuldt tilføjet.

en: FTP account successfully deleted.
da_DK: FTP konto succesfuldt slettet.

en: FTP account successfully updated.
da_DK: FTP konto er blevet opdateret.

en: FTP accounts
da_DK: FTP konti

en: FTP traffic
da_DK: FTP trafik

en: FTP user errors
da_DK: FTP bruger fejl

en: Failed to write file to disk.
da_DK: Fejl ved skrivning af fil til disken.

en: Failure in the package. Deleting!
da_DK: Fejl i pakken. Sletter!

en: Feature
da_DK: Mulighed

en: Female
da_DK: Kvinde

en: File %s doesn't exist or cannot be reached!
da_DK: Fil %s eksisterer ikke eller kan ikke nås!

en: File %s doesn't look like a migration file.
da_DK: Filen %s doesn't look like a migration file.

en: File does not exist. %1$s.tar.gz
da_DK: Filen findes ikke. %1$s.tar.gz

en: File exceeds the size limit.
da_DK: Fil overstiger størrelse grænsen.

en: File has been successfully uploaded.
da_DK: Fil er blevet uploadet.

en: File is not readable.
da_DK: Fil kan ikke læses.

en: File needs to be a 'tar.gz' archive.
da_DK: Fil skal være et "tar.gz 'arkiv.

en: File successfully uploaded.
da_DK: Fil er uploadet.

en: File usage
da_DK: Filanvendelse

en: FileManager
da_DK: Fil Håndtering

en: Filemanager
da_DK: Filhåndtering

en: Filesystem system Info
da_DK: Filsystem info

en: Fill out a message text.
da_DK: Udfyld en besked tekst.

en: First name
da_DK: Fornavn

en: First name cannot have more than 200 characters.
da_DK: Fornavn kan ikke have mere end 200 karakterer

en: Forbidden
da_DK: Forbudt

en: Force retry
da_DK: Tving forsøge igen

en: Forward
da_DK: Videresend

en: Forward URL
da_DK: Videresendelses URL

en: Forward URL %s is not valid.
da_DK: Forward URL %s er ikke gyldig

en: Forward list is empty.
da_DK: Videresende liste er tom.

en: Forward mail
da_DK: Videresend mail

en: Forward to
da_DK: Videresend til

en: Forward to URL
da_DK: Videresend til URL

en: Free
da_DK: Fri

en: From
da_DK: Fra

en: From reseller
da_DK: Fra forhandler

en: Ftp account
da_DK: Ftp konto

en: Ftp account data
da_DK: Ftp konto data

en: Ftp accounts
da_DK: Ftp konti

en: Gender
da_DK: Køn

en: General information
da_DK: Generel information

en: General settings
da_DK: Generel indstillinger

en: Generate
da_DK: Generer

en: Generate a self-signed certificate
da_DK: Generer et selvsigneret certifikat

en: Group
da_DK: Gruppe

en: Group members
da_DK: Gruppe medlemmer

en: Group name
da_DK: Gruppe navn

en: Groups
da_DK: Grupper

en: HTTP traffic
da_DK: HTTP trafik

en: Hide aliases
da_DK: Skjul aliases

en: High
da_DK: Høj

en: Home directory
da_DK: Home bibliotek

en: Homepage
da_DK: Hjemmeside

en: Host from which SQL user is allowed to connect to SQL server
da_DK: Vært, hvorfra SQL bruger har tilladelse til at oprette forbindelse til SQL Server

en: Hosting plan
da_DK: Hosting Plan

en: Hosting plan availability
da_DK: Hosting plan tilgængelig

en: Hosting plan limits exceed reseller limits.
da_DK: Hosting plan grænser overskrider forhandler grænser.

en: Hosting plan limits exceed your limits.
da_DK: Hosting plan grænser overskrider dine grænser.

en: Hosting plan successfully created.
da_DK: Hosting plan oprettet.

en: Hosting plan successfully deleted.
da_DK: Hosting plan slettet.

en: Hosting plan successfully updated.
da_DK: Hosting plan er blevet opdateret.

en: Hosting plans
da_DK: Hosting Planer

en: Hour
da_DK: Time

en: Hours
da_DK: Timer

en: Htaccess errors
da_DK: Htaccess fejl

en: Htaccess group
da_DK: Htaccess gruppe

en: Htaccess group successfully scheduled for addition.
da_DK: Htaccess gruppen planlagt til tilføjelse.

en: Htaccess group successfully scheduled for deletion.
da_DK: Htaccess gruppen planlagt til sletning.

en: Htaccess user
da_DK: Htaccess bruger

en: Htaccess user successfully assigned to the %s htaccess group
da_DK: Htaccess bruger tilknyttet %s htaccess gruppe

en: Htaccess user successfully deleted from the %s htaccess group
da_DK: Htaccess bruger blev slettet fra %s htaccess gruppe

en: Htaccess user successfully scheduled for addition.
da_DK: Htaccess bruger planlagt til tilføjelse.

en: Http traffic
da_DK: Http trafik

en: IP Address
da_DK: IP Adresse

en: IP address
da_DK: IP adresse

en: IP address already under the control of i-MSCP.
da_DK: IP-adresse allerede er under kontrol af I-MSCP.

en: IP address successfully scheduled for addition.
da_DK: IP-adresse succesfuldt planlagt til tilføjelse.

en: IP address successfully scheduled for deletion.
da_DK: IP-adresse succesfuldt planlagt til sletning.

en: IP addresses under control of i-MSCP
da_DK: IP-adresser under kontrol af i-MSCP

en: IP assignments
da_DK: IP tildelinger

en: IP management
da_DK: IP administration

en: IP usage
da_DK: IP brug

en: IPv6 address
da_DK: IPv6 adresse

en: If you want to limit the reseller, you must first limit its customers.
da_DK: Hvis du ønsker at begrænse forhandleren, skal du først begrænse forhandlerens kunder.

en: Images have to be smaller than 500 x 90 pixels.
da_DK: Billeder skal være mindre end 500 x 90 pixels.

en: Import in local repository
da_DK: Import i lokal softwarearkiv

en: Import new language file
da_DK: Importere ny sprogfil

en: In case domain expiration date is 'N/A', the expiration date will be set from today.
da_DK: I tilfælde af domæne udløbsdatoen er 'N/A', vil udløbsdatoen blive fastsat fra i dag.

en: In front
da_DK: Foran

en: In maintenance mode, only administrators can login.
da_DK: Under vedligeholdelse tilstand, kan kun administratorer logge ind.

en: Incl. default mails
da_DK: Inkl. standard mails

en: Incorrect Email quota
da_DK: Forkert E-mail kvote

en: Incorrect Email quota.
da_DK: Forkert E-mail kvote.

en: Incorrect FTP account limit.
da_DK: Forkert FTP konti grænse.

en: Incorrect SQL database limit.
da_DK: Forkert SQL database grænse.

en: Incorrect SQL user limit.
da_DK: Forkert SQL bruger grænse.

en: Incorrect alias limit.
da_DK: Forkert alias grænse.

en: Incorrect disk space limit.
da_DK: Forkert diskplads grænse.

en: Incorrect domain alias limit.
da_DK: Forkert domæne alias grænse.

en: Incorrect email account limit.
da_DK: Forkert e-mail konti grænse.

en: Incorrect email length or syntax.
da_DK: Forkert email længde eller syntaks.

en: Incorrect email quota.
da_DK: Forkert e-mail kvote.

en: Incorrect limit for %s.
da_DK: Forkert grænse for %s.

en: Incorrect monthly traffic limit.
da_DK: Forkert månedlige trafik grænse.

en: Incorrect post code length or syntax!
da_DK: Forkert post kode længde eller syntaks!

en: Incorrect subdomain limit.
da_DK: Forkert subdomæne grænse.

en: Incorrect syntax for email address.
da_DK: Forkert syntaks for e-mail adresse.

en: Incorrect username length or syntax.
da_DK: Forkert brugernavn længde eller syntaks.

en: Install
da_DK: Installér

en: Install in progress
da_DK: Installering i gang

en: Install this plugin
da_DK: Installer dette plugin

en: Install various Web applications with a few clicks.
da_DK: Installere forskellige web-applikationer med et par klik.

en: Installation details
da_DK: Installations detaljer

en: Installation in progress...
da_DK: Installering i gang...

en: Installation path
da_DK: Installations sti

en: Installed Package which was deleted by your reseller.
da_DK: Installeret pakke, som blev slettet af din forhandler.

en: Installed in reseller repository
da_DK: Installeret i forhandler softwarearkiv

en: Installed in software repository
da_DK: Installeret i softwarearkiv

en: Installed on
da_DK: Installeret den

en: Installing your uploaded package. Please refresh this page.
da_DK: Installation af uploadet pakke. Opdater venligst denne side.

