i-MSCP 1.3.x - en to pl_PL translation catalogue (1710 entries)

en:  Admin / Support / Open Tickets
pl_PL:  Admin / Wsparcie / Otwarte Zgłoszenia

en:  Client / Webtools / Custom Error Pages / Edit Custom Error Page
pl_PL: Klient / Narzędzia / Własne Strony Błędów / Edycja Własnej Strony Błędów

en:  Wrong IP address.
pl_PL: Niepoprawny adres IP.

en: $ORIGIN is automatically appended to unqualified names, hosts and canonical names
pl_PL: $ORIGIN jest automatycznie przypisywany do nazw niekwalifikowanych, hostów i nazw kanonicznych

en: $ORIGIN value is currently set to: %s
pl_PL: Wartość $ORIGIN jest ustawiona obecnie na: %s

en: %%s must be lower than %%s.
pl_PL: %%s musi być mniejsze niż %%s.

en: %1$d / %2$d of %3$d
pl_PL: %1$d / %2$d z %3$d

en: %1$d / %2$d of %3$d</b>
pl_PL: %1$d / %2$d z %3$d</b>

en: %1$d / %2$d of unlimited
pl_PL: %1$d / %2$d z nieograniczonego

en: %1$d of %2$d
pl_PL: %1$d z %2$d

en: %1$d%% [%2$s of %3$s]
pl_PL: %1$d%% [%2$s z %3$s]

en: %1$d%% [%2$s of unlimited]
pl_PL: %1$d%% [%2$s z nielimitowanego]

en: %1$s - (Softwaredepot)
pl_PL: %1$s - (Repozytorium)

en: %1$s - (Version: %2$s, Language: %3$s)
pl_PL: %1$s - (Wersja: %2$s, Język: %3$s)

en: %1$s / %2$s of %3$s
pl_PL: %1$s / %2$s z %3$s

en: %1$s / %2$s of unlimited
pl_PL: %1$s / %2$s z nieograniczonego

en: %1$s of %2$s
pl_PL: %1$s z %2$s

en: %1$s of <b>unlimited</b>
pl_PL: %1$s z <b>nielimitowanych</b>

en: %1$s you are now logged as %2$s
pl_PL: %1$s jest teraz zalogowany jako %2$s

en: %1$s%% [%2$s of %3$s]
pl_PL: %1$s%% [%2$s z %3$s]

en: %1$s%% [%2$s of unlimited]
pl_PL: %1$s%% [%2$s z nielimitowanych]

en: %d %s remaining until account expiration
pl_PL: %d %s pozostało do wygaśnięcia konta

en: %d / unlimited
pl_PL: %d / nieograniczone

en: %d Service(s) port successfully updateds
pl_PL: %d Port(y) usgług zaktualizowane pomyślnie.

en: %d configuration parameter(s) have/has been created.
pl_PL: Utworzono %d parametrów konfiguracyjnych.

en: %d configuration parameter(s) have/has been updated.
pl_PL: Zaktualizowano %d parametrów konfiguracyjnych.

en: %d of %s
pl_PL: %d z %s

en: %d strings translated
pl_PL: %d fraz przetłumaczonych

en: %s / unlimited
pl_PL: %s / nieograniczone

en: %s account successfully deleted.
pl_PL: %s konto usunięte poprawnie.

en: %s doens't look like an i-MSCP plugin archive.
pl_PL: %s nie wygląda jak archiwum pluginu i-MSCP.

en: %s doesn't exist or is empty.
pl_PL: %s nie istnieje lub jest pusty.

en: %s is not a valid i-MSCP language file.
pl_PL: %s nie jest poprawnym formatem pliku tłumaczenia i-MSCP.

en: %s is not allowed as subdomain label.
pl_PL: %s nie jest dozwolony jako etykieta subdomeny

en: %s of %s
pl_PL: %s z %s

en: %s of unlimited
pl_PL: %s z nieograniczonego

en: %s page
pl_PL: %s strona

en: %s record
pl_PL: rekord %s

en: %s: The clients consumption (%s) for this reseller is greater than the new limit.
pl_PL: %s: Zużycie klienta (%s) dla tego resellera jest większe niż nowy limit.

en: %s: The total of items (%s) already assigned by the reseller is greater than the new limit.
pl_PL: %s: Całkowita liczba pozycji (%s) przydzielonych do reseller'a jest większa niż nowy limit.

en: %s: This reseller has customer(s) with unlimited items.
pl_PL: %s: Ten reseller ma użytkownika(ów) z nielimitowanymi usługami.

en: %s: You cannot disable a service already consumed by reseller's customers.
pl_PL: %s: Nie możesz wyłączyć usługi, która jest wykorzystywana przez klientów resellerów.

en: %s: You cannot disable a service already sold to reseller's customers.
pl_PL: %s: Nie można wyłaczyć usługi która jest już przydzielona do resellera lub klientów.

en: %s::getInfo() not implemented and %s not found. This is a bug in the %s plugin which must be reported to the author(s).
pl_PL: %s::getInfo() nie jest zaimplementowany i %s nie istnieje. Jest to błąd dodatku %s i powinien być zgłoszony autorowi dodatku.

en: '%%hostname%%' does not appear to have a valid MX record for the email address '%%value%%'
pl_PL: '%%hostname%%' nie jest poprawną nazwą hosta rekordu MX dla adresu e-mail '%%value%%'

en: '%%hostname%%' is no valid hostname for email address '%%value%%'
pl_PL: '%%hostname%%' nie jest poprawną nazwą hosta dla adresu email '%%value%%'

en: '%%hostname%%' is not in a routable network segment. The email address '%%value%%' should not be resolved from public network
pl_PL: '%%hostname%%' nie jest siecią routowalną. Ten adres email '%%value%%' nie będzie widziany z sieci publicznej

en: '%%localPart%%' can not be matched against dot-atom format
pl_PL: '%%localPart%%' nie jest zgodny z formatem dot-atom

en: '%%localPart%%' can not be matched against quoted-string format
pl_PL: '%%localPart%%' nie jest zgodny z formatem quoted-string

en: '%%localPart%%' is no valid local part for email address '%%value%%'
pl_PL: '%%localPart%%' nie jest poprawny z lokalną częścią dla adresu email '%%value%%'

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot extract TLD part
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa hosta DNS, ale nie można wyodrębnić części TLD

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot match TLD against known list
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa hosta DNS, ale nie pasuje ze znaną listą TLD

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot match against hostname schema for TLD '%%tld%%'
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa hosta DNS, ale nie pasuje ze znanym schematem dla TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but contains a dash in an invalid position
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa hosta DNS, ale zawiera myślnik w złym miejscu

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but the given punycode notation cannot be decoded
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa hosta DNS, ale podany zapis IDN nie może zostać przekonwertowany

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot extract TLD part
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa domeny, ale nie można wyodrębnić części TLD

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot match TLD against known list
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa domeny, ale TLD tej domeny nie występuje na liście znanych TLD

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot match against domain name schema for TLD '%%tld%%'
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa domeny, ale nie pokrywa się ze znanym schematem dla TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a domain name but contains a dash in an invalid position
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa domeny, ale zawiera myślnik w złym miejscu

en: '%%value%%' appears to be a domain name but the given punycode notation cannot be decoded
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa domeny, ale podany zapis IDN punycode nie może zostać zdekodowany

en: '%%value%%' appears to be a local network name but local network names are not allowed
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa sieci lokalnej, ale nazwy sieci lokalnej są nie dozwolone

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot extract TLD part
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa subdomeny, ale nie można wyodrębnić części TLD

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot match TLD against known list
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa subdomeny, ale nie pasuje ze znaną listą TLD

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot match against subdomain schema for TLD '%%tld%%'
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa subdomeny, ale nie pasuje ze znanym schematem dla TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but contains a dash in an invalid position
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa subdomeny, ale zawiera myślnik w złym miejscu

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but the given punycode notation cannot be decoded
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak nazwa subdomeny, ale podany zapis IDN nie może zostać przekonwertowany

en: '%%value%%' appears to be an IP address, but IP addresses are not allowed
pl_PL: '%%value%%' wygląda jak adres IP, ale adres IP jest nie dozwolony

en: '%%value%%' does not appear to be a valid IP address
pl_PL: '%%value%%' nie jest poprawnym adresem IP

en: '%%value%%' does not appear to be a valid URI hostname
pl_PL: '%%value%%' nie jest popraną nazwą hosta lub adresem URI

en: '%%value%%' does not appear to be a valid local network name
pl_PL: '%%value%%' nie wygląda jak prawidłowa nazwa sieci lokalnej

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a DNS hostname
pl_PL: '%%value%%' nie pasuje do oczekiwanej struktury nazwy hosta DNS

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a domain name
pl_PL: '%%value%%' nie pasuje do oczekiwanej struktury nazwy domeny

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a subdomain name
pl_PL: '%%value%%' nie pasuje do oczekiwanej struktury nazwy subdomeny

en: '%%value%%' exceeds the allowed length
pl_PL: '%%value%%' przekracza dozwoloną długość

en: '%%value%' is no valid email address in the basic format local-part@hostname
pl_PL: '%%value%' nie jest adresem email w formacie local-part@nazwahosta

en: (filtered from %s total records)
pl_PL: (filtry z %s ogółem rekordów)

en: (usually named
pl_PL: (zazwyczaj nazwany

en: <b>%1$s</b> has unlimited rights for a <b>%2$s</b> Service.<br>
pl_PL: <b>%1$s</b> ma nieograniczone uprawnienia usługi <b>%2$s</b> .<br />

en: <b>%1$s</b> is exceeding limits for a <b>%2$s</b><br>service in destination reseller.<br>
pl_PL: <b>%1$s</b> przewyższa limity usługi <b>%2$s</b><br /> u docelowego resellera.<br />

en: <b>%s</b> has IP address that cannot be managed from the destination reseller!<br>This user cannot be moved!
pl_PL: <b>%s</b> ma adres IP, który nie może być zarządzany przez docelowego resellera !<br />Ten użytkownik nie może być przeniesiony!

en: A PHP extension stopped the file upload.
pl_PL: Rozszerzenie PHP zatrzymało przesyłanie pliku.

en: A database update is available
pl_PL: Jest dostępna aktualizacja bazy danych.

en: A hosting plan with same name already exists.
pl_PL: Plan hostingowy o podanej nazwie już istnieje.

en: A new i-MSCP version is available
pl_PL: Jest dostępna nowa wersja i-MSCP

en: A new software package has been uploaded
pl_PL: Nowa paczka oprogramowania została wysłana

en: A task is in progress for this htuser.
pl_PL: Zadania są w trakcie dla tego htuser'a.

en: Access your domain statistics through the Web interface.
pl_PL: Dostęp do statystyk Twojej domeny przez interfejs webowy.

en: Access your files through the web interface.
pl_PL: Uzyskaj dostęp do plików przez interfejs www

en: Access your mail through the web interface.
pl_PL: Uzyskaj dostęp do poczty przez interfejs www

en: Account data
pl_PL: Dane konta

en: Account limits
pl_PL: Limit kont

en: Account name
pl_PL: Nazwa konta

en: Account overview
pl_PL: Przegląd konta

en: Account summary
pl_PL: Podsumowanie konta

en: Account type
pl_PL: Typ konta

en: Action
pl_PL: Akcja

en: Action has been stopped.
pl_PL: Akcja została zatrzymana.

en: Action has failed.
pl_PL: Akcja się nie powiodła.

en: Actions
pl_PL: Akcja

en: Activate
pl_PL: Aktywuj

en: Activate this plugin
pl_PL: Aktywuj rozszerzenie

en: Activated
pl_PL: Aktywne

en: Activated software
pl_PL: Aktywuj oprogramowanie

en: Activation email
pl_PL: Wiadomość aktywacyjna

en: Activation in progress...
pl_PL: Aktywacja w toku...

en: Activation link expire time <small>(In minutes)</small>
pl_PL: Ważność linku aktywacyjnego <small>(w minutach)</small>

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: Add DNS resource record
pl_PL: Dodaj zasób rekordów DNS

en: Add FTP account
pl_PL: Dodaj konto FTP

en: Add Htaccess group
pl_PL: Dodaj grupę htaccess

en: Add Htaccess user
pl_PL: Dodaj użytkownika htaccess

en: Add SQL database
pl_PL: Dodaj bazę danych SQL

en: Add SQL user
pl_PL: Dodaj użytkownika bazy SQL

en: Add SSL certificate
pl_PL: Dodaj certyfikat SSL

en: Add admin
pl_PL: Dodaj administratora

en: Add catchall
pl_PL: Dodaj catchall

en: Add custom menu
pl_PL: Dodaj niestandardowe menu

en: Add customer
pl_PL: Dodaj klienta

en: Add customer - Next step
pl_PL: Dodaj klienta - Następny krok

en: Add domain alias
pl_PL: Dodaj alias domeny

en: Add email account
pl_PL: Dodaj konto pocztowe

en: Add group
pl_PL: Dodaj grupę

en: Add hosting plan
pl_PL: Dodaj plan hostingowy

en: Add new IP address
pl_PL: Dodaj adres IP

en: Add new protected area
pl_PL: Dodaj nowy obszar chroniony

en: Add new service port
pl_PL: Dodaj nowy port usługi

en: Add permissions
pl_PL: Dodaj uprawnienia

en: Add permissions for reseller to software:
pl_PL: Dodaj uprawnienia resellerowi do oprogramowania:

en: Add protected area
pl_PL: Dodaj obszar chroniony

en: Add reseller
pl_PL: Dodaj resellera

en: Add subdomain
pl_PL: Dodaj subdomenę

en: Add user
pl_PL: Dodaj użytkownika

en: Added by
pl_PL: Dodane przez

en: Addition in progress...
pl_PL: Dodawanie w trakcie...

en: Additional data
pl_PL: Dodatkowe informacje

en: Admin
pl_PL: Administrator

en: Admin / General / Admin Log
pl_PL: Admin / Ogólne / Log Admina

en: Admin / General / Overview
pl_PL: Admin / Ogólne / Przegląd

en: Admin / General / Services Status
pl_PL: Admin / Ogólne / Status Usług

en: Admin / Profile / Account Summary
pl_PL: Admin / Profil / Podsumowanie Konta

en: Admin / Profile / Language
pl_PL: Admin / Profil / Język

en: Admin / Profile / Layout
pl_PL: Admin / Profil / Wygląd

en: Admin / Profile / Password
pl_PL: Admin / Profil / Hasło

en: Admin / Profile / Personal Data
pl_PL: Admin / Profil / Dane Personalne

en: Admin / Settings
pl_PL: Admin / Ustawienia

en: Admin / Settings / IP Management
pl_PL: Admin / Ustawienia / Zarządzanie adresami IP

en: Admin / Settings / Languages
pl_PL: Admin / Ustawienia / Języki

en: Admin / Settings / Lost Password Email
pl_PL: Admin / Ustawienia / Wiadomość Przypomnienia Hasła

en: Admin / Settings / Plugin Management
pl_PL: Admin / Ustawienia / Zarządzanie rozszerzeniami

en: Admin / Settings / Server Traffic
pl_PL: Admin / Ustawienia / Transfer Serwera

en: Admin / Settings / Service Ports
pl_PL: Admin / Ustawienia / Porty Serwisowe

en: Admin / Settings / Software Management
pl_PL: Admin / Ustawienia / Zarządzanie oprogramowaniem

en: Admin / Settings / Software Options
pl_PL: Admin / Ustawienia / Opcje oprogramowania

en: Admin / Settings / Welcome Email
pl_PL: Admin / Ustawienia / Wiadomość Powitalna

en: Admin / Settings / {TR_DYNAMIC_TITLE}
pl_PL: Admin / Ustawienia / {TR_DYNAMIC_TITLE}

en: Admin / Software Management / Reseller Software
pl_PL: Admin / Zarządzanie Oprogramowaniem / Oprogramowanie Resellera

en: Admin / Statistics / IP Usage
pl_PL: Admin / Statystyki / Użycie IP

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics
pl_PL: Admin / Statystyki / Statystyki Resellera

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics
pl_PL: Admin / Statystyki / Statystyki Resellera / Statystyki Użytkownika

