i-MSCP 1.3.x - en to es_AR translation catalogue (1484 entries)

en:  Admin / Support / Open Tickets
es_AR: Administrador / Soporte / Tickets abiertos

en:  Client / Webtools / Custom Error Pages / Edit Custom Error Page
es_AR: Cliente / Herramientas Web / Páginas de Error Personalizadas / Editar Páginas de Error Personalizadas

en:  Wrong IP address.
es_AR: Dirección IP incorrecta.

en: %1$d / %2$d of %3$d
es_AR: %1$d / %2$d de %3$d

en: %1$d / %2$d of %3$d</b>
es_AR: %1$d / %2$d de %3$d</b>

en: %1$d / %2$d of unlimited
es_AR: %1$d / %2$d de ilimitado

en: %1$d of %2$d
es_AR: %1$d de %2$d

en: %1$d%% [%2$s of %3$s]
es_AR: %1$d%% [%2$s de %3$s]

en: %1$d%% [%2$s of unlimited]
es_AR: %1$d%% [%2$s de ilimitado]

en: %1$s - (Softwaredepot)
es_AR: %1$s - (Almacen de Software)

en: %1$s - (Version: %2$s, Language: %3$s)
es_AR: %1$s - (Versión: %2$s, Idioma: %3$s)

en: %1$s / %2$s of %3$s
es_AR: %1$s / %2$s de %3$s

en: %1$s / %2$s of unlimited
es_AR: %1$s / %2$s de ilimitado

en: %1$s of %2$s
es_AR: %1$s de %2$s

en: %1$s of <b>unlimited</b>
es_AR: %1$s de <b>ilimitado</b>

en: %1$s you are now logged as %2$s
es_AR: %1$s estás ahora logueado como %2$s

en: %1$s%% [%2$s of %3$s]
es_AR: %1$s%% [%2$s de %3$s]

en: %1$s%% [%2$s of unlimited]
es_AR: %1$s%% [%2$s de ilimitado]

en: %d %s remaining until account expiration
es_AR: %d %s remanentes hasta el vencimiento de la cuenta

en: %d / unlimited
es_AR: %d / ilimitado

en: %d Service(s) port successfully updateds
es_AR: %d Puerto(s) de Servicio(s) actualizados satisfactoriamente

en: %d configuration parameter(s) have/has been created.
es_AR: %d parámetro(s) de configuración creado(s).

en: %d configuration parameter(s) have/has been updated.
es_AR: %d Parámetro(s) de configuración actualizado(s).

en: %d of %s
es_AR: %d de %s

en: %d strings translated
es_AR: %d cadenas traducidas

en: %s / unlimited
es_AR: %s / ilimitado

en: %s account successfully deleted.
es_AR: cuenta %s eliminada satisfactoriamente.

en: %s doesn't exist or is empty.
es_AR: %s no existe o está vacío.

en: %s is not a valid i-MSCP language file.
es_AR: %s no es un archivo i-MSCP de idioma válido.

en: %s is not allowed as subdomain label.
es_AR: %s no está permitido como etiqueta de subdominio.

en: %s of %s
es_AR: %s de %s

en: %s of unlimited
es_AR: %s de ilimitado

en: %s page
es_AR: página %s

en: %s record
es_AR: %s registros

en: %s webmail
es_AR: webmail %s

en: %s: The clients consumption (%s) for this reseller is greater than the new limit.
es_AR: %s: El consumo (%s) de los Clientes para este revendedor es mayor que el nuevo límite.

en: %s: The total of items (%s) already assigned by the reseller is greater than the new limit.
es_AR: %s: El total de ítems (%s) actualmente asignado por este revendedor es mayor que el nuevo límite.

en: %s: This reseller has customer(s) with unlimited items.
es_AR: %s: Este revendedor tiene cliente(s) con ítems ilimitados.

en: %s: You cannot disable a service already sold to reseller's customers.
es_AR: %s: No podés desactivar un servicio actualmente vendido a clientes de los revendedores.

en: %s::getInfo() not implemented and %s not found. This is a bug in the %s plugin which must be reported to the author(s).
es_AR: %s::getInfo() no implementado y %s no encontrado. Esta es una falla en el plugin %s que debe ser reportada a su(s) autor(es).

en: '%%hostname%%' does not appear to have a valid MX record for the email address '%%value%%'
es_AR: '%%hostname%%' parece no tener un registro MX válido para esta dirección de email '%%value%%'

en: '%%hostname%%' is no valid hostname for email address '%%value%%'
es_AR: '%%hostname%%' no es un nombre de host válido para esta dirección de email '%%value%%'

en: '%%hostname%%' is not in a routable network segment. The email address '%%value%%' should not be resolved from public network
es_AR: '%%hostname%%' no es un segmento de red rutable. La dirección de email '%%value%%' no será resuelta desde redes públicas

en: '%%localPart%%' can not be matched against dot-atom format
es_AR: '%%localPart%%' no puede ser emparejado contra el formato dot-atom

en: '%%localPart%%' can not be matched against quoted-string format
es_AR: '%%localPart%%' no puede ser emparejado contra el formato quoted-string

en: '%%localPart%%' is no valid local part for email address '%%value%%'
es_AR: '%%localPart%%' no es parte local válida para la dirección de correo '%%value%%'

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot extract TLD part
es_AR: '%%value%%' parece ser un nombre de host DNS pero no se puede extraer la parte TLD

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot match TLD against known list
es_AR: '%%value%%' parece ser un nombre de host DNS pero no se puede encontrar su TLD en la lista conocida

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot match against hostname schema for TLD '%%tld%%'
es_AR: '%%value%%' parece ser un nombre de host DNS pero no concuerda con ningún esquema de nombre para el TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but contains a dash in an invalid position
es_AR: '%%value%%' parece ser un nombre de host DNS pero contiene un guión en una posición inválida

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but the given punycode notation cannot be decoded
es_AR: '%%value%%' parece ser un nombre de host DNS pero la notación punycode indicada no puede ser decodificada.

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot extract TLD part
es_AR: '%%value%%' parece ser un nombre de dominio pero no se puede extraer la parte TLD

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot match TLD against known list
es_AR: '%%value%%'  parece ser un nombre de dominio pero no concuerda el TLD con ninguna lista conocida

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot match against domain name schema for TLD '%%tld%%'
es_AR: '%%value%%'  parece ser un nombre de dominio pero no se puede aparejar el esquema de nombre de dominio para el TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a domain name but contains a dash in an invalid position
es_AR: '%%value%%' parece ser un nombre de dominio pero contiene un guión en una posición inválida

en: '%%value%%' appears to be a domain name but the given punycode notation cannot be decoded
es_AR: '%%value%%' parece ser un nombre de dominio pero la notación punycode indicada no puede ser decodificada

en: '%%value%%' appears to be a local network name but local network names are not allowed
es_AR: '%%value%%' parece ser un nombre de red local pero los nombres de red local no están permitidos

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot extract TLD part
es_AR: '%%value%%' parece ser un nombre de subdominio pero no se puede extraer la parte TLD

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot match TLD against known list
es_AR: '%%value%%' parece ser un nombre de subdominio pero no concuerda con ninguna lista de TLD conocida

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot match against subdomain schema for TLD '%%tld%%'
es_AR: '%%value%%' parece ser un nombre de subdominio pero no concuerda con ningún esquema de subdominio para el TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but contains a dash in an invalid position
es_AR: '%%value%%' parece ser un subdominio pero contiene un guión en una posición inválida

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but the given punycode notation cannot be decoded
es_AR: '%%value%%' parece ser un subdominio pero la notación punycode indicada no puede ser decodificada.

en: '%%value%%' appears to be an IP address, but IP addresses are not allowed
es_AR: '%%value%%' parece ser una dirección IP, pero las direcciones de IP no están permitidas

en: '%%value%%' does not appear to be a valid IP address
es_AR: '%%value%%' no parece ser una dirección IP válida

en: '%%value%%' does not appear to be a valid URI hostname
es_AR: '%%value%%' no parece ser un URI de nombre de host válido

en: '%%value%%' does not appear to be a valid local network name
es_AR: '%%value%%' no parece ser un nombre de red local válido

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a DNS hostname
es_AR: '%%value%%' no concuerda con la estructura esperada para un nombre de host DNS

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a domain name
es_AR: '%%value%%' no concuerda con la estructura esperada para un nombre de dominio

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a subdomain name
es_AR: '%%value%%' no concuerda con la estructura esperada para un nombre de subdominio

en: '%%value%%' exceeds the allowed length
es_AR: '%%value%%' excede el largo permitido

en: '%%value%' is no valid email address in the basic format local-part@hostname
es_AR: '%%value%' no es una dirección de email válida en el formato local-part@hostname

en: (filtered from %s total records)
es_AR: (filtrado de %s registros totales)

en: (usually named
es_AR: (normalmente llamado)

en: A PHP extension stopped the file upload.
es_AR: Una extensión PHP ha detenido la subida del archivo.

en: A database update is available
es_AR: Hay disponible una actualización de la base de datos

en: A hosting plan with same name already exists.
es_AR: ¡Ya existe el plan de hosting con el nombre ingresado!

en: A new i-MSCP version is available
es_AR: Hay disponible una nueva actualización de i-MSCP

en: Access your domain statistics through the Web interface.
es_AR: Accedé a tus estadísticas de dominio desde la interface web.

en: Access your files through the web interface.
es_AR: Accedé a tus archivos desde la interface web.

en: Access your mail through the web interface.
es_AR: Accedé a tu correo desde la interface web.

en: Account data
es_AR: Datos de la Cuenta

en: Account limits
es_AR: Límites de la Cuenta

en: Account name
es_AR: Nombre de cuenta

en: Account overview
es_AR: Resumen de la cuenta

en: Account summary
es_AR: Sumario de la cuenta

en: Account type
es_AR: Tipo de cuenta

en: Action
es_AR: Acción

en: Action has been stopped.
es_AR: La acción ha sido detenida.

en: Action has failed.
es_AR: La acción ha fallado.

en: Actions
es_AR: Acciones

en: Activate
es_AR: Activar

en: Activate this plugin
es_AR: Activar este plugin

en: Activated
es_AR: Activado

en: Activated software
es_AR: Software activado

en: Activation email
es_AR: Correo de activación

en: Activation in progress...
es_AR: Activación en progreso...

en: Activation link expire time <small>(In minutes)</small>
es_AR: Tiempo de expiración del enlace de activación <small>(en minutos)</small>

en: Add
es_AR: Añadir

en: Add FTP account
es_AR: Añadir Cuenta FTP

en: Add Htaccess group
es_AR: Añadir grupo Htaccess

en: Add Htaccess user
es_AR: Añadir usuario Htaccess

en: Add SQL database
es_AR: Añadir base de datos SQL

en: Add SQL user
es_AR: Añadir usuario SQL

en: Add SSL certificate
es_AR: Añadir certificado SSL

en: Add admin
es_AR: Añadir administrador

en: Add catchall
es_AR: Añadir catchall

en: Add custom menu
es_AR: Añadir Menú Personalizado

en: Add customer
es_AR: Añadir cliente

en: Add customer - Next step
es_AR: Añadir Cliente - Paso Siguiente

en: Add domain alias
es_AR: Añadir alias de dominio

en: Add email account
es_AR: Añadir Cuenta de correo

en: Add group
es_AR: Añadir grupo

en: Add hosting plan
es_AR: Añadir plan de hospedaje

en: Add new IP address
es_AR: Añadir nueva dirección IP

en: Add new protected area
es_AR: Añadir nueva área protegida

en: Add new service port
es_AR: Agregar nuevo Puerto de Servicio

en: Add permissions
es_AR: Agregar permisos

en: Add permissions for reseller to software:
es_AR: Agregar permisos de software al revendedor

en: Add protected area
es_AR: Añadir área protegida

en: Add reseller
es_AR: Añadir revendedor

en: Add subdomain
es_AR: Añadir subdominio

en: Add user
es_AR: Añadir usuario

en: Added by
es_AR: Agregado por

en: Addition in progress...
es_AR: Adición en progreso

en: Additional data
es_AR: Información adicional

en: Admin
es_AR: Administrador

en: Admin / General / Admin Log
es_AR: Administrador / General / Registro del Administrador

en: Admin / General / Overview
es_AR: Adminstración / General / Resumen

en: Admin / General / Services Status
es_AR: Administrador / General / Estado de los Servicios

en: Admin / Profile / Account Summary
es_AR: Administrador / Perfil / Estado de Cuenta

en: Admin / Profile / Language
es_AR: Administrador / Perfil / Idioma

en: Admin / Profile / Layout
es_AR: Administrador / Perfil / Diseño

en: Admin / Profile / Password
es_AR: Administrador / Perfil / Contraseña

en: Admin / Profile / Personal Data
es_AR: Administrador / Perfil / Datos Personales

en: Admin / Settings
es_AR: Administrador / Configuraciones

en: Admin / Settings / Languages
es_AR: Administrador / Configuraciones / Idiomas

en: Admin / Settings / Lost Password Email
es_AR: Administrador / Configuraciones / Correo de Contraseña perdida

en: Admin / Settings / Plugin Management
es_AR: Administrador / Configuraciones / Administrar Plugins

en: Admin / Settings / Server Traffic
es_AR: Administrador / Configuraciones / Tráfico del Servidor

en: Admin / Settings / Service Ports
es_AR: Administrador / Configuraciones / Puertos de Servicios

en: Admin / Settings / Software Management
es_AR: Administrador / Configuraciones / Administrar Software

en: Admin / Settings / Software Options
es_AR: Administrador / Configuraciones / Opciones de Software

en: Admin / Settings / Welcome Email
es_AR: Administrador / Configuraciones / Correo de Bienvenida

en: Admin / Settings / {TR_DYNAMIC_TITLE}
es_AR: Administrador / Configuraciones / {TR_DYNAMIC_TITLE}

en: Admin / Software Management / Reseller Software
es_AR: Administrador / Administrar Software / Software del Revendedor

en: Admin / Statistics / IP Usage
es_AR: Administrador / Estadísticas / Uso de IP

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics
es_AR: Administrador / Estadísticas / Estadísticas de Revendedor

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics
es_AR: Administrador / Estadísticas / Estadísticas del Revendedor / Estadísticas del Usuario