en: Instructions to download today's backup
da_DK: Instruktion om download af dagen's backup

en: Intermediate certificate(s)
da_DK: Midlertidige certifikat(er)

en: Internal Server Error
da_DK: Intern Serverfejl

en: Internationalization
da_DK: Internationalisering

en: Invalid SQL user host: %s
da_DK: Ugyldig SQL bruger host: %s

en: Invalid SSL certificate.
da_DK: Ugyldig SSL certifikat

en: Invalid URL.
da_DK: Ugyldig URL.

en: Invalid domain name.
da_DK: Ugyldig domæne navn.

en: Invalid email address.
da_DK: Ugyldig e-mail adresse.

en: Invalid email username.
da_DK: Ugyldig e-mail brugernavn.

en: Invalid group name!
da_DK: Ugyldigt gruppe navn!

en: Invalid menu order.
da_DK: Ugyldig menu rækkefølge.

en: Invalid name.
da_DK: Ugyldig navn.

en: Invalid payload received from GitHub
da_DK: Ugyldig payload modtaget fra GitHub

en: Invalid private key or passphrase.
da_DK: Ugyldig privat nøgle eller adgangssætning

en: Invalid target.
da_DK: Ugyldig mål.

en: Invalid type given. String expected
da_DK: Ugyldig type indtastet. Streng forventet

en: Invalid username.
da_DK: Ugyldig brugernavn.

en: Kill session
da_DK: Afslut session

en: Label
da_DK: Afmærk

en: Language
da_DK: Sprog

en: Language file
da_DK: Sprogfil

en: Language file successfully installed.
da_DK: Sprog fil installeret.

en: Language successfully updated.
da_DK: Sprog korrekt opdateret.

en: Languages
da_DK: Sprog

en: Languages index was successfully re-built.
da_DK: Sprog-indekset blev succesfuldt genopbygget.

en: Last Web software repository update
da_DK: Sidste Web softwarearkiv opdatering

en: Last access
da_DK: Sidste adgang

en: Last name
da_DK: Efternavn

en: Last name cannot have more than 200 characters.
da_DK: Efternavn kan ikke have mere end 200 karakterer

en: Last reply date
da_DK: Seneste svar dato

en: Last translator
da_DK: Sidste oversætter

en: Layout color
da_DK: Layout farve

en: Layout color successfully updated.
da_DK: Layout farve korrekt opdateret.

en: Level
da_DK: Niveau

en: Limit
da_DK: Begrænsning

en: Limit value
da_DK: Grænseværdi

en: Limits
da_DK: Grænse

en: Link to authors homepage
da_DK: Link til udviklerens hjemmeside

en: Loading data...
da_DK: Indlæser data...

en: Log entries successfully deleted.
da_DK: Log poster succesfuldt slettet.

en: Login
da_DK: Log ind

en: Login password
da_DK: Log ind password

en: Login username
da_DK: Log ind brugernavn

en: Login with your FTP account
da_DK: Login med din FTP konto

en: Logo file
da_DK: Logo fil

en: Logo successfully removed.
da_DK: Logo succesfuldt fjernet.

en: Logo successfully updated.
da_DK: Logo succesfuldt opdateret.

en: Logout
da_DK: Log ud

en: Lost password
da_DK: Glemt Adgangskode

en: Lost password email
da_DK: Mistet kodeord e-mail

en: Lost password link
da_DK: Glemt adgangskode, link

en: Lostpw link
da_DK: Glemt Adgangskode Aktiveringslink

en: Low
da_DK: Lav

en: Mail account %s successfully scheduled for deletion.
da_DK: Mail-konto %s succesfuldt planlagt til sletning.

en: Mail account type
da_DK: E-mail konto type

en: Mail accounts list is empty.
da_DK: Mail-konti liste er tom.

en: Mail feature is disabled.
da_DK: Mail funktioner er deaktiveret.

en: Mail usage
da_DK: Mail anvendelse

en: Main menu labels visibility successfully updated.
da_DK: Hovedmenu labels synlighed korrekt opdateret.

en: Maintenance message
da_DK: Vedligeholdelses besked

en: Maintenance mode
da_DK: Vedligeholdelses mode

en: Maintenance mode is activated. In this mode, only administrators can login.
da_DK: Vedligeholdelsestilstand er aktivt. Under denne tilstand kan kun administratorer logge ind.

en: Maintenance settings
da_DK: Vedligeholdelses indstillinger

en: Male
da_DK: Mand

en: Malformed resolver SQL query
da_DK: Forkert udformet resolver SQL query

en: Manage SQL
da_DK: Håndtér SQL

en: Manage htaccess users and groups
da_DK: Administrer htaccess brugere og grupper

en: Manage users
da_DK: Håndtér brugere

en: Manage users and groups
da_DK: Håndtér brugere og grupper

en: Manage your protected areas, users and groups.
da_DK: Administrere dine beskyttede områder, brugere og grupper.

en: Mark
da_DK: Afmærk

en: Max number of login attempts
da_DK: Max antal af logind forsøg

en: Max traffic
da_DK: Max trafik

en: Max. remote filesize (%s) has been reached. Your remote file is %s
da_DK: Max. ekstern filstørrelse (%s) er blevet nået. Din eksterne fil er %s

en: Max. remote filesize (%s) is reached. Your remote file is %s
da_DK: Max. ekstern filstørrelse (%s) er nået. Din eksterne fil er %s

en: Maximum number of captcha validation attempts
da_DK: Maksimalt antal captcha validering forsøg

en: Maximum number of validation attempts before waiting restriction intervenes
da_DK: Maksimalt antal validerings forsøg, før ventetid restriktion griber ind

en: Medium
da_DK: Mellem

en: Member of group
da_DK: Medlem af gruppe

en: Memory information
da_DK: Hukommelses information

en: Message
da_DK: Meddelse

en: Message template
da_DK: Meddelses skabelon

en: Message template info
da_DK: Meddelseskabelon info

en: Message to reseller before deleting the software
da_DK: Besked til forhandler, før softwaren slettes

en: Migration file %s is not readable.
da_DK: Migration filen %s is not readable.

en: Minute
da_DK: Minut

en: Minutes
da_DK: Minutter

en: Missing domain
da_DK: Manglende domæne

en: Modification in progress...
da_DK: Ændring i gang...

en: Month
da_DK: Måned

en: Monthly traffic limit [MiB]
da_DK: Månedlig trafik grænse [MiB]

en: Monthly traffic limit must be a number.
da_DK: Månedlig trafik grænse skal være et tal.

en: Monthly traffic warning cannot be bigger than monthly traffic limit.
da_DK: Månedlig trafik advarsel kan ikke være større end månedlige trafik grænse.

en: Monthly traffic warning must be a number.
da_DK: Månedlig trafik advarsel skal være et tal.

en: More Details
da_DK: Flere Detaljer

en: Mount
da_DK: Montering

en: Mount point
da_DK: Monterings punkt

en: Move
da_DK: Flyt

en: Moving aborted.
da_DK: Flytning afbrudt.

en: N/A
da_DK: Ikke Tilgængelig

en: Name
da_DK: Navn

en: Name cannot be empty.
da_DK: Navn kan ikke være tomt.

en: Never
da_DK: Aldrig

en: New SQL user data
da_DK: Ny SQL bruger data

en: New alias order for {CUSTOMER}
da_DK: Ny alias ordrer for {CUSTOMER}

en: New ticket
da_DK: Ny Sag

en: Next
da_DK: Næste

en: Next step
da_DK: Næste trin

en: No
da_DK: Nej

en: No IP address found.
da_DK: Ingen IP adresse fundet.

en: No administrator accounts found.
da_DK: Ingen administrator konti fundet.

en: No anti-rootkits logs
da_DK: Ingen anti-rootkits logs

en: No available
da_DK: Ikke tilgængelig

en: No custom menu found.
da_DK: Ingen brugerdefineret menu fundet.

en: No customer accounts found.
da_DK: Ingen kundekonti fundet.

en: No database update available.
da_DK: Ingen database opdateringer tilgængelige.

en: No file was uploaded.
da_DK: Ingen fil blev uploadet.

en: No group found.
da_DK: Ingen gruppe fundet.

en: No hosting plan available.
da_DK: Ingen hosting plan til rådighed.

en: No records found matching the search criteria.
da_DK: Har ikke fundet records, der matcher søgekriterierne.

en: No reseller accounts found.
da_DK: Ingen forhandler konti fundet.

en: No reseller available to add the permissions.
da_DK: Ingen forhandler tilgængelig til at tilføje tilladelserne

en: No reseller with activated software installer found!
da_DK: Ingen forhandler med aktiveret software installer fundet!