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics / {USERNAME} user statistics
pl_PL: Admin / Statystyki / Statystyki Resellera / Statystyki Użytkownika / Statystyki użytkownika {USERNAME}

en: Admin / Statistics / Server Statistics
pl_PL: Admin / Statystyki / Statystyki Serwera

en: Admin / Statistics / Server Statistics / Day Statistics
pl_PL: Admin / Statystyki / Statystyki Serwera / Dzienne Statystyki

en: Admin / Support / Closed Tickets
pl_PL: Admin / Wsparcie / Zamknięte Zgłoszenia

en: Admin / Support / View Ticket
pl_PL: Admin / Wsparcie / Podgląd Zgłoszenia

en: Admin / System Tools / Anti-Rootkits Logs
pl_PL: Admin / Narzędzia Systemowe / Logi Anti-Rootkit

en: Admin / System Tools / Database Update
pl_PL: Admin / Narzędzia Systemowe / Aktualizacja Bazy Danych

en: Admin / System Tools / Debugger
pl_PL: Admin / Narzędzia Systemowe / Debugger

en: Admin / System Tools / Maintenance Settings
pl_PL: Admin / Narzędzia Systemowe / Ustawienia konserwacji

en: Admin / System Tools / System Information
pl_PL: Admin / Narzędzia Systemowe / Informacje o Systemie

en: Admin / System Tools / i-MSCP Updates
pl_PL: Admin / Narzędzia systemowe / Aktualizacja i-MSCP

en: Admin / Users / Add Admin
pl_PL: Admin / Użytkownicy / Dodawanie Admina

en: Admin / Users / Add Reseller
pl_PL: Admin / Użytkownicy / Dodawanie Reseller'a

en: Admin / Users / Circular
pl_PL: Admin / Użytkownicy / Okólnik

en: Admin / Users / Customers Assignment
pl_PL: Admin / Użytkownicy / Przypisanie Użytkowników

en: Admin / Users / Edit Reseller
pl_PL: Admin / Użytkownicy / Edycja Reseller'a

en: Admin / Users / Overview
pl_PL: Admin / Użytkownicy / Przegląd

en: Admin / Users / Overview / Domain Details
pl_PL: Admin / Użytkownicy / Przegląd / Szczegóły Domeny

en: Admin / Users / Overview / Edit Admin
pl_PL: Admin / Użytkownicy / Przegląd / Edycja Admina

en: Admin / Users / Resellers Assignment
pl_PL: Admin / Użytkownicy / Przypisanie Resellerów

en: Admin / Users / Sessions
pl_PL: Admin / Użytkownicy / Sesje

en: Admin account successfully created.
pl_PL: Utworzono konto administratora.

en: Admin log
pl_PL: Log administratora

en: Admin not available
pl_PL: Administrator niedostepny

en: Admin users
pl_PL: Administratorzy

en: Admin/IP usage statistics
pl_PL: Administrator/Adresy IP - statystyki użycia

en: Administrator and Reseller levels
pl_PL: Poziom administratora i resellera

en: Administrator and customer
pl_PL: Administrator i klient

en: Administrator and customer levels
pl_PL: Poziom administratora i klienta

en: Administrator and reseller
pl_PL: Administrator i sprzedawca

en: Administrator level
pl_PL: Poziom administratora

en: Administrator login
pl_PL: Login administratora

en: Administrators
pl_PL: Administratorzy

en: Administrators and customers
pl_PL: Administratorzy i klienci

en: Administrators and resellers
pl_PL: Administratorzy i sprzedawcy

en: After your upload the package it will be installed on your systems.<br>Refresh your site to see the new status!
pl_PL: Po załadowaniu pakietu będzie zainstalowany w Twoich systemach.<br />Odśwież stronę, aby zobaczyć nowy status!

en: Alias forward
pl_PL: Alias przekierowania

en: Alias mail
pl_PL: Alias poczty

en: Alias subdomain forward
pl_PL: Alias przekierowania subdomeny

en: Alias subdomain mail
pl_PL: Alias poczty subdomeny

en: Aliases
pl_PL: Aliasy

en: All
pl_PL: Wszystko

en: All closed tickets were successfully deleted.
pl_PL: Wszystkie zamknięte zgłoszenia zostały usunięte.

en: All errors (Development)
pl_PL: Wszystkie błędy (Tryb deweloperski)

en: All errors, except E_DEPRECATED and E_STRICT (Production)
pl_PL: Wszystkie błędy, z pominięciem E_DEPRECATED oraz E_STRICT (Produkcja)

en: All errors, except E_NOTICES, E_STRICT AND E_DEPRECATED (Default)
pl_PL: Wszystkie błędy, z pominięciem E_NOTICES, E_DEPRECATED oraz E_STRICT (Domyślnie)

en: All fields are required.
pl_PL: Wszystkie pola są wymagane.

en: All fields are valid.
pl_PL: Wszystkie pola są wypełnione poprawnie.

en: All in
pl_PL: Wszystko przychodzące

en: All levels
pl_PL: Wszystkie poziomy

en: All open tickets were successfully deleted.
pl_PL: Wszystkie otwarte zgłoszenia zostały usunięte.

en: All out
pl_PL: Wszystko wychodzące

en: All reseller
pl_PL: Wszyscy resellerzy

en: All traffic
pl_PL: Cały transfer

en: All users
pl_PL: Wszyscy użytkownicy

en: Allows to forward any request made to this domain to a specific URL.
pl_PL: Zezwól na przekazanie wszystkich zapytań domeny do określonego adresu URL.

en: Allows to share the mount point of another domain.
pl_PL: Pozwala na współdzielenie punktu montowania z inną domeną

en: Already in use
pl_PL: Już w użyciu

en: Alternate URL to reach your website.
pl_PL: Alternatywny adres URL dla twojej strony

en: Alternative URL to reach your website
pl_PL: Alternatywny adres URL dla twojej strony

en: An email addresse is not valid in mail forward list.
pl_PL: Nieprawidłowy adres email na liście przekierowania wiadomości.

en: An unexpected error occurred
pl_PL: Wystąpił nieoczekiwany błąd

en: An unexpected error occurred.
pl_PL: Wystąpił nieoczekiwany błąd.

en: An unexpected error occurred. Go to the debugger interface for more details.
pl_PL: Wystąpił nieoczekiwany błąd. Przejdź do debuggera aby uzyskać więcej informacji.

en: An unexpected error occurred. Please contact your administrator.
pl_PL: Wystąpił nieoczekiwany błąd. Skontaktuj się z administratorem.

en: An unexpected error occurred. Please contact your reseller.
pl_PL: Wystąpił nieoczekiwany błąd. Skontaktuj się ze sprzedawcą.

en: An unexpected error occurred: %s
pl_PL: Wystąpił nieoczekiwany błąd: %s.

en: An unknown error occurred during file upload: %s
pl_PL: Wystąpił błąd podczas uploadu pliku: %s

en: Anti-Rootkits Logs
pl_PL: Logi Anti-Rootkits

en: Any
pl_PL: Każdy

en: Application installer
pl_PL: Instalator aplikacji.

en: Apply
pl_PL: Zastosuj

en: Apply changes
pl_PL: Zatwierdź zmiany

en: Are you sure to install this package from the webdepot?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz zainstalować ten pakiet z repozytorium ?

en: Are you sure to install this package?
pl_PL: Jesteś pewnien, że chcesz zainstalować pakiet ?

en: Are you sure to remove the permissions ?
pl_PL: jesteś pewien, że chcesz usunąć uprawnienia ?

en: Are you sure you want delete the %s SQL user?
pl_PL: Jesteś pewien, że chesz usunąć użytkownika SQL %s ?

en: Are you sure you want to activate this package?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz aktywować ten pakiet ?

en: Are you sure you want to delete %s service port ?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć port %s usługi ?

en: Are you sure you want to delete %s?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć %s ?

en: Are you sure you want to delete all closed tickets?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć wszystkie zamknięte zgłoszenia ?

en: Are you sure you want to delete all tickets?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć wszystkie zgłoszenia ?

en: Are you sure you want to delete the %s FTP user?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć użytkownika FTP %s ?

en: Are you sure you want to delete the %s catch all?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć %s catch all ?

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias order?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć zamówienie aliasu domeny %s ?

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć alias domeny %s ?

en: Are you sure you want to delete the %s menu?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć menu %s ?

en: Are you sure you want to delete the '%s' ticket?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć zgłoszenie '%s' ?

en: Are you sure you want to delete the `%%s' IP address?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten adres IP: `%%s' ?

en: Are you sure you want to delete the `%%s` FTP user?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć użytkownika FTP `%%s` ?

en: Are you sure you want to delete the `%%s` protected area?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć obszar zastrzeżony `%%s` ?

en: Are you sure you want to delete this DNS record?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten rekord DNS?

en: Are you sure you want to delete this domain alias?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć ten alias domeny?

en: Are you sure you want to delete this hosting plan?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć ten plan hostingowy?

en: Are you sure you want to delete this package?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć ten pakiet ?

en: Are you sure you want to delete this subdomain?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz usunąć tą subdomenę?

en: Are you sure you want to import this package into the local software repository?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz zaimportować ten pakiet do lokalnego repozytorium oprogramowania ?

en: Are you sure you want to import this package into the software depot?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz zaimportować ten pakiet do repozytorium oprogramowania ?

en: Are you sure you want to install this package from the Web software repository?
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz zainstalować ten pakiet z repozytorium ?

en: Are you sure you want to restore the backup?
pl_PL: Jesteś pewien, chcesz przywrócić kopię ?

en: Assign
pl_PL: Przypisz

en: Assign existing SQL user
pl_PL: Przypisz isniejącego użytkownika SQL

en: Assign group
pl_PL: Przypisz grupę

en: Assigned to at least one reseller
pl_PL: Przypisany do przynajmniej jednego resellera

en: At least one intermediate certificate is invalid or missing.
pl_PL: Co najmniej jeden certyfikat pośredni jest nie prawidłowy lub nie pasuje.

en: Authentication by group
pl_PL: Autentykacja po grupie

en: Authentication by user
pl_PL: Autentykacja po użytkowniku

en: Authentication users
pl_PL: Autentykacja użytkowników

en: Authentication users/groups
pl_PL: Autentykacja użytkowników/grupie

en: Auto
pl_PL: Automatycznie

en: Auto (Browser language)
pl_PL: Auto (Przeglądarka języków)

en: Auto responder
pl_PL: Autoresponder

en: Auto-responder message cannot be empty.
pl_PL: Wiadomość Auto-respondera nie może być pusta.

en: Auto-responder successfully scheduled for activation.
pl_PL: Auto-responder został zaplanowany do aktywacji.

en: Auto-responder successfully scheduled for deactivation.
pl_PL: Auto-responder został zaplanowany do wyłączenia.

en: Auto-responder successfully scheduled for update.
pl_PL: Auto-responder został zaplanowany do aktualizacji.

en: Available
pl_PL: Dostępne

en: Available software
pl_PL: Dostępne oprogramowanie

en: Awaiting activation
pl_PL: Oczekuję na aktywację

en: Awaiting for approval
pl_PL: Oczekuję na zatwierdzenie

en: Back
pl_PL: Wstecz

en: Backup
pl_PL: Kopia zapasowa

en: Backup and restore settings.
pl_PL: Ustawienia kopii bezpieczeństwa i odzyskiwania.

en: Backup has been successfully scheduled for restoration.
pl_PL: Kopia zapasowa została pomyślnie zaplanowana do przywrócenia.

en: Bad password.
pl_PL: Nieprawidłowe hasło.

en: Bad request.
pl_PL: Nieprawidłowe żądanie.

en: Behind
pl_PL: Za

en: Below, you can activate the external mail feature for one or many of your domains. Note that activating the external mail feature configures our server to relay your mail through your own mail server, but that no DNS record is created for it.
pl_PL: Poniżej możesz aktywować funkcję zewnętrznego serwera poczty dla jednej lub wielu z Twoich domen. Pamiętaj, że aktywowanie tej funkcji konfiguruje Twój serwer do przekazywania maili przez Twój serwer mailowy, ale nie konfiguruje pod to zastosowanie rekordów DNS.

en: Blocking time between login/captcha attempts <small>(In seconds)</small>
pl_PL: Czas blokady między kolejnymi próbami logowania/sprawdzeń captcha <small>(w sekundach)</small>

en: Blocking time between logins and captcha attempts
pl_PL: Czas blokady między kolejnymi próbami logowania i sprawdzania captcha

en: Blocktime <small>(in minutes)</small>
pl_PL: Czas blokady <small>(w minutach)</small>

en: Body
pl_PL: Treść

en: Body is missing.
pl_PL: Brakuje treści

en: Both source and destination are identical.
pl_PL: Źródło i cel są identyczne.

en: Bruteforce detection
pl_PL: Detekcja bruteforce

en: Bulk Actions
pl_PL: Akcje hurtowe

en: By
pl_PL: Przez

en: CPU Information
pl_PL: Informacje o CPU

en: Can edit the PHP %s configuration option
pl_PL: Może edytować opcję konfiguracyjną PHP %s

en: Can use the PHP %s function
pl_PL: Może używać funkcji %s w PHP

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Canonical name
pl_PL: Nazwa kanoniczna

en: Catch all
pl_PL: Przechwyć wszystkie

en: Catch all successfully scheduled for addition.
pl_PL: Catch all został pomyślnie zaplanowany do dodania.

en: Catch all successfully scheduled for deletion.
pl_PL: Catch all został pomyślnie zaplanowany do usunięcia.

en: Certificate
pl_PL: Certyfikat

en: Certificate data
pl_PL: Dane certyfikatu

en: Change
pl_PL: Zmień

en: Change personal data
pl_PL: Zmień dane osobowe

en: Change status of this item for a new attempt
pl_PL: Zmień status tej pozycji dla nowej próby

en: Check for update
pl_PL: Sprawdź aktualizacje

en: Check the reseller uploads!<br>It is not allowed to upload this package two times.<br>Refresh your site to see the new status!
pl_PL: Sprawdź uploady resellera!<br />Nie można ładować tego samego pakietu po raz drugi.<br />Odśwież stronę, aby zobaczyć nowy status!

en: Check your own uploads!<br>Ask the administrator if you don't find the package.<br>It is not allowed to upload this packages two times.<br>Refresh your site to see the new status!
pl_PL: Sprawdź swoje własne pakiety!<br />Zapytaj administratora, jeśli nie możesz znaleźć pakietu.<br />Nie jest dopuszczalne, aby przesyłać dwa takie same pakiety.<br />Odśwież stronę, aby zobaczyć nowy status!

en: Check your package. There is an error inside!<br>Refresh your site to see the new status!
pl_PL: Sprawdź swoją paczkę. Wewnątrz packzi znajduje się błąd! <br> Odśwież stronę aby zoabczyć nowy status.

en: Check your software depot uploads!<br>It is not allowed to upload this package two times.<br>Refresh your site to see the new status!
pl_PL: Sprawdź swoje repozytorium pakietów!<br />Nie jest dopuszczalne, aby przesyłać dwa razy ten sam pakiet.<br />Odśwież stronę, aby zobaczyć nowy status!

en: Choose
pl_PL: Wybierz

en: Choose dir
pl_PL: Wybierz katalog

en: Choose file (Max: %1$d MiB)
pl_PL: Wybierz plik (Maks.: %1$d MiB)

en: Choose hosting plan
pl_PL: Wybierz plan hostingowy

en: Choose layout color
pl_PL: Wybierz kolor.

en: Choose your language
pl_PL: Wybierz swój język

en: Circular
pl_PL: Okólnik

en: Circular successfully sent.
pl_PL: Okólnik został wysłany.