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics / {USERNAME} user statistics
es_AR: Administrador / Estadísticas / Estadísticas del Revendedor / Estadísticas del Usuario / {USERNAME} estadísticas del usuario

en: Admin / Statistics / Server Statistics
es_AR: Administrador / Estadísticas / Estadísticas de Servidor

en: Admin / Statistics / Server Statistics / Day Statistics
es_AR: Administrador / Estadísticas / Estadísticas de Servidor / Estadísticas Diarias

en: Admin / Support / Closed Tickets
es_AR: Administrador / Soporte / Tickets Cerrados

en: Admin / Support / View Ticket
es_AR: Administrador / Soporte / Ver Tickets

en: Admin / System Tools / Anti-Rootkits Logs
es_AR: Administrador / Herramientas del Sistema / Registros de Anti-Rootkits

en: Admin / System Tools / Database Update
es_AR: Administrador / Herramientas del Sistema / Actualización de Bases de Datos

en: Admin / System Tools / Debugger
es_AR: Administrador / Herramientas del Sistema / Depurador

en: Admin / System Tools / Maintenance Settings
es_AR: Administrador / Herramientas del Sistema / Configuraciones de Mantenimiento

en: Admin / System Tools / System Information
es_AR: Administrador / Herramientas del Sistema / Información del Sistema

en: Admin / System Tools / i-MSCP Updates
es_AR: Administrador / Herramientas del Sistema / Actualizaciones de i-MSCP

en: Admin / Users / Add Admin
es_AR: Administrador / Usuarios / Añadir Administrador

en: Admin / Users / Add Reseller
es_AR: Administrador / Usuarios / Añadir Revendedor

en: Admin / Users / Circular
es_AR: Administrador / Usuarios / Circular

en: Admin / Users / Customers Assignment
es_AR: Administrador / Usuarios / Asignación de Clientes

en: Admin / Users / Edit Reseller
es_AR: Administrador / Usuarios/ Editar Revendedor

en: Admin / Users / Overview
es_AR: Administración / Usuarios / Resumen

en: Admin / Users / Overview / Domain Details
es_AR: Administración / Usuarios / Resumen / Detalle de Dominio

en: Admin / Users / Overview / Edit Admin
es_AR: Administración / Usuarios / Resumen / Editar Administrador

en: Admin / Users / Resellers Assignment
es_AR: Administrador / Usuarios / Asignación Revendedores

en: Admin / Users / Sessions
es_AR: Administrador / Usuarios / Sesiones

en: Admin account successfully created.
es_AR: Cuenta de Administrador creada satisfactoriamente

en: Admin log
es_AR: Registro del administrador

en: Admin not available
es_AR: Administrador no disponible

en: Admin users
es_AR: Usuarios administradores

en: Admin/IP usage statistics
es_AR: Administrador/ Estadísticas de uso de IP

en: Administrator
es_AR: Administrador

en: Administrator and Reseller levels
es_AR: Niveles de Administrador y Revendedor

en: Administrator and customer
es_AR: Administrador y Cliente

en: Administrator and customer levels
es_AR: Niveles de Administrador y Cliente

en: Administrator and reseller
es_AR: Administrador y Revendedor

en: Administrator level
es_AR: Nivel de Administrador

en: Administrator login
es_AR: Inicio de sesión de Administrador

en: Administrators
es_AR: Administradores

en: Administrators and customers
es_AR: Administradores y Clientes

en: Administrators and resellers
es_AR: Administradores y Revendedores

en: Alias forward
es_AR: Alias de Redirección

en: Alias mail
es_AR: Alias de correo

en: Alias subdomain forward
es_AR: Alias redireccion de subdominio

en: Alias subdomain mail
es_AR: Alias correo de subdominio

en: All
es_AR: Todo

en: All closed tickets were successfully deleted.
es_AR: Eliminados satisfactoriamente todos los tickets cerrados

en: All fields are required.
es_AR: Todos los campos son obligatorios.

en: All in
es_AR: Todo entrante

en: All levels
es_AR: Todos los niveles

en: All open tickets were successfully deleted.
es_AR: Eliminados satisfactoriamente todos los tickets abiertos.

en: All out
es_AR: Todo saliente

en: All reseller
es_AR: Todos los revendedores

en: All traffic
es_AR: Todo el tráfico

en: All users
es_AR: Todos los usuarios

en: Allow URL fopen
es_AR: Permitir URL fopen

en: Allows to share the mount point of another domain.
es_AR: Permitir compartir el punto de montaje de otro dominio.

en: Already in use
es_AR: Actualmente en uso

en: Alternative URL to reach your website
es_AR: URL alternativa para llegar a tu página web

en: An email addresse is not valid in mail forward list.
es_AR: Una de las direcciones de email no es un correo válido para la lista de redirección.

en: An unexpected error occurred
es_AR: Ha ocurrido un error inexperado

en: An unexpected error occurred.
es_AR: Ha ocurrido un error inesperado.

en: An unexpected error occurred. Go to the debugger interface for more details.
es_AR: Ha ocurrido un error inesperado. Dirijite al depurador para más detalles

en: An unexpected error occurred. Please contact your administrator.
es_AR: Ha ocurrido un error inesperado. Por favor contactá a tu Administrador.

en: An unexpected error occurred. Please contact your reseller.
es_AR: Ha ocurrido un error inexperado. Por favor, contactá con tu revendedor.

en: An unexpected error occurred: %s
es_AR: Ha ocurrido un error inesperado: %s

en: An unknown error occurred during file upload: %s
es_AR: Error desconocido durante la subida del archivo: %s

en: Anti-Rootkits Logs
es_AR: Registro de Anti-Rootkits

en: Any
es_AR: Cualquiera

en: Application installer
es_AR: Instalador de Aplicaciones

en: Apply
es_AR: OK

en: Apply changes
es_AR: Aplicar cambios

en: Are you sure to install this package from the webdepot?
es_AR: ¿Estás seguro que querés instalar este paquete desde el repositorio web?

en: Are you sure to install this package?
es_AR: ¿Estás seguro de instalar este paquete?

en: Are you sure to remove the permissions ?
es_AR: ¿Estás seguro de quitar este permiso?

en: Are you sure you want delete the %s SQL user?
es_AR: ¿Estás seguro que querés eliminar el usuario SQL %s?

en: Are you sure you want to activate this package?
es_AR: ¿Estás seguro que querés instalar este paquete?

en: Are you sure you want to delete %s service port ?
es_AR: ¿estás seguro que querés borrar el puerto de servicio %s?

en: Are you sure you want to delete %s?
es_AR: ¿Seguro deseás eliminar %s?

en: Are you sure you want to delete all closed tickets?
es_AR: ¿Estás seguro que querés eliminar todos los tickets cerrados?

en: Are you sure you want to delete all tickets?
es_AR: ¿Estás seguro que querés eliminar todos los tickets?

en: Are you sure you want to delete the %s FTP user?
es_AR: ¿Estás seguro que querés eliminar el usuario FTP %s?

en: Are you sure you want to delete the %s catch all?
es_AR: ¿Deseás eliminar el catch all %s?

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias order?
es_AR: ¿Estás seguro que querés eliminar la orden de alias de dominio de %s?

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias?
es_AR: ¿Estás seguro que querés elimiinar el alias de dominio %s?

en: Are you sure you want to delete the %s menu?
es_AR: ¿Estás seguro que querés eliminar el menú %s?

en: Are you sure you want to delete the '%s' ticket?
es_AR: ¿Estás seguro que querés eliminar el ticket '%s'?

en: Are you sure you want to delete this package?
es_AR: ¿Estás seguro que querés borrar este paquete?

en: Are you sure you want to import this package into the local software repository?
es_AR: ¿Estás seguro que querés importar este paquete al repositorio local de software?

en: Are you sure you want to import this package into the software depot?
es_AR: ¿Estás seguro que querés importar este paquete al depósito de software?

en: Are you sure you want to install this package from the Web software repository?
es_AR: ¿Estás seguro que querés instalar este paquete desde el repositorio web?

en: Are you sure you want to restore the backup?
es_AR: ¿Estás seguro que deseás restaurar el respaldo?

en: Assign
es_AR: Asignar

en: Assign existing SQL user
es_AR: Asignar usuario SQL existente

en: Assign group
es_AR: Asignar grupo

en: At least one intermediate certificate is invalid or missing.
es_AR: Al menos, un certificado intermedio es inválido o inexistente.

en: Auto (Browser language)
es_AR: Automático (Idioma del navegador)

en: Auto responder
es_AR: Respuesta automática

en: Auto-responder message cannot be empty.
es_AR: El mensaje de Respuesta automática no puede estar vacío.

en: Auto-responder successfully scheduled for activation.
es_AR: Respuesta automática programada satisfactoriamente para su activación.

en: Auto-responder successfully scheduled for deactivation.
es_AR: Respuesta automática programada satisfactoriamente para su desactivación.

en: Auto-responder successfully scheduled for update.
es_AR: Respuesta automática programada satisfactoriamente para su actualización.

en: Available
es_AR: Disponible

en: Available software
es_AR: Software disponible

en: Awaiting activation
es_AR: Esperando activación

en: Awaiting for approval
es_AR: Esperando aprobación

en: Back
es_AR: Volver

en: Backup
es_AR: Respaldo

en: Backup and restore settings.
es_AR: Configuraciones de Respaldo y Recuperación.

en: Backup has been successfully scheduled for restoration.
es_AR: El Respaldo ha si programado satisfactoriamente para su restauración.

en: Bad password.
es_AR: Contraseña Incorrecta

en: Bad request.
es_AR: Solicitud incorrecta.

en: Behind
es_AR: Detrás

en: Blocking time between login/captcha attempts <small>(In seconds)</small>
es_AR: Tiempo de bloqueo entre intentos de inicio de sesión/captcha <small>(En segundos)</small>

en: Blocking time between logins and captcha attempts
es_AR: Tiempo de bloqueo entre intentos de inicio de sesión/captcha

en: Blocktime <small>(in minutes)</small>
es_AR: Tiempo de Bloqueo <small>(en minutos)</small>

en: Body
es_AR: Cuerpo

en: Body is missing.
es_AR: Cuerpo no hallado.

en: Both source and destination are identical.
es_AR: Origen y destino son idénticos.

en: Bruteforce detection
es_AR: Detección de Acceso ilegal por fuerza bruta

en: Bulk Actions
es_AR: Acciones masivas

en: By
es_AR: Por

en: CPU Information
es_AR: Información de CPU

en: Cache
es_AR: Caché

en: Cancel
es_AR: Cancelar

en: Canonical name
es_AR: Nombre Canónico

en: Catch all
es_AR: CatchAll

en: Catch all successfully scheduled for addition.
es_AR: Catch all programado satisfactoriamente para ser añadido.

en: Catch all successfully scheduled for deletion.
es_AR: Catch all programado satisfactoriamente para ser eliminado.

en: Certificate
es_AR: Certificado

en: Certificate data
es_AR: Datos del Certificado

en: Change
es_AR: Cambiar

en: Change personal data
es_AR: Cambiar datos personales

en: Check for update
es_AR: Buscar actualizaciones

en: Choose
es_AR: Seleccionar

en: Choose dir
es_AR: Seleccionar directorio

en: Choose file (Max: %1$d MiB)
es_AR: Seleccionar el archivo (Máx: %1$d MiB)

en: Choose hosting plan
es_AR: Seleccionar plan de hosting

en: Choose layout color
es_AR: Elegir color de diseño

en: Choose your language
es_AR: Elegí tu idioma

en: Circular successfully sent.
es_AR: Circular enviada satisfactoriamente.

en: City
es_AR: Ciudad

en: Class
es_AR: Clase

en: Clear log
es_AR: Borrar registro

en: Click here for more details
es_AR: Pulsá aquí para más detalles

en: Click the Restore button and the system will restore the last daily backup
es_AR: Pulsá en el botón Restaurar y el sistema restaurará el último respaldo diario

en: Click to activate
es_AR: Pulsar para activar

en: Click to deactivate
es_AR: Pulsar para desactivar

en: Client / Databases / Add SQL Database
es_AR: Cliente / Base de Datos / Añadir Base de Datos SQL

en: Client / Databases / Overview
es_AR: Cliente / Bases de Datos / Resumen

en: Client / Databases / Overview / Add SQL User
es_AR: Cliente / Bases de Datos / Resumen / Añadir Usuario SQL

en: Client / Databases / Overview / Update SQL User Password
es_AR: Cliente / Base de Datos / Resumen / Actualizar contraseña de Usuario SQL

en: Client / Domains
es_AR: Cliente / Dominios

en: Client / Domains / Add Domain Alias
es_AR: Cliente / Dominios / Añadir Alias de Dominio

en: Client / Domains / Add Subdomain
es_AR: Cliente / Dominios / Añadir Subdominio

en: Client / Domains / Edit Domain Alias
es_AR: Cliente / Dominio / Editar Alias de Dominio

en: Client / Domains / Edit Subdomain
es_AR: Cliente / Dominios / Editar Subdominio

en: Client / Domains / PHP Settings
es_AR: Cliente / Dominios / Configuraciones PHP

en: Client / Domains / SSL Certificate
es_AR: Cliente / Dominios / Certificado SSL

en: Client / Email / Add Email Account
es_AR: Cliente / Correo / Añadir cuenta de Correo

en: Client / Email / Catchall
es_AR: Cliente / Correo / Catchall

en: Client / Email / Catchall / Add Catchall
es_AR: Cliente / Correo / Catchall / Añadir Catchall

en: Client / Email / Edit Email Account
es_AR: Cliente / Correo / Editar cuenta de correo

en: Client / Email / Overview
es_AR: Cliente / Correo / Resumen

en: Client / Email / Overview / Edit Auto Responder
es_AR: Cliente / Correo / Resumen / Editar Respuesta Automática

en: Client / Email / Overview / Enable Auto Responder
es_AR: Cliente / Correo / Resumen / Habilitar Respuesta Automática

en: Client / FTP / Add FTP Account
es_AR: Cliente / FTP / Añadir Cuenta FTP

en: Client / FTP / Overview
es_AR: Cliente / FTP / Resumen

en: Client / FTP / Overview / Edit FTP Account
es_AR: Cliente / FTP / Editar Cuenta FTP

en: Client / General / Overview
es_AR: Cliente / General / Resumen

en: Client / Profile / Account Summary
es_AR: Cliente / Perfil / Resumen de la Cuenta

en: Client / Profile / Language
es_AR: Cliente / Perfil / Idioma

en: Client / Profile / Layout
es_AR: Cliente / Perfil / Diseño

en: Client / Profile / Password
es_AR: Cliente / Perfil / Contraseña

en: Client / Profile / Personal Data
es_AR: Cliente / Perfil / Datos Personales

en: Client / Statistics
es_AR: Cliente / Estadísticas

en: Client / Support / Closed Tickets
es_AR: Cliente / Soporte / Tickets Cerrados

en: Client / Support / New Ticket
es_AR: Cliente / Soporte / Nuevo TIcket

en: Client / Support / Open Tickets
es_AR: Cliente / Soporte / Tickets Abiertos

en: Client / Support / View Ticket
es_AR: Cliente / Soporte / Ver Tickets

en: Client / Webtools / Custom Error Pages
es_AR: Cliente / Herramientas Web / Páginas de Error Personalizadas

en: Client / Webtools / Daily Backup
es_AR: Cliente / Herramientas Web / Respaldo Diario

en: Client / Webtools / Overview
es_AR: Cliente / Herramientas Web / Resumen

en: Client / Webtools / Protected Areas
es_AR: Cliente / Herramientas Web / Áreas Protegidas