en: No reseller with permissions for this software found.
da_DK: Ingen forhandler med tilladelser til denne software fundet

en: No resellers found.
da_DK: Ingen Forhandlere fundet.

en: No software available
da_DK: Ingen software tilgængelig

en: No software in Web repository found!
da_DK: Ingen software i Web softwarearkiv fundet!

en: No software in software depot available!
da_DK: Ingen software i software depot til rådighed!

en: No software is waiting for activation
da_DK: Ingen software venter på aktivering

en: No statistics found for the given period. Try another period.
da_DK: Ingen statistikker fundet for den givne periode. Prøv en anden periode.

en: No unassigned users were found in the database.
da_DK: Ingen tildelte brugere blev fundet i databasen.

en: No update available
da_DK: Ingen opdatering til rådighed

en: No used yet
da_DK: Ikke brugt

en: No user found.
da_DK: Ingen brugere fundet.

en: No users found for this reseller.
da_DK: Ingen brugere fundet for denne forhandler.

en: No.
da_DK: Nr.

en: None
da_DK: Ingen

en: Normal connection
da_DK: Normal tilslutning

en: Normal users
da_DK: Normal brugere

en: Not Found
da_DK: Ikke fundet

en: Not Set
da_DK: Ikke indstillet

en: Not found.
da_DK: Ikke fundet.

en: Not provided
da_DK: Ikke opgivet

en: Not used
da_DK: Ikke brugt

en: Nothing found - sorry
da_DK: Intet fundet - undskyld

en: Nothing has been changed.
da_DK: Intet er blevet ændret.

en: Nothing has been deleted.
da_DK: Intet er blevet slettet.

en: Notices, Warnings and Errors
da_DK: Meddelelser, advarsler og fejl

en: One or more database updates are now available. See the details below.
da_DK: En eller flere database opdateringer er nu tilgængelige. Se detaljerne nedenfor.

en: Only 'tar.gz' archives are accepted.
da_DK: Kun 'tar.gz' arkiver accepteres.

en: Only administrators can login when maintenance mode is activated.
da_DK: Kun administratorer kan logge ind når vedligeholdelse er aktiveret.

en: Only exec
da_DK: kun exec

en: Only gettext Machine Object files (MO files) are accepted.
da_DK: Kun gettext Machine Object filer (MO-filer), accepteres.

en: Only numbers in range from 0 to 65535 are allowed.
da_DK: Kun tal i intervallet mellem 0 og 65535 er tilladt.

en: Only positive numbers are allowed.
da_DK: Kun positive tal er tilladt.

en: Only tar.gz, tar.bz2 and zip archives are accepted.
da_DK: Kun tar.gz, tar.bz2 og zip-arkiver accepteres.

en: Open ticket
da_DK: Åben support ticket

en: Open tickets
da_DK: Åbne support tickets

en: Operation cancelled: %s
da_DK: Operation annulleret: %s

en: Optional
da_DK: Valgfri

en: Order
da_DK: Bestilling

en: Order successfully deleted.
da_DK: Ordre succesfuldt slettet.

en: Order successfully processed.
da_DK: Ordre succesfuldt behandlet.

en: Other in
da_DK: Andet ind

en: Other out
da_DK: Andet ud

en: Other settings
da_DK: Andre indstillinger

en: Overview
da_DK: Overblik

en: Owner
da_DK: Ejer

en: PHP %s configuration option
da_DK: PHP %s konfigurations mulighed

en: PHP Configuration options
da_DK: PHP Konfigurations muligheder

en: PHP GD extension not loaded.
da_DK: PHP GD udvidelse ikke indlæst.

en: PHP Permissions
da_DK: PHP Tilladelser

en: PHP Settings
da_DK: PHP Indstillinger

en: PHP configuration scheduled for update.
da_DK: PHP konfigurationen planlagt til opdatering.

en: PHP directives values
da_DK: PHP direktivernes værdier

en: PHP exec() function
da_DK: PHP exec() funktion

en: PHP settings
da_DK: PHP indstillinger

en: POP3/IMAP in
da_DK: POP3/IMAP ind.

en: POP3/IMAP out
da_DK: POP3/IMAP ud.

en: POP3/IMAP traffic
da_DK: POP3/IMAP<br>trafik

en: Package actions
da_DK: Pakke handlinger

en: Package already exists in the reseller depot!
da_DK: Pakke findes allerede i forhandler depot!

en: Package already exists in the software depot!
da_DK: Pakke findes allerede i software depot!

en: Package already exists in the software repository!
da_DK: Pakke findes allerede i softwarearkiv!

en: Package already exists in your software repository!
da_DK: Pakke findes allerede i dit softwarearkiv!

en: Package install type
da_DK: Pakkens installationstype

en: Package installed successfully!
da_DK: Pakken installeret!

en: Package installed successfully... Awaiting release from admin!
da_DK: Pakken installeret med succes... Afventer frigivelse fra admin!

en: Package language
da_DK: Pakkens sprog

en: Package name
da_DK: Pakke navn

en: Package title
da_DK: Pakkens titel

en: Package type
da_DK: Pakkens type

en: Package vendor HP
da_DK: Pakke leverandør HP

en: Package version
da_DK: Pakkens version

en: Panel default language
da_DK: Vælg standard sprog

en: Parent directory
da_DK: Overordnet mappe

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: Password cannot be empty.
da_DK: Password feltet er tomt.

en: Password cannot be longer than 30 characters.
da_DK: Password kan ikke være større end 30 tegn.

en: Password confirmation
da_DK: Password bekræftelse

en: Password contains unallowed characters.
da_DK: Password indeholder Ikke tilladte karakterer.

en: Password data
da_DK: Adgangskode data

en: Password email
da_DK: Password e-mail

en: Password is missing.
da_DK: Password mangler.

en: Password is shorter than %s characters.
da_DK: Password er kortere end %s tegn.

en: Password minimum length
da_DK: Adgangskode minimum længde

en: Password must be at least %s characters long and contain letters and numbers to be valid.
da_DK: Password skal være mindst %s tegn langt og indeholde bogstaver og tal for at være gyldig.

en: Password settings
da_DK: Adgangskode indstillinger

en: Password successfully updated.
da_DK: Password opdateret.

en: Passwords do not match
da_DK: Passwords matcher ikke

en: Passwords do not match.
da_DK: Passwords matcher ikke.

en: Path
da_DK: Sti

en: Percent
da_DK: Procent

en: Permissions
da_DK: Tilladelser

en: Personal data
da_DK: Personlig data!

en: Personal data successfully updated.
da_DK: Personoplysninger opdateret.

en: Personalise template
da_DK: Personligt tema

en: Phone
da_DK: Telefon

en: PhpMyAdmin
da_DK: PHPMyAdmin

en: Please activate your new i-MSCP password
da_DK: Aktiver venligst dit nye i-MSCP password

en: Please confirm the password.
da_DK: Du skal bekræfte dit password.

en: Please enter a name for the protected area.
da_DK: Indtast et navn for det beskyttede område.

en: Please enter a password.
da_DK: Angiv et password.

en: Please enter an SQL user host.
da_DK: Indtast en SQL bruger host.

en: Please enter an username.
da_DK: Indtast venligst et brugernavn.

en: Please enter your auto-responder message below
da_DK: Indtast venligst din autosvar besked nedenfor

en: Please fill up both data fields for password.
da_DK: Udfyld venligst begge datafelter til password.

en: Please select another directory. %s (%s) is installed there.
da_DK: Vælg et andet bibliotek. %s (%s) er installeret der.

en: Please select at least one user.
da_DK: Vælg mindst én bruger.

en: Please set now the username and password for the later login in the software. (Required fiels)
da_DK: Indstil brugernavn og password til senere at logge ind i softwaren. (Obligatorisk felt)

en: Please specify a message content.
da_DK: Angiv indholdet af beskeden.

en: Please specify a message subject.
da_DK: Angiv besked emne.

en: Please type database name.
da_DK: Angiv database navn.

en: Please type your message.
da_DK: Indtast din meddelelse.

en: Plugin %s activated.
da_DK: Plugin %s  aktiveret.

en: Plugin %s cannot be activated.
da_DK: Plugin %s kan ikke aktiveres.

en: Plugin %s cannot be deactivated.
da_DK: Plugin %s kan ikke deaktiveres.

en: Plugin %s cannot be deleted.
da_DK: Plugin %s kan ikke slettes.

en: Plugin %s cannot be installed.
da_DK: Plugin %s kan ikke  installeres.

en: Plugin %s cannot be protected.
da_DK: Plugin %s kan ikke beskyttes.

en: Plugin %s cannot be reconfigured.
da_DK: Plugin %s kan ikke omkonfigureres.