en: City
pl_PL: Miasto

en: Class
pl_PL: Klasa

en: Clear log
pl_PL: Wyczyść log

en: Click here for more details
pl_PL: Kliknij, aby uzyskać więcej informacji

en: Click the Restore button and the system will restore the last daily backup
pl_PL: Kliknij na przycisk 'Przywróć' a system przywróci ostatnią dzienną kopię

en: Click to activate
pl_PL: Kliknij aby aktywować

en: Click to deactivate
pl_PL: Kliknij aby deaktywować

en: Click to edit
pl_PL: Kliknij aby edytować

en: Client / Databases / Add SQL Database
pl_PL: Klient / Bazy Danych / Dodawanie Bazy SQL

en: Client / Databases / Overview
pl_PL: Klient / Bazy Danych / Przegląd

en: Client / Databases / Overview / Add SQL User
pl_PL: Klient / Bazy Danych / Przegląd / Dodawanie Użytkownika SQL

en: Client / Databases / Overview / Update SQL User Password
pl_PL: Klient / Bazy danych / Przegląd / Zaktualizuj Hasło Użytkownika SQL

en: Client / Domain / Edit DNS resource record
pl_PL: Klient / Domeny / Edycja Zasobów DNS Użytkownika

en: Client / Domains
pl_PL: Klient / Domeny

en: Client / Domains / Add DNS resource record
pl_PL: Klient / Domeny / Nowy Zasób DNS

en: Client / Domains / Add Domain Alias
pl_PL: Klient / Domeny / Dodaj Alias Domeny

en: Client / Domains / Add Subdomain
pl_PL: Klient / Domeny / Dodaj Subdomenę

en: Client / Domains / Edit Domain
pl_PL: Klient/ Domeny / Edytuj  Domenę

en: Client / Domains / Edit Domain Alias
pl_PL: Klient / Domeny / Edycja Aliasu Domeny

en: Client / Domains / Edit Subdomain
pl_PL: Klient/ Domeny / Edytuj  Subdomenę

en: Client / Domains / PHP Settings
pl_PL: Klient / Domeny / Ustawienia PHP

en: Client / Domains / SSL Certificate
pl_PL: Klient / Domeny / Certyfikat SSL

en: Client / Email / Add Email Account
pl_PL: Klient / Email / Dodaj Konto Pocztowe

en: Client / Email / Catchall
pl_PL: Klient / Email / Catchall

en: Client / Email / Catchall / Add Catchall
pl_PL: Klient / Email / Dodaj Catchall

en: Client / Email / Edit Email Account
pl_PL: Klient / Email / Edytuj Konto Pocztowe

en: Client / Email / External Mail Feature
pl_PL: Klient / Email / Zewnętrzny serwer Email

en: Client / Email / Overview
pl_PL: Klient / Email / Przegląd

en: Client / Email / Overview / Edit Auto Responder
pl_PL: Klient / Email / Przegląd / Edytuj Opcje Autorespondera

en: Client / Email / Overview / Enable Auto Responder
pl_PL: Klient / Email / Przegląd / Włącz Autorespondera

en: Client / FTP / Add FTP Account
pl_PL: Klient / FTP / Dodaj Konto FTP

en: Client / FTP / Overview
pl_PL: Klient / FTP / Przegląd

en: Client / FTP / Overview / Edit FTP Account
pl_PL: Klient / FTP / Przegląd / Edytuj Konto FTP

en: Client / General / Overview
pl_PL: Klient / Ogólne / Przegląd

en: Client / Profile / Account Summary
pl_PL: Klient / Profil / Podsumowanie Konta

en: Client / Profile / Language
pl_PL: Klient / Profil / Język

en: Client / Profile / Layout
pl_PL: Klient / Profil / Wygląd

en: Client / Profile / Password
pl_PL: Klient / Profil / Hasło

en: Client / Profile / Personal Data
pl_PL: Klient / Profil / Dane Personalne

en: Client / Statistics
pl_PL: Klient / Statystyki

en: Client / Support / Closed Tickets
pl_PL: Klient / Wsparcie / Zamknięte Zgłoszenia

en: Client / Support / New Ticket
pl_PL: Klient / Wsparcie / Nowe Zgłoszenie

en: Client / Support / Open Tickets
pl_PL: Klient / Wsparcie / Otwarte Zgłoszenia

en: Client / Support / View Ticket
pl_PL: Klient / Wsparcie / Podgląd Zgłoszenia

en: Client / Webtools / Custom Error Pages
pl_PL: Klient / Narzędzia / Własne Strony Błędów

en: Client / Webtools / Daily Backup
pl_PL: Klient / Narzędzia / Dzienna Kopia

en: Client / Webtools / Overview
pl_PL: Klient / Narzędzia / Przegląd

en: Client / Webtools / Protected Areas
pl_PL: Klient / Narzędzia / Obszary Chronione

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups
pl_PL: Klient / Narzędzia Web / Obszary Chronione / Zarządzaj Użytkownikami i Grupami

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add Group
pl_PL: Klient / Narzędzia / Obszary Chronione / Zarządzaj Użytkownikami i Grupami / Dodaj Grupę

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add User
pl_PL: Klient / Narzędzia / Obszary Chronione / Zarządzaj Użytkownikami i Grupami / Dodaj Użytkownika

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Edit User
pl_PL: Klient / Narzędzia / Obszary Chronione / Zarządzaj Użytkownikami i Grupami / Edytuj Użytkownika

en: Client / Webtools / Protected Areas / {TR_DYNAMIC_TITLE}
pl_PL: Klient / Narzędzia / Obszary Chronione / {TR_DYNAMIC_TITLE}

en: Client / Webtools / Software
pl_PL: Klient / Narzędzia / Oprogramowanie

en: Client / Webtools / Software / Software Installation
pl_PL: Klient / Narzedzia / Oprogramowanie / Instalacja Oprogramowania

en: Client / Webtools / Software / View
pl_PL: Klient / Narzędzia / Oprogramowanie / Widok

en: Clock speed (MHz)
pl_PL: Częstotliwość (MHz)

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Close the ticket
pl_PL: Zamknij zgłoszenie

en: Close ticket
pl_PL: Zamknij zgłoszenie

en: Closed tickets
pl_PL: Zamknięte zgłoszenia

en: Common name
pl_PL: Powszechna nazwa

en: Company
pl_PL: Firma

en: Compress HTML output
pl_PL: Kompresuj wynik HTML

en: Configuration mode
pl_PL: Tryb konfiguracji

en: Conflict with the `%s' DNS resource record.
pl_PL: Konflikt z istniejącym zasobem DNS `%s'.

en: Core data
pl_PL: Treść wiadomości

en: Cores
pl_PL: Rdzenie

en: Could not add/update SSL certificate. An unexpected error occurred.
pl_PL: Nie można dodać/zmienić certyfikatu SSL. Wystąpił nieoczekiwany błąd.

en: Could not backup current `%s' plugin directory.
pl_PL: Nie można wykonać kopii bieżącego katalogu rozszerzenia %s.

en: Could not change the %s plugin: %s
pl_PL: Nie można zmienić %s rozszerzenia: %s

en: Could not create `%s` database name.
pl_PL: Nie można stworzyć bazy danych `%s`.

en: Could not create domain alias. An unexpected error occurred.
pl_PL: Nie można utworzyć aliasu domeny. Wystąpił nieoczekiwany błąd.

en: Could not delete SQL database. An unexpected error occurred.
pl_PL: Nie można usunąć bazy SQL. Wystąpił nieoczekiwany błąd.

en: Could not delete SQL user. An unexpected error occurred.
pl_PL: Nie można usunąć użytkownika SQL. Wystąpił nieoczekiwany błąd.

en: Could not delete SSL certificate. An unexpected error occurred.
pl_PL: Nie można usunąć certyfikatu SSL. Wystąpił nieoczekiwany błąd.

en: Could not delete the %s plugin: %s
pl_PL: Nie można usunąć %s rozszerzenia: %s

en: Could not disable the %s plugin: %s
pl_PL: Nie można wyłączyć %s rozszerzenia: %s

en: Could not enable the %s plugin: %s
pl_PL: Nie można włączyć %s rozszerzenia: %s

en: Could not find any network interface. You cannot add new IP addresses.
pl_PL: Nie można znaleźć żadnego interfejsu sieciowego. Nie możesz dodać nowego adresu IP.

en: Could not generate SSL certificate. An unexpected error occurred.
pl_PL: Nie można wygenerować certyfikatu SSL. Wystąpił nieoczekiwany błąd.

en: Could not install the %s plugin: %s
pl_PL: Nie udało się zainstalować %s pluginu: %s

en: Could not protect the %s plugin: %s
pl_PL: Nie można zabezpieczyć %s pluginu: %s

en: Could not restore %s plugin directory
pl_PL: Nie można przywrócić folderu rozszerzenia %s

en: Could not retrieve directories.
pl_PL: Nie można pobrać folderów.

en: Could not uninstall the %s plugin: %s
pl_PL: Nie można odinstalować %s pluginu: %s

en: Could not update the %s plugin: %s
pl_PL: Nie udało się zaktualizować %s pluginu: %s

en: Could not upload file.
pl_PL: Nie można wysłać pliku.

en: Could not upload file. File not found.
pl_PL: Nie można wysłać pliku. Nie znaleziono pliku.

en: Could not upload the file. Max. upload filesize (%1$d MB) has been reached.
pl_PL: Nie można wysłać pliku. Maks. rozmiar wysyłanego pliku (%1$d MB) został osiągniety.

en: Could not validate DNS resource record: %s
pl_PL: Nie można zwalidować zasobu DNS: %s

en: Count default email addresses
pl_PL: Licz domyślne adresy email

en: Country
pl_PL: Kraj

en: Create
pl_PL: Utwórz

en: Create catch all
pl_PL: Stwórz CatchAll

en: Create default email addresses
pl_PL: Stwórz domyślne adresy email

en: Created by
pl_PL: Utworzone przez

en: Creation date
pl_PL: Data utworzenia

en: Custom DNS errors
pl_PL: Błędy niestandardowego DNS

en: Custom DNS record successfully scheduled for deletion.
pl_PL: Rekord DNS został pomyślnie zaplanowany do usunięcia.

en: Custom DNS records
pl_PL: Niestandardowe rekordy DNS

en: Custom error page updated.
pl_PL: Strona spersonalizowanej strony błędów zaktualizowana.

en: Custom error pages
pl_PL: Spersonalizowane strony błędów

en: Custom menu name and link
pl_PL: Niestandardowa nazwa menu i link.

en: Custom menu properties
pl_PL: Właściwości menu użytkownika

en: Custom menu successfully added.
pl_PL: Niestandardowe menu dodano poprawnie.

en: Custom menu successfully deleted.
pl_PL: Niestandardowe menu usunięto poprawnie.

en: Custom menu successfully updated.
pl_PL: Niestandardowe menu zmieniono poprawnie.

en: Custom menus
pl_PL: Niestandardowe menu

en: Customer
pl_PL: Klient

en: Customer ID
pl_PL: ID Użytkownika

en: Customer ID cannot have more than 200 characters
pl_PL: ID użytkownika nie może być dłuższe niż 200 znaków

en: Customer account
pl_PL: Konto klienta

en: Customer account successfully scheduled for activation.
pl_PL: Konto klienta zostało pomyślnie zaplanowane do aktywacji.

en: Customer account successfully scheduled for creation.
pl_PL: Konto klienta zostało pomyślnie zaplanowane do utworzenia.

en: Customer account successfully scheduled for deactivation.
pl_PL: Konto klienta zostało pomyślnie zaplanowane do deaktywacji.

en: Customer account successfully scheduled for deletion.
pl_PL: Konto klienta przygotowane do usunięcia.

en: Customer account successfully updated.
pl_PL: Zmodyfikowano konto klienta.

en: Customer assignments
pl_PL: Przypisanie klienta

en: Customer consumption
pl_PL: Wykorzystanie klienta

en: Customer level
pl_PL: Poziom klienta

en: Customer successfully scheduled for addition.
pl_PL: Klient został pomyślnie zaplanowany do dodania.

en: Customer successfully scheduled for deletion.
pl_PL: Klient zaplanowany do usunięcia.

en: Customer's layout color successfully updated.
pl_PL: Kolor wyglądu panelu klienta został poprawnie uaktualniony.

en: Customer(s) successfully moved.
pl_PL: Użytkownik(cy) poprawnie przeniesieni.

en: Customers
pl_PL: Klienci

en: Customize error pages for your domain.
pl_PL: Zmień strony błędów dla Twojej domeny.

en: DNS record already exist.
pl_PL: Rekord DNS już istnieje.

en: DNS resource record
pl_PL: Zasób rekordów DNS

en: DNS resource record scheduled for addition.
pl_PL: Zasób rekordu DNS zaplanowany do dodania

en: DNS resource record scheduled for update.
pl_PL: Zasób rekordu DNS zaplanowany do aktualizacji.

en: DNS resource records
pl_PL: Zasoby rekordów DNS

en: DNS zone in which you want add this DNS resource record.
pl_PL: Strefa DNS w której chcesz dodać rekord DNS.

en: DOWN
pl_PL: WYŁ

en: Daemon request failed.
pl_PL: Żądanie demona nie powiodło się.

en: Daemon request successful.
pl_PL: Żądanie demona powiodło się.

en: Daily backup
pl_PL: Dzienna kopia zapasowa

en: Data
pl_PL: Dane

en: Data were altered. Please try again.
pl_PL: Dane zostały zmienione. Spróbuj ponownie.

en: Database
pl_PL: Baza danych

en: Database Name and Users
pl_PL: Nazwa i użytkownicy bazy danych

en: Database Update Revision
pl_PL: Aktualizacja bazy danych

en: Database Update details
pl_PL: Szczegóły aktualizacji Bazy Danych

en: Database name
pl_PL: Nazwa bazy danych

en: Database name is too long.
pl_PL: Nazwa bazy danych jest za długa.

en: Database name is unavailable or unallowed.
pl_PL: Nazwa bazy danych jest nieprawidłowa lub niedozwolona.

en: Database prefix
pl_PL: Prefiks bazy danych

en: Database prefix/suffix
pl_PL: Prefiks/przyrostek bazy danych

en: Database required
pl_PL: Wymagana baza danych.

en: Database update
pl_PL: Aktualizacja Bazy Danych

en: Database usage
pl_PL: Użycie bazy danych.

en: Database users
pl_PL: Użytkownicy baz danych

en: Databases
pl_PL: Bazy danych

en: Date
pl_PL: Data

en: Day
pl_PL: Dzień

en: Day statistics
pl_PL: Statystyki dzienne

en: Days
pl_PL: Dni

en: Deactivate
pl_PL: Deaktywuj

en: Deactivate this plugin
pl_PL: Deaktywuj ten plugin

en: Deactivated
pl_PL: Nieaktywne

en: Deactivation in progress...
pl_PL: Wyłączanie w toku...

en: Dear {NAME},
    
    A new account has been created for you.
    
    Your account information:
    
    Account type: {USERTYPE}
    User name: {USERNAME}
    Password: {PASSWORD}
    
    Remember to change your password often and the first time you login.
    
    You can login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
pl_PL: Szanowny {NAME},
    
    Zostało utworzone nowe konto dla Ciebie.
    
    Dane Twojego konta:
    
    Typ: {USERTYPE}
    Nazwa użytkownika: {USERNAME}
    Hasło: {PASSWORD}
    
    Pamiętaj, aby zmienić hasło przy pierwszym logowaniu.
    
    Możesz się zalogować tu: {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Prosimy nie odpowiadać na tego maila.
    
    ___________________________
    Mailer i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    A new software package has been uploaded by a reseller.
    
    Reseller ID: {RESELLER_ID}
    Software package: {SOFTWARE_PACKAGE}
    Software ID: {SOFTWARE_ID}
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
pl_PL: Szanowny {NAME},
    
    Nowa paczka z oprogramowaniem została wysłana przez resellera.
    
    ID Resellera: {RESELLER_ID}
    Paczka oprogramowania: {SOFTWARE_PACKAGE}
    ID oprogramowania: {SOFTWARE_ID}
    
    Prosimy nie odpowiadać na tego maila.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer

en: Dear {NAME},
    
    Please click on the link below to renew your password:
    
    {LINK}
    
    Note: If you do not have requested the renewal of your password, you can ignore this email.
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
pl_PL: Szanowny {NAME},
    
    Kliknij w poniższy link, aby zaktualizować swoje hasło:
    
    {LINK}
    
    Uwaga: Jeśli nie zamawiałeś zmiany hasła, możesz zignorować tego maila.
    
    Prosimy nie odpowiadać na tego maila.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer

en: Dear {NAME},
    
    This is an automatic email sent by your i-MSCP control panel:
    
    Server name: {HOSTNAME}
    Server IP:   {SERVER_IP}
    Client IP:   {CLIENT_IP}
    Version:     {VERSION}
    Build:       {BUILDDATE}
    Severity:    {MESSAGE_SEVERITY}
    
    ==========================================================================
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Please do not reply to this email.
    
    ________________
    i-MSCP Mailer
pl_PL: Szanowny {NAME},
    
    To jest automatyczny mail wysłany przez Twój panel i-MSCP:
    
    Nazwa serwera: {HOSTNAME}
    IP serwera: {SERVER_IP}
    IP klienta: {CLIENT_IP}
    Wersja: {VERSION}
    Build: {BUILDDATE}
    Ważność wiadomości: {MESSAGE_SEVERITY}
    
    ==========================================================================
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Prosimy nie odpowiadać na tego maila.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer

en: Dear {NAME},
    
    You have a new answer to a support ticket:
    
    ==========================================================================
    Priority: {PRIORITY}
    
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    You can login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT} to answer.
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
pl_PL: Szanowny {NAME},
    
    Masz nową odpowiedź na zgłoszenie:
    
    ==========================================================================
    Priorytet: {PRIORITY}
    
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Możesz zalogować się na {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT} aby odpowiedzieć.
    
    Prosimy nie odpowiadać na tego maila.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer

en: Dear {NAME},
    
    You have a new support ticket:
    
    ==========================================================================
    Priority: {PRIORITY}
    
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    You can login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT} to answer.
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
pl_PL: Szanowny {NAME},
    
    Masz nowe zgłoszenie
    
    ==========================================================================
    Priorytet: {PRIORITY}
    
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Możesz zalogować się na {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT} aby odpowiedzieć.
    
    Prosimy nie odpowiadać na tego maila.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer

en: Dear {NAME},
    
    Your customer {CUSTOMER} is awaiting for approval of a new domain alias:
    
    {ALIAS}
    
    Login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}/reseller/alias.php to activate
    this domain alias.
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
pl_PL: Szanowny {NAME},
    
    Twój klient {CUSTOMER} oczekuje aktywacji nowego aliasu domeny:
    
    {ALIAS}
    
    Zaloguj się do {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}/reseller/alias.php aby aktywować ten alias domeny
    
    Prosimy nie odpowiadać na tego maila.
    