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups
es_AR: Cliente / Herramientas Web / Áreas Protegidas / Administrar Usuarios y Grupos

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add Group
es_AR: Cliente / Herramientas Web / Áreas Protegidas / Administrar Usuarios y Grupos / Añadir Grupo

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add User
es_AR: Cliente / Herramientas Web / Áreas Protegidas / Administrar Usuarios y Grupos / Añadir Usuario

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Edit User
es_AR: Cliente / Herramientas Web / Áreas Protegidas / Administrar Usuarios y Grupos / Editar Usuario

en: Client / Webtools / Protected Areas / {TR_DYNAMIC_TITLE}
es_AR: Cliente / Herramientas Web / Áreas Protegidas / {TR_DYNAMIC_TITLE}

en: Client / Webtools / Software
es_AR: Cliente / Herramientas Web / Software

en: Client / Webtools / Software / Software Installation
es_AR: Cliente / Herramientas Web / Software / Instalación de Software

en: Client / Webtools / Software / View
es_AR: Cliente / Herramientas Web / Software / Ver

en: Clock speed (MHz)
es_AR: Velocidad de Reloj (MHz)

en: Close
es_AR: Cerrar

en: Close the ticket
es_AR: Cerrar el ticket

en: Close ticket
es_AR: Cerrar Ticket

en: Closed tickets
es_AR: Tickets cerrados

en: Common name
es_AR: Nombre común

en: Company
es_AR: Compañía

en: Compress HTML output
es_AR: Comprimir la salida HTML

en: Core data
es_AR: Datos importantes

en: Cores
es_AR: Núcleos

en: Could not upload file.
es_AR: No se puede subir el archivo.

en: Could not upload file. File not found.
es_AR: No se puede subir el archivo. Archivo no hallado.

en: Could not upload the file. Max. upload filesize (%1$d MB) has been reached.
es_AR: No se puede subir el archivo. El tamaño máximo de archivo (%1$d MB) ha sido alcanzado.

en: Count default email addresses
es_AR: Contabilizar direcciones de correo predeterminadas

en: Country
es_AR: País

en: Create
es_AR: Crear

en: Create catch all
es_AR: Crear CatchAll

en: Create default email addresses
es_AR: Crear direcciones de correo predeterminadas

en: Created by
es_AR: Creado por

en: Creation date
es_AR: Fecha de creación

en: Custom DNS errors
es_AR: Errores en DNS personalizados

en: Custom DNS record successfully scheduled for deletion.
es_AR: Registro DNS personalizado prorgramado para ser eliminado.

en: Custom DNS records
es_AR: Registros DNS personalizados

en: Custom error page updated.
es_AR: La página de error personalizada ha sido actualizada.

en: Custom error pages
es_AR: Páginas de error personalizadas

en: Custom menu name and link
es_AR: Nombre y enlace de menú personalizado

en: Custom menu properties
es_AR: Propiedades Menú Personalizado

en: Custom menu successfully added.
es_AR: Menú personalizado añadido satisfactoriamente

en: Custom menu successfully deleted.
es_AR: Menú personalizado eliminado satisfactoriamente

en: Custom menu successfully updated.
es_AR: Menú personalizado actualizado satisfactoriamente

en: Custom menus
es_AR: Menús personalizados

en: Customer
es_AR: Cliente

en: Customer ID
es_AR: ID de cliente

en: Customer ID cannot have more than 200 characters
es_AR: El ID personalizado no puede tener más de 200 caracteres

en: Customer account
es_AR: Cuenta de Cliente

en: Customer account successfully scheduled for activation.
es_AR: Cuenta del cliente programada para su activación.

en: Customer account successfully scheduled for creation.
es_AR: Cuenta del cliente programada para su creación.

en: Customer account successfully scheduled for deactivation.
es_AR: Cuenta del cliente programada para ser desactivada.

en: Customer account successfully scheduled for deletion.
es_AR: Cuenta del cliente programada para ser eliminada.

en: Customer account successfully updated.
es_AR: Cuenta del cliente actualizada satisfactoriamente.

en: Customer assignments
es_AR: Asignación de clientes

en: Customer consumption
es_AR: Consumo del Cliente

en: Customer level
es_AR: Nivel Cliente

en: Customer successfully scheduled for addition.
es_AR: Cliente programado para ser añadido.

en: Customer successfully scheduled for deletion.
es_AR: Cliente programado para su eliminación.

en: Customer's layout color successfully updated.
es_AR: Color de diseño del cliente actualizado satisfactoriamente.

en: Customer(s) successfully moved.
es_AR: Cliente(s) movido(s) satisfactoriamente.

en: Customers
es_AR: Clientes

en: Customize error pages for your domain.
es_AR: Personalizar páginas de error para tu dominio.

en: DNS record already exist.
es_AR: El registro DNS ya existe.

en: DNS resource records
es_AR: Recursos registros DNS

en: DOWN
es_AR: ABAJO

en: Daemon request failed.
es_AR: Solicitud de demonio fallida.

en: Daemon request successful.
es_AR: Solicitud de demonio satisfactoria.

en: Daily backup
es_AR: Respaldo diario

en: Database
es_AR: Base de Datos

en: Database Name and Users
es_AR: Nombre de Base de Datos y Usuarios

en: Database Update Revision
es_AR: Revisión de Actualización de la Base de Datos.

en: Database Update details
es_AR: Detalles de actualización de Bases de Datos

en: Database name
es_AR: Nombre de la base de datos

en: Database name is too long.
es_AR: El nombre de la base de datos es demasiado largo.

en: Database prefix
es_AR: Prefijo de Base de Datos

en: Database prefix/suffix
es_AR: Prefijo/Sufijo de Base de Datos

en: Database required
es_AR: Base de Datos requerida

en: Database update
es_AR: Actualización Base de Datos

en: Database usage
es_AR: Utilización Base de Datos

en: Database users
es_AR: Usuarios de base de datos

en: Databases
es_AR: Base de Datos

en: Date
es_AR: Fecha

en: Day
es_AR: Día

en: Day statistics
es_AR: Estadísticas diarias

en: Days
es_AR: Días

en: Deactivate
es_AR: Desactivar

en: Deactivate this plugin
es_AR: Desactivar este plugin

en: Deactivated
es_AR: Desactivado

en: Deactivation in progress...
es_AR: Desactivación en progreso...

en: Debugger
es_AR: Depurador

en: Default language
es_AR: Idioma por defecto

en: Default language successfully updated.
es_AR: Se ha actualizado el idioma predeterminado.

en: Defines whether or not customers can add/change SSL certificates for their domains.
es_AR: Define si los clientes pueden agregar/cambiar los certificados SSL para sus dominios.

en: Delete
es_AR: Eliminar

en: Delete CatchAll
es_AR: Eliminar CatchAll

en: Delete all tickets
es_AR: Eliminar todos los tickets

en: Delete from log:
es_AR: Eliminar del log:

en: Delete order
es_AR: Eliminar pedido

en: Delete reseller software
es_AR: Borrar Aplicación del revendedor

en: Delete this plugin
es_AR: Eliminar este plugiin

en: Delete ticket
es_AR: Eliminar ticket

en: Deletion in progress
es_AR: Eliminación en progreso

en: Deletion in progress...
es_AR: Eliminación en progreso

en: Depot import
es_AR: Importar Depósito

en: Description
es_AR: Descripcion

en: Description cannot be empty.
es_AR: La descripción no puede estar vacía.

en: Details
es_AR: Detalles

en: Directory %s doesn't exists.
es_AR: El directorio %s no existe.

en: Disable
es_AR: Deshabilitar

en: Disabled
es_AR: Desactivado

en: Disabled functions
es_AR: Funciones desactivadas

en: Disconnect
es_AR: Desconectado

en: Disk
es_AR: Disco

en: Disk space
es_AR: Espacio en disco

en: Disk space limit [MiB]
es_AR: Límite de espacio en disco [MiB]

en: Disk usage
es_AR: Uso del disco

en: Disk usage detail
es_AR: Detalles uso del Disco

en: Display errors
es_AR: Mostrar errores

en: Domain
es_AR: Dominio

en: Domain %s is unavailable.
es_AR: El dominio %s no está disponible.

en: Domain IP
es_AR: IP del dominio

en: Domain Limit
es_AR: Límite del dominio

en: Domain Name
es_AR: Nombre de Dominio

en: Domain account
es_AR: Cuenta de dominio

en: Domain account expired.
es_AR: Cuenta de dominio vencida.

en: Domain accounts
es_AR: Cuentas de dominio

en: Domain alias
es_AR: Alias de dominio

en: Domain alias %s cannot be forwarded on itself.
es_AR: El alias de dominio %s no puede ser reenviado a si mismo.

en: Domain alias errors
es_AR: Errores de alias de dominio

en: Domain alias limit
es_AR: Límite de alias de dominio

en: Domain alias name
es_AR: Alias de nombre de dominio

en: Domain alias successfully ordered.
es_AR: Orden de alias de dominio enviada satisfactoriamente.

en: Domain alias successfully scheduled for addition.
es_AR: Alias de dominio programado para ser añadido.

en: Domain alias successfully scheduled for deletion.
es_AR: El alias de dominio ha sido programado para ser eliminado

en: Domain alias successfully scheduled for update.
es_AR: Alias de dominio programado para su actualización.

en: Domain aliases
es_AR: Aliases de dominio

en: Domain and SQL databases
es_AR: Dominio y Bases de Datos SQL

en: Domain details
es_AR: Detalles del dominio

en: Domain errors
es_AR: Errores de dominio

en: Domain expiration date
es_AR: Fecha de vencimiento del dominio

en: Domain expiration date must be filled.
es_AR: Se debe completar la fecha de vencimiento del Dominio

en: Domain limit
es_AR: Límite del dominio

en: Domain mail
es_AR: Correo del dominio

en: Domain name
es_AR: Nombre del dominio

en: Domain name (ASCII form) cannot be greater than 255 characters.
es_AR: El nombre de dominio (formato ASCII) no puede ser mayor que 255 caracteres.

en: Domain name cannot be empty.
es_AR: El nombre de dominio no puede estar vacío.

en: Domain name cannot start nor end with dot.
es_AR: El nombre de dominio no puede comenzar ni finalizar con un punto.

en: Domain name contains an invalid character: %s
es_AR: El nombre de dominio contiene un caracter inválido: %s

en: Domain name label '%s' contain an invalid character: %s
es_AR: La etiqueta del nombre de dominio '%s' contiene un caracter inválido: %s

en: Domain name labels cannot be greater than 63 characters.
es_AR: Las etiquetas del nombre de dominio no pueden ser mayores de 63 caracteres.

en: Domain name labels cannot start nor end with hyphen.
es_AR: Las etiquetas de nombre de dominio no pueden comenzar ni finalizar con guión.

en: Domain new expiration date
es_AR: Nueva fecha de vencimiento del dominio.

en: Domain overview
es_AR: Resumen del Dominio

en: Domain scheduled for update.
es_AR: Dominio programado para su actualización.

en: Domain statistics
es_AR: Estadisticas de dominio

en: Domain status is not ok.
es_AR: El estado del dominio no es ok.

en: Domain successfully updated.
es_AR: Dominio actualizado satisfactoriamente.

en: Domain type
es_AR: Tipo de dominio

en: Domains
es_AR: Dominios

en: Domains per page
es_AR: Dominios por página

en: Done
es_AR: Listo

en: Download
es_AR: Descarga

en: Download TAR
es_AR: Descargar TAR

en: Download ZIP
es_AR: Descargar ZIP

en: Download links
es_AR: Enlaces de descarga

en: Download the archives stored in this directory
es_AR: Descargar los archivos almacenados en este directorio

en: Edit
es_AR: Editar

en: Edit FTP account
es_AR: Editar cuenta FTP

en: Edit SSL certificate
es_AR: Editar certificado SSL

en: Edit admin
es_AR: Editar Administrador

en: Edit auto responder
es_AR: Editar Respuesta automática

en: Edit custom error page
es_AR: Editar página de error personalizada

en: Edit custom menu
es_AR: Editar menú personalizado

en: Edit customer
es_AR: Editar Cliente

en: Edit domain
es_AR: Editar dominio

en: Edit domain alias
es_AR: Editar alias de dominio

en: Edit error page
es_AR: Editar pagina de error

en: Edit hosting plan
es_AR: Editar plan de hosting

en: Edit htaccess user
es_AR: Editar usuario Htaccess

en: Edit mail account
es_AR: Editar cuenta de correo

en: Edit mail quota
es_AR: Editar cuota de correo

en: Edit protected area
es_AR: Editar área protegida

en: Edit reseller
es_AR: Editar revendedor

en: Edit subdomain
es_AR: Editar subdominio

en: Edit user
es_AR: Editar usuario

en: Email account already exists.
es_AR: La cuenta de correo ya existe.

en: Email account data
es_AR: Datos de la cuenta de correo

en: Email account errors
es_AR: Errores de la cuenta de correo

en: Email account limit
es_AR: Límite de la cuenta de correo

en: Email account list
es_AR: Lista de cuentas de correo

en: Email account successfully scheduled for addition.
es_AR: Cuenta de correo programada para ser añadida.

en: Email account successfully scheduled for update.
es_AR: Cuenta de correo programada para su actualización.

en: Email accounts
es_AR: Cuentas de correo

en: Email accounts are hard suspended
es_AR: Cuentas de correo suspendidas completamente.

en: Email address
es_AR: Dirección de correo

en: Email forward
es_AR: Reenvío de correo

en: Email quota
es_AR: Cuota de correo

en: Email quota [MiB]
es_AR: Cuota de Correo [MiB]

en: Email quota cannot be bigger than %s
es_AR: La cuota de correo no puede ser mayor que %s

en: Email quota cannot be bigger than disk space limit.
es_AR: La cuota de correo no puede ser mayor que el límite de espacio en disco.

en: Email quota cannot be lower than %d. Each mailbox should have a least 1 MiB quota.
es_AR: La cuota de correo no puede ser menor que %d. Cada casilla de correo debe tener, al menos, una cuota de 1 MiB.