en: Plugin %s cannot be uninstalled.
da_DK: Plugin %s kan ikke afinstalleres.

en: Plugin %s cannot be updated.
da_DK: Plugin %s kan ikke blive opdateret.

en: Plugin %s deactivated.
da_DK: Plugin %s deaktiveret.

en: Plugin %s deleted.
da_DK: Plugin %s slettet.

en: Plugin %s installed.
da_DK: Plugin %s installeret.

en: Plugin %s is protected.
da_DK: Plugin %s er beskyttet.

en: Plugin %s protected.
da_DK: Plugin %s beskyttet.

en: Plugin %s reconfigured.
da_DK: Plugin %s omkonfigureres.

en: Plugin %s scheduled for activation.
da_DK: Plugin %s planlagt til aktivering.

en: Plugin %s scheduled for change.
da_DK: Plugin %s planlagt til ændring.

en: Plugin %s scheduled for deactivation.
da_DK: Plugin %s planlagt til deaktivering.

en: Plugin %s scheduled for installation.
da_DK: Plugin %s planlagt til installation.

en: Plugin %s scheduled for uninstallation.
da_DK: Plugin %s planlagt til afinstallering.

en: Plugin %s scheduled for update.
da_DK: Plugin %s planlagt til opdatering.

en: Plugin %s uninstalled.
da_DK: Plugin %s afinstalleret.

en: Plugin %s updated.
da_DK: Plugin %s opdateret.

en: Plugin Manager: Downgrade of %s plugin is not allowed.
da_DK: Plugin Håndtering: Nedjustering af %s plugin er ikke tilladt.

en: Plugin archive
da_DK: Plugin arkiv

en: Plugin errors
da_DK: Plugin fejl

en: Plugin has been successfully uploaded.
da_DK: Plugin er blevet oplagt.

en: Plugin item errors
da_DK: Plugin element fejl

en: Plugin list is empty.
da_DK: Plugin listen er tom.

en: Plugin management
da_DK: Plugin administration

en: Plugins hook into i-MSCP to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core i-MSCP application by thousands of developers all over the world. You can find new plugins to install by browsing the %s.
da_DK: Plugins hooks ind i I-MSCP for at udvide dens funktionalitet med custom funktioner. Plugins er udviklet uafhængigt fra core i-MSCP applikationen, fra tusindvis af udviklere over hele verden. Du kan finde nye plugins til at installere ved at gennemse% s.

en: Plugins list has been updated: %s new plugin(s) found, %s plugin(s) updated, %s plugin(s) reconfigured, and %s plugin(s) deleted.
da_DK: Plugins listen er blevet opdateret: %s nye plugin(s), %s plugin(s) opdateret, %s plugin(s) omkonfigureres, og %s plugin(s) slettet.

en: Prevent external login for admins
da_DK: Forhindre ekstern adgang for admins

en: Prevent external login for clients
da_DK: Forhindre eksterne login for kunder

en: Prevent external login for resellers
da_DK: Forhindre eksterne login for forhandlere

en: Previous
da_DK: Forrige

en: Priority
da_DK: Prioritet

en: Private key
da_DK: Privat nøgle

en: Private key passphrase if any
da_DK: Privat nøgle adgangssætning, hvis nogen

en: Process update
da_DK: Process opdatering

en: Processing...
da_DK: Behandler ...

en: Profile
da_DK: Profil

en: Properties
da_DK: Egenskaber

en: Properties for reseller with ID %d were not found in database.
da_DK: Egenskaber til forhandler med ID %d blev ikke fundet i databasen.

en: Protect
da_DK: Beskyt

en: Protect this plugin
da_DK: Beskyt dette plugin

en: Protected
da_DK: Beskyttet

en: Protected area successfully scheduled for addition.
da_DK: Beskyttet område succesfuldt planlagt til tilføjelse.

en: Protected area successfully scheduled for deletion.
da_DK: Beskyttet område succesfuldt planlagt til sletning.

en: Protected area successfully scheduled for update.
da_DK: Beskyttet område succesfuldt planlagt til opdatering.

en: Protected areas
da_DK: Beskyttet områder

en: Protocol
da_DK: Protokol

en: Quota in MiB (0 for unlimited)
da_DK: Kvote i MiB (0 for ubegrænset)

en: Quota in MiB (Max: %s)
da_DK: Kvote i MiB (Maks: %s)

en: Read ticket
da_DK: Læs ticket

en: Rebuild languages index
da_DK: Genopbyg sprog index

en: Reconfiguration in progress...
da_DK: Rekonfiguration i gang ...

en: Record data
da_DK: Record Data

en: Redirect
da_DK: Omdiriger

en: Redistribute unused quota across existing mailboxes
da_DK: Omfordeling af uudnyttede kvoter på tværs af eksisterende postkasser

en: Registration date
da_DK: Registreringsdato

en: Relative weight
da_DK: Relativ vægt

en: Release date
da_DK: Udgivelsesdato

en: Release description
da_DK: Udgivelses beskrivelse

en: Release version
da_DK: Udgivelses version

en: Remote Web software repository
da_DK: Ekstern Web softwarearkiv

en: Remote file not found.
da_DK: Eksterne fil ikke fundet.

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Remove IP
da_DK: Fjern IP

en: Remove permissions
da_DK: Fjern tilladelser

en: Reopen
da_DK: Genåbn

en: Reopen ticket
da_DK: Genåbn ticket

en: Repeat password
da_DK: Gentag Adgangskoden

en: Reply
da_DK: Svar

en: Request Timeout: The server took too long to send the data.
da_DK: Anmodning Timeout: Serveren var for længe om at sende dataene.

en: Requires Database?
da_DK: Kræves Database?

en: Reseller
da_DK: Forhandler

en: Reseller / Customers / Add Customer
da_DK: Forhandler / Kunder / Tilføj Kunde

en: Reseller / Customers / Add Customer - Next Step
da_DK: Forhandler / Kunder / Tilføj Kunde / Næste Step

en: Reseller / Customers / Circular
da_DK: Forhandler / Kunder /

en: Reseller / Customers / Domain Aliases
da_DK: Forhandler / Kunder / Domæne Aliases

en: Reseller / Customers / Lost Password Email
da_DK: Forhandler / Kunder / Glemt Kodeord E-mail

en: Reseller / Customers / Overview
da_DK: Forhandler / Kunder / Oversigt

en: Reseller / Customers / Overview / Domain Details
da_DK: Forhandler / Kunder / Oversigt / Domæne Detaljer

en: Reseller / Customers / Overview / Edit Customer
da_DK: Forhandler / Kunder / Oversigt / Rediger Kunde

en: Reseller / Customers / Overview / Edit Domain
da_DK: Forhandler / Kunder / Oversigt / Rediger Domæne

en: Reseller / Customers / Welcome Email
da_DK: Forhandler / Kunder / Velkomst e-mail

en: Reseller / Domains / Add Domain Alias
da_DK: Forhandler / Domæner / Tilføj Domæne Alias

en: Reseller / Domains / Edit Domain Alias
da_DK: Forhandler / Domæner / Rediger Domæne Alias

en: Reseller / General / Overview
da_DK: Forhandler / General / Oversigt

en: Reseller / General / Software Upload
da_DK: Forhandler / General / Software Upload

en: Reseller / Hosting Plans / Add Hosting Plan
da_DK: Forhandler / Hosting Plan / Tilføj Hosting Plan

en: Reseller / Hosting Plans / Overview
da_DK: Forhandler / Hosting Planer / Oversigt

en: Reseller / Profile / Account Summary
da_DK: Forhandler / Profil / Samlet Konto Oversigt

en: Reseller / Profile / Language
da_DK: Forhandler / Profil / Sprog

en: Reseller / Profile / Layout
da_DK: Forhandler / Profil / Layout

en: Reseller / Profile / Password
da_DK: Forhandler / Profil / Kodeord

en: Reseller / Profile / Personal Data
da_DK: Forhandler / Profil / Personlig Data

en: Reseller / Statistics / IP Usage
da_DK: Forhandler / Statistik / IP Forbrug

en: Reseller / Statistics / Overview
da_DK: Forhandler / Statistik / Overblik

en: Reseller / Statistics / Overview / {USERNAME} USER Statistics
da_DK: Forhandler / Statistik / Oversigt / {USERNAME} BRUGER Statistik

en: Reseller / Support / Closed Tickets
da_DK: Forhandler / Support / Lukkede Tickets

en: Reseller / Support / New Ticket
da_DK: Forhandler / Support / Ny Ticket

en: Reseller / Support / Open Tickets
da_DK: Forhandler / Support / Åbne Tickets

en: Reseller / Support / View Ticket
da_DK: Forhandler / Support / Vis Ticket

en: Reseller /Hosting Plans / Edit Hosting Plan
da_DK: Forhandler / Hosting Planer / Rediger Hosting Planer

en: Reseller Name
da_DK: Forhandler Navn

en: Reseller account successfully created.
da_DK: Reseller konto oprettet.