    ___________________________
    Mailer i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    Your password has been successfully renewed.
    
    Your new password is: {PASSWORD}
    
    You can login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
pl_PL: Szanowny {NAME},
    
    Twoje hasło zostało pomyślnie zmienione.
    
    Twoje nowe hasło to: {PASSWORD}
    
    Możesz zalogować się pod adresem {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Prosimy nie odpowiadać na tego maila.
    ___________________________
    Mailer i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    Your software package has been deleted.
    
    Software package: {SOFTWARE_PACKAGE}
    Software ID: {SOFTWARE_ID}
    
    Message from your administrator:
    
    ==========================================================================
    {ADMIN_MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
pl_PL: Szanowny {NAME},
    
    Twoja paczka z oprogramowaniem została usunięta.
    
    Paczka oprogramowania: {SOFTWARE_PACKAGE}
    ID oprogramowania: {SOFTWARE_ID}
    
    Wiadomość od administratora:
    ==========================================================================
    {ADMIN_MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Prosimy nie odpowiadać na tego maila.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer

en: Dear {NAME},
    
    Your software package has been successfully activated.
    
    Software package: {SOFTWARE_PACKAGE}
    Software ID: {SOFTWARE_ID}
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer.
pl_PL: Szanowny {NAME},
    
    Twoja paczka z oprogramowaniem została aktywowana.
    
    Paczka oprogramowania: {SOFTWARE_PACKAGE}
    ID oprogramowania: {SOFTWARE_ID}
    
    Prosimy nie odpowiadać na tego maila.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer

en: Default
pl_PL: Domyślny

en: Default language
pl_PL: Domyślny język

en: Default language successfully updated.
pl_PL: Domyślny język został zmodyfikowany,

en: Defines whether or not customers can add/change SSL certificates for their domains.
pl_PL: Określ, czy klienci mogą dodawać / zmienić certyfikaty SSL dla swoich domen.

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Delete CatchAll
pl_PL: Usuń CatchAll

en: Delete all tickets
pl_PL: Usuń wszystkie zgłoszenia

en: Delete from log:
pl_PL: Usuń z logu:

en: Delete order
pl_PL: Usuń zamówienie

en: Delete reseller software
pl_PL: Usuń  oprogramowanie reseller'a

en: Delete this plugin
pl_PL: Usuń plugin

en: Delete ticket
pl_PL: Usuń zgłoszenie

en: Deletion in progress
pl_PL: Usuwanie w trakcie

en: Deletion in progress...
pl_PL: Usuwanie w toku...

en: Depot import
pl_PL: Import repozytorium

en: Description
pl_PL: Opis

en: Description cannot be empty.
pl_PL: Musisz podać opis.

en: Details
pl_PL: Szczegóły

en: Directory %s doesn't exists.
pl_PL: Folder %s nie istnieje.

en: Directory '%s' doesn't exists.
pl_PL: Katalog '%s' nie istnieje.

en: Directory '%s' is not allowed or invalid.
pl_PL: Katalog '%s' jest niedozwolony lub błędny.

en: Disable
pl_PL: Wyłącz

en: Disabled
pl_PL: Wyłączone

en: Disabled functions
pl_PL: Funkcje wyłączone

en: Disconnect
pl_PL: Rozłącz

en: Disk
pl_PL: Dysk

en: Disk space
pl_PL: Pojemność

en: Disk space limit [MiB]
pl_PL: Limit pojemoności dysku [MiB]

en: Disk usage
pl_PL: Wykorzystanie dysku

en: Disk usage detail
pl_PL: Szczegóły wykorzystania dysku

en: Display errors
pl_PL: Wyświetl błędy

en: Document root
pl_PL: Folder główny

en: Domain
pl_PL: Domena

en: Domain %s cannot be forwarded on itself.
pl_PL: Domena %s nie może kierować na siebie.

en: Domain %s is unavailable.
pl_PL: Domena %s jest niedostepna.

en: Domain IP
pl_PL: IP domeny

en: Domain Limit
pl_PL: Limit domen

en: Domain Name
pl_PL: Nazwa domeny

en: Domain account
pl_PL: Konto domeny

en: Domain account expired.
pl_PL: Konto domeny wygasło.

en: Domain accounts
pl_PL: Konta domen

en: Domain alias
pl_PL: Alias domeny

en: Domain alias %s cannot be forwarded on itself.
pl_PL: Alias domeny %s nie może wskazywać na siebie.

en: Domain alias errors
pl_PL: Błędy aliasu domeny

en: Domain alias limit
pl_PL: Limit aliasów domen

en: Domain alias name
pl_PL: Nazwa aliasu domeny

en: Domain alias successfully created.
pl_PL: Alias domeny pomyślnie utworzony.

en: Domain alias successfully ordered.
pl_PL: Alias domeny pomyślnie zaplanowany do zamówienia.

en: Domain alias successfully scheduled for addition.
pl_PL: Alias domeny pomyślnie zaplanowany do dodania.

en: Domain alias successfully scheduled for deletion.
pl_PL: Alias domeny pomyślnie zaplanowany do usunięcia.

en: Domain alias successfully scheduled for update.
pl_PL: Alias domeny pomyślnie zaplanowany do aktualizacji.

en: Domain aliases
pl_PL: Aliasy domen

en: Domain and SQL databases
pl_PL: Domena i bazy danych SQL

en: Domain data
pl_PL: Dane domeny

en: Domain data were altered. Please try again.
pl_PL: Dane domeny zostały zmodyfikowane. Spróbuj ponownie.

en: Domain details
pl_PL: Szczególy domeny

en: Domain errors
pl_PL: Błędy domeny

en: Domain expiration date
pl_PL: Data wygaśnięcia domeny

en: Domain expiration date must be filled.
pl_PL: Musisz podać datę wygaśnięcia domeny.

en: Domain for which PHP Editor must act.
pl_PL: Domena dla której edycja PHP musi funkcjonować.

en: Domain limit
pl_PL: Limit domen

en: Domain mail
pl_PL: Poczta domeny

en: Domain name
pl_PL: Nazwa domeny

en: Domain name (ASCII form) cannot be greater than 255 characters.
pl_PL: Nazwa domeny (w postaci ASCII) nie może zawierać więcej niż 255 znaków.

en: Domain name cannot be empty.
pl_PL: Nazwa domeny nie może być pusta.

en: Domain name cannot start nor end with dot.
pl_PL: Nazwa domeny nie może rozpoczynać się lub kończyć kropką.

en: Domain name contains an invalid character: %s
pl_PL: Nazwa domeny zawiera nie prawidłowy znak: %s

en: Domain name label '%s' contain an invalid character: %s
pl_PL: Nazwa etykiety domeny '%s' posiada nieprawidłowy znak: %s

en: Domain name labels cannot be greater than 63 characters.
pl_PL: Nazwa etykiety domeny nie może być zawierać więcej niż 63 znaki.

en: Domain name labels cannot start nor end with hyphen.
pl_PL: Nazwa etykiety domeny nie może rozpoczynać się lub kończyć kropką.

en: Domain new expiration date
pl_PL: Nowa data wygaśnięcia domeny

en: Domain overview
pl_PL: Przegląd domeny

en: Domain scheduled for update.
pl_PL: Domena zaplanowana do zmiany.

en: Domain statistics
pl_PL: Statystyki domeny

en: Domain status is not ok.
pl_PL: Status domeny jest błędny.

en: Domain successfully scheduled for update.
pl_PL: Domena pomyślnie zaplanowana do aktualizacji.

en: Domain successfully updated.
pl_PL: Domena poprawnie zaktualizowana.

en: Domain type
pl_PL: Typ domeny

en: Domains
pl_PL: Domeny

en: Domains per page
pl_PL: Domen na stronę

en: Done
pl_PL: Zakończono

en: Download
pl_PL: Pobierz

en: Download TAR
pl_PL: Pobierz  archiwum TAR

en: Download ZIP
pl_PL: Pobierz archiwum ZIP

en: Download links
pl_PL: Pobierz linki

en: Download the archives stored in this directory
pl_PL: Pobierz archwium z tego katalogu

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: Edit DNS resource record
pl_PL: Edytuj zasób rekordów DNS

en: Edit FTP account
pl_PL: Edytuj konto FTP

en: Edit SSL certificate
pl_PL: Edytuj certyfikat SSL

en: Edit admin
pl_PL: Edytuj administratora

en: Edit auto responder
pl_PL: Edytuj auto responder

en: Edit custom error page
pl_PL: Edytuj niestandardowe strony błędów

en: Edit custom menu
pl_PL: Edytuj niestandardowe menu

en: Edit customer
pl_PL: Edytuj klienta

en: Edit domain
pl_PL: Edytuj domenę

en: Edit domain alias
pl_PL: Edytuj alias domeny

en: Edit error page
pl_PL: Edytuj stronę błędu

en: Edit hosting plan
pl_PL: Edytuj plan hostingowy

en: Edit htaccess user
pl_PL: Edytuj htaccess użytkownika

en: Edit mail account
pl_PL: Edytuj konto pocztowe

en: Edit mail quota
pl_PL: Edytuj quotę poczty

en: Edit protected area
pl_PL: Edytuj obszar chroniony

en: Edit reseller
pl_PL: Edytuj resellera

en: Edit subdomain
pl_PL: Edytuj subdomenę

en: Edit user
pl_PL: Edytuj użytkownika

en: Email
pl_PL: Poczta

en: Email account already exists.
pl_PL: Konto poczty już instnieje.

en: Email account data
pl_PL: Dane konta pocztowego

en: Email account errors
pl_PL: Błędy konta pocztowego

en: Email account limit
pl_PL: Limit kont pocztowych

en: Email account list
pl_PL: Lista kont pocztowych

en: Email account successfully scheduled for addition.
pl_PL: Konto pocztowe pomyślnie zaplanowane do dodania.

en: Email account successfully scheduled for update.
pl_PL: Konto pocztowe pomyślnie zaplanowane do aktualizacji.

en: Email accounts
pl_PL: Konta pocztowe

en: Email accounts are hard suspended
pl_PL: Odrzucanie poczty zablokowanych kont

en: Email address
pl_PL: Adres e-mail

en: Email forward
pl_PL: Przekierowanie poczty

en: Email quota
pl_PL: Quota poczty

en: Email quota [MiB]
pl_PL: Quota - pojemność poczty [MiB]

en: Email quota cannot be bigger than %s
pl_PL: Quota poczty nie może być większa niż %s

en: Email quota cannot be bigger than disk space limit.
pl_PL: Quota poczty nie może być większa niż limit przestrzeni na dysku.

en: Email quota cannot be lower than %d. Each mailbox should have a least 1 MiB quota.
pl_PL: Quota poczty nie może być mniejsza niż %d. Skrzynka pocztowa musi posiadać przynajmniej 1 MiB quoty.

en: Email quota cannot be unlimited. Max value is %d MiB.
pl_PL: Quota poczty nie może być nieograniczona. Maks. wartość to %d MiB.

en: Email settings
pl_PL: Ustawienia poczty

en: Email setup
pl_PL: Ustawienia poczty

en: Email successfully updated.
pl_PL: Adres email pomyślnie zaktualizowany.

en: Empty data or wrong field.
pl_PL: Brak danych lub niepoprawne pole.

en: Enable
pl_PL: Włącz

en: Enable SSL
pl_PL: Włącz SSL

en: Enable auto responder
pl_PL: Włącz auto responder

en: Enabled
pl_PL: Włączone

en: Enabled for: %s
pl_PL: Włączone: %s

en: Error
pl_PL: Błąd

en: Error details
pl_PL: Szczegóły błędu

en: Error pages
pl_PL: Strony błędów

en: Error reporting
pl_PL: Zgłaszanie błędów

en: Error: Remote File not found!
pl_PL: Błąd: Nie znaleziono pliku zdalnego!

en: Errors
pl_PL: Błędy

en: Excl. default mails
pl_PL: Wyklucz domyślne konta pocztowe

en: Execute tasks
pl_PL: Wykonaj zadania

en: Expire date
pl_PL: Data wygaśnięcia

en: Ext. mail server
pl_PL: Zew. serwer poczty

en: External mail server
pl_PL: Zewnętrzny serwer poczty

en: External mail server feature scheduled for activation.
pl_PL: Funkcja zewnętrznego serwera poczty zaplanowana do aktywacji.

en: External mail server feature scheduled for deactivation.
pl_PL: Funkcja zewnętrznego serwera poczty zaplanowana do deaktywacji.

en: External mail servers
pl_PL: Zewnętrzne serwery poczty

en: FTP account
pl_PL: Konto FTP

en: FTP account already exists.
pl_PL: Konto FTP już istnieje.

en: FTP account limit
pl_PL: Limit kont FTP

en: FTP account limit reached.
pl_PL: Osiągnięto limit kont FTP.

en: FTP account successfully added.
pl_PL: Konto FTP dodane.

en: FTP account successfully deleted.
pl_PL: Konto FTP zostało pomyślnie usunięte.

en: FTP account successfully updated.
pl_PL: Konto FTP zostało pomyślnie zaktualizowane.

en: FTP accounts
pl_PL: Konta FTP

en: FTP home directory
pl_PL: Katalog domowy FTP

en: FTP home directory cannot be empty.
pl_PL: Katalog domowy FTP nie może być pusty.

en: FTP traffic
pl_PL: Transfer FTP

en: FTP user errors
pl_PL: Błędy użytkownika FTP

en: Failed to write file to disk.
pl_PL: Nie udało się zapisać na dysku.

en: Failure in the package. Deleting!
pl_PL: Błąd w pakiecie. Usuwanie!

en: Feature
pl_PL: Funkcja

en: Features
pl_PL: Funkcje

en: Female
pl_PL: Kobieta

en: File %s doesn't exist or cannot be reached!
pl_PL: Plik %s nie istnieje lub jest nie osiągalny!

en: File %s doesn't look like a migration file.
pl_PL: Plik %s nie wygląda jak plik migracji.

en: File does not exist. %1$s.tar.gz
pl_PL: Plik nie istnieje.  %1$s.tar.gz

en: File exceeds the size limit.
pl_PL: Plik przekracza limit rozmiaru.

en: File has been successfully uploaded.
pl_PL: Plik został pomyślnie wysłany.

en: File is not readable.
pl_PL: Nie można odczytać pliku.

en: File needs to be a 'tar.gz' archive.
pl_PL: Plik musi być archiwum .tar.gz

en: File successfully uploaded.
pl_PL: Plik pomyślnie wysłany.

en: File usage
pl_PL: Użycie pliku

en: FileManager
pl_PL: Menadżer plików

en: Filemanager
pl_PL: Menadżer plików

en: Filesystem system Info
pl_PL: Informacje o systemie plików

en: Fill out a message text.
pl_PL: Wprowadź tekst wiadomości.

en: First name
pl_PL: Imię

en: First name cannot have more than 200 characters.
pl_PL: Imię nie może być dłuższe niż 200 znaków.

en: Forbidden
pl_PL: Zabronione

en: Force retry
pl_PL: Wymuś ponownie

en: Forward
pl_PL: Przekierowanie

en: Forward URL
pl_PL: Adres URL przekierowania

en: Forward URL %s is not valid.
pl_PL: URL przekierowania '%s' jest nieprawidłowe.

en: Forward list is empty.
pl_PL: Lista przekierowań jest pusta.

en: Forward mail
pl_PL: Przekierowanie poczty

en: Forward to
pl_PL: Przekieruj do

en: Forward to URL
pl_PL: Przekieruj do adresu URL

en: Forward type
pl_PL: Typ przekierowania

en: Free
pl_PL: Wolne

en: From
pl_PL: Od

en: From reseller
pl_PL: Od resellera

en: Ftp
pl_PL: FTP

en: Ftp account
pl_PL: Konto FTP

en: Ftp account data
pl_PL: Dane konta FTP

en: Ftp accounts
pl_PL: Konta FTP

en: Ftp directories
pl_PL: Katalogi FTP

en: Gender
pl_PL: Płeć

en: General
pl_PL: Ogólne

en: General information
pl_PL: Informacje ogólne

en: General settings
pl_PL: Ustawienia ogólne

en: Generate
pl_PL: Generuj

en: Generate a self-signed certificate
pl_PL: Generowanie certyfikatu self-signed

en: Get a new security code
pl_PL: Pobierz nowy kod bezpieczeństwa

en: Group
pl_PL: Grupa

en: Group members
pl_PL: Członkowie grupy

en: Group name
pl_PL: Nazwa grupy

en: Groups
pl_PL: Grupy

en: HSTS includeSubDomains directive
pl_PL: Dyrektywa HSTS includeSubDomains

en: HSTS max-age directive value
pl_PL: Wartość dyrektywy HSTS max-age

en: HTTP traffic
pl_PL: Transfer HTTP

en: Hide aliases
pl_PL: Ukryj aliasy

en: High
pl_PL: Wysoki

en: Home directory
pl_PL: Katalog domowy

en: Homepage
pl_PL: Strona główna

en: Host from which SQL user is allowed to connect to SQL server
pl_PL: Host, z którego użytkownik SQL może połączyć się z serwerem SQL

en: Hosting plan
pl_PL: Plan hostingowy

en: Hosting plan availability
pl_PL: Dostępność planu hostingowego

en: Hosting plan limits exceed reseller limits.
pl_PL: Limity planu hostingowego, przekraczają limity resellera.