en: Email quota cannot be unlimited. Max value is %d MiB.
es_AR: La cuota de correo no puede ser ilimitada. El valor máximo es %d MiB.

en: Email settings
es_AR: Configuraciones del Correo

en: Email setup
es_AR: Configuración de Correo

en: Email successfully updated.
es_AR: Correo actualizado satisfactoriamente.

en: Empty data or wrong field.
es_AR: Datos vacíos o campo erróneo.

en: Enable
es_AR: Habilitado

en: Enable SSL
es_AR: Habilitar SSL

en: Enable auto responder
es_AR: Habilitar Respuesta automática

en: Enabled
es_AR: Habilitado

en: Enabled for: %s
es_AR: Habilitado por: %s

en: Error details
es_AR: Detalles de errores

en: Error pages
es_AR: Paginas de error

en: Error reporting
es_AR: Reporte de errores

en: Error: Remote File not found!
es_AR: Error: ¡Archivo no hallado!

en: Errors
es_AR: Errores

en: Excl. default mails
es_AR: Excluir correos predeterminados

en: Expire date
es_AR: Fecha de expiración

en: Ext. mail server
es_AR: Servidor de correo externo

en: External mail server
es_AR: Servidor de correo externo

en: External mail servers
es_AR: Servidores de correo externos

en: FTP account
es_AR: Cuenta FTP

en: FTP account limit
es_AR: Límite de cuenta FTP

en: FTP account limit reached.
es_AR: Se ha alcanzado el límite de cuentas FTP

en: FTP account successfully added.
es_AR: Cuenta FTP añadida satisfactoriamente.

en: FTP account successfully deleted.
es_AR: Cuenta FTP eliminada satisfactoriamente.

en: FTP account successfully updated.
es_AR: Cuenta de FTP actualizada satisfactoriamente.

en: FTP accounts
es_AR: Cuentas FTP

en: FTP traffic
es_AR: Tráfico FTP

en: Failed to write file to disk.
es_AR: Fallo al escribir el archivo a disco.

en: Failure in the package. Deleting!
es_AR: Fallo en el paquete. ¡Eliminando!

en: Feature
es_AR: Característica

en: Features
es_AR: Características

en: Female
es_AR: Femenino

en: File %s doesn't exist or cannot be reached!
es_AR: ¡EL archivo %s no existe o no puede ser hallado!

en: File %s doesn't look like a migration file.
es_AR: El archivo %s no parece ser un archivo de migración.

en: File does not exist. %1$s.tar.gz
es_AR: Archivo no existe. %1$s.tar.gz

en: File exceeds the size limit.
es_AR: El archivo excede el límite de tamaño.

en: File has been successfully uploaded.
es_AR: El archivo ha sido subido satisfactoriamente.

en: File is not readable.
es_AR: No se puede leer el archivo.

en: File needs to be a 'tar.gz' archive.
es_AR: El archivo debe ser del tipo .tar.gz

en: File successfully uploaded.
es_AR: El archivo se ha subido satisfactoriamente.

en: File usage
es_AR: Utilización de Archivos.

en: FileManager
es_AR: Administrador de Archivos

en: Filemanager
es_AR: Administrador de Archivos

en: Filesystem system Info
es_AR: Información del sistema de archivos

en: Fill out a message text.
es_AR: Completá el mensaje de texto

en: First name
es_AR: Nombre

en: First name cannot have more than 200 characters.
es_AR: El Nombre no puede tener más de 200 caracteres.

en: Forbidden
es_AR: Prohibido

en: Force retry
es_AR: Forzar reintento

en: Forward
es_AR: Redireccionar

en: Forward URL
es_AR: URL de reenvío

en: Forward URL %s is not valid.
es_AR: La URL de reenvío %s no es válida.

en: Forward list is empty.
es_AR: La lista de reenvíos está vacía.

en: Forward mail
es_AR: Redireccionar correo

en: Forward to
es_AR: Reenviar a

en: Forward to URL
es_AR: Redireccionar a URL

en: Free
es_AR: Libre

en: From
es_AR: De

en: From reseller
es_AR: Del revendedor

en: Ftp account
es_AR: Cuenta FTP

en: Ftp account data
es_AR: Datos de Cuenta FTP

en: Ftp accounts
es_AR: Cuentas FTP

en: Gender
es_AR: Sexo

en: General information
es_AR: Información general

en: General settings
es_AR: Opciones Generales

en: Generate
es_AR: Generar

en: Generate a self-signed certificate
es_AR: Generar un certificado auto firmado

en: Group
es_AR: Grupo

en: Group members
es_AR: Miembros del grupo

en: Group name
es_AR: Nombre del grupo

en: Groups
es_AR: Grupos

en: HTTP traffic
es_AR: Tráfico HTTP

en: Hide aliases
es_AR: Ocultar aliases

en: High
es_AR: Alto

en: Home directory
es_AR: Directorio base

en: Homepage
es_AR: Página de Inicio

en: Host from which SQL user is allowed to connect to SQL server
es_AR: Host desde el cual el usuario SQL tiene permitido conectarse al servidor SQL

en: Hosting plan
es_AR: Plan de alojamiento

en: Hosting plan availability
es_AR: Disponibilidad de Planes de alojamiento

en: Hosting plan limits exceed reseller limits.
es_AR: Los límites del plan de alojamiento superan los límites del revendedor.

en: Hosting plan successfully created.
es_AR: Plan de alojamiento creado satisfactoriamente.

en: Hosting plan successfully updated.
es_AR: El Plan de alojamiento ha sido actualizado satisfactoriamente.

en: Hosting plans
es_AR: Planes de hosting

en: Hour
es_AR: Hora

en: Hours
es_AR: Horas

en: Htaccess errors
es_AR: Errores Htaccess

en: Htaccess group
es_AR: Grupo Htaccess

en: Htaccess group successfully scheduled for addition.
es_AR: Grupo Htaccess programado satisfactoriamente para ser añadido.

en: Htaccess group successfully scheduled for deletion.
es_AR: Grupo Htaccess programado satisfactoriamente para su eliminación.

en: Htaccess user
es_AR: Usuario Htaccess

en: Htaccess user successfully assigned to the %s htaccess group
es_AR: Usuario Htaccess asignado satisfactoriamente al grupo htaccess %s

en: Htaccess user successfully deleted from the %s htaccess group
es_AR: Usuario htaccess eliminado satisfactoriamente dle grupo htaccess %s

en: Htaccess user successfully scheduled for addition.
es_AR: Usuario htaccess programado satisfactoriamente para ser añadido.

en: Http traffic
es_AR: Tráfico Http

en: IP Address
es_AR: Dirección IP

en: IP address
es_AR: Dirección IP

en: IP address already under the control of i-MSCP.
es_AR: La dirección IP está actualmente bajo el control de i-MSCP.

en: IP address successfully scheduled for addition.
es_AR: Dirección IP programada para ser añadida.

en: IP address successfully scheduled for deletion.
es_AR: Dirección IP programada para ser eliminada.

en: IP addresses under control of i-MSCP
es_AR: Dirección IP bajo el control de i-MSCP

en: IP assignments
es_AR: Administrar IP

en: IP management
es_AR: Administrar IP

en: IP usage
es_AR: Uso de IP

en: IPv6 address
es_AR: Dirección IPv6

en: If you want to limit the reseller, you must first limit its customers.
es_AR: Si querés limitar al revendedor, primero tenés que limitar a sus clientes.

en: Images have to be smaller than 500 x 90 pixels.
es_AR: Las imágenes tienen que ser menores a 500 x 90 pixeles.

en: Import
es_AR: Importar

en: Import in local repository
es_AR: Importar a repositorio local

en: Import new language file
es_AR: Importar nuevo idioma

en: In case domain expiration date is 'N/A', the expiration date will be set from today.
es_AR: En caso que la fecha de vencimiento del dominio sea 'N/A', la fecha de vencimiento será definida a partir de hoy.

en: In front
es_AR: Adelante

en: In maintenance mode, only administrators can login.
es_AR: En el modo de Mantenimiento, solo los administradores pueden iniciar sesión.

en: Incl. default mails
es_AR: Incluir correos predeterminados

en: Incorrect Email quota
es_AR: Cuota de correo incorrecta

en: Incorrect Email quota.
es_AR: Cuota de correo incorrecta

en: Incorrect FTP account limit.
es_AR: Límite incorrecto de cuentas FTP.

en: Incorrect SQL database limit.
es_AR: Límite incorrecto de bases de datos SQ.

en: Incorrect SQL user limit.
es_AR: Límite incorrecto de usuarios SQL.

en: Incorrect alias limit.
es_AR: Límite incorrecto de alias.

en: Incorrect disk space limit.
es_AR: Límite de espacio en disco incorrecto.

en: Incorrect domain alias limit.
es_AR: Límite incorrecto de alias de dominio.

en: Incorrect email account limit.
es_AR: Límite incorrecto de cuentas de correo.

en: Incorrect email length or syntax.
es_AR: ¡Largo o sintaxis incorrectos de la dirección de correo!

en: Incorrect email quota.
es_AR: Cuota de correo incorrecta.

en: Incorrect limit for %s.
es_AR: Límite incorrecto para %s.

en: Incorrect monthly traffic limit.
es_AR: Límite incorrecto de tráfico mensual.

en: Incorrect post code length or syntax!
es_AR: ¡Sintaxis o código incorrecto de código post!

en: Incorrect subdomain limit.
es_AR: Límite incorrecto de subdominios.

en: Incorrect syntax for email address.
es_AR: Sintaxis incorrecta para la dirección de correo.

en: Incorrect username length or syntax.
es_AR: ¡Largo o sintaxis del nombre de usuario incorrectos!

en: Install
es_AR: Instalar

en: Install in progress
es_AR: Instalación en progreso

en: Install this plugin
es_AR: Instalar este plugin

en: Install various Web applications with a few clicks.
es_AR: Instalar varias aplicaciones web con pocos clicks.

en: Installation details
es_AR: Detalles de instalación

en: Installation in progress...
es_AR: Instalación en progreso...

en: Installation path
es_AR: Ruta de Instalación

en: Installed Package which was deleted by your reseller.
es_AR: El paquete instalado que ha sido eliminado por tu revendedor.

en: Installed in reseller repository
es_AR: Instalado en el repositorio del revendedor

en: Installed in software repository
es_AR: Instalado en el repositorio de software

en: Installed on
es_AR: Instalado en

en: Installing your uploaded package. Please refresh this page.
es_AR: Instalando el paquete subido. Por favor, actualizá esta página.

en: Instructions to download today's backup
es_AR: Instrucciones para descargar el respaldo de hoy

en: Intermediate certificate(s)
es_AR: Certificado(s) intermedio(s).

en: Internal Server Error
es_AR: Error interno del Servidor

en: Internationalization
es_AR: Internacionalización

en: Invalid SQL user host: %s
es_AR: Host de usario SQL inválido: %s

en: Invalid URL.
es_AR: URL inválida

en: Invalid domain name.
es_AR: Nombre de dominio inválido.

en: Invalid email address.
es_AR: Dirección de correo inválida.

en: Invalid email username.
es_AR: Nombre de usuario de correo inválido.

en: Invalid group name!
es_AR: ¡Nombre de grupo inválido!

en: Invalid menu order.
es_AR: Orden del menú inválido.

en: Invalid name.
es_AR: Nombre inválido

en: Invalid payload received from GitHub
es_AR: Carga inválida recibida desde GitHub

en: Invalid private key or passphrase.
es_AR: Llave privada o contraseña inválidas.

en: Invalid target.
es_AR: Destino inválido

en: Invalid type given. String expected
es_AR: El tipo indicado es inválido. Se esperaba una cadena

en: Invalid username.
es_AR: Nombre de usuario inválido.

en: Kernel Version
es_AR: Versión del Kernel

en: Kill session
es_AR: Terminar sesión

en: Label
es_AR: Dominio

en: Language
es_AR: Idioma

en: Language file
es_AR: Archivo de idioma

en: Language file successfully installed.
es_AR: Archivo de idioma instalado satisfactoriamente.

en: Language successfully updated.
es_AR: Idioma actualizado satisfactoriamente.

en: Languages
es_AR: Idiomas

en: Languages index was successfully re-built.
es_AR: El índice de idiomas se ha reconstruido satisfactoriamente.

en: Last Web software repository update
es_AR: Última actualización del repositorio Web de Software

en: Last access
es_AR: Ultimo acceso

en: Last name
es_AR: Apellido

en: Last name cannot have more than 200 characters.
es_AR: El Apellido no puede tener mas de 200 caracteres.

en: Last reply date
es_AR: Última fecha de respuesta

en: Last translator
es_AR: Último traductor

en: Layout
es_AR: Diseño

en: Layout color
es_AR: Color de diseño

en: Layout color successfully updated.
es_AR: Diseño de color actualizado satisfactoriamente.

en: Level
es_AR: Nivel

en: Limit
es_AR: Límite

en: Limit value
es_AR: Valor límite

en: Limits
es_AR: Límites

en: Link
es_AR: Enlace

en: Link to authors homepage
es_AR: Enlace a página del Autor

en: Load (1 Min, 5 Min, 15 Min)
es_AR: Carga (1 Min, 5 Min, 15 Min)

en: Loading data...
es_AR: Cargando datos...

en: Log entries successfully deleted.
es_AR: Entradas de registro borradas satisfactoriamente.

en: Login
es_AR: Iniciar sesión

en: Login password
es_AR: Contraseña de sesión

en: Login username
es_AR: Usuario de sesión

en: Login with your FTP account
es_AR: Iniciar sesión con tu cuenta de FTP

en: Logo file
es_AR: Archivo de logotipo (.gif, .jpeg, .pjpeg)

en: Logo successfully removed.
es_AR: El logotipo se ha removido satifactoriamente.

en: Logo successfully updated.
es_AR: El logotipo ha sido actualizado satisfactoriamente.

en: Logout
es_AR: Cerrar sesión

en: Lost password
es_AR: No recuerdo mi contraseña

en: Lost password email
es_AR: Correo de contraseña perdida

en: Lost password link
es_AR: Enlace de contraseña perdida.

en: Lostpw link
es_AR: Recuperar contraseña

en: Low
es_AR: Bajo

en: Mail
es_AR: Correo

en: Mail Log Level
es_AR: Nivel de correo de registros

en: Mail account %s successfully scheduled for deletion.
es_AR: Cuenta de correo %s programada para su eliminación.

en: Mail account type
es_AR: Tipo de Cuenta de correo

en: Mail accounts list is empty.
es_AR: La lista de cuentas de correo está vacía.