en: Reseller account successfully updated.
da_DK: Forhandler konto opdateret.

en: Reseller and customer
da_DK: Forhandler og kunde

en: Reseller and customer levels
da_DK: Forhandler og kunde niveauer

en: Reseller assignment
da_DK: Forhandler tildeling

en: Reseller assignments
da_DK: Forhandler tildelinger

en: Reseller consumption
da_DK: Forhandler forbrug

en: Reseller data
da_DK: Forhandler data

en: Reseller level
da_DK: Forhandler niveau

en: Reseller list
da_DK: Forhandlerliste

en: Reseller list is empty.
da_DK: Forhandler liste er tom.

en: Reseller name
da_DK: Forhandler navn

en: Reseller software list
da_DK: Forhandler softwareliste

en: Reseller statistics
da_DK: Forhandler Statistikker

en: Reseller successfully added.
da_DK: Forhandler tilføjet.

en: Reseller total
da_DK: Forhandler total

en: Reseller users
da_DK: Forhandler brugere

en: Reseller with permissions total
da_DK: Total antal forhandlere med tilladelser

en: Reseller's layout color successfully updated.
da_DK: Forhandler layout farve korrekt opdateret.

en: Reseller/IP usage statistics
da_DK: Forhandler / IP Anvendelsesstatistik

en: Resellers
da_DK: Forhandlere

en: Resellers and customers
da_DK: Forhandlere og kunder

en: Reset
da_DK: Nulstille

en: Restore
da_DK: Gendan

en: Restore backup
da_DK: Gendan backup

en: Revision date
da_DK: Revisionsdato

en: Rights
da_DK: Rettigheder

en: Rights successfully added.
da_DK: Rettigheder succesfuldt tilføjet.

en: Rights successfully removed.
da_DK: Rettigheder succesfuldt fjernet.

en: SMTP in
da_DK: SMTP ind

en: SMTP out
da_DK: SMTP ud

en: SMTP traffic
da_DK: SMTP trafik

en: SQL database limit
da_DK: SQL database grænse

en: SQL database limit is disabled but SQL user limit is not.
da_DK: SQL database grænse er deaktiveret, men SQL bruger grænse er det ikke.

en: SQL database limit is disabled.
da_DK: SQL database grænse er deaktiveret.

en: SQL database limit is not <i>disabled</i>.
da_DK: SQL database grænse er ikke <i>deaktiveret</i>

en: SQL database limit reached.
da_DK: SQL database grænse nået.

en: SQL database successfully created.
da_DK: SQL database oprettet med succes.

en: SQL database successfully deleted.
da_DK: SQL database slettet.

en: SQL databases
da_DK: SQL databaser

en: SQL databases only
da_DK: Kun SQL databaser

en: SQL user
da_DK: SQL bruger

en: SQL user host
da_DK: SQL brugere host

en: SQL user limit
da_DK: SQL bruger grænse

en: SQL user limit is <i>disabled</i>.
da_DK: SQL bruger grænse er <i>deaktiveret</i>.

en: SQL user limit is disabled but SQL database limit is not.
da_DK: SQL bruger grænse er deaktiveret, men SQL database grænsen er det ikke.

en: SQL user limit is disabled.
da_DK: SQL bruger grænse er deaktiveret.

en: SQL user name
da_DK: SQL Brugernavn

en: SQL user password successfully updated.
da_DK: SQL bruger password korrekt opdateret.

en: SQL user prefix/suffix
da_DK: SQL bruger præfiks/suffiks

en: SQL user successfully added.
da_DK: SQL bruger tilføjet.

en: SQL user successfully deleted.
da_DK: SQL bruger blev slettet.

en: SQL users
da_DK: SQL brugere

en: SSL certificate successfully scheduled for addition.
da_DK: SSL-certifikat er med succes planlagt til tilføjelse.

en: SSL certificate successfully scheduled for deletion.
da_DK: SSL-certifikat er med succes planlagt til sletning.

en: SSL certificate successfully scheduled for update.
da_DK: SSL-certifikat er med succes planlagt til opdatering.

en: SSL feature is not available. You can only view your certificate.
da_DK: SSL-funktionen er ikke tilgængelig. Du kan kun se dit certifikat.

en: Save
da_DK: Gem

en: Search
da_DK: Søg

en: Sec.
da_DK: Sek.

en: Secure connection
da_DK: Sikker forbindelse

en: Security code
da_DK: Sikkerhedskode

en: Select group
da_DK: Vælg gruppe

en: Send message
da_DK: Send Meddelse

en: Send message to
da_DK: Send Meddelse til

en: Send new login data
da_DK: Send ny logind data

en: Send reply
da_DK: Send svar

en: Send to
da_DK: Send til

en: Sender email
da_DK: Afsenders e-mail

en: Sender email is missing.
da_DK: Afsenders e-mail mangler

en: Sender name
da_DK: Afsenders navn

en: Sender name is missing.
da_DK: Afsenders navn mangler.

en: Separate multiple email addresses by comma or a line-break.
da_DK: Adskil flere e-mail adresser med et komma eller et linjeskift.

en: Separate multiple email addresses with a line-break.
da_DK: Adskild flere email adresser med et linie skift.

en: Server ports
da_DK: Server porte

en: Server statistics
da_DK: Server statistiker

en: Server traffic
da_DK: Server trafik

en: Server traffic settings
da_DK: Server trafik indstillinger

en: Server traffic settings successfully updated.
da_DK: Server trafik indstillinger blev opdateret.

en: Service Name
da_DK: Service Navn

en: Service Unavailable
da_DK: Service Ikke tilgængelig

en: Service name
da_DK: Service navn

en: Service name already exists.
da_DK: Service navn eksisterer allerede.

en: Service port successfully added
da_DK: Service port blev succesfuldt tilføjet

en: Service port successfully removed.
da_DK: Service port blev succesfuldt fjernet.

en: Service ports
da_DK: Service porte

en: Service protocol
da_DK: Service protokol

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Settings saved.
da_DK: Indstillinger gemt.

en: Shared mount point
da_DK: Delt monterings punkt

en: Show
da_DK: Vis

en: Show %s records per page
da_DK: Vis %s poster pr side

en: Show HTML output compression size comment
da_DK: Vis HTML output komprimeringsstørrelse kommentar

en: Show SSL certificate
da_DK: Vis SSL certifikat

en: Show detailed statistics for this reseller
da_DK: Vis detaljerede statistik for denne forhandler

en: Show detailed statistics for this user
da_DK: Vis detaljerede statistikker for denne bruger

en: Show in
da_DK: Vis i

en: Show labels for main menu links
da_DK: Vis labels til hovedmenuens links

en: Showing %s to %s of %s records
da_DK: Viser %s til %s af %s records

en: Showing 0 to 0 of 0 records
da_DK: Viser 0 til 0 af 0 poster

en: Size
da_DK: Størrelse

en: Software Description
da_DK: Software Beskrivelse

en: Software available
da_DK: Software tilgængelig

en: Software deleted.
da_DK: Software slettet.

en: Software details
da_DK: Software detaljer

en: Software has been deleted.
da_DK: Software er blevet slettet.

en: Software has been successfully imported.
da_DK: Software er blevet importeret.

en: Software in repository
da_DK: Software i softwarearkiv

en: Software installer options
da_DK: Software Installer valgmuligheder

en: Software installer options successfully updated.
da_DK: Software Installer valgmuligheder blevet opdateret.

en: Software instance has been scheduled for installation
da_DK: Software instans er planlagt til installation

en: Software management
da_DK: Software administration

en: Software name
da_DK: Software navn

en: Software not found!
da_DK: Software ikke fundet!

en: Software options
da_DK: Software valgmuligheder

en: Software permissions
da_DK: Software tilladelser

en: Software repository
da_DK: Softwarearkiv

en: Software successfully scheduled for deletion.
da_DK: Software succesfuldt planlagt til sletning.

en: Software was activated.
da_DK: Software blev aktiveret.

en: Software was deleted.
da_DK: Software blev slettet.

en: State
da_DK: Kommune

en: State/Province
da_DK: Kommune

en: Statistics
da_DK: Statistiker

en: Stats
da_DK: Statistik

en: Street 1
da_DK: Adresse 1

en: Street 2
da_DK: Adresse 2

en: Strong passwords
da_DK: Stærk adgangskode

en: Subdomain
da_DK: Subdomæne

en: Subdomain %s already exist.
da_DK: Subdomæne %s eksisterer allerede.