en: Hosting plan limits exceed your limits.
pl_PL: Limity planu hostingowego przekraczają Twoje limity

en: Hosting plan successfully created.
pl_PL: Pomyślnie utworzono plan hostingowy.

en: Hosting plan successfully deleted.
pl_PL: Usunięto plan hostingowy.

en: Hosting plan successfully updated.
pl_PL: Pomyślnie zaktualizowano plan hostingowy.

en: Hosting plans
pl_PL: Plany hostingowe

en: Hour
pl_PL: Godzina

en: Hours
pl_PL: Godziny

en: Htaccess errors
pl_PL: Błędy htaccess

en: Htaccess group
pl_PL: Grupa htaccess

en: Htaccess group successfully scheduled for addition.
pl_PL: Grupa Htaccess poprawnie zaplanowana do dodania.

en: Htaccess group successfully scheduled for deletion.
pl_PL: Grupa Htaccess poprawnie zaplanowana do usunięcia.

en: Htaccess user
pl_PL: Użytkownik htaccess

en: Htaccess user successfully assigned to the %s htaccess group
pl_PL: Użytkownik htaccess pomyślnie dodany do grupy %s.

en: Htaccess user successfully deleted from the %s htaccess group
pl_PL: Użytkownik htaccess pomyślnie usunięty z grupy %s.

en: Htaccess user successfully scheduled for addition.
pl_PL: Użytkownik htaccess pomyślnie zaplanowany do dodania.

en: Http traffic
pl_PL: Transfer HTTP

en: IP Address
pl_PL: Adres IP

en: IP address
pl_PL: Adres IP

en: IP address already under the control of i-MSCP.
pl_PL: Adres IP jest pod kontrolą i-MSCP.

en: IP address successfully scheduled for addition.
pl_PL: Adres IP został zaplanowany do dodania.

en: IP address successfully scheduled for deletion.
pl_PL: Adres IP został zaplanowany do usunięcia.

en: IP address successfully scheduled for modification.
pl_PL: Adres IP pomyślnie zakolejnowany do zmiany.

en: IP addresses under control of i-MSCP
pl_PL: Adresy IP pod kontrolą i-MSCP

en: IP assignments
pl_PL: Przypisane IP

en: IP errors
pl_PL: Błędy IP

en: IP management
pl_PL: Zarządzanie IP

en: IP netmask
pl_PL: Maska IP

en: IP usage
pl_PL: Wykorzystane IP

en: IPv6 address
pl_PL: Adres IPv6

en: Id
pl_PL: ID

en: If set to `yes`, Web folders will be protected against deletion.
pl_PL: Jeśli ustawisz `tak`, foldery web będą zabezpieczone przed usunięciem.

en: If set to `yes`, the reseller can allows his customers to edit this PHP configuration option.
pl_PL: Jeśli ustawisz `tak`, reseller będzie mógł umożliwić klientom edytowanie konfiguracji PHP.

en: If set to `yes`, the reseller can enable/disable the PHP mail function for his customers, else, the PHP mail function is disabled.
pl_PL: Jeśli ustawisz `tak`, reseller będzie mógł włączyć/wyłączyć funkcję mail dla klientów, w przeciwnym razie funkcja mail PHP będzie wyłączona.

en: If the name field is filled with the @ sign or left blank, it will be automatically substituted by $ORIGIN value.
pl_PL: Jeżeli pole z nazwą jest wype‭‭‭‭‭‭‭‭nione znakiem @ lub jest puste, zostanie ono automatycznie zamienione na wartość $ORIGIN.

en: If you want to limit the reseller, you must first limit its customers.
pl_PL: Jeśli chcesz limitować resellera, musisz najpierw zlimitować jego użytkowników.

en: Images have to be smaller than 500 x 90 pixels.
pl_PL: Obrazki muszą być mniejsze niż 500 x 90 pixeli.

en: Import in local repository
pl_PL: Importuj w repozytorium lokalnym

en: Import new language file
pl_PL: Import nowego pliku języka

en: In case domain expiration date is 'N/A', the expiration date will be set from today.
pl_PL: W przypadku, gdy data ważności domeny jest 'N/D', data ważności zostanie ustawiona od dzisiaj.

en: In front
pl_PL: Przed

en: In maintenance mode, only administrators can login.
pl_PL: W trybie serwisowym tylko administratorzy mogą się zalogować.

en: Incl. default mails
pl_PL: Dołącz domyślne emaile

en: Incorrect Email quota
pl_PL: Nieprawidłowa quota poczty

en: Incorrect Email quota.
pl_PL: Nieprawidłowa quota poczty.

en: Incorrect FTP account limit.
pl_PL: Nieprawidłowy limit kont FTP.

en: Incorrect SQL database limit.
pl_PL: Nieprawidłowy limit baz danych SQL.

en: Incorrect SQL user limit.
pl_PL: Nieprawidłowy limit użytkowników SQL.

en: Incorrect alias limit.
pl_PL: Nieprawidłowy limit aliasów.

en: Incorrect disk space limit.
pl_PL: Nieprawidłowy limit miejsca na dysku.

en: Incorrect domain alias limit.
pl_PL: Nieprawidłowy limit aliasów domen.

en: Incorrect email account limit.
pl_PL: Nieprawdiłowy limit kont email.

en: Incorrect email length or syntax.
pl_PL: Nieprawidłowa długość wiadomości lub składni.

en: Incorrect email quota.
pl_PL: Nieprawidłowa quota poczty.

en: Incorrect limit for %s.
pl_PL: Nieprawidłowy limit dla %s.

en: Incorrect monthly traffic limit.
pl_PL: Nieprawidłowy limit miesięcznego transferu.

en: Incorrect post code length or syntax!
pl_PL: Nieprawidłowa długość lub składnia kodu pocztowego!

en: Incorrect subdomain limit.
pl_PL: Nieprawidłowy limit subdomen.

en: Incorrect syntax for email address.
pl_PL: Nieprawidłowa składnia adresu poczty.

en: Incorrect username length or syntax.
pl_PL: Nieprawidłowa długość nazwy użytkownika lub składnia.

en: Install
pl_PL: Instaluj

en: Install in progress
pl_PL: Instalacja w toku

en: Install this plugin
pl_PL: Instaluj plugin

en: Install various Web applications with a few clicks.
pl_PL: Instaluj rozmaite oprogramowanie za pomocą paru kliknięć.

en: Installation details
pl_PL: Szczegóły instalacji

en: Installation in progress...
pl_PL: Instalacja w trakcie...

en: Installation path
pl_PL: Ścieżka instalacji

en: Installed Package which was deleted by your reseller.
pl_PL: Zainstalowany pakiet, który został usunięty przez resellera.

en: Installed in reseller repository
pl_PL: Zainstalowano w repozytorium resellera

en: Installed in software repository
pl_PL: Zainstalowano w repozytorium oprogramowania

en: Installed on
pl_PL: Zainstalowano na

en: Installing your uploaded package. Please refresh this page.
pl_PL: Instalowanie przesłanego pakietu. Proszę odświeżyć stronę.

en: Instructions to download today's backup
pl_PL: Instrukcja pobrania dzisiejszej kopii bezpieczeństwa

en: Intermediate certificate(s)
pl_PL: Certyfikaty pośrednie

en: Internal Server Error
pl_PL: Wewnętrzny błąd serwera

en: Internationalization
pl_PL: Tłumaczenie

en: Invalid FTP username.
pl_PL: Nieprawidłowa nazwa użytkownika FTP.

en: Invalid SQL user host: %s
pl_PL: Nieprawidłowy host użytkownika SQL: %s

en: Invalid SSL certificate
pl_PL: Nieprawidłowy certyfikat SSL

en: Invalid SSL certificate.
pl_PL: Nieprawidłowy certyfikat SSL.

en: Invalid URL.
pl_PL: Nieprawidłowy URL.

en: Invalid `%s` field.
pl_PL: Nieprawidłowe pole `%s`.

en: Invalid domain name.
pl_PL: Nieprawidłowa nazwa domeny.

en: Invalid email address.
pl_PL: Nieprawidlowy adres email.

en: Invalid email username.
pl_PL: Nieprawidłowy użytkownik poczty.

en: Invalid group name!
pl_PL: Nieprawidłowa nazwa grupy!

en: Invalid menu order.
pl_PL: Niepoprawna kolejność menu

en: Invalid name.
pl_PL: Nieprawidłowa nazwa

en: Invalid payload received from GitHub
pl_PL: Niewłaściwa partia danych otrzymana z GitHub

en: Invalid plugin directory: %s
pl_PL: Nieprawidłowy katalog pluginu: %s

en: Invalid private key or passphrase.
pl_PL: Nieprawidłowy klucz prywatny lub hasło.

en: Invalid target.
pl_PL: Nieprawidłowy cel

en: Invalid type given. String expected
pl_PL: Podano nieprawidłowy typ. Oczekiwano tekstu.

en: Invalid username.
pl_PL: Nieprawidłowa nazwa użytkownika.

en: Kernel Version
pl_PL: Wersja jądra

en: Kill session
pl_PL: Zabij sesję

en: Label
pl_PL: Etykieta

en: Language
pl_PL: Język

en: Language file
pl_PL: Plik języka

en: Language file successfully installed.
pl_PL: Plik języka został pomyślnie zainstalowany.

en: Language successfully updated.
pl_PL: Język został pomyślnie zaktualizowany.

en: Languages
pl_PL: Języki

en: Languages index was successfully re-built.
pl_PL: Indeks języków został pomyślnie przebudowany,

en: Last Web software repository update
pl_PL: Ostatnia aktualizacja repozytorium

en: Last access
pl_PL: Ostatni dostęp

en: Last name
pl_PL: Nazwisko

en: Last name cannot have more than 200 characters.
pl_PL: Nazwisko nie może zawierać więcej niż 200 znaków.

en: Last reply date
pl_PL: Ostatnia odpowiedź

en: Last translator
pl_PL: Ostatni tłumacz

en: Layout
pl_PL: Wygląd

en: Layout color
pl_PL: Kolor wyglądu

en: Layout color successfully updated.
pl_PL: Kolor wyglądu został pomyślnie zaktualizowany.

en: Level
pl_PL: Poziom

en: Limit value
pl_PL: Wartość limitu

en: Limits
pl_PL: Limity

en: Link to authors homepage
pl_PL: Link do strony domowej autora

en: Load (1 Min, 5 Min, 15 Min)
pl_PL: Obciążenie (1 Min, 5 Min, 15 Min)

en: Loading data...
pl_PL: Ładuję dane...

en: Log entries successfully deleted.
pl_PL: Wpisy w logu zostały pomyślnie usunięte.

en: Login
pl_PL: Zaloguj się

en: Login password
pl_PL: Login hasło

en: Login username
pl_PL: Login użytkownik

en: Login with your FTP account
pl_PL: Zaloguj się do konta FTP

en: Logo file
pl_PL: Plik z logo

en: Logo successfully removed.
pl_PL: Logo zostało pomyślnie usunięte.

en: Logo successfully updated.
pl_PL: Logo zostało pomyślnie zaktualizowane.

en: Logout
pl_PL: Wyloguj

en: Lost password
pl_PL: Przypomnienie hasła

en: Lost password email
pl_PL: Odzyskiwanie hasła

en: Lost password email templates were updated.
pl_PL: Szablony e-mail dla zapomnianego hasła zostały zaktualizowane.

en: Lost password link
pl_PL: Link zapomnianego hasła

en: Lostpw link
pl_PL: Zapomniane hasło link

en: Low
pl_PL: Niski

en: Mail
pl_PL: Poczta

en: Mail Log Level
pl_PL: Poziom logowania

en: Mail account %s successfully scheduled for deletion.
pl_PL: Konto pocztowe %s pomyślnie zaplanowane do usunięcia.

en: Mail account type
pl_PL: Typ konta pocztowego

en: Mail accounts list is empty.
pl_PL: Lista kont pocztowych jest pusta.

en: Mail feature is disabled.
pl_PL: Funkcja poczty jest wyłączona.

en: Mail usage
pl_PL: Użycie poczty

en: Main menu labels visibility successfully updated.
pl_PL: Widoczność etykiet głównego menu została pomyślnie zaktualizowana.

en: Maintenance message
pl_PL: Wiadomość serwisowa

en: Maintenance mode
pl_PL: Tryb serwisowy

en: Maintenance mode is activated. In this mode, only administrators can login.
pl_PL: Tryb serwisowy jest aktywny. W tym trybie tylko administratorzy mogą się zalogować.

en: Maintenance settings
pl_PL: Ustawienia trybu serwisowego

en: Male
pl_PL: Mężczyzna

en: Malformed resolver SQL query
pl_PL: Nieprawidłowe zapytanie SQL

en: Manage SQL
pl_PL: Zarządzaj bazami SQL

en: Manage SSL certificate
pl_PL: Zarządzaj certyfikatami SSL

en: Manage htaccess users and groups
pl_PL: Zarządzaj użytkownikami i grupami htaccess

en: Manage users
pl_PL: Zarządzaj użytkownikami

en: Manage users and groups
pl_PL: Zarządzaj użytkownikami i grupami

en: Manage your protected areas, users and groups.
pl_PL: Zarządzaj swoimi obszarami chronionymi, użytkownikami i grupami.

en: Manual
pl_PL: Ręczny

en: Mark
pl_PL: Zaznacz

en: Max number of login attempts
pl_PL: Maksymalna liczba prób logowania

en: Max traffic
pl_PL: Maksymalny transfer

en: Max. remote filesize (%s) has been reached. Your remote file is %s
pl_PL: Maksymalny rozmiar pliku (%s) został przekroczony. Twój plik ma %s

en: Max. remote filesize (%s) is reached. Your remote file is %s
pl_PL: Maksymalny rozmiar pliku (%s) został osiągnięty. Twój plik ma %s

en: Maximum number of captcha validation attempts
pl_PL: Maksymalna liczba prób sprawdzeń captcha

en: Maximum number of validation attempts before waiting restriction intervenes
pl_PL: Maksymalna liczba prób sprawdzeń przed restrykcyjnym interwałem czasu oczekiwania

en: Medium
pl_PL: Średni

en: Member of group
pl_PL: Członek grupy.

en: Memory information
pl_PL: Pamięć - informacje

en: Message
pl_PL: Wiadomość

en: Message template
pl_PL: Szablon wiadomości

en: Message template info
pl_PL: Informacje o szablonie wiadomości

en: Message to reseller before deleting the software
pl_PL: Napisz do resellera przed usunięciem oprogramowania

en: Migration file %s is not readable.
pl_PL: Plik %s migracji nie jest do odczytu.

en: Minute
pl_PL: Minuta

en: Minutes
pl_PL: Minuty

en: Missing domain
pl_PL: Brakuje domeny

en: Modification in progress...
pl_PL: Modyfikacja w trakcie...

en: Month
pl_PL: Miesiąc

en: Monthly traffic limit [MiB]
pl_PL: Miesięczny limit transferu [MiB]

en: Monthly traffic limit must be a number.
pl_PL: Miesięczny limit transferu musi być liczbą.

en: Monthly traffic warning cannot be bigger than monthly traffic limit.
pl_PL: Ostrzeżenie miesięcznego transferu nie może być większy niż miesięczny limit transferu.

en: Monthly traffic warning must be a number.
pl_PL: Ostrzeżenie transferu miesięcznego musi być liczbą.

en: More Details
pl_PL: Więcej informacji

en: Mount
pl_PL: Montowanie

en: Mount point
pl_PL: Punkt montowania

en: Move
pl_PL: Przenieś

en: Moving aborted.
pl_PL: Przenoszenie anulowane.

en: N/A
pl_PL: N/D

en: NS DNS resource records are only allowed for subzone delegation.
pl_PL: Rekordy NS DNS są dozwolone tylko przy delegowaniu podstrefy.