en: Mail feature is disabled.
es_AR: La característica de Correo están deshabilitada.

en: Mail usage
es_AR: Utilización de Correo

en: Main menu labels visibility successfully updated.
es_AR: Visibilidad de etiquetas del Menú Principal actualizadas satisfactoriamente.

en: Maintenance message
es_AR: Mensaje de mantenimiento

en: Maintenance mode
es_AR: Modo de mantenimiento

en: Maintenance mode is activated. In this mode, only administrators can login.
es_AR: El modo de mantenimiento está activado. En este modo sólo los administradores pueden iniciar sesión.

en: Maintenance settings
es_AR: Configuraciones de mantenimiento

en: Male
es_AR: Masculino

en: Malformed resolver SQL query
es_AR: Consulta de resolutor SQL mal efectuada

en: Manage SQL
es_AR: Administrar SQL

en: Manage htaccess users and groups
es_AR: Administrar usuarios y grupos htaccess

en: Manage users
es_AR: Administrar usuarios

en: Manage users and groups
es_AR: Administrar usuarios y grupos

en: Manage your protected areas, users and groups.
es_AR: Administrar tus áreas protegidas, usuarios y grupos.

en: Mark
es_AR: Marcar

en: Max number of login attempts
es_AR: Número máximo de intentos de conexión

en: Max traffic
es_AR: Tráfico Máximo

en: Max. remote filesize (%s) has been reached. Your remote file is %s
es_AR: El tamaño máximo de archivo remoto (%s) ha sido alcanzado. Tu archivo remoto es %s

en: Max. remote filesize (%s) is reached. Your remote file is %s
es_AR: Tamaño máximo de archivo remoto (%s) alcanzado. Tu archivo remoto es %s

en: Maximum number of captcha validation attempts
es_AR: Cantidad máxima de intentos de validación captcha

en: Maximum number of validation attempts before waiting restriction intervenes
es_AR: Número máximo de intentos de validación antes de activar restricción de espera

en: Medium
es_AR: Medio

en: Member of group
es_AR: Miembro del Grupo

en: Memory information
es_AR: Información de la Memoria

en: Message
es_AR: Mensaje

en: Message template
es_AR: Plantilla de mensaje

en: Message template info
es_AR: Información de la plantilla de mensaje

en: Message to reseller before deleting the software
es_AR: Aviso al revendedor antes de borrar la aplicación

en: Migration file %s is not readable.
es_AR: No se pude leer el archivo de migración %s.

en: Minute
es_AR: Minuto

en: Minutes
es_AR: Minutos

en: Missing domain
es_AR: Dominio faltante

en: Model
es_AR: Modelo

en: Modification in progress...
es_AR: Modificación en progreso

en: Month
es_AR: Mes

en: Monthly traffic limit [MiB]
es_AR: Límite de tráfico mensual [MiB]

en: Monthly traffic limit must be a number.
es_AR: El límite del tráfico mensual debe ser numérico.

en: Monthly traffic warning cannot be bigger than monthly traffic limit.
es_AR: El alerta de tráfico mensual no puede ser mayor que el límite de tráfico mensual.

en: Monthly traffic warning must be a number.
es_AR: El alerta de tráfico mensual debe ser numérico.

en: More Details
es_AR: Más detalles

en: Mount
es_AR: Punto de montaje

en: Mount point
es_AR: Punto de montaje

en: Move
es_AR: mover

en: Moving aborted.
es_AR: Traslado cancelado.

en: N/A
es_AR: N/D

en: Name
es_AR: Nombre

en: Name cannot be empty.
es_AR: El nombre no puede estar vacío.

en: Never
es_AR: Nunca

en: New SQL user data
es_AR: Nuevos datos de usuario SQL

en: New alias order for {CUSTOMER}
es_AR: Nueva orden de alias para {CUSTOMER}

en: New ticket
es_AR: Nuevo ticket

en: Next
es_AR: Siguiente

en: Next step
es_AR: Siguiente paso

en: No IP address found.
es_AR: Ninguna dirección IP encontrada.

en: No administrator accounts found.
es_AR: No se encontraron cuentas de administradores.

en: No anti-rootkits logs
es_AR: No existen registros de anti-rootkits

en: No available
es_AR: No disponible

en: No custom menu found.
es_AR: Ningún menú personalizado encontrado.

en: No customer accounts found.
es_AR: No se encontraron cuentas de clientes.

en: No database update available.
es_AR: No hay actualizaciones de bases de datos disponibles.

en: No file was uploaded.
es_AR: No se ha subido un archivo.

en: No group found.
es_AR: Ningún grupo encontrado.

en: No hosting plan available.
es_AR: No hay plan de alojamiento disponible.

en: No records found matching the search criteria.
es_AR: No existen registros que concuerden con el criterio de búsqueda.

en: No reseller accounts found.
es_AR: No se encontraron cuentas de revendedores.

en: No reseller available to add the permissions.
es_AR: No hay un revendedor disponible para añadir permisos.

en: No reseller with activated software installer found!
es_AR: ¡No se ha encontrado un revendedor con Instalador de software activado!

en: No reseller with permissions for this software found.
es_AR: No se ha encontrado un revendedor con permisos para este software.

en: No resellers found.
es_AR: No se hallaron revendedores.

en: No software available
es_AR: No hay software disponible

en: No software in Web repository found!
es_AR: ¡No se ha encontrado software en el repositorio Web!

en: No software in software depot available!
es_AR: ¡No hay software disponible en el depósito de software!

en: No software is waiting for activation
es_AR: No hay software esperando activación

en: No statistics found for the given period. Try another period.
es_AR: No se hallaron estadísticas para el período soliticado. Intentá otro período.

en: No unassigned users were found in the database.
es_AR: No se hallaron usuarios no asignados en la  base de datos.

en: No update available
es_AR: No hay actualizaciones disponibles

en: No used yet
es_AR: Sin utilizar

en: No user found.
es_AR: Ningún usuario encontrado.

en: No users found for this reseller.
es_AR: No se hallaron usuarios para este revendedor.

en: None
es_AR: Ninguno

en: Normal + Forward
es_AR: Normal + Reenvío

en: Normal connection
es_AR: Conexión normal

en: Normal users
es_AR: Usuarios comunes

en: Not Found
es_AR: No Hallado

en: Not Set
es_AR: No establecido

en: Not found.
es_AR: No hallado.

en: Not provided
es_AR: No provisto

en: Not used
es_AR: Sin utilizar

en: Nothing found - sorry
es_AR: Nada hallado. Lo sentimos

en: Nothing has been changed.
es_AR: Sin cambios.

en: Nothing has been deleted.
es_AR: Nada ha sido eliminado.

en: Notices, Warnings and Errors
es_AR: Notices, Warnings y Errors

en: One or more database updates are now available. See the details below.
es_AR: Una o más actualizaciones de bases de datos están disponibles. Mirá los detalles debajo.

en: Only 'tar.gz' archives are accepted.
es_AR: Solo se aceptan archivos 'tar.gz'.

en: Only administrators can login when maintenance mode is activated.
es_AR: Solo los administradores pueden iniciar sesión cuando el modo de manenimiento está activado.

en: Only exec
es_AR: Sólo ejecutable

en: Only gettext Machine Object files (MO files) are accepted.
es_AR: Sólo se aceptan archivos gettext Machine Objet (archivos MO).

en: Only numbers in range from 0 to 65535 are allowed.
es_AR: Solo están permitidos números en el rango de 0 a 65535.

en: Only positive numbers are allowed.
es_AR: Sólo se permiten números positivos.

en: Only tar.gz, tar.bz2 and zip archives are accepted.
es_AR: Solo están permitidos los archivos tar.gz, tar.bz2 y zip.

en: Open ticket
es_AR: Abrir ticket

en: Open tickets
es_AR: Tickets abiertos

en: Optional
es_AR: Opcional

en: Order
es_AR: Pedido

en: Order successfully deleted.
es_AR: Orden eliminada satisfactoriamente.

en: Order successfully processed.
es_AR: Orden procesada satisfactoriamente.

en: Other in
es_AR: Otros entrantes

en: Other out
es_AR: Otros salientes

en: Other settings
es_AR: Otras configuraciones

en: Overview
es_AR: Resumen

en: Owner
es_AR: Propietario

en: PHP Editor
es_AR: Editor PHP

en: PHP GD extension not loaded.
es_AR: No se ha cargado la extensión PHP GD

en: PHP Settings
es_AR: Configuraciones PHP

en: PHP configuration scheduled for update.
es_AR: Configuración PHP programada para su actualización.

en: PHP directives values
es_AR: Valores directivas PHP

en: PHP exec() function
es_AR: Función PHP exec()

en: PHP settings
es_AR: Configuraciones PHP

en: POP3/IMAP in
es_AR: POP3/IMAP entrante

en: POP3/IMAP out
es_AR: POP3/IMAP saliente

en: POP3/IMAP traffic
es_AR: Trafico POP3 / IMAP

en: Package actions
es_AR: Acciones del Paquete

en: Package already exists in the reseller depot!
es_AR: ¡El paquete ya existe en el depósito del revendedor!

en: Package already exists in the software depot!
es_AR: ¡El paquete ya existe en el depósito de software!

en: Package already exists in the software repository!
es_AR: ¡El paquete ya existe en el repositorio de software!

en: Package already exists in your software repository!
es_AR: ¡El paquete ya existe en tu repositorio de software!

en: Package install type
es_AR: Tipo de instalación del Paquete

en: Package installed successfully!
es_AR: ¡Paquete instalado satisfactoriamente!

en: Package installed successfully... Awaiting release from admin!
es_AR: ¡Paquete instalado satisfactoriamente... Esperando ser publicado por el administrador!

en: Package language
es_AR: Idioma del Paquete

en: Package name
es_AR: Nombre del Paquete

en: Package title
es_AR: Título del Paquete

en: Package type
es_AR: Tipo de Paquete

en: Package vendor HP
es_AR: Proveedor de Paquete HP

en: Package version
es_AR: Versión del Paquete

en: Panel default language
es_AR: Idioma por defecto del Panel

en: Parent directory
es_AR: Directorio padre

en: Partition
es_AR: Partición

en: Password
es_AR: Contraseña

en: Password cannot be empty.
es_AR: La contraseña no puede estar vacía.

en: Password cannot be longer than 30 characters.
es_AR: La contraseña no puede tener mas de 30 caracteres.

en: Password confirmation
es_AR: Confirmar contraseña

en: Password contains unallowed characters.
es_AR: La contraseña contiene caracteres no permitidos.

en: Password data
es_AR: Información de contraseña

en: Password email
es_AR: Contraseña de correo

en: Password is missing.
es_AR: Contraseña no hallada.

en: Password is shorter than %s characters.
es_AR: La contraseña es menor de %s caracterers.

en: Password must be at least %s characters long and contain letters and numbers to be valid.
es_AR: La contraseña debe tener al menos %s caracteres de largo y contener letras y números para ser válida.

en: Password settings
es_AR: Configuración de la contraseña

en: Password successfully updated.
es_AR: La contraseña ha sido actualizada satisfactoriamente

en: Passwords do not match
es_AR: Las contraseñas no coinciden.

en: Passwords do not match.
es_AR: Las contraseñas no coinciden.

en: Path
es_AR: Ruta

en: Percent
es_AR: Porcentaje

en: Permissions
es_AR: Permisos

en: Personal data
es_AR: Datos personales

en: Personal data successfully updated.
es_AR: Datos personalizados actualizados satisfactoriamente.

en: Personalise template
es_AR: Personalizar plantilla

en: Phone
es_AR: Teléfono

en: PhpMyAdmin
es_AR: phpMyAdmin

en: Please activate your new i-MSCP password
es_AR: Por favor activá tu nueva contraseña de i-MSCP

en: Please confirm the password.
es_AR: Por favor, confirmá la contraseña.

en: Please enter a name for the protected area.
es_AR: Por favor, ingresá un nombre para el área protegida.

en: Please enter a password.
es_AR: Por favor, ingresá una contraseña.

en: Please enter an SQL user host.
es_AR: Por favor ingresá un host de usuario SQL.

en: Please enter an username.
es_AR: Por favor, ingresá un nombre de usuario.

en: Please enter your auto-responder message below
es_AR: Por favor, ingresá a continuación tu mensaje de respuesta automática.

en: Please fill up both data fields for password.
es_AR: Por favor completá los dos campos de contraseña.

en: Please select another directory. %s (%s) is installed there.
es_AR: Por favor seleccioná otro directorio. %s (%s) está instalado aquí.

en: Please select at least one user.
es_AR: Por favor, seleccioná al menos un usuario.

en: Please set now the username and password for the later login in the software. (Required fiels)
es_AR: Por favor, configurá ahora un nombre de usuario y contraseña para el posterior inicio de sesión en el sistema. (Campos obligatorios)

en: Please specify a message content.
es_AR: Por favor especificá un contenido de mensaje

en: Please specify a message subject.
es_AR: Por favor especificá un Asunto de mensaje

en: Please type database name.
es_AR: Por favor ingresá la base de datos.

en: Please type your message.
es_AR: Por favor escribí tu mensaje

en: Plugin %s activated.
es_AR: Plugin %s activado.

en: Plugin %s cannot be activated.
es_AR: El plugin %s no puede ser activado.

en: Plugin %s cannot be deactivated.
es_AR: El plugin %s no puede ser desactivado.

en: Plugin %s cannot be deleted.
es_AR: El plugin %s no puede ser eliminado.

en: Plugin %s cannot be installed.
es_AR: El plugin %s no puede ser instalado.

en: Plugin %s cannot be protected.
es_AR: El plugin %s no puede ser protegido.

en: Plugin %s cannot be reconfigured.
es_AR: El Plugin %s no puede ser reconfigurado.

en: Plugin %s cannot be uninstalled.
es_AR: Plugin %s no puede ser desinstalado.

en: Plugin %s cannot be updated.
es_AR: El plugin %s no puede ser actualizado.

en: Plugin %s deactivated.
es_AR: Plugin %s desactivado.

en: Plugin %s deleted.
es_AR: Plugin %s eliminado.

en: Plugin %s installed.
es_AR: Plugin %s instalado.

en: Plugin %s is protected.
es_AR: El plugin %s está protegido.

en: Plugin %s protected.
es_AR: Plugin %s protegido.

en: Plugin %s reconfigured.
es_AR: Plugin %s reconfigurado.

en: Plugin %s scheduled for activation.
es_AR: Plugin %s programado para su activación.

en: Plugin %s scheduled for change.
es_AR: Plugin %s programado para ser cambiado.

en: Plugin %s scheduled for deactivation.
es_AR: Plugin %s programado para ser desactivado.