en: Subdomain %s cannot be forwarded on itself.
da_DK: Subdomæne %s kan ikke viderestilles til sig selv.

en: Subdomain %s is unavailable.
da_DK: Subdomæne %s er ikke tilgængligt.

en: Subdomain alias
da_DK: Subdomæne alias

en: Subdomain alias errors
da_DK: Subdomæne alias fejl

en: Subdomain alias scheduled for deletion.
da_DK: Subdomæne alias planlagt til sletning.

en: Subdomain alias you are trying to remove has Ftp accounts. Please remove them first.
da_DK: Subdomæne alias du prøver at fjerne har FTP konti. Fjern venligst dem først.

en: Subdomain errors
da_DK: Subdomæne fejl

en: Subdomain forward
da_DK: Subdomæne forward

en: Subdomain limit
da_DK: Subdomæne grænse

en: Subdomain name
da_DK: Subdomæne navn

en: Subdomain name is not valid.
da_DK: Subdomæne navn er ikke gyldigt.

en: Subdomain scheduled for deletion.
da_DK: Subdomæne planlagt til sletning.

en: Subdomain successfully scheduled for addition.
da_DK: Subdomæne succesfuldt planlagt til tilføjelse.

en: Subdomain successfully scheduled for update
da_DK: Subdomæne succesfuldt planlagt til opdatering.

en: Subdomain you are trying to remove has Ftp accounts. Remove them first.
da_DK: Subdomæne, du forsøger at slette har Ftp konti. Slet dem først.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Please remove them first.
da_DK: Subdomæne, du forsøger at slette har e-mail konti. Slet venligst dem først.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Remove them first.
da_DK: Subdomæne, du forsøger at slette har e-mail konti. Slet dem først.

en: Subdomains
da_DK: Subdomæner

en: Subject
da_DK: Emne

en: Subject is missing.
da_DK: Emne mangler.

en: Submit changes
da_DK: Tilføj ændringer

en: Suspended
da_DK: Suspenderet

en: Switch
da_DK: Skift

en: Switch to the backups directory
da_DK: Skift til backup biblioteket

en: Switch to user interface
da_DK: Skift til bruger interface

en: Syntax error found in mail forward list.
da_DK: Syntaks fejl fundet i mail forward listen.

en: System
da_DK: System Information.

en: System error - custom error page was not updated.
da_DK: Systemfejl - brugerdefineret fejl side blev ikke opdateret.

en: System tools
da_DK: System værktøjer

en: System under maintenance
da_DK: System under vedligeholdelse

en: Target
da_DK: Mål

en: Target domain
da_DK: Target domæne

en: Target port
da_DK: Mål port

en: Temporary folder not found.
da_DK: Midlertidig mappe ikke fundet.

en: The %s limit for this customer cannot be unlimited because your are limited for this service.
da_DK: Grænsen %s for denne kunde kan ikke være ubegrænset, fordi din er begrænsede for denne service.

en: The %s plugin version %s is not compatible with your i-MSCP version.
da_DK: %s plugin version %s er ikke kompatibel med din i-MSCP version.

en: The %s translation file has been ignored: Translation table is empty.
da_DK: Den %s oversættelses fil er blevet ignoreret: Oversættelses tabellen er tom.

en: The directory %s doesn't exists. Please create that directory using your file manager.
da_DK: Mappen %s eksisterer ikke. Opret venligst denne mappe ved hjælp af din filhåndtering.

en: The domain is currently deactivated. The modification of some of its properties will result by a complete or partial reactivation of it.
da_DK: Domænet er i øjeblikket deaktiveret. En ændring af nogle af dens egenskaber vil resultere i en fuldstændig eller delvis reaktivering af det.

en: The domain or at least one of its entities has a different status than 'ok'.
da_DK: Domænet eller mindst en af sine objekter har en anden status end 'ok'.

en: The domain you are trying to edit doesn't exist.
da_DK: Det domæne, du forsøger at redigere findes ikke.

en: The menu you are trying to edit doesn't exist.
da_DK: Den menu, du forsøger at redigere findes ikke.

en: The package is corrupt. Please correct it.
da_DK: Pakken er beskadiget. Ret det venligst.

en: The password field is empty.
da_DK: Password feltet er tomt.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
da_DK: Den uploadede fil blev kun delvist uploadet.

en: The username %s is not available.
da_DK: Brugernavnet %s er ikke tilgængelig.

en: The username field is empty.
da_DK: Brugernavn feltet er tomt.

en: The value has been found in the stack
da_DK: Værdien er fundet i stacken

en: The value has not been found in the stack
da_DK: Værdien er ikke fundet i stacken

en: The values must not be equal
da_DK: Værdierne skal ikke være ens

en: This database will be permanently deleted. This process cannot be recovered. All users linked to this database will also be deleted if not linked to another database. Are you sure you want to delete the '%s' database?
da_DK: Denne database vil blive slettet permanent. Denne proces kan ikke gendannes. Alle brugere der er knyttet til denne database vil også blive slettet, hvis de ikke er knyttet til en anden database. Er du sikker på du vil slette '%s' database?

en: This htaccess group already exists.
da_DK: Denne htaccess gruppe findes allerede.

en: This htaccess user already exist.
da_DK: Denne htaccess bruger eksisterer allerede.

en: This is the host from which this SQL user must be allowed to connect to the SQL server. Enter the %s wildcard character to allow this SQL user to connect from any host.
da_DK: Det er den host, hvorfra denne SQL bruger skal have lov til at forbinde til SQL server. Indtast %s wildcard karakter til at tillade denne SQL bruger til at oprette forbindelse fra enhver vært.

en: This package already exists in the administrator software repository.
da_DK: Denne pakke findes allerede i administratorens softwarearkiv.

en: This package already exists in the depot of the reseller "%1$s"!
da_DK: Denne pakke findes allerede i depotet for forhandler "%1$s"!

en: This package already exists in the software depot!
da_DK: Denne pakke findes allerede i software depot!

en: This package already exists in your software repository.
da_DK: Denne pakke findes allerede i dit softwarearkiv.

en: This package is installed on following domain(s):
da_DK: Denne pakke er installeret på følgende domæne(r):

en: This package is not installed
da_DK: Denne pakke er ikke installeret

en: This package is not installed yet
da_DK: Denne pakke er ikke installeret endnu

en: This software is installed on following domain(s):
da_DK: Denne software er installeret på følgende domæne(r):

en: This user name already exist.
da_DK: Dette brugernavn findes allerede.

en: Ticket successfully closed.
da_DK: Ticket lukket.

en: Ticket successfully deleted.
da_DK: Ticket slettet.

en: Ticket successfully reopened.
da_DK: Ticket genåbnet.

en: Ticket with Id '%d' was not found.
da_DK: Ticket med Id '%d' blev ikke fundet.

en: To Admin
da_DK: Til Administrator

en: To reseller
da_DK: Til Forhandler

en: To unprotect this plugin, you must edit the %s file
da_DK: For at ophæve beskyttelsen af dette plugin, skal du redigere %s filen

en: Total Domains
da_DK: Total antal Domæner

en: Total Web software repositories
da_DK: Total Web softwarearkiver

en: Total installations
da_DK: Total antal installationer

en: Total mails: %s / %s %s
da_DK: Total e-mails: %s / %s %s

en: Total packages in Web software repository
da_DK: Total antal pakker i Web softwarearkivet

en: Total reseller
da_DK: Total antal forhandlere

en: Traffic
da_DK: Trafik

en: Traffic statistics
da_DK: Trafikstatistik

en: Traffic usage
da_DK: Trafik forbrug

en: Translated strings
da_DK: Oversatte strenge

en: UP
da_DK: OPPE

en: URL forwarding
da_DK: URL viderestilling

en: URL protocol
da_DK: URL protokol

en: URL to this admin panel
da_DK: URL til dette admin panel

en: Unable to close the ticket with Id '%s'.
da_DK: Kan ikke lukke ticket med Id '%s'.

en: Unable to create '%s' directory for language file.
da_DK: Kunne ikke oprette '%s' mappe for sprog-fil.

en: Unable to create 'LC_MESSAGES' directory for language file.
da_DK: Kan ikke skabe 'LC_MESSAGES' mappe for sprog-fil.

en: Unable to delete i-MSCP info file.
da_DK: Kan ikke slette i-MSCP info fil.

en: Unable to get the IP address list. Please fix this problem.
da_DK: Kan ikke hente IP adresse listen. Venligst løs dette problem.

en: Unable to get update info from Github
da_DK: Kunne ikke få update info fra Github

en: Unable to load i-MSCP info file.
da_DK: Kan ikke indlæse i-MSCP info fil.