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Name cannot be empty.
pl_PL: Musisz podać nazwę.

en: Network interface (NIC)
pl_PL: Interfejs sieciowy (NIC)

en: Never
pl_PL: Nigdy

en: New SQL user data
pl_PL: Nowe dane użytkownika SQL

en: New alias order for {CUSTOMER}
pl_PL: Nowe zamówienie aliasu dla  {CUSTOMER}

en: New ticket
pl_PL: Nowe zgłoszenie

en: Next
pl_PL: Następny

en: Next step
pl_PL: Następny krok

en: No
pl_PL: Nie

en: No IP address found.
pl_PL: Nie znaleziono adresu IP.

en: No administrator accounts found.
pl_PL: Nie znaleziono kont administratora.

en: No anti-rootkits logs
pl_PL: Brak logów oprogramowania anti-rootkit

en: No available
pl_PL: Niedostępne

en: No custom menu found.
pl_PL: Nie znaleziono niestandardowego menu.

en: No customer accounts found.
pl_PL: Nie znaleziono kont klienta.

en: No database update available.
pl_PL: Brak aktualizacji bazy danych

en: No domain available for new software instance.
pl_PL: Brak domeny dla oprogramowania.

en: No error found
pl_PL: Nie znaleziono błędu

en: No file was uploaded.
pl_PL: Żaden plik nie został wysłany.

en: No group found.
pl_PL: Nie znaleziono grupy.

en: No hosting plan available.
pl_PL: Brak planów hostingowych.

en: No records found matching the search criteria.
pl_PL: Nie znaleziono rekordów spełniających kryteriów wyszukiwania.

en: No reseller accounts found.
pl_PL: Nie znaleziono kont resellera.

en: No reseller available to add the permissions.
pl_PL: Brak resellera aby dodać uprawnienia.

en: No reseller with activated software installer found!
pl_PL: Nie znaleziono resellera z aktywnym instalatorem oprogramowania!

en: No reseller with permissions for this software found.
pl_PL: Nie znaleziono resellera z uprawnieniami do oprogramowania.

en: No resellers found.
pl_PL: Nie znaleziono resellerów.

en: No software available
pl_PL: Brak dostępnego oprogramowania

en: No software in Web repository found!
pl_PL: Nie znaleźiono oprogramowania w repozytorium!

en: No software in software depot available!
pl_PL: NIe ma dostępnego oprogramowania w repozytorium!

en: No software is waiting for activation
pl_PL: Żadne oprogramowanie nie oczekuje na aktywację.

en: No statistics found for the given period. Try another period.
pl_PL: Brak statystyk w podanym przedziale czasowym. Wybierz inny okres.

en: No unassigned users were found in the database.
pl_PL: Nie znaleziono użytkowników nieprzypisanych w bazie danych.

en: No update available
pl_PL: Brak aktualizacji

en: No used yet
pl_PL: Jeszcze nie dostępne

en: No user found.
pl_PL: Nie znaleziono użytkownika.

en: No users found for this reseller.
pl_PL: Nie znaleziono użytkowników tego resellera.

en: No.
pl_PL: Nr.

en: None
pl_PL: Brak

en: Normal
pl_PL: Normalny

en: Normal + Forward
pl_PL: Normalny + Przekierowanie

en: Normal connection
pl_PL: Normalne połączenie

en: Normal users
pl_PL: Zwykli użytkownicy

en: Not Found
pl_PL: Nie znaleziono

en: Not Set
pl_PL: Nie ustawione

en: Not found.
pl_PL: Nie znaleziono.

en: Not provided
pl_PL: Nie dostarczono

en: Not used
pl_PL: Nie używany

en: Note that in manual mode, the NIC and the subnet mask are only indicative.
pl_PL: W trybie ręcznym, NIC oraz maska podsieci są tylko orientacyjne.

en: Nothing found - sorry
pl_PL: Nic nie znaleziono

en: Nothing has been changed.
pl_PL: Nie dokonano żadnych zmian.

en: Nothing has been deleted.
pl_PL: Nic nie zostało usunięte.

en: Notices, Warnings and Errors
pl_PL: Uwagi, Ostrzeżenia i Błędy

en: One or more database updates are now available. See the details below.
pl_PL: Jedna lub więcej aktualizacji bazy jest dostepna. Zapoznaj się ze szczegółami poniżej.

en: Only 'tar.gz' archives are accepted.
pl_PL: Akceptowane są tylko archiwa tar.gz.

en: Only administrators can login when maintenance mode is activated.
pl_PL: W trybie konserwacji tylko administratorzy mogą się zalogować.

en: Only exec
pl_PL: Tylko exec

en: Only gettext Machine Object files (MO files) are accepted.
pl_PL: Tylko pliki obiektów maszynowych (MO) gettext są akceptowalne.

en: Only numbers in range from 0 to 65535 are allowed.
pl_PL: Tylko liczby w zakresie od 0 do 65535 są dozwolone.

en: Only positive numbers are allowed.
pl_PL: Dozwolone są tylko liczby dodatnie.

en: Only tar.gz and tar.bz2 archives are supported.
pl_PL: Obsługiwane są tylko archiwa tar.gz oraz tar.bz2.

en: Only tar.gz, tar.bz2 and zip archives are accepted.
pl_PL: Akceptowane są tylko archiwa tar.gz, tar.bz2 i zip.

en: Open ticket
pl_PL: Otwarte zgłoszenie

en: Open tickets
pl_PL: Otwarte zgłoszenia

en: Operation cancelled: %s
pl_PL: Operacja anulowana: %s

en: Optional
pl_PL: Opcjonalne

en: Order
pl_PL: Zamówienie

en: Order successfully deleted.
pl_PL: Zamówienie zostało pomyślnie usunięte.

en: Order successfully processed.
pl_PL: Zamówienie zostało pomyślnie zrealizowane.

en: Other in
pl_PL: Inne przychodzące

en: Other out
pl_PL: Inne wychodzące

en: Other settings
pl_PL: Inne ustawienia

en: Overview
pl_PL: Przegląd

en: Owner
pl_PL: Właściciel

en: PHP %s configuration option
pl_PL: Opcja konfiguracyjna PHP %s

en: PHP Configuration options
pl_PL: Opcje konfiguracyjne PHP

en: PHP Editor
pl_PL: Edytor PHP

en: PHP GD extension not loaded.
pl_PL: Rozszrzenie PHP GD nie załadowane.

en: PHP Permissions
pl_PL: Uprawnienia PHP

en: PHP Settings
pl_PL: Ustawnienia PHP

en: PHP configuration scheduled for update.
pl_PL: Zmiana konfiguracji PHP zaplanowana do aktualizacji.

en: PHP directives values
pl_PL: Wartości zmiennych PHP

en: PHP exec() function
pl_PL: Funkcja exec() w PHP

en: PHP settings
pl_PL: Ustawienia PHP

en: POP3/IMAP in
pl_PL: POP3/IMAP przychodzące

en: POP3/IMAP out
pl_PL: POP3/IMAP wychodzące

en: POP3/IMAP traffic
pl_PL: Transfer POP3/IMAP

en: Package actions
pl_PL: Akcje pakietu

en: Package already exists in the reseller depot!
pl_PL: Pakiet już istnieje w repozytorium resellera!

en: Package already exists in the software depot!
pl_PL: Pakiet już istnieje w repozytorium!

en: Package already exists in the software repository!
pl_PL: Pakiet już istnieje w repozytorium oprogramowania!

en: Package already exists in your software repository!
pl_PL: Pakiet już istnieje w twoim repozytorium oprogramowania!

en: Package install type
pl_PL: Typ instalowanego pakietu

en: Package installed successfully!
pl_PL: Pakiet został pomyślnie zainstalowany!

en: Package installed successfully... Awaiting release from admin!
pl_PL: Pakiet został pomyślnie zainstalowany... Czekam na wydanie z administratora!

en: Package language
pl_PL: Język pakietu

en: Package name
pl_PL: Nazwa pakietu

en: Package title
pl_PL: Tytuł pakietu

en: Package type
pl_PL: Typ pakietu

en: Package vendor HP
pl_PL: Dostawca pakietu

en: Package version
pl_PL: Wersja pakietu

en: Panel default language
pl_PL: Domyślny język panelu

en: Parent directory
pl_PL: Katalog nadrzędny

en: Partition
pl_PL: Partycja

en: Password
pl_PL: Hasło

en: Password cannot be empty.
pl_PL: Hasło nie może być puste.

en: Password cannot be longer than 30 characters.
pl_PL: Hasło nie może być dłuższe niż 30 znaków.

en: Password confirmation
pl_PL: Potwierdź hasło

en: Password contains unallowed characters.
pl_PL: Hasło zawiera nie prawidłowe znaki.

en: Password data
pl_PL: Dane hasła

en: Password email
pl_PL: Hasło poczty

en: Password is missing.
pl_PL: Hasło jest puste.

en: Password is shorter than %s characters.
pl_PL: Hasło jest krótsze niż %s znaków.

en: Password minimum length
pl_PL: Minimalna długość hasła

en: Password must be at least %s characters long and contain letters and numbers to be valid.
pl_PL: Hasło musi zawierać co najmniej %s znaków oraz musi zawierać litery i cyfry.

en: Password settings
pl_PL: Ustawienia haseł

en: Password successfully updated.
pl_PL: Hasło zostało poprawnie zmienione.

en: Passwords do not match
pl_PL: Podane hasła nie zgadzają się

en: Passwords do not match.
pl_PL: Podane hasła nie zgadzają się.

en: Path
pl_PL: Ścieżka

en: Pending tasks
pl_PL: Oczekujące zadania

en: Percent
pl_PL: Procent

en: Permissions
pl_PL: Uprawnienia

en: Personal data
pl_PL: Dane osobowe

en: Personal data successfully updated.
pl_PL: Dane osobiste pomyślnie zaktualizowano.

en: Personalise template
pl_PL: Własny szablon

en: Phone
pl_PL: Telefon

en: Please activate your new i-MSCP password
pl_PL: Proszę aktywować twoje nowe hasło i-MSCP

en: Please choose at least one htaccess user.
pl_PL: Proszę wybrać przynajmniej jednego użytkownika.

en: Please choose at least one htaccess user/group.
pl_PL: Proszę wybrać użytkownika lub grupę htaccess.

en: Please confirm the password.
pl_PL: Proszę potwierdzić hasło.

en: Please contact the administrator!<br>Ask him for the permissions to use this package.<br>It is not allowed to upload this packet two times.<br>Refresh your site to see the new status!
pl_PL: Proszę skontaktować się z administratorem!<br />Zapytaj go o uprawnienia do użycia tej paczki.<br />Nie jest dozwolone ładowanie tej samej paczki ponownie.<br />Odśwież swoją stronę, aby zobaczyć nowy status!

en: Please enter a name for the protected area.
pl_PL: Wprowadź nazwę obszaru chronionego

en: Please enter a password.
pl_PL: Wprowadź hasło.

en: Please enter an SQL user host.
pl_PL: Wpisz nazwę hosta użytkownika SQL.

en: Please enter an username.
pl_PL: Wprowadź nazwę użytkownika.

en: Please enter protected area path.
pl_PL: Podaj scieżkę obszaru chronionego.

en: Please enter your auto-responder message below
pl_PL: Wpisz wiadomość auto-respondera poniżej.

en: Please fill up both data fields for password.
pl_PL: Proszę wypełnić oba pola hasłem.

en: Please select another directory. %s (%s) is installed there.
pl_PL: Proszę wskazać inny folder. %s (%s) jest tu zainstalowany.

en: Please select at least one user.
pl_PL: Proszę wybrać przynajmniej jednego użytkownika.

en: Please set now the username and password for the later login in the software. (Required fiels)
pl_PL: Wpisz teraz nazwę użytkownika i hasło do późniejszego logowania w oprogramowaniu. (pole wymagane)

en: Please specify a message content.
pl_PL: Proszę określić treść wiadomości.

en: Please specify a message subject.
pl_PL: Proszę określić temat wiadomości.

en: Please type database name.
pl_PL: Proszę podać nazwę bazy danych.

en: Please type your message.
pl_PL: Proszę podać twoją wiadomość.

en: Plugin
pl_PL: Rozszerzenie

en: Plugin %s activated.
pl_PL: Rozszerzenie %s jest aktywne.

en: Plugin %s cannot be activated.
pl_PL: Rozszerzenie %s nie może zostać aktywowane.

en: Plugin %s cannot be deactivated.
pl_PL: Rozszerzenie %s nie może zostać deaktywowane.

en: Plugin %s cannot be deleted.
pl_PL: Rozszerzenie %s nie może zostać usunięte.

en: Plugin %s cannot be installed.
pl_PL: Rozszerzenie %s nie może zostać zainstalowane.

en: Plugin %s cannot be protected.
pl_PL: Rozszerzenie %s nie może zostać zabezpieczone.

en: Plugin %s cannot be reconfigured.
pl_PL: Rozszerzenie %s nie może zostać przekonfigurowane.

en: Plugin %s cannot be uninstalled.
pl_PL: Rozszerzenie %s nie może zostać odinstalowane.

en: Plugin %s cannot be updated.
pl_PL: Rozszerzenie %s nie może zostać zaktualizowane.

en: Plugin %s deactivated.
pl_PL: Rozszerzenie %s deaktywowane.

en: Plugin %s deleted.
pl_PL: Rozszerzenie %s usunięte.

en: Plugin %s installed.
pl_PL: Rozszerzenie %s zainstalowane.

en: Plugin %s is protected.
pl_PL: Rozszerzenie %s jest zabezpieczone.

en: Plugin %s protected.
pl_PL: Rozszerzenie %s jest zabezpieczone.

en: Plugin %s reconfigured.
pl_PL: Rozszerzenie %s skonfigurowane.

en: Plugin %s scheduled for activation.
pl_PL: Rozszerzenie %s zaplanowane do aktywacji.

en: Plugin %s scheduled for change.
pl_PL: Rozszerzenie %s zaplanowane do zmiany.

en: Plugin %s scheduled for deactivation.
pl_PL: Rozszerzenie %s zaplanowane do deaktywacji.

en: Plugin %s scheduled for installation.
pl_PL: Rozszerzenie %s zaplanowane do instalacji.

en: Plugin %s scheduled for uninstallation.
pl_PL: Rozszerzenie %s zaplanowane do odinstalowania.

en: Plugin %s scheduled for update.
pl_PL: Rozszerzenie %s zaplanowane do aktualizacji.

en: Plugin %s uninstalled.
pl_PL: Rozszerzenie %s odinstalowane.

en: Plugin %s updated.
pl_PL: Rozszerzenie %s zaktualizowane.

en: Plugin Manager: Could not change the %s plugin: %s
pl_PL: Menadżer Rozszerzeń: Nie można zmienic %s rozszerzenia: %s

en: Plugin Manager: Could not delete %s plugin files. You should run the set-gui-permissions.pl script and try again.
pl_PL: Menadżer Rozszerzeń: Nie można usunąć plików rozszerzenia %s. Powinieneś uruchomić skrypt set-gui-permissions.pl i spróbuj ponownie.

en: Plugin Manager: Could not load plugin %s
pl_PL: Menadźer Rozszerzeń: Nie można załadować rozszerzenia %s

en: Plugin Manager: Could not uninstall the %s plugin. Plugin has been locked by another plugin.
pl_PL: Menedżer rozszerzeń: Nie można odinstalować rozszerzenia %s. Rozszerzenie najprawdopodobniej zablokowany przez inny dodatek.

en: Plugin Manager: Could not update the %s plugin: %s
pl_PL: Menadżer Rozszerzeń: Nie można zaktualizować %s rozszerzenia: %s

en: Plugin Manager: Could not write the %s file for protected plugins.
pl_PL: Menadżer Rozszerzeń: Nie można zapisać pliku %s dla zabezpieczonego rozszerzenia.

en: Plugin Manager: Directory %s doesn't exist or is not writable
pl_PL: Menadżer Rozszerzeń: Katalog %s nie istnieje lub nie jest zapisywalny.

en: Plugin Manager: Downgrade of %s plugin is not allowed.
pl_PL: Menedżer dodatku: Przejście na niższą wersję  dodatku %s jest niedozwolone.

en: Plugin Manager: Plugin %s is not loaded
pl_PL: Menadżer Rozszerzeń: Rozszerzenie %s nie jest załadowane.

en: Plugin Manager: Unknown plugin %s
pl_PL: Menadżer Rozszerzeń: Nieznane rozszerzenie %s

en: Plugin activation has failed: %s
pl_PL: Aktywacja rozszerzenia się nie powiodła: %s

en: Plugin archive
pl_PL: Archiwum rozszerzenia

en: Plugin archive exceeds the maximum upload size
pl_PL: Archiwum pluginu przekracza maksymalny dopuszczalny rozmiar.

en: Plugin change has failed: %s
pl_PL: Zmiana rozszerzenia się nie powiodła: %s

en: Plugin deactivation has failed: %s
pl_PL: Deaktywacja rozszerzenia się nie powiodła: %s

en: Plugin deletion has failed: %s
pl_PL: Usuwanie rozszerzenia się nie powiodło: %s

en: Plugin errors
pl_PL: Błedy rozszerzenia

en: Plugin has been successfully uploaded.
pl_PL: Rozszerzenie zostało pomyślnie załadowane.

en: Plugin installation has failed: %s
pl_PL: Instalacja rozszerzenia się nie powiodła: %s

en: Plugin item errors
pl_PL: Błędy rozszerzenia

en: Plugin list is empty.
pl_PL: Lista rozszerzeń jest pusta.