en: Plugin %s scheduled for installation.
es_AR: Plugin %s programado para ser instalado.

en: Plugin %s scheduled for uninstallation.
es_AR: Plugin %s programado para ser desinstalado.

en: Plugin %s scheduled for update.
es_AR: Plugin %s programado para ser actualizado.

en: Plugin %s uninstalled.
es_AR: Plugin %s desinstalado.

en: Plugin %s updated.
es_AR: Plugin %s actualizado.

en: Plugin Manager: Downgrade of %s plugin is not allowed.
es_AR: Administrador de Plugin: No está permitido volver a una versión previa del plugin %s.

en: Plugin archive
es_AR: Archivo de Plugins

en: Plugin errors
es_AR: Errores de Plugin

en: Plugin has been successfully uploaded.
es_AR: El Plugin ha sido subido satisfactoriamente.

en: Plugin item errors
es_AR: Errores en ítems de plugin

en: Plugin list is empty.
es_AR: La lista de plugin está vacía.

en: Plugin management
es_AR: Administración de Plugin

en: Plugins Upload
es_AR: Subir Plugins

en: Plugins hook into i-MSCP to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core i-MSCP application by thousands of developers all over the world. You can find new plugins to install by browsing the %s.
es_AR: Los plugins se anexan a i-MSCP para extender su funcionalidad con características personalizadas desarrolladas en forma independiente del núcleo de i-MSCP por miles de desarrolladores de todo el mundo. Podés encontrar nuevos plugins para instalar navegando en %s.

en: Plugins list has been updated: %s new plugin(s) found, %s plugin(s) updated, %s plugin(s) reconfigured, and %s plugin(s) deleted.
es_AR: El listado de Plugins ha sido actualizado: se han encontrado %s plugin(s) nuevo(s), %s plugin(s) actualizado(s), %s plugin(s) actualizado(s) y %s plugin(s) borrado(s).

en: Port
es_AR: Puerto

en: Prevent external login for admins
es_AR: Impedir acceso externo para los administradores

en: Prevent external login for clients
es_AR: Prevenir acceso externo para los clientes

en: Prevent external login for resellers
es_AR: Impedir acceso externo para los revendedores

en: Previous
es_AR: Previo

en: Priority
es_AR: Prioridad

en: Private key
es_AR: Llave privada

en: Private key passphrase if any
es_AR: Contraseña de la Llave Privada, si la hubiera

en: Process update
es_AR: Proceso de actualización

en: Processing...
es_AR: Procesando....

en: Processor data
es_AR: Datos del Procesador

en: Profile
es_AR: Perfil

en: Properties
es_AR: Propiedades

en: Properties for reseller with ID %d were not found in database.
es_AR: La propiedades del revendedor con ID %d no se han encontrado en la base de datos.

en: Protect
es_AR: Proteger

en: Protect this plugin
es_AR: Proteger este plugin

en: Protected
es_AR: Protegido

en: Protected area successfully scheduled for addition.
es_AR: Área protegida programada satisfactoriamente para ser añadida.

en: Protected area successfully scheduled for deletion.
es_AR: Área protegida programada satisfactoriamente para ser eliminada.

en: Protected area successfully scheduled for update.
es_AR: Área protegida programada satisfactoriamente para ser actualizada.

en: Protected areas
es_AR: Áreas protegidas

en: Protocol
es_AR: Protocolo

en: Quota in MiB (0 for unlimited)
es_AR: Cuota en MiB (0 para ilimitado)

en: Quota in MiB (Max: %s)
es_AR: Cuota in MiB (Máx: %s)

en: Read ticket
es_AR: Leer ticket

en: Rebuild languages index
es_AR: Reconstruir índice de idiomas

en: Reconfiguration in progress...
es_AR: Reconfiguración en progreso...

en: Record data
es_AR: Guardar datos

en: Redirect
es_AR: Redireccionar

en: Redistribute unused quota across existing mailboxes
es_AR: Redistribuir cuota no utilizada entre las casillas de correo existentes

en: Registration date
es_AR: Fecha de registro

en: Relative weight
es_AR: Peso relativo

en: Release date
es_AR: Fecha de lanzamiento

en: Release description
es_AR: Descripción del lanzamiento

en: Release version
es_AR: Versión del lanzamiento

en: Remote Web software repository
es_AR: Repositorio web remoto de software

en: Remote file not found.
es_AR: Archivo remoto no hallado.

en: Remove
es_AR: Eliminar

en: Remove IP
es_AR: Quitar IP

en: Remove permissions
es_AR: Eliminar permisos

en: Reopen
es_AR: Reabrir

en: Reopen ticket
es_AR: Reabrir ticket

en: Repeat password
es_AR: Repetir contraseña

en: Reply
es_AR: Responder

en: Request Timeout: The server took too long to send the data.
es_AR: Tiempo de espera de la consulta agotado: El servidor ha tardado demasiado tiempo para enviar los datos.

en: Requires Database?
es_AR: ¿Requiere Base de Datos?

en: Reseller
es_AR: Revendedor

en: Reseller / Customers / Add Customer
es_AR: Revendedor / Clientes / Añadir Cliente

en: Reseller / Customers / Add Customer - Next Step
es_AR: Revendedor / Clientes / Añadir Cliente - Siguiente Paso

en: Reseller / Customers / Circular
es_AR: Revendedor / Clientes / Circular

en: Reseller / Customers / Domain Aliases
es_AR: Revendedor / Clientes / Alias de Dominio

en: Reseller / Customers / Lost Password Email
es_AR: Revendedor / Clientes / Correo de Contraseña Perdida

en: Reseller / Customers / Overview
es_AR: Revendedor / Clientes / Resumen

en: Reseller / Customers / Overview / Domain Details
es_AR: Revendedor / Clientes / Resumen / Detalles del Dominio

en: Reseller / Customers / Overview / Edit Customer
es_AR: Revendedor / Clientes / Resumen / Edtar Cliente

en: Reseller / Customers / Overview / Edit Domain
es_AR: Revendedor / Clientes / Resumen / Editar Dominio

en: Reseller / Customers / Welcome Email
es_AR: Revendedor / Clientes / Correo de Bienvenida

en: Reseller / Domains / Add Domain Alias
es_AR: Revendedor / Dominios / Añadir Alias de Dominio

en: Reseller / Domains / Edit Domain Alias
es_AR: Revendedor / Dominios / Editar Alias de Dominio

en: Reseller / General / Overview
es_AR: Revendedor / General / Resumen

en: Reseller / General / Software Upload
es_AR: Revendedor / General / Subir Software

en: Reseller / Hosting Plans / Add Hosting Plan
es_AR: Revendedor / Planes de Hospedaje / Añadir Plan de Hospedaje

en: Reseller / Hosting Plans / Overview
es_AR: Revendedor / Planes de Hospedaje / Resumen

en: Reseller / Profile / Account Summary
es_AR: Revendedor / Perfil / Resumen de la Cuenta

en: Reseller / Profile / Language
es_AR: Revendedor / Perfil / Idioma

en: Reseller / Profile / Layout
es_AR: Revendedor / Perfil / Diseño

en: Reseller / Profile / Password
es_AR: Revendedor / Perfil / Contraseña

en: Reseller / Profile / Personal Data
es_AR: Revendedor / Perfil / Datos Personales

en: Reseller / Statistics / IP Usage
es_AR: Revendedor / Estadísticas / Utilización de IP

en: Reseller / Statistics / Overview
es_AR: Revendedor / Estadísticas / Resumen

en: Reseller / Statistics / Overview / {USERNAME} USER Statistics
es_AR: Revendedor / Estadísticas / Descripción / {USERNAME} Estadísticas del Usuario

en: Reseller / Support / Closed Tickets
es_AR: Revendedor / Soporte / Tickets Cerrados

en: Reseller / Support / New Ticket
es_AR: Revendedor / Soporte / Nuevo Ticket

en: Reseller / Support / Open Tickets
es_AR: Revendedor / Soporte / Tickets Abiertos

en: Reseller / Support / View Ticket
es_AR: Revendedor / Soporte / Ver Ticket

en: Reseller Name
es_AR: Nombre Revendedor

en: Reseller account successfully created.
es_AR: Cuenta de revendedor creada satisfactoriamente.

en: Reseller account successfully updated.
es_AR: Cuenta del revendedor actualizada satisfactoriamente.

en: Reseller and customer
es_AR: Revendedor y cliente

en: Reseller and customer levels
es_AR: Niveles de Revendedor y Cliente

en: Reseller assignment
es_AR: Asignar revendedor

en: Reseller assignments
es_AR: Asignar revendedor

en: Reseller consumption
es_AR: Consumo del Revendedor

en: Reseller data
es_AR: Datos del revendedor

en: Reseller level
es_AR: Nivel revendedor

en: Reseller list
es_AR: Lista de Revendedores

en: Reseller list is empty.
es_AR: La lista de revendedores está vacía.

en: Reseller name
es_AR: Nombre del revendedor

en: Reseller software list
es_AR: Lista de software de Revendedores

en: Reseller statistics
es_AR: Estadísticas de revendedor

en: Reseller successfully added.
es_AR: Revendedor añadido satisfactoriamente.

en: Reseller total
es_AR: Total Revendedor

en: Reseller users
es_AR: Usuarios revendedores

en: Reseller with permissions total
es_AR: Total Revendedores con permisos

en: Reseller's layout color successfully updated.
es_AR: Color de Diseño del Revendedor actualizado satisfactoriamente.

en: Reseller/IP usage statistics
es_AR: Revendedor/Estadísticas Uso de IP

en: Resellers
es_AR: Revendedores

en: Resellers and customers
es_AR: Revendedores y Clientes

en: Reset
es_AR: Limpiar

en: Restore
es_AR: Restaurar

en: Restore backup
es_AR: Restaurar backup

en: Revision date
es_AR: Fecha de revisión

en: Rights
es_AR: Permisos

en: Rights successfully added.
es_AR: Permisos añadidos satisfactoriamente.

en: Rights successfully removed.
es_AR: Permisos removidos satisfactoriamente.

en: SMTP in
es_AR: SMTP entrante

en: SMTP out
es_AR: SMTP saliente

en: SMTP traffic
es_AR: Trafico SMTP

en: SQL database
es_AR: Base de Datos SQL

en: SQL database limit
es_AR: Límite Base de Datos SQL

en: SQL database limit is disabled but SQL user limit is not.
es_AR: El límite de Bases de Datos SQL está desactivado pero el límite de usuarios SQL no.

en: SQL database limit is disabled.
es_AR: Límite de Bases de Datos SQL desactivado.

en: SQL database limit is not <i>disabled</i>.
es_AR: El límtie de Bases de Datos SQL no está <i>desactivado</i>.

en: SQL database limit reached.
es_AR: Límite de bases de datos alcanzado.

en: SQL database successfully deleted.
es_AR: Base de datos SQL eliminada satisfactoriamente.

en: SQL databases
es_AR: Bases de datos SQL

en: SQL databases only
es_AR: Solamente Bases de datos SQL

en: SQL user
es_AR: Usuario SQL

en: SQL user host
es_AR: Host de usuario SQL

en: SQL user limit
es_AR: Límite de usuario SQL

en: SQL user limit is <i>disabled</i>.
es_AR: El límite de usuario SQL está <i>desactivado</i>.

en: SQL user limit is disabled but SQL database limit is not.
es_AR: El límite de usuario SQL está desactivado pero el límite de bases de datos SQL no.

en: SQL user limit is disabled.
es_AR: El límite de usuario SQL está desactivado.

en: SQL user name
es_AR: Nombre de usuario SQL

en: SQL user password successfully updated.
es_AR: Contraseña de usuario SQL actualizada satisfactoriamente.

en: SQL user prefix/suffix
es_AR: Prefijo/Sufijo de usuario SQL

en: SQL user successfully added.
es_AR: Usuario SQL añadido satisfactoriamente.

en: SQL users
es_AR: Usuarios SQL

en: SSL certificate successfully scheduled for addition.
es_AR: Certificado SSL programado para ser añadido.

en: SSL certificate successfully scheduled for deletion.
es_AR: Certificado SSL programado para ser eliminado.

en: SSL certificate successfully scheduled for update.
es_AR: Certificado SSL programado para ser actualizado.

en: SSL feature is not available. You can only view your certificate.
es_AR: La característica SSL no está disponible. Solo podés ver tu cerficado.

en: Save
es_AR: Guardar

en: Search
es_AR: Buscar

en: Sec.
es_AR: Seg.

en: Secure connection
es_AR: Conexión segura

en: Security code
es_AR: Código de seguridad

en: Select group
es_AR: Seleccionar grupo

en: Send
es_AR: Enviar

en: Send circular
es_AR: Enviar circular

en: Send message
es_AR: Enviar mensaje

en: Send message to
es_AR: Enviar mensaje a

en: Send new login data
es_AR: Envíar nuevos datos de identificación

en: Send reply
es_AR: Enviar respuesta

en: Send to
es_AR: Enviar a

en: Sender email
es_AR: Correo del Remitente

en: Sender email is missing.
es_AR: Falta el correo del remitente.

en: Sender name
es_AR: Nombre del remitente.

en: Sender name is missing.
es_AR: Falta el Nombre del remitente.

en: Separate multiple email addresses by comma or a line-break.
es_AR: Separar múltiples direcciones de correo con una coma o con un salto de línea.

en: Separate multiple email addresses with a line-break.
es_AR: Separar las direcciones de email con un salto de línea

en: Server ports
es_AR: Puertos del servidor

en: Server statistics
es_AR: Estadísticas del servidor

en: Server status
es_AR: Estado del servidor

en: Server traffic
es_AR: Trafico del servidor

en: Server traffic settings
es_AR: Configuración de trafico del servidor

en: Server traffic settings successfully updated.
es_AR: Configuraciones de tráfico del servidor actualizadas satisfactoriamente.

en: Service Name
es_AR: Nombre del Servicio

en: Service Unavailable
es_AR: Servicio No Disponible

en: Service name
es_AR: Nombre del Servicio

en: Service name already exists.
es_AR: El Nombre de Servicio ya existe.

en: Service port successfully removed.
es_AR: Puerto de Servicio removido satisfactoriamente.

en: Service ports
es_AR: Puertos de los Servicios

en: Service protocol
es_AR: Protocolo de Servicio

en: Services status
es_AR: Estado de los servicios

en: Sessions
es_AR: Sesiones

en: Settings
es_AR: Configuraciones

en: Settings saved.
es_AR: Configuraciones guardadas.