en: Unable to move file.
da_DK: Kan ikke flytte fil.

en: Unable to read Web software repository index file.
da_DK: Kan ikke læse web softwarearkiv index-fil.

en: Unable to read the %s file.
da_DK: Kan ikke læse %s fil.

en: Unable to read the plugin %s file. Please check file permissions
da_DK: Kan ikke læse plugin %s filen. Se venligst filrettigheder

en: Unable to read xml file for web software.
da_DK: Kan ikke læse xml-fil for web software.

en: Unable to reopen ticket with Id '%s'.
da_DK: Kan ikke genåbne ticket med Id '%s'.

en: Unable to schedule deletion of the customer account. A message has been sent to the administrator.
da_DK: Kan ikke planlægge sletning af kundens konto. En meddelelse er sendt til administratoren.

en: Unable to schedule deletion of the customer account. Please consult admin logs or your mail for more information.
da_DK: Kan ikke planlægge sletning af kundens konto. Venligst konsultere admin logs eller din e-mail for mere information.

en: Unable to set sslallowselfsigned option
da_DK: Kunne ikke indstille sslallowselfsigned option

en: Unable to set sslverifypeer option
da_DK: Kan ikke indstille sslverifypeer option

en: Unable to upload file. Max. upload filesize (%1$d MB) reached?
da_DK: Kan ikke uploade filen. Max. upload filstørrelse (%1$d MB) nået?

en: Unauthorized
da_DK: Uautoriseret

en: Unavailable
da_DK: Ikke tilgængelig

en: Unexpected error
da_DK: Uventet fejl

en: Uninstall
da_DK: Afinstaller

en: Uninstall this plugin
da_DK: Afinstaller dette plugin

en: Uninstallation in progress...
da_DK: Afinstallering i gang...

en: Uninstalled
da_DK: Afinstalleret

en: Unknown
da_DK: Ukendt

en: Unknown Error
da_DK: Ukendt Fejl

en: Unknown action requested.
da_DK: Ukendt action anmodet.

en: Unknown action: %s
da_DK: Ukendt action: %s

en: Unknown bruteforce detection type: %s
da_DK: Ukendt bruteforce detekterings type: %s

en: Unknown language name.
da_DK: Ukendt sprog navn.

en: Unknown layout color.
da_DK: Ukendt layout farve.

en: Unknown reason.
da_DK: Ukendt årsag.

en: Unknown service name '%s'.
da_DK: Ukendt service navn '%s'.

en: Unknown status
da_DK: Ukendt status

en: Unknown type.
da_DK: Ukendt type.

en: Unknown username.
da_DK: Ukendt brugernavn.

en: Unlimited
da_DK: Ubegrænset

en: Update
da_DK: Opdater

en: Update Plugins
da_DK: Opdater Plugins

en: Update SQL user password
da_DK: Opdater SQL bruger password

en: Update data
da_DK: Opdater data

en: Update from Web software repository
da_DK: Opdater fra Web softwarearkiv

en: Update from web depot
da_DK: Opdater fra web depot

en: Update in progress...
da_DK: Opdatering i gang...

en: Update info
da_DK: Opdaterings info

en: Update of Web software repository index has been aborted. Missing or empty fields.
da_DK: Opdatering af Web softwarearkiv indeks er blevet afbrudt. Manglende eller tomme felter.

en: Update password
da_DK: Opdater password

en: Updates
da_DK: Opdateringer

en: Upload logo
da_DK: Opload logo

en: Upload now
da_DK: Upload nu

en: Uptime
da_DK: Oppetid

en: Usage of dot in domain name labels is prohibited.
da_DK: Brug af punktum i domænenavn labels er forbudt.

en: Usage status
da_DK: Anvendelsesstatus

en: Use normal connection (No SSL)
da_DK: Brug normal tilslutning (Ingen SSL)

en: Use secure connection (SSL)
da_DK: Brug sikker forbindelse (SSL)

en: Used
da_DK: Brugt

en: Used database
da_DK: Anvendt database

en: User
da_DK: Bruger

en: User (first and last) name
da_DK: Bruger (for og efter) navn

en: User assignment
da_DK: Bruger tildeling

en: User data successfully updated
da_DK: Brugerdata blev succesfuldt opdateret.

en: User data successfully updated.
da_DK: Brugerdata blev succesfuldt opdateret.

en: User data were not updated.
da_DK: Brugerdata blev ikke opdateret.

en: User data were successfully updated.
da_DK: Brugerdata blev opdateret.

en: User do not exist or you do not have permission to access this interface
da_DK: Bruger eksistere ikke, eller du har ikke adgang til dette interface!

en: User errors
da_DK: Bruger fejl

en: User has not been deleted.
da_DK: Bruger er ikke blevet slettet.

en: User login (system) name
da_DK: Bruger login (system) navn

en: User password
da_DK: Bruger adgangskode

en: User real (first and last) name
da_DK: Brugerens rigtige (for- og efter-) navn

en: User scheduled for deletion.
da_DK: Bruger planlagt til sletning.

en: User session successfully destroyed.
da_DK: Brugersession succesfuldt tilendebragt.

en: User statistics
da_DK: Bruger statistik

en: User successfully disconnected.
da_DK: Bruger succesfuldt afbrudt.

en: User type
da_DK: Bruger type

en: User type (admin, reseller, user)
da_DK: Bruger type (admin, forhandler, bruger)

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Username and password for application login
da_DK: Brugernavn og adgangskode for program login

en: Users
da_DK: Brugere

en: Values
da_DK: Værdier

en: Vendor hompage
da_DK: Forhandler hjemmeside

en: Very high
da_DK: Meget høj

en: View
da_DK: Se

en: View SSL certificate
da_DK: Se SSL certifikat

en: View aliases
da_DK: Vis aliaser

en: View ticket
da_DK: Se ticket

en: Visit plugin site
da_DK: Besøg plugin webstedet

en: Warning traffic
da_DK: Advarsel trafik

en: Warnings and Errors
da_DK: Advarsler og fejl

en: We are sorry, but the system is currently under maintenance.
    Please try again later.
da_DK: Vi beklager, men systemet er i øjeblikket under vedligeholdelse.
    Prøv venligst igen senere.

en: Web Statistics
da_DK: Web Statistikker

en: Web files only
da_DK: Kun webfiler

en: Web folder protection
da_DK: Web mappe beskyttelse

en: Web in
da_DK: Web ind

en: Web out
da_DK: Web ud

en: Web software depot packages total
da_DK: Web software depot total antal pakker

en: Web software repository
da_DK: Web softwarearkiv

en: Web software repository index been successfully updated.
da_DK: Web softwarearkiv indeks blevet opdateret.

en: Web software repository index is already up to date.
da_DK: Web software arkivindeks er allerede ajour.

en: Web statistics
da_DK: Web statistiker

en: Web traffic
da_DK: Web trafik

en: Webtools
da_DK: Webværktøjer

en: Welcome email
da_DK: Velkomst e-mail

en: Welcome {USERNAME} to i-MSCP
da_DK: Velkommen {USERNAME} til i-MSCP

en: Wrong mail syntax in forward list.
da_DK: Forkert e-mail syntaks i forward liste.

en: Wrong request.
da_DK: Forkert anmodning.

en: Wrong reseller id.
da_DK: Forkert forhandler id.

en: Wrong security code
da_DK: Forkert sikkerhedskode

en: Wrong software id.
da_DK: Forkert software id.

en: Wrong syntax for new expire date.
da_DK: Forkert syntaks for ny udløbsdato.

en: Wrong syntax for the %s limit.
da_DK: Forkert syntaks for %s grænsen.

en: Wrong syntax for the mail quota value.
da_DK: Forkert syntaks for Email kvote værdi.

en: Wrong user level provided.
da_DK: Forkert brugerniveau opgivet.

en: Wrong username.
da_DK: Forkert brugernavn.

en: XML file URL for the Web software repository
da_DK: XML fil URL til Web softwarearkiv

en: Year
da_DK: År

en: Yes
da_DK: Ja

en: You are exceeding the monthly server traffic limit.
da_DK: Du overskrider den månedlige server trafik grænse.

en: You are exceeding you domain alias limit.
da_DK: Du overskrider dit domænes alias grænse.

en: You are exceeding your FTP account limit.
da_DK: Du overskrider din FTP konti grænse.

en: You are exceeding your SQL database limit.
da_DK: Du overskrider din SQL databaser grænse.

en: You are exceeding your SQL user limit.
da_DK: Du overskrider din SQL bruger grænse.

en: You are exceeding your disk space limit.
da_DK: Du overskrider din diskplads grænse.

en: You are exceeding your email account limit.
da_DK: Du overskrider din e-mail konti grænse.