en: Plugin management
pl_PL: Zarządzanie rozszerzeniami

en: Plugin uninstallation has failed: %s
pl_PL: Deinstalacja rozszerzenia się nie powiodła: %s

en: Plugin update has failed: %s
pl_PL: Aktualizacja rozszerzenia się nie powiodła: %s

en: Plugins Upload
pl_PL: Przesyłanie rozszerzeń

en: Plugins hook into i-MSCP to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core i-MSCP application by thousands of developers all over the world. You can find new plugins to install by browsing the %s.
pl_PL: Dodatki podłączone do i-MSCP rozszerzą jego funkcjonalność . Dodatki są rozwijane niezależnie od rdzenia aplikacji i-MSCP przez tysiące programistów na całym świecie. Możesz znaleźć nowe dodatki, aby zainstalować przeglądając %s.

en: Plugins list has been updated: %s new plugin(s) found, %s plugin(s) updated, %s plugin(s) reconfigured, and %s plugin(s) deleted.
pl_PL: Lista dodatków zaktualizowana: znaleziono %s nowych, %s zaktualizowanych, %s prze konfigurowanych i %s  skasowanych.

en: Preserve Host
pl_PL: Utrzymywanie hosta

en: Prevent external login for admins
pl_PL: Zapobiegaj zewnętrznemu logowaniu dla administratorów

en: Prevent external login for clients
pl_PL: Zapobiegaj zewnętrznemu logowaniu dla klientów

en: Prevent external login for resellers
pl_PL: Zapobiegaj zewnętrznemu logowaniu dla resellerów

en: Previous
pl_PL: Poprzedni

en: Prior to removing this administrator, please move his resellers to another administrator.
pl_PL: Zanim usuniesz administratora, przenieś jego resellerów do innego administratora.

en: Priority
pl_PL: Priorytet

en: Private key
pl_PL: Klucz prywatny

en: Private key passphrase if any
pl_PL: Klucz prywatny lub hasło

en: Process update
pl_PL: Proces aktualizacji

en: Processing...
pl_PL: Przetwarzanie...

en: Processor data
pl_PL: Informacje o procesorze

en: Profile
pl_PL: Profil

en: Properties
pl_PL: Właściwości

en: Properties for reseller with ID %d were not found in database.
pl_PL: Nie znaleziono właściwości resellera ID %d w bazie danych.

en: Protect
pl_PL: Zabezpiecz

en: Protect this plugin
pl_PL: Zabezpiecz rozszerzenie

en: Protected
pl_PL: Chronione

en: Protected area data
pl_PL: Dane obszaru zabezpieczonego

en: Protected area name
pl_PL: Nazwa obszaru zabezpieczonego

en: Protected area path
pl_PL: Ścieżka obszaru zabezpieczonego

en: Protected area successfully scheduled for addition.
pl_PL: Obszar chroniony poprawnie zaplanowany do dodania.

en: Protected area successfully scheduled for deletion.
pl_PL: Obszar chroniony poprawnie zaplanowany do usunięcia.

en: Protected area successfully scheduled for update.
pl_PL: Obszar chroniony poprawnie zaplanowany do aktualizacji.

en: Protected areas
pl_PL: Obszary chronione

en: Protocol
pl_PL: Protokół

en: Quota in MiB (0 for unlimited)
pl_PL: Quota w MiB (0 dla nieograniczonej)

en: Quota in MiB (Max: %s)
pl_PL: Quota w MiB (Maks.: %s)

en: Read ticket
pl_PL: Przeczytaj zgłoszenie

en: Rebuild languages index
pl_PL: Przebuduj indeks języków.

en: Reconfiguration in progress...
pl_PL: Konfiguracja w trakcie...

en: Record data
pl_PL: Dane rekordu

en: Redirect
pl_PL: Przekieruj

en: Redistribute unused quota across existing mailboxes
pl_PL: Redystrybuuj niewykorzystaną quotę istniejących skrzynek pocztowych

en: Registration date
pl_PL: Data rejestracji

en: Relative weight
pl_PL: Względna waga

en: Release date
pl_PL: Data wydania

en: Release description
pl_PL: Opis wydania

en: Release version
pl_PL: Wersja wydania

en: Remote Web software repository
pl_PL: Zdalne repozytorium oprogramowania

en: Remote file not found.
pl_PL: Nie znaleziono pliku zdalnego!

en: Remove
pl_PL: Usuń

en: Remove IP
pl_PL: Usuń IP

en: Remove permissions
pl_PL: Usuń uprawnienia.

en: Reopen
pl_PL: Otwórz ponownie

en: Reopen ticket
pl_PL: Otwórz ponownie zgłoszenie

en: Repeat password
pl_PL: Powtórz hasło

en: Reply
pl_PL: Odpowiedz

en: Request Timeout: The server took too long to send the data.
pl_PL: Żądanie Limitu Czasu: Serwer czekał zbyt długo aby wysłać dane.

en: Requires Database?
pl_PL: Wymaga bazy danych ?

en: Reseller / Customers / Add Customer
pl_PL: Reseller / Klienci / Dodaj klienta

en: Reseller / Customers / Add Customer - Next Step
pl_PL: Reseller / Klienci / Dodawanie Klienta - Następny Krok

en: Reseller / Customers / Circular
pl_PL: Reseller / Klienci / Okólnik

en: Reseller / Customers / Domain Aliases
pl_PL: Reseller / Klienci / Aliasy Domen

en: Reseller / Customers / Lost Password Email
pl_PL: Reseller / Klienci / Przypomnienie Hasła Poczty

en: Reseller / Customers / Overview
pl_PL: Reseller / Klienci / Przegląd

en: Reseller / Customers / Overview / Domain Details
pl_PL: Reseller / Klienci / Przegląd / Szczegóły Domeny

en: Reseller / Customers / Overview / Edit Customer
pl_PL: Reseller / Klienci / Przegląd / Edycja Klienta

en: Reseller / Customers / Overview / Edit Domain
pl_PL: Reseller / Klienci / Przegląd / Edycja Domeny

en: Reseller / Customers / Welcome Email
pl_PL: Reseller / Klienci / Wiadomość Powitalna

en: Reseller / Domains / Add Domain Alias
pl_PL: Reseller / Domeny / Dodaj Alias Domeny

en: Reseller / Domains / Edit Domain Alias
pl_PL: Reseller / Domeny / Edytuj Alias Domeny

en: Reseller / General / Overview
pl_PL: Reseller / Ogólne / Przegląd

en: Reseller / General / Software Upload
pl_PL: Reseller / Ogólne / Aktualizacja Oprogramowania

en: Reseller / Hosting Plans / Add Hosting Plan
pl_PL: Reseller / Plany Hostingowe /  Dodaj Plan Hostingowy

en: Reseller / Hosting Plans / Overview
pl_PL: Reseller / Plany Hostingowe / Przegląd

en: Reseller / Profile / Account Summary
pl_PL: Reseller / Profil / Podsumowanie Konta

en: Reseller / Profile / Language
pl_PL: Reseller / Profil / Język

en: Reseller / Profile / Layout
pl_PL: Reseller / Profil / Wygląd

en: Reseller / Profile / Password
pl_PL: Reseller / Profil / Hasło

en: Reseller / Profile / Personal Data
pl_PL: Reseller / Profil / Dane Personalne

en: Reseller / Statistics / IP Usage
pl_PL: Reseller / Statystyki / Użycie IP

en: Reseller / Statistics / Overview
pl_PL: Reseller / Statystyki / Przegląd

en: Reseller / Statistics / Overview / {USERNAME} USER Statistics
pl_PL: Reseller / Statystyki / Przegląd / Statystyki użytkownika {USERNAME}

en: Reseller / Support / Closed Tickets
pl_PL: Reseller / Wsparcie / Zamknięte Zgłoszenia

en: Reseller / Support / New Ticket
pl_PL: Reseller / Wsparcie / Nowe Zgłoszenie

en: Reseller / Support / Open Tickets
pl_PL: Reseller / Wsparcie / Otwarte Zgłoszenia

en: Reseller / Support / View Ticket
pl_PL: Reseller / Wsparcie / Podgląd Zgłoszenia

en: Reseller /Hosting Plans / Edit Hosting Plan
pl_PL: Reseller / Plany hostingowe /  Edytuj plan hostingowy

en: Reseller Name
pl_PL: Nazwa resellera

en: Reseller account successfully created.
pl_PL: Konto resellera zostało pomyślnie dodane.

en: Reseller account successfully updated.
pl_PL: Konto resellera zostało pomyślnie zaktualizowane.

en: Reseller and customer
pl_PL: Szprzedawca i klient

en: Reseller and customer levels
pl_PL: Poziom resellera i klienta

en: Reseller assignment
pl_PL: Przypisanie resellera

en: Reseller assignments
pl_PL: Przypisanie resellera

en: Reseller consumption
pl_PL: Wykorzystanie resellera

en: Reseller data
pl_PL: Dane sprzedawcy.

en: Reseller level
pl_PL: Poziom resellera

en: Reseller list
pl_PL: Lista resellerów

en: Reseller list is empty.
pl_PL: Lista resellerów jest pusta.

en: Reseller name
pl_PL: Nazwa resellera

en: Reseller software list
pl_PL: Lista oprogramowania resellera

en: Reseller statistics
pl_PL: Statystyki resellera

en: Reseller successfully added.
pl_PL: Reseller został pomyślnie dodany.

en: Reseller total
pl_PL: Ogółem resellerów

en: Reseller users
pl_PL: Użytkownicy resellera

en: Reseller with permissions total
pl_PL: Reseller ze wszystkimi uprawnieniami

en: Reseller's layout color successfully updated.
pl_PL: Kolor wyglądu na koncie resellera zostało pomyślnie zaktualizowane.

en: Reseller/IP usage statistics
pl_PL: Reseller / Statystyki użycia IP

en: Resellers
pl_PL: Resellerzy

en: Resellers and customers
pl_PL: Resellerzy i klienci

en: Reset
pl_PL: Wyczyść

en: Restore
pl_PL: Przywróć

en: Restore backup
pl_PL: Przywróć kopię zapasową

en: Revision date
pl_PL: Data rewizji

en: Rights
pl_PL: Uprawnienia

en: Rights successfully added.
pl_PL: Uprawnienia pomyślnie dodane.

en: Rights successfully removed.
pl_PL: Uprawnienia pomyślnie usunięte.

en: SMTP in
pl_PL: SMTP przychodzące

en: SMTP out
pl_PL: SMTP wychodzące

en: SMTP traffic
pl_PL: Transfer SMTP

en: SQL database
pl_PL: Baza Danych SQL

en: SQL database limit
pl_PL: Limit baz danych SQL

en: SQL database limit is disabled but SQL user limit is not.
pl_PL: Limit baz danych SQL jest wyłączony, ale limit użytkowników SQL już nie.

en: SQL database limit is disabled.
pl_PL: Limit baz danych SQL jest wyłączony.

en: SQL database limit is not <i>disabled</i>.
pl_PL: Limit baz danych SQL nie jest <i>wyłączony</i>.

en: SQL database limit reached.
pl_PL: Limit baz danych SQL osiągnięty.

en: SQL database successfully created.
pl_PL: Baza SQL poprawnie utworzona.

en: SQL database successfully deleted.
pl_PL: Baza SQL została pomyślnie usunięta.

en: SQL databases
pl_PL: Bazy danych SQL

en: SQL databases only
pl_PL: Tylko bazy danych SQL

en: SQL user
pl_PL: Użytkownik SQL

en: SQL user host
pl_PL: Host użytkownika SQL

en: SQL user limit
pl_PL: Limit użytkowników SQL

en: SQL user limit is <i>disabled</i>.
pl_PL: Limit użytkowników SQL jest <i>wyłączony</i>.

en: SQL user limit is disabled but SQL database limit is not.
pl_PL: Limit użytkowników SQL jest wyłączony, ale limit baz danych SQL juz nie.

en: SQL user limit is disabled.
pl_PL: Limit użytkowników SQL jest wyłączony.

en: SQL user name
pl_PL: Nazwa użytkownika SQL

en: SQL user password successfully updated.
pl_PL: Hasło użytkownika SQL zostało pomyślnie zaktualizowane.

en: SQL user prefix/suffix
pl_PL: Użytkownik SQL prefix/suffix

en: SQL user successfully added.
pl_PL: Użytkownik SQL został pomyślnie dodany.

en: SQL user successfully deleted.
pl_PL: Użytkownik SQL poprawnie usunięty.

en: SQL users
pl_PL: Użytkownicy SQL

en: SSL certificate successfully scheduled for addition.
pl_PL: Certyfikat SSL został pomyślnie zaplanowany do dodania.

en: SSL certificate successfully scheduled for deletion.
pl_PL: Certyfikat SSL został pomyślnie zaplanowany do usunięcia.

en: SSL certificate successfully scheduled for update.
pl_PL: Certyfikat SSL został pomyślnie zaplanowany do aktualizacji.

en: SSL feature is not available. You can only view your certificate.
pl_PL: Funkcja SSL nie dostępna. Możesz zobaczyć swój certyfikat.

en: SSL status
pl_PL: Status SSL

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Search
pl_PL: Szukaj

en: Sec.
pl_PL: Sek,

en: Secure connection
pl_PL: Bezpieczne połaczenie

en: Security code
pl_PL: Kod zabezpieczający

en: Security code has expired
pl_PL: Kod bezpieczeństwa wygasł

en: Select group
pl_PL: Wybierz grupę

en: Select your own document root
pl_PL: Wskaż swój własny folder główny

en: Send
pl_PL: Wyślij

en: Send circular
pl_PL: Wyślij okólnik

en: Send message
pl_PL: Wyślij wiadomość

en: Send message to
pl_PL: Wyślij wiadomość do

en: Send new login data
pl_PL: Wyślij nowe dane logowania

en: Send reply
pl_PL: Wyślij odpowiedź

en: Send to
pl_PL: Wyślij do

en: Sender email
pl_PL: Nadawca wiadomości

en: Sender email is missing.
pl_PL: Brak adresu nadawcy wiadomości.

en: Sender name
pl_PL: Nazwa nadawcy

en: Sender name is missing.
pl_PL: Brak nazwy nadawcy.

en: Separate multiple email addresses by comma or a line-break.
pl_PL: Oddziel adresy poczty spacją lub nową linią.

en: Separate multiple email addresses with a line-break.
pl_PL: Oddziel poszczególne adresy poczty 'enterem'.

en: Server ports
pl_PL: Porty serwera

en: Server statistics
pl_PL: Statystyki serwera

en: Server status
pl_PL: Stan serwera

en: Server traffic
pl_PL: Transfer serwera

en: Server traffic settings
pl_PL: Ustawienia transferu serwera

en: Server traffic settings successfully updated.
pl_PL: Ustawienia transferu serwera zostały pomyślnie aktualizowane.

en: Service Name
pl_PL: Nazwa Usługi

en: Service Unavailable
pl_PL: Usługa niedostępna

en: Service name
pl_PL: Nazwa usługi

en: Service name already exists.
pl_PL: Nazwa usługi już istnieje.

en: Service port successfully added
pl_PL: Port usługi dodany pomyślnie.

en: Service port successfully removed.
pl_PL: Port usługi został pomyślnie usunięty.

en: Service ports
pl_PL: Porty usług

en: Service protocol
pl_PL: Protokół usługi

en: Services status
pl_PL: Stan usług

en: Sessions
pl_PL: Sesje

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Settings saved.
pl_PL: Ustawienia zapisane.

en: Shared mount point
pl_PL: Współdzielony punkt montowania

en: Show
pl_PL: Wyświetl

en: Show %s records per page
pl_PL: Wyświetl %s wpisów na stronie

en: Show HTML output compression size comment
pl_PL: Pokaż komentarze skompresowanego pliku HTML

en: Show SSL certificate
pl_PL: Pokaż certyfikat SSL

en: Show detailed statistics for this reseller
pl_PL: Pokaż szczegółowe statystyki dla tego resellera

en: Show detailed statistics for this user
pl_PL: Pokaż szczegółowe statystyki dla tego użytkownika

en: Show in
pl_PL: Pokaż w

en: Show labels for main menu links
pl_PL: Pokaż tytuły linków w menu

en: Showing %s to %s of %s records
pl_PL: Pokaż %s do %s z %s wpisów

en: Showing 0 to 0 of 0 records
pl_PL: Pokaż 0 do 0 z 0 wpisów

en: Size
pl_PL: Wielkość

en: Software
pl_PL: Oprogramowanie

en: Software Description
pl_PL: Opis oprogramowania

en: Software available
pl_PL: Dostępne oprogramowanie

en: Software deleted.
pl_PL: Oprogramowanie usunięte.

en: Software depot upload
pl_PL: Prześlij oprogramowanie

en: Software details
pl_PL: Oprogramowanie - szczegóły

en: Software has been deleted.
pl_PL: Oprogramowanie zostało usunięte.

en: Software has been successfully imported.
pl_PL: Oprogramowanie zostało pomyślnie zaimportowane.