en: Shared mount point
es_AR: Punto de montaje compartido

en: Show
es_AR: Mostrar

en: Show %s records per page
es_AR: Mostrar %s registros por página

en: Show HTML output compression size comment
es_AR: Mostrar el comentario del tamaño de compresión de la salida HTML

en: Show SSL certificate
es_AR: Mostrar certificado SSL

en: Show detailed statistics for this reseller
es_AR: Mostrar estadísticas detalladas para este revendedor

en: Show detailed statistics for this user
es_AR: Mostrar estadísticas detalladas para este usuario

en: Show in
es_AR: Ver contenido

en: Show labels for main menu links
es_AR: Mostrar etiquetas en enlaces del Menú Principal

en: Showing %s to %s of %s records
es_AR: Mostrando %s a %s de %s registros

en: Showing 0 to 0 of 0 records
es_AR: Mostrando 0 a 0 de 0 registros

en: Size
es_AR: Tamaño

en: Software Description
es_AR: Descripción del Software

en: Software available
es_AR: Software disponible

en: Software deleted.
es_AR: Programa borrado.

en: Software depot upload
es_AR: Subir a repositorio de software

en: Software details
es_AR: Detalles del Software

en: Software has been deleted.
es_AR: Software borrado.

en: Software has been successfully imported.
es_AR: Software importado satisfactoriamente.

en: Software in repository
es_AR: Software en el repositorio

en: Software installation
es_AR: Instalación de Software

en: Software installer
es_AR: Instalador de Software

en: Software installer options
es_AR: Opciones del Instalador de Software

en: Software installer options successfully updated.
es_AR: Opciones del Instalador de Software actualizadas satisfactoriamente.

en: Software instance has been scheduled for installation
es_AR: La instancia de Programas ha sido programada para su instalación.

en: Software management
es_AR: Administración de Software

en: Software name
es_AR: Nombre del Software

en: Software not found!
es_AR: ¡Software no hallado!

en: Software options
es_AR: Opciones de Software

en: Software permissions
es_AR: Permisos de software

en: Software repository
es_AR: Repositorio de software

en: Software status
es_AR: Estado del Software

en: Software successfully scheduled for deletion.
es_AR: Software programado para ser eliminado.

en: Software total
es_AR: Total software

en: Software upload
es_AR: Subir Software

en: Software was activated.
es_AR: Aplicación activada.

en: Software was deleted.
es_AR: Aplicación borrada.

en: Software-Synonym
es_AR: Software-Sinónimo

en: Software-Version
es_AR: Software-Versión

en: Softwaredepot
es_AR: Repositorio de Software

en: Start installation
es_AR: Iniciar instalación

en: State
es_AR: Estado

en: State/Province
es_AR: Estado / Provincia

en: Statistics
es_AR: Estadisticas

en: Stats
es_AR: Estadisticas

en: Status
es_AR: Estado

en: Street 1
es_AR: Domicilio 1

en: Street 2
es_AR: Domicilio 2

en: Subdomain
es_AR: Subdominio

en: Subdomain %s already exist.
es_AR: El subdominio %s ya existe.

en: Subdomain %s cannot be forwarded on itself.
es_AR: El subdominio %s no puede ser reenviado a si mismo.

en: Subdomain alias
es_AR: Alias de Subdominio

en: Subdomain alias errors
es_AR: Errores en alias de subdominio

en: Subdomain alias you are trying to remove has Ftp accounts. Please remove them first.
es_AR: El alias de subdominoi que intentas eliminar tiene cuentas FTP. Por favor, elimina éstas primero.

en: Subdomain errors
es_AR: Errores de subdominio

en: Subdomain forward
es_AR: Reenvío de subdominio

en: Subdomain limit
es_AR: Límite de Subdominio

en: Subdomain mail
es_AR: Correo de Subdominio

en: Subdomain name
es_AR: Nombre del subdominio

en: Subdomain name is not valid.
es_AR: El Nombre del subdominio no es válido.

en: Subdomain successfully scheduled for addition.
es_AR: Subdominio programado para ser añadido.

en: Subdomain successfully scheduled for update
es_AR: Subdominio programado para ser actualizado

en: Subdomain you are trying to remove has Ftp accounts. Remove them first.
es_AR: El subdomino que intentás eliminar tiene cuentas Ftp. Eliminá éstas primero.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Please remove them first.
es_AR: El subdominio que intentas eliminar aún tiene cuentas de correo. Por favor, elimina éstas primero.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Remove them first.
es_AR: El subdominio que intentás eliminar aún tiene cuentas de correo. Eliminá éstas primero.

en: Subdomains
es_AR: Subdominios

en: Subject
es_AR: Asunto

en: Subject is missing.
es_AR: Falta el Asunto.

en: Submit changes
es_AR: Enviar cambios

en: Support
es_AR: Soporte

en: Support system
es_AR: Sistema de soporte

en: Suspended
es_AR: Suspendido

en: Switch
es_AR: Cambiar

en: Switch to the backups directory
es_AR: Cambiar al directorio de Copias de Seguridad.

en: Switch to user interface
es_AR: Cambiar a la interfaz de usuario

en: Syntax error found in mail forward list.
es_AR: Se ha encontrado un error de sintaxis en la lista de reenvío de correo.

en: System
es_AR: Sistema

en: System data
es_AR: Dstos del Sistema

en: System error - custom error page was not updated.
es_AR: Error de sistema - no se actualizó la página de error personalizada.

en: System information
es_AR: Información del sistema

en: System tools
es_AR: Herramientas de sistema

en: System under maintenance
es_AR: Sistema en Mantenimiento

en: Target
es_AR: Destino

en: Target domain
es_AR: Dominio de destino

en: Target port
es_AR: Puerto destino

en: Temporary folder not found.
es_AR: Carpeta termporaria no hallada.

en: The %s limit for this customer cannot be unlimited because your are limited for this service.
es_AR: El límite %s para este cliente no puede ser ilimitado ya que estás limitado para este servicio.

en: The %s plugin version %s is not compatible with your i-MSCP version.
es_AR: La versión %s del plugin %s no es compatible con la versión de tu i-MSCP.

en: The %s translation file has been ignored: Translation table is empty.
es_AR: El archivo %s de traducción ha sido ignorado: La tabla de traducción esta vacía.

en: The directory %s doesn't exists. Please create that directory using your file manager.
es_AR: El directorio %s no existe. Por favor, crealo usando el administrador de archivos.

en: The domain is currently deactivated. The modification of some of its properties will result by a complete or partial reactivation of it.
es_AR: El dominio actualmente está desactivado. La modificación de algunas de sus propiedades resultará en una reactivación completa o parcial del mismo.

en: The domain or at least one of its entities has a different status than 'ok'.
es_AR: El dominio, o al menos una de sus entidades, tiene un estado distinto a 'ok'.

en: The domain you are trying to edit doesn't exist.
es_AR: El dominio que estás intentando editar no existe.

en: The menu you are trying to edit doesn't exist.
es_AR: El menú que estás intentando editar no existe.

en: The package is corrupt. Please correct it.
es_AR: El paquete está corrupto. Por favor, corregilo.

en: The password field is empty.
es_AR: El campo contraseña está vacío.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
es_AR: El archivo ha sido subido parcialmente.

en: The username %s is not available.
es_AR: El nombre de usuario %s no está disponible.

en: The username field is empty.
es_AR: El campo nombre de usuario está vacío.

en: The value has been found in the stack
es_AR: El valor ha sido encontrado en la pila.

en: The value has not been found in the stack
es_AR: El valor no ha sido encontrado en la pila.

en: The values must not be equal
es_AR: Los valores no deben ser iguales

en: This database will be permanently deleted. This process cannot be recovered. All users linked to this database will also be deleted if not linked to another database. Are you sure you want to delete the '%s' database?
es_AR: Esta base de datos será eliminada permanentemente. Este proceso no puede revertirse. Todos los usuarios enlazados a esta base de datos también serán eliminados si no están enlazados a otra base de datos. ¿Estás seguro que querés eliminar la base de datos '%s'?

en: This htaccess group already exists.
es_AR: Este grupo htaccess ya existe.

en: This htaccess user already exist.
es_AR: Este usuario htaccess ya existe.

en: This is the host from which this SQL user must be allowed to connect to the SQL server. Enter the %s wildcard character to allow this SQL user to connect from any host.
es_AR: Este es el host desde el cual este usuario SQL tendrá permitido conectarse al servidor SQL. Ingresá el caracter comodín %s para permitir a este usuario SQL conectarse desde cualquier host.

en: This package already exists in the administrator software repository.
es_AR: Este paquete ya existe en el administrador del repositorio de software.

en: This package already exists in the depot of the reseller "%1$s"!
es_AR: ¡Este paquete ya existe en el depósito del revendedor "%1$s"!

en: This package already exists in the software depot!
es_AR: ¡Este paquete ya existe en el depósito de software!

en: This package already exists in your software repository.
es_AR: Este paquete ya existe en tu repositorio de software.

en: This package is installed on following domain(s):
es_AR: Este paquete está instalado en el/los siguiente(s) dominio(s):

en: This package is not installed
es_AR: Este paquete no está instalado

en: This package is not installed yet
es_AR: Este paquete aún no está instalado

en: This software is installed on following domain(s):
es_AR: Este software está instalado en el/los siguiente(s) dominio(s):

en: This user name already exist.
es_AR: El nombre de usuario ya existe.

en: Ticket information
es_AR: Información del Ticket

en: Ticket successfully closed.
es_AR: Ticket cerrado satisfactoriamente.

en: Ticket successfully deleted.
es_AR: Ticket eliminado satisfactoriamente

en: Ticket successfully reopened.
es_AR: Ticket abierto nuevamente.

en: Ticket with Id '%d' was not found.
es_AR: Ticket con ID '%d' no hallado.

en: To Admin
es_AR: A Administrador

en: To reseller
es_AR: A revendedor

en: To unprotect this plugin, you must edit the %s file
es_AR: Para desproteger este plugin, primero tenés que editar el archivo %s.

en: Total Domains
es_AR: Total Dominios

en: Total Software
es_AR: Total software

en: Total Web software repositories
es_AR: Total de respositorios web de sofware.

en: Total installations
es_AR: Instalaciones Totales

en: Total mails: %s / %s %s
es_AR: Correos totales: %s / %s %s

en: Total packages in Web software repository
es_AR: Total de paquetes en el repositorio de software Web

en: Total reseller
es_AR: Total Revendedores

en: Traffic
es_AR: Tráfico

en: Traffic statistics
es_AR: Estadísticas diarias

en: Traffic usage
es_AR: Utilización del Tráfico

en: Translated strings
es_AR: Cadenas traducidas

en: Type
es_AR: Tipo

en: UP
es_AR: ARRIBA

en: URL forwarding
es_AR: Reenvío de URL

en: URL port
es_AR: Puerto URL

en: URL protocol
es_AR: Protocolo URL

en: URL to this admin panel
es_AR: URL a este panel de administración

en: Unable to close the ticket with Id '%s'.
es_AR: No se puede cerrar el ticket con id '%s'.

en: Unable to create '%s' directory for language file.
es_AR: No se puede crear el directorio '%s' para el archivo de idioma.

en: Unable to create 'LC_MESSAGES' directory for language file.
es_AR: No se puede crear el directorio 'LC_MESSAGES' para el archivo de idioma.

en: Unable to delete i-MSCP info file.
es_AR: Incapaz de borrar el archivo de información i-MSCP.

en: Unable to get the IP address list. Please fix this problem.
es_AR: No se puede obtener la lista de direcciones IP. Por favor, corregí este problema.

en: Unable to get update info from Github
es_AR: No se puede obtener información de actualización desde GitHub

en: Unable to load i-MSCP info file.
es_AR: Incapaz de cargar el archivo de información i-MSCP.

en: Unable to move file.
es_AR: No se puede mover el archivo.

en: Unable to read Web software repository index file.
es_AR: No se puede leer el archivo índice del repositorio Web de software.

en: Unable to read the %s file.
es_AR: Incapaz de leer el archivo %s.

en: Unable to read the plugin %s file. Please check file permissions
es_AR: Incapaz de leer el archivo de plugin %s. Por favor revisa los permisos de archivos.

en: Unable to read xml file for web software.
es_AR: No se puede leer el archivo xml del software web.

en: Unable to reopen ticket with Id '%s'.
es_AR: No se puede reabrir el ticket con id '%s'.

en: Unable to schedule deletion of the customer account. A message has been sent to the administrator.
es_AR: No se puede programar la eliminación de la cuenta de cliente. Se ha enviado un mensaje al Administrador.

en: Unable to schedule deletion of the customer account. Please consult admin logs or your mail for more information.
es_AR: No se puede programar la eliminación de la cuenta de cliente. Por favor consultá los registros de administración o tu correo para más información.

en: Unable to set sslallowselfsigned option
es_AR: No se puede fijar la opcion sslallowselfsigned

en: Unable to set sslverifypeer option
es_AR: No se puede fijar la opción sslverifypeer

en: Unable to upload file. Max. upload filesize (%1$d MB) reached?
es_AR: No se puede subir el archivo. ¿Tamaño máximo de subida de archivo  (%1$d MB) alcanzado?

en: Unauthorized
es_AR: No autorizado

en: Unavailable
es_AR: No disponible

en: Unexpected error
es_AR: Error inesperado

en: Uninstall
es_AR: Desinstalar

en: Uninstall this plugin
es_AR: Desinstalar este plugin

en: Uninstallation in progress...
es_AR: Desinstalación en progreso...

en: Uninstalled
es_AR: Desinstalado

en: Unknown
es_AR: Desconocido

en: Unknown Error
es_AR: Error desconocido

en: Unknown action requested.
es_AR: Acción solicitada es desconocida.

en: Unknown action: %s
es_AR: Acción desconocida: %s

en: Unknown bruteforce detection type: %s
es_AR: Tipo de detección de ataque por fuerza bruta desconocido: %s

en: Unknown language name.
es_AR: Nombre de Idioma desconocido.

en: Unknown layout color.
es_AR: Color de diseño desconocido.

en: Unknown reason.
es_AR: Razón desconocida.

en: Unknown service name '%s'.
es_AR: Nombre de servicio '%s' desconocido.

en: Unknown status
es_AR: Estado desconocido

en: Unknown type.
es_AR: Tipo desconocido.

en: Unknown username.
es_AR: Nombre de usuario desconocido.

en: Unlimited
es_AR: ilimitado

en: Update
es_AR: Actualizar

en: Update Plugins
es_AR: Actualizar plugins

en: Update SQL user password
es_AR: Actualizar contraseña de usuario SQL

en: Update data
es_AR: Actualizar datos

en: Update from Web software repository
es_AR: Actualizar desde el Repositorio web

en: Update from web depot
es_AR: Actualizar desde el Repositorio web

en: Update in progress...
es_AR: Actualización en progreso...