en: You are exceeding your monthly traffic limit.
da_DK: Du overskrider din månedlige trafik grænse.

en: You are exceeding your subdomain limit.
da_DK: Du overskrider din subdomæne grænse.

en: You are not allowed to act on your own session.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at indgribe i din egen session.

en: You can only upload images.
da_DK: Du kan kun uploade billeder.

en: You cannot add new email account. You have already assigned all your email quota to other mailboxes. Please first, review your quota assignments.
da_DK: Du kan ikke tilføje nye e-mail konti. Du har allerede tildelt alle dine e-mail kvoter til andre postkasser. Venligst første, gennemgå din kvote tildelinger.

en: You cannot delete a reseller that has customer accounts.
da_DK: Du kan ikke slette en forhandler, der har kundekonti.

en: You cannot delete the last active IP address.
da_DK: Du kan ikke slette den sidste aktive IP adresse.

en: You cannot forward %s on itself.
da_DK: Du kan ikke viderestille %s til sig selv.

en: You cannot set expire date in past.
da_DK: Du kan ikke indstille udløbsdato i fortiden.

en: You cannot unassign an IP address already in use.
da_DK: Du kan ikke fjerne tildelingen af en IP adresse der allerede er i brug.

en: You do not have DNS resource records.
da_DK: Du har ikke DNS ressource records.

en: You do not have FTP accounts.
da_DK: Du har ikke FTP konti.

en: You do not have any software uploaded yet
da_DK: Du har ikke noget software uploadet endnu

en: You do not have databases.
da_DK: Du har ingen database.

en: You do not have domain aliases.
da_DK: Du har ikke domæne aliaser.

en: You do not have permission to install software yet
da_DK: Du har ikke tilladelse til at installere software endnu

en: You do not have permissions to upload software
da_DK: Du har ikke tilladelse til at uploade software

en: You do not have protected areas.
da_DK: Du har ingen beskyttede områder.

en: You do not have subdomains.
da_DK: Du har ingen subdomæne.

en: You have been successfully logged out.
da_DK: Du er blevet logget ud.

en: You have no closed tickets.
da_DK: Du har ingen lukkede tickets.

en: You have no groups.
da_DK: Du har ingen grupper.

en: You have no open tickets.
da_DK: Du har ingen åbne tickets.

en: You have not service ports defined.
da_DK: Du har ingen service porte defineret.

en: You have reached the maximum number of email accounts allowed by your subscription.
da_DK: Du har nået det maksimale antal e-mail konti, tilladt af dit abonnement.

en: You have reached the maximum number of subdomains allowed by your subscription.
da_DK: Du har nået det maksimale antal subdomæner tilladt af dit abonnement.

en: You have to choose between file-upload and wget-function.
da_DK: Du er nødt til at vælge mellem fil-upload og wget-funktion.

en: You must assign at least one IP to this reseller.
da_DK: Du skal tildele mindst én IP til denne forhandler.

en: You must choose between local and remote upload.
da_DK: Du skal vælge mellem lokal og remote upload.

en: You must confirm your password.
da_DK: Du skal bekræfte dit password.

en: You must enter a domain alias name.
da_DK: Du skal indtaste et domæne alias navn.

en: You must enter a subdomain name.
da_DK: Du skal indtaste et subdomæne navn.

en: You must first generate a password by clicking on the generate button.
da_DK: Du skal først generere en adgangskode ved at klikke på knappen genererer.

en: You must provide a password.
da_DK: Du skal angive et password.

en: You must select a file to upload.
da_DK: Du skal vælge en fil til upload.

en: You must select a file to upload/download.
da_DK: Du skal vælge en fil for upload/download.

en: You must select a least one mail account to delete.
da_DK: Du skal vælge mindst en email-konto der skal slettes.

en: You must select at least one plugin.
da_DK: Du skal vælge mindst en plugin.

en: You must specify a message.
da_DK: Du skal angive en besked.

en: You must specify a subject.
da_DK: Du skal angive et emne.

en: Your account has expired.
da_DK: Din konto er udløbet.

en: Your account has expired. Please renew your subscription.
da_DK: Din konto er udløbet. Venligst forny dit abonnement.

en: Your account is currently under maintenance or disabled. Please, contact your reseller.
da_DK: Din konto er i øjeblikket under vedligeholdelse eller deaktiveret. Kontakt venligst din forhandler.

en: Your consumption
da_DK: Dit forbrug

en: Your i-MSCP version is not compatible with this plugin. Try with a newer version.
da_DK: Din i-MSCP version er ikke kompatibel med dette plugin. Prøv med en nyere version.

en: Your message
da_DK: Din Meddelse

en: Your message has been successfully sent.
da_DK: Din besked er blevet sendt.

en: Your new i-MSCP login
da_DK: Dit nye i-MSCP login

en: Your new password
da_DK: Din nye adgangskode

en: Your package is corrupt. Please correct it!
da_DK: Din pakke er beskadiget. Ret venligst dette!

en: Zip code
da_DK: Postnr

en: Zip/Postal code
da_DK: Postnummer

en: [New]
da_DK: [Ny]

en: _: Localised language
da_DK: Dansk (Danmark) - Danish (Denmark)

en: activated
da_DK: aktiveret

en: activated (Softwaredepot)
da_DK: aktiveret (Softwaredepot)

en: addition
da_DK: derudover

en: and
da_DK: og

en: day
da_DK: dag

en: days
da_DK: dage

en: deleting
da_DK: sletning

en: disabled
da_DK: deaktiveret

en: disk space
da_DK: diskplads

en: domain
da_DK: domæne

en: domain alias
da_DK: domæne alias

en: domain aliases
da_DK: domæne aliases

en: domain data
da_DK: domæne data

en: domains
da_DK: domæner

en: email account
da_DK: E-mail konto

en: email accounts
da_DK: E-mail konti

en: enabled
da_DK: aktiveret

en: everything
da_DK: alt

en: from other browser
da_DK: fra anden browser

en: i-MSCP - Application Management (Permissions)
da_DK: i-MSCP - Programadministration (Tilladelser)

en: i-MSCP - Client/Create CatchAll Mail Account
da_DK: i-MSCP - Bruger/Opret FangAlle Mail Konto

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Login
da_DK: i-MSCP - Multi Server Kontrolpanel / Log ind

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Lost Password
da_DK: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Glemt Password

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Maintenance
da_DK: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Vedligeholdelse

en: i-MSCP - Software Installer / Management
da_DK: i-MSCP - Software Installer / Administration

en: i-MSCP - Software Management
da_DK: i-MSCP - Software Administration

en: i-MSCP - Software Management (Permissions)
da_DK: i-MSCP - Software Administration (Tilladelser)

en: i-MSCP - Sofware Management
da_DK: i-MSCP - Software Administration

en: i-MSCP / Software Installer / Management
da_DK: i-MSCP / Software Installer / Administration

en: i-MSCP Software installer / Web software repository
da_DK: I-MSCP Software installer / Web softwarearkiv

en: i-MSCP Web software repository
da_DK: I-MSCP Web softwarearkiv

en: i-MSCP plugin store
da_DK: I-MSCP plugin opbevaring

en: i-MSCP updates
da_DK: i-MSCP opdateringer

en: i-MSCP version update checking is disabled
da_DK: i-MSCP version opdaterings kontrol er deaktiveret

en: installed
da_DK: installeret

en: installing
da_DK: installation

en: internet Multi Server Control Panel
da_DK: internet Multi Server Kontrolpanel

en: mail accounts
da_DK: mail konti

en: missing alias
da_DK: manglende alias

en: missing domain
da_DK: manglende domæne

en: n\a
da_DK: Ikke Tilgængelig

en: no
da_DK: nej

en: not available
da_DK: ikke tilgængelig

en: not required
da_DK: ikke påkrævet

en: older than 1 month
da_DK: ældre end 1 måned

en: older than 12 months
da_DK: ældre end 2 måneder

en: older than 2 weeks
da_DK: ældre end 2 uger

en: older than 3 months
da_DK: ældre end 3 måneder

en: older than 6 months
da_DK: ældre end 6 måneder

en: or remote file (Max: %s)
da_DK: eller ekstern fil (Maks: %s)

en: orphan entry
da_DK: orphan indtastning

en: required
da_DK: kræves

en: subdomain
da_DK: subdomæne

en: subdomains
da_DK: subdomæner

en: traffic
da_DK: trafik

en: unlimited
da_DK: ubegrænset

en: update
da_DK: opdater

en: view aliases
da_DK: Se Aliaser

en: waiting for activation
da_DK: venter på aktivering

en: yes
da_DK: ja

en: {USERNAME} user statistics
da_DK: {USERNAME} bruger statistiker