en: Update info
es_AR: Actualizar información

en: Update of Web software repository index has been aborted. Missing or empty fields.
es_AR: La actualización del índice del repositorio web de software ha sido abortada. Campos no existentes o vacíos.

en: Update password
es_AR: Actualizar contraseña

en: Updates
es_AR: Actualizaciones

en: Upload
es_AR: Subir

en: Upload logo
es_AR: Subir logotipo (190x60)

en: Upload now
es_AR: Subir ahora

en: Uptime
es_AR: Tiempo de actividad

en: Usage of dot in domain name labels is prohibited.
es_AR: El uso de punto en las etiquetas de nombre de dominio está prohibido.

en: Usage status
es_AR: Estado de utilización

en: Use normal connection (No SSL)
es_AR: Usar conexión normal (No SSL)

en: Use secure connection (SSL)
es_AR: Usar conexión segura (SSL)

en: Used
es_AR: Usado

en: Used database
es_AR: Base de datos utilizada

en: User
es_AR: Usuario

en: User (first and last) name
es_AR: Nombre y apellido

en: User assignment
es_AR: Asignación de usuario

en: User data successfully updated
es_AR: Datos de usuario actualizados satisfactoriamente

en: User data successfully updated.
es_AR: Datos de usuario actualizados satisfactoriamente.

en: User data were not updated.
es_AR: No se han actualizado los datos del usuario.

en: User data were successfully updated.
es_AR: Los datos del usuario se actualizaron satisfactoriamente.

en: User do not exist or you do not have permission to access this interface
es_AR: El usuario no existe o bien no tenés permisos para acceder a esta interface

en: User errors
es_AR: Errores de usuario

en: User has not been deleted.
es_AR: El usuario no ha sido eliminado.

en: User login (system) name
es_AR: Nombre de usuario del sistema

en: User password
es_AR: Contraseña de usuario

en: User real (first and last) name
es_AR: Nombre real (nombre y apellido) del usuario

en: User scheduled for deletion.
es_AR: Usuario programado para su eliminación.

en: User session successfully destroyed.
es_AR: Sesión de usuario eliminada satisfactoriamente.

en: User statistics
es_AR: Estadísticas de revendedor

en: User successfully disconnected.
es_AR: Usuario desconectado satisfactoriamente.

en: User type
es_AR: Tipo de usuario

en: User type (admin, reseller, user)
es_AR: Tipo de Usuario (Aministrador, revendedor, usuario)

en: Username
es_AR: Nombre de usuario

en: Username and password for application login
es_AR: Nombre de usuario y contraseña para inicio de sesión en la aplicación

en: Users
es_AR: Usuarios

en: Values
es_AR: Valores

en: Vendor hompage
es_AR: Página del proveedor.

en: Version
es_AR: Versión

en: Very high
es_AR: Muy alto

en: View
es_AR: Ver

en: View SSL certificate
es_AR: Ver certificado SSL

en: View aliases
es_AR: Ver alias

en: View ticket
es_AR: Ver ticket

en: Visit plugin site
es_AR: Visitar sitio del plugin

en: Warning traffic
es_AR: Aviso de tráfico

en: Warnings and Errors
es_AR: Warnings y Errors

en: We are sorry, but the system is currently under maintenance.
    Please try again later.
es_AR: Lo sentimos, pero actualmente el sistema se encuentra en mantenimiento.
    Por favor intentalo mas tarde.

en: Web Statistics
es_AR: Estadísticas web

en: Web files only
es_AR: Solamente archivos Web

en: Web folder protection
es_AR: Protección de carpeta Web

en: Web in
es_AR: Web<br>entrante

en: Web out
es_AR: Web<br>saliente

en: Web software depot packages total
es_AR: Paquetes totales en repositorio web

en: Web software repository
es_AR: Repositorio Web de software

en: Web software repository index been successfully updated.
es_AR: El índice del repositotio web de software ha sido actualizado satisfactoriamente.

en: Web software repository index is already up to date.
es_AR: El índice del repositorio web de software ya está actualizado.

en: Web statistics
es_AR: Estadísticas web

en: Web traffic
es_AR: Tráfico Web

en: Webtools
es_AR: Herramientas Web

en: Welcome email
es_AR: Correo de bienvenida

en: Welcome {USERNAME} to i-MSCP
es_AR: Bienvenido {USERNAME} a i-MSCP

en: Wrong mail syntax in forward list.
es_AR: Sintaxis de correo incorrecta en la lista de reenvío.

en: Wrong request.
es_AR: Requerimiento erróneo.

en: Wrong reseller id.
es_AR: ID de Revendedor erróneo

en: Wrong security code
es_AR: Código de seguridad incorrecto

en: Wrong software id.
es_AR: Id de Software incorrecta.

en: Wrong syntax for new expire date.
es_AR: Sintaxis incorrecta para la nueva fecha de vencimiento.

en: Wrong syntax for the %s limit.
es_AR: Sintaxis incorrecta para el límite %s.

en: Wrong syntax for the mail quota value.
es_AR: Sintaxis incorrecta para el valor de la cuota de correo.

en: Wrong user level provided.
es_AR: Nivel de usuario incorrecto.

en: Wrong username.
es_AR: Nombre de usuario incorrecto.

en: XML file URL for the Web software repository
es_AR: URL del archivo XML para el repositorio web de software

en: Year
es_AR: Año

en: Yes
es_AR: Si

en: You are exceeding the monthly server traffic limit.
es_AR: Has excedido el límite mensual de tráfico del servidor.

en: You are exceeding you domain alias limit.
es_AR: Has excedido el límite de alias de dominio.

en: You are exceeding your FTP account limit.
es_AR: Has excedido el límite de cuentas FTP

en: You are exceeding your SQL database limit.
es_AR: Has excedido el límite de bases de datos SQL.

en: You are exceeding your SQL user limit.
es_AR: Estás excediendo el límite de usuarios SQL.

en: You are exceeding your disk space limit.
es_AR: Estás excediendo el límite de espacio en disco.

en: You are exceeding your email account limit.
es_AR: Estás excediendo el límite de cuentas de correo.

en: You are exceeding your monthly traffic limit.
es_AR: Estás excediendo el límite de tráfico mensual.

en: You are exceeding your subdomain limit.
es_AR: Estás excediendo el límite de subdominios.

en: You are not allowed to act on your own session.
es_AR: No estás autorizado para actuar en tu propia sesión.

en: You can only upload images.
es_AR: Solo podés subir imágenes.

en: You cannot add new email account. You have already assigned all your email quota to other mailboxes. Please first, review your quota assignments.
es_AR: No podés agregar una nueva cuenta de correo. Tenés asignada toda la cuota de almacenamiento de correo en otras casillas. Por favor, revisá la asignación de cuotas de almacenamiento.

en: You cannot delete a reseller that has customer accounts.
es_AR: No podés eliminar un revendedor que tiene cuentas de clientes.

en: You cannot delete the last active IP address.
es_AR: No podés eliminar la última dirección IP.

en: You cannot forward %s on itself.
es_AR: No podés reenviar %s a si mismo.

en: You cannot set expire date in past.
es_AR: No podés definir una fecha pasada como fecha de vencimiento.

en: You cannot unassign an IP address already in use.
es_AR: No podés quitar asignación de una dirección IP actualmente en uso.

en: You do not have DNS resource records.
es_AR: No tenés registros de recursos DNS.

en: You do not have FTP accounts.
es_AR: No tenés cuentas FTP.

en: You do not have any software uploaded yet
es_AR: No tenés ningún software subido aún.

en: You do not have databases.
es_AR: No tenés bases de datos.

en: You do not have domain aliases.
es_AR: No tenés alias de dominio

en: You do not have permission to install software yet
es_AR: No tenés aún permisos para instalar software.

en: You do not have permissions to upload software
es_AR: No tenés permisos para subir software

en: You do not have protected areas.
es_AR: No tenés áreas protegidas.

en: You do not have subdomains.
es_AR: No tenés subdominios.

en: You have been successfully logged out.
es_AR: Tu sesión se ha cerrado correctamente.

en: You have no closed tickets.
es_AR: No tenés tickets cerrados.

en: You have no groups.
es_AR: No tenés grupos.

en: You have no open tickets.
es_AR: No tenés tickets abiertos.

en: You have not service ports defined.
es_AR: No tenés puertos de servicio definidos.

en: You have reached the maximum number of email accounts allowed by your subscription.
es_AR: Alcanzaste el número máximo de cuentas de correo permitidas por tu suscripción.

en: You have reached the maximum number of subdomains allowed by your subscription.
es_AR: Has alcanzado el número máximo de subdominios permitidos por tu suscripción.

en: You have to choose between file-upload and wget-function.
es_AR: Tenés que seleccionar entre subir un archivo o la función wget.

en: You must choose between local and remote upload.
es_AR: Tenés que elegir entre subida local o remota.

en: You must confirm your password.
es_AR: Tenés que confirmar tu contraseña.

en: You must enter a domain alias name.
es_AR: Tenés que ingresar un nombre de alias de dominio.

en: You must enter a subdomain name.
es_AR: Tenés que ingresar un nombre de subdominio.

en: You must first generate a password by clicking on the generate button.
es_AR: Primero tenés que generar una contraseña pulsando en el botón generar.

en: You must provide a password.
es_AR: Tenés que ingresar una contraseña.

en: You must select a file to upload.
es_AR: Tenés que seleccionar un archivo para subir.

en: You must select a file to upload/download.
es_AR: Tenés que seleccionar un archivo para subir/descargar.

en: You must select a least one mail account to delete.
es_AR: Tenés que seleccionar al menos una cuenta de correo para eliminar.

en: You must select at least one plugin.
es_AR: Tenés que seleccionar al menos un plugin.

en: You must specify a message.
es_AR: Tenés que especificar un mensaje.

en: You must specify a subject.
es_AR: Tenés que especificar un Asunto

en: Your account has expired.
es_AR: Tu cuenta ha expirado.

en: Your account has expired. Please renew your subscription.
es_AR: Tu cuenta ha vencido. Por favor renová tu suscripción.

en: Your account is currently under maintenance or disabled. Please, contact your reseller.
es_AR: Tu cuenta se encuentra actualmente bajo mantenimiento o deshabilitada. Por favor, contactá con tu revendedor.

en: Your consumption
es_AR: Tu consumo

en: Your i-MSCP version is not compatible with this plugin. Try with a newer version.
es_AR: Tu versión de i-MSCP no es compatible con este plugin. Intentalo con una versión más nueva.

en: Your message
es_AR: Tu mensaje

en: Your message has been successfully sent.
es_AR: Tu mensaje ha sido enviado satisfactoriamente.

en: Your new i-MSCP login
es_AR: Tus nuevos datos de inicio de sesión en i-MSCP

en: Your new password
es_AR: Tu nueva contraseña

en: Your package is corrupt. Please correct it!
es_AR: El paquete está corrupto. Por favor, corregilo.

en: Zip code
es_AR: Código Postal

en: Zip/Postal code
es_AR: Código postal

en: [New]
es_AR: [Nuevo]

en: _: Localised language
es_AR: Español (Argentina) - Spanish (Argentina)

en: activated
es_AR: Activado

en: activated (Softwaredepot)
es_AR: Activado (Depósito de Software)

en: addition
es_AR: adición

en: and
es_AR: y

en: day
es_AR: día

en: days
es_AR: días

en: deleting
es_AR: borrando

en: disabled
es_AR: desactivado

en: disk space
es_AR: Espacio en disco

en: domain
es_AR: Dominio

en: domain alias
es_AR: Alias de dominio

en: domain aliases
es_AR: Aliases de dominio

en: domain data
es_AR: datos del dominio

en: domains
es_AR: Dominios

en: email account
es_AR: Cuenta de correo

en: email accounts
es_AR: Cuentas de correo

en: enabled
es_AR: Habilitado

en: everything
es_AR: todos

en: from other browser
es_AR: desde otro navegador

en: i-MSCP - Application Management (Permissions)
es_AR: i-MSCP - Administrador de Aplicaciones (Permisos)

en: i-MSCP - Client/Create CatchAll Mail Account
es_AR: i-MSCP - Cliente/Crear cuenta de correo CatchAll

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Login
es_AR: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Iniciar sesión

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Lost Password
es_AR: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Contraseña perdida

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Maintenance
es_AR: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Mantenimiento

en: i-MSCP - Software Installer / Management
es_AR: i-MSCP - Software Installer / Administración

en: i-MSCP - Software Management
es_AR: i-MSCP - Administración de Software

en: i-MSCP - Software Management (Permissions)
es_AR: i-MSCP - Administración de Software (Permisos)

en: i-MSCP - Sofware Management
es_AR: i-MSCP - Administración de Software

en: i-MSCP / Software Installer / Management
es_AR: i-MSCP / Instalador de Software / Administración

en: i-MSCP Software installer / Web software repository
es_AR: i-MSCP Instalador de Software / Repositorio Web de Software

en: i-MSCP Web software repository
es_AR: i-MSCP Repositorio Web de Software

en: i-MSCP plugin store
es_AR: i-MSCP almacén de plugins

en: i-MSCP updates
es_AR: Actualizaciones i-MSCP

en: i-MSCP version update checking is disabled
es_AR: i-MSCP comprobación de actualizaciones está desactivada

en: installed
es_AR: instalado

en: installing
es_AR: instalando

en: mail
es_AR: correo

en: mail accounts
es_AR: cuentas de correo

en: missing alias
es_AR: Alias faltante

en: missing domain
es_AR: Dominio faltante

en: n\a
es_AR: N/D

en: not available
es_AR: No disponible

en: not required
es_AR: no requerido

en: older than 1 month
es_AR: anterior a 1 mes

en: older than 12 months
es_AR: anterior a 12 meses

en: older than 2 weeks
es_AR: anterior a 2 semanas

en: older than 3 months
es_AR: anterior a 3 meses

en: older than 6 months
es_AR: anterior a 6 meses

en: or remote file (Max: %s)
es_AR: o archivo remoto (Máx: %s)

en: orphan entry
es_AR: Entrada huerfana

en: required
es_AR: requerido

en: subdomain
es_AR: Subdominio

en: subdomains
es_AR: Subdominios

en: traffic
es_AR: tráfico

en: unlimited
es_AR: ilimitado

en: update
es_AR: actualización

en: view aliases
es_AR: Ver aliases

en: waiting for activation
es_AR: Esperando activación

en: yes
es_AR: si

en: {USERNAME} user statistics
es_AR: {USERNAME}  Estadísticas