en: Software in repository
pl_PL: Oprogramowanie w repozytorium

en: Software installation
pl_PL: Instalacja oprogramowania

en: Software installer
pl_PL: Instalator oprogramowania

en: Software installer options
pl_PL: Opcje instalatora oprogramowania

en: Software installer options successfully updated.
pl_PL: Opcje instalatora oprogramowania zostały pomyślnie zmienione.

en: Software instance has been scheduled for installation
pl_PL: Instancja oprogramowania została zaplanowana do instalacji.

en: Software management
pl_PL: Zarządzanie oprogramowaniem

en: Software name
pl_PL: Nazwa oprogramowania

en: Software not found!
pl_PL: Nie znaleziono oprogramowania!

en: Software options
pl_PL: Opcje oprogramowania

en: Software permissions
pl_PL: Uprawnienia oprogramowania

en: Software repository
pl_PL: Repozytorium oprogramowania

en: Software status
pl_PL: Status oprogramowania

en: Software successfully scheduled for deletion.
pl_PL: Oprogramowanie zostało pomyślnie zaplanowane do usunięcia.

en: Software total
pl_PL: Ogółem programów

en: Software upload
pl_PL: Prześlij oprogramowanie

en: Software was activated.
pl_PL: Oporogramowaie zostało aktywowane

en: Software was deleted.
pl_PL: Oprogramowanie zostało usunięte

en: Software-Synonym
pl_PL: Program-Synonim

en: Software-Version
pl_PL: Oprogramowanie - wersja

en: Softwaredepot
pl_PL: Instalator oprogramowania

en: Start installation
pl_PL: Rozpocznij instalację

en: State
pl_PL: Stan

en: State/Province
pl_PL: Województwo

en: Statistics
pl_PL: Statystyki

en: Stats
pl_PL: Staty

en: Street 1
pl_PL: Ulica 1

en: Street 2
pl_PL: Ulica 2

en: Strong passwords
pl_PL: Mocne hasła

en: Subdomain
pl_PL: Subdomena

en: Subdomain %s already exist.
pl_PL: Subdomena %s już stnieje.

en: Subdomain %s cannot be forwarded on itself.
pl_PL: Subdomena %s nie może wskazywać na siebie.

en: Subdomain %s is unavailable.
pl_PL: Subdomena %s jest niedostępna.

en: Subdomain alias
pl_PL: Alias subdomeny

en: Subdomain alias errors
pl_PL: Błędy aliasu subdomeny

en: Subdomain alias scheduled for deletion.
pl_PL: Alias domeny zakolejkowany do usunięcia.

en: Subdomain alias you are trying to remove has Ftp accounts. Please remove them first.
pl_PL: Alias subdomeny który chcesz usunąć posiada konta FTP. Usuń je w pierwszej kolejności.

en: Subdomain errors
pl_PL: Błędy subdomeny

en: Subdomain forward
pl_PL: Przekierowanie subdomeny

en: Subdomain limit
pl_PL: Limit subdomen

en: Subdomain mail
pl_PL: Poczta subdomeny

en: Subdomain name
pl_PL: Nazwa subdomeny

en: Subdomain name is not valid.
pl_PL: Nazwa subdomeny jest nie prawidłowa.

en: Subdomain scheduled for deletion.
pl_PL: Subdomena zakolejkowana do usunięcia.

en: Subdomain successfully scheduled for addition.
pl_PL: Subdomena została pomyślnie zaplanowana do dodania.

en: Subdomain successfully scheduled for update
pl_PL: Subdomena została pomyślnie zaplanowana do aktualizacji.

en: Subdomain you are trying to remove has Ftp accounts. Remove them first.
pl_PL: Subdomena którą chcesz usunąć posiada konta FTP. Usuń je w pierwszej kolejności.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Please remove them first.
pl_PL: Subdomena którą chcesz usunąć posiada konta pocztowe. Usuń je w pierwszej kolejności.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Remove them first.
pl_PL: Subdomena którą chcesz usunąć posiada konta pocztowe. Usuń je jako pierwsze.

en: Subdomains
pl_PL: Subdomeny

en: Subject
pl_PL: Temat

en: Subject is missing.
pl_PL: Brak tematu.

en: Submit changes
pl_PL: Zapisz zmiany

en: Support
pl_PL: Wsparcie

en: Support system
pl_PL: System wsparcia

en: Suspended
pl_PL: Zawieszone

en: Switch
pl_PL: Przełącz

en: Switch to the backups directory
pl_PL: Przejdź do katalogu kopii zapasowych.

en: Switch to user interface
pl_PL: Zmień na interfejs użytkownika

en: Syntax error found in mail forward list.
pl_PL: Błąd składni na liscie przekazania poczty.

en: System data
pl_PL: Dane systemowe

en: System error - custom error page was not updated.
pl_PL: Błąd systemowy - strona nie została zaktualizowana.

en: System information
pl_PL: Informacje o systemie

en: System tools
pl_PL: Narzędzia systemowe

en: System under maintenance
pl_PL: Tryb serwisowy włączony.

en: Target
pl_PL: Cel

en: Target domain
pl_PL: Domena docelowa

en: Target port
pl_PL: Port docelowy

en: Target port must be a number.
pl_PL: Port docelowy musi być liczbą.

en: Temporary folder not found.
pl_PL: Nie znaleziono folderu tymczasowego.

en: The %s limit for this customer cannot be greater than %d, your calculated limit.
pl_PL: Limit %s dla tego klienta nie może być większy niż %d, twój limit wyliczony.

en: The %s limit for this customer cannot be lower than %d, the total of %s already used by him.
pl_PL: Limit %s dla tego klienta nie może być niższy niż %d, łącznie z %s użytych przez niego.

en: The %s limit for this customer cannot be set to 'disabled' because he has already %d %s.
pl_PL: Limit %s dla tego klienta nie może być ustawiony na 'wyłączony' ponieważ ma już %d %s.

en: The %s limit for this customer cannot be unlimited because your are limited for this service.
pl_PL: Limit %s dla tego klienta nie może być nieograniczony, ponieważ Twój jest limitowany dla tej usługi.

en: The %s plugin version %s is not compatible with your i-MSCP version.
pl_PL: Dodatek %s w wersji %s jest niekompatybilny z twoją wersją i-MSCP.

en: The %s translation file has been ignored: Translation table is empty.
pl_PL: Plik %s tłumaczenia został zignorowany: Tabela tłumaczenia jest pusta.

en: The directory %s doesn't exists. Please create that directory using your file manager.
pl_PL: Katalog %s nie istnieje. Utwórz katalog za pomocą menedżera plików.

en: The domain is currently deactivated. The modification of some of its properties will result by a complete or partial reactivation of it.
pl_PL: Domena jest obecnie nieaktywna. Modyfikacja niektórych jej właściwości może skutkować częściowym lub całkowitym jej aktywowaniem.

en: The domain or at least one of its entities has a different status than 'ok'.
pl_PL: Domena ma przynajmniej jeden status inny niż 'ok'.

en: The domain you are trying to edit doesn't exist.
pl_PL: Domena którą próbujesz edytować nie istnieje.

en: The menu you are trying to edit doesn't exist.
pl_PL: Menu które próbujesz edytować nie istnieje.

en: The new document root must pre-exists inside the /htdocs directory.
pl_PL: Nowy folder główny musi zawierać się wewnątrz folderu /htdocs.

en: The package is corrupt. Please correct it.
pl_PL: Pakiet jest uszkodzony. Proszę to poprawić.

en: The package will be installed automatically to your system after upload.<br>Refresh your site to see the new status!
pl_PL: Paczka zostanie automatycznie zainstalowana w Twoim systemie po załadowaniu.<br />Odśwież swoją stronę, aby zobaczyć nowy status!

en: The password field is empty.
pl_PL: Pole hasła jest puste.

en: The private key doesn't belong to the provided SSL certificate.
pl_PL: Klucz prywatny nie należy do tego certyfikatu.

en: The remote filesize (%s) is lower than 1 byte. Please check the URL.
pl_PL: Plik zdalny (%s) jest mniejszy niż 1 Bajt. Sprawdź wprowadzony URL.

en: The reseller you want to remove has one or more customers accounts. Please remove them first.
pl_PL: Ten reseller ma jedno lub więcej kont klienckich.<br />Aby usunąć resellera, usuń najpierw te konta.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
pl_PL: Plik został przesłany tylko częściowo.

en: The username %s is not available.
pl_PL: Nazwa użytkownika %s nie jest dostępna.

en: The username field is empty.
pl_PL: Pole nazwy użytkownika jest puste.

en: The value has been found in the stack
pl_PL: Wartość została znaleziona w stosie

en: The value has not been found in the stack
pl_PL: Wartość nie została znaleziona w stosie

en: The values must not be equal
pl_PL: Te wartości nie muszą być równe

en: There is an Error inside your package. Please check it!<br>Refresh your site to see the new status!
pl_PL: Występuje błąd w twojej paczce. Proszę to sprawdzić!<br />Odśwież swoją stronę, aby zobaczyć nowy status!

en: There is no pending task. Operation canceled.
pl_PL: Brak zadań oczekujących. Operacja anulowana.

en: This Package (%s, V%s) was deleted by your reseller. You can only uninstall this package!<br>Please delete the files and database for this package manually!
pl_PL: Ta paczka (%s, V%s) została usunięta przez resellera. Możesz jedynie odinstalować tą paczkę!<br> Proszę usunąć pliki i bazy danych tej paczki samodzielnie!

en: This database will be permanently deleted. This process cannot be recovered. All users linked to this database will also be deleted if not linked to another database. Are you sure you want to delete the '%s' database?
pl_PL: Baza danych zostanie permanentnie usunięta. Tego procesu nie można cofnąć. Wszyscy użytkownicy podpięci do tej bazy zostaną również usunięci jeśli nie są podpięci do innej bazy. Jesteś pewien, że chcesz usunąć bazę '%s' ?

en: This htaccess group already exists.
pl_PL: Grupa htaccess już istnieje.

en: This htaccess user already exist.
pl_PL: Użytkownik htaccess już istnieje.

en: This interface allow to add or remove IP addresses.
pl_PL: Ten interfejs umożliwia dodanie lub usunięcie adresów IP.

en: This is the host from which this SQL user must be allowed to connect to the SQL server. Enter the %s wildcard character to allow this SQL user to connect from any host.
pl_PL: To jest host z którego użytkownik SQL musi mieć możliwe łączenie się z serwerem SQL. Wprowadź %s znak wildcard aby umożliwić temu użytkownikowi SQL łączyć się z dowolnego hosta.

en: This package already exists in the administrator software repository.
pl_PL: Pakiet ten już istnieje w repozytorium oprogramowania administratora.

en: This package already exists in the depot of the reseller "%1$s"!
pl_PL: Pakiet ten istnieje już w składnicy oprogramowania resellera "%1$s"!

en: This package already exists in the software depot!
pl_PL: Pakiet ten istnieje już w składnicy oprogramowania!

en: This package already exists in your software repository.
pl_PL: Pakiet ten już istnieje w repozytorium oprogramowania.

en: This package is installed on following domain(s):
pl_PL: Ten pakiet jest już zainstalowany w następujących domenach:

en: This package is not installed
pl_PL: Ten pakiet nie jest zainstalowany

en: This package is not installed yet
pl_PL: Ten pakiet nie jest jeszcze zainstalowany

en: This software is installed on following domain(s):
pl_PL: To oprogramowanie jest zainstalowane w następujących domenach:

en: This user has domain record. First remove the domain from the system.
pl_PL: Ten użytkownik ma rekordy domen. Najpierw usuń domenę z systemu.

en: This user name already exist.
pl_PL: Podana nazwa użytkownika już istnieje.

en: Ticket information
pl_PL: Informacja o zgłoszeniu

en: Ticket successfully closed.
pl_PL: Zgłoszenie zostało pomyślnie zamknięte.

en: Ticket successfully deleted.
pl_PL: Zgłoszenie zostało pomyślnie usunięte.

en: Ticket successfully reopened.
pl_PL: Zgłoszenie zostało ponownie otwarte.

en: Ticket with Id '%d' was not found.
pl_PL: Zgłoszenie o ID '%d' nie zostało znalezione.

en: To Admin
pl_PL: Do Administratora

en: To reseller
pl_PL: Do resellera

en: To unprotect this plugin, you must edit the %s file
pl_PL: Aby zdjąć ochronę z tego rozszerzenia, należy wyedytować plik %s

en: Total
pl_PL: Ogółem

en: Total Domains
pl_PL: Ogółem domen

en: Total Software
pl_PL: Ogółem programów

en: Total Web software repositories
pl_PL: Ogółem repozytoriów oprogramowania

en: Total installations
pl_PL: Ogółem instalacji

en: Total mails: %s / %s %s
pl_PL: Wszystkich kont pocztowych: %s / %s %s

en: Total packages in Web software repository
pl_PL: Całkowita liczba paczek w  repozytorium oprogramowania.

en: Total reseller
pl_PL: Ogółem resellerów

en: Total software
pl_PL: Ogółem programów

en: Traffic
pl_PL: Transfer

en: Traffic statistics
pl_PL: Statystyki ruchu

en: Traffic usage
pl_PL: Wykorzystanie transferu

en: Translated strings
pl_PL: Przetłumaczonych fraz

en: Type
pl_PL: Typ

en: UP
pl_PL: WŁ

en: URL forwarding
pl_PL: Przekierowanie URL

en: URL port
pl_PL: Port adresu URL

en: URL protocol
pl_PL: Protokół adresu URL

en: URL to this admin panel
pl_PL: URL do tego panelu administratora

en: Unable to close the ticket with Id '%s'.
pl_PL: Nie można zamknąć zgłoszenia o ID  '%s'.

en: Unable to create '%s' directory for language file.
pl_PL: Nie można stworzyć katalogu '%s' dla pliku języka.

en: Unable to create 'LC_MESSAGES' directory for language file.
pl_PL: Nie można stworzyć katalogu 'LC_MESSAGES' dla pliku języka.

en: Unable to delete i-MSCP info file.
pl_PL: Nie można usunąć pliku informacji i-MSCP.

en: Unable to get the IP address list. Please fix this problem.
pl_PL: Nie można pobrać listy adresów IP. Napraw ten problem.

en: Unable to get update info from Github
pl_PL: Nie można pobrać informacji o aktualizacji z Github-a

en: Unable to load i-MSCP info file.
pl_PL: Nie można załadować pliku informacji i-MSCP.

en: Unable to move file.
pl_PL: Nie można przenieść pliku.

en: Unable to read Web software repository index file.
pl_PL: Nie można pobrać pliku indeksu repozytorium oprogramowania.

en: Unable to read the %s file.
pl_PL: Nie można odczytać pliku %s.

en: Unable to read the plugin %s file. Please check file permissions
pl_PL: Nie można odczytać pliku %s rozszerzenia. Sprawdź uprawnienia do plików

en: Unable to read xml file for web software.
pl_PL: Nie można odczytać pliku xml dla oprogramowania.

en: Unable to reopen ticket with Id '%s'.
pl_PL: Nie można ponownie otworzyć zgłoszenia o ID '%s'.

en: Unable to schedule deletion of the customer account. A message has been sent to the administrator.
pl_PL: Nie można zaplanować usunięcia konta klienta. Wiadomość została wysłana do administratora.

en: Unable to schedule deletion of the customer account. Please consult admin logs or your mail for more information.
pl_PL: Nie można zaplanować usunięcia konta klienta. Proszę przejrzeć dziennik logów administratora lub pocztę aby uzyskać więcej informacji.

en: Unable to set sslallowselfsigned option
pl_PL: Nie można ustawić opcji sslallowselfsigned

en: Unable to set sslverifypeer option
pl_PL: Nie można ustawić opcji sslverifypeer

en: Unable to upload file. Max. upload filesize (%1$d MB) reached?
pl_PL: Nie można wysłać pliku. Możliwe, że  został osiągnięty maksymalny dozwolony rozmiar pliku (%1$d MB).

en: Unallowed port in forward URL. Only ports above 1024 are allowed.
pl_PL: Niedozwolony port w przekierowaniu URL. Dozwolone są tylko porty powyżej 1024.

en: Unauthorized
pl_PL: Nieautoryzowany

en: Unavailable
pl_PL: Niedostępne

en: Unexpected error
pl_PL: Nieoczekiwany błąd

en: Uninstall
pl_PL: Odinstaluj

en: Uninstall this plugin
pl_PL: Odinstaluj to rozszerzenie

en: Uninstallation in progress...
pl_PL: Deinstalacja w toku...

en: Uninstalled
pl_PL: Odinstalowane

en: Unknown
pl_PL: Nieznany

en: Unknown Error
pl_PL: Nieznany błąd

en: Unknown action requested.
pl_PL: Nieznane żądanie akcji.

en: Unknown action: %s
pl_PL: Nieznana akcja: %s

en: Unknown bruteforce detection type: %s
pl_PL: Nieznana detekcja brutforce typu: %s

en: Unknown language name.
pl_PL: Nieznana nazwa języka.

en: Unknown layout color.
pl_PL: Nieznany kolor wyglądu.

en: Unknown reason.
pl_PL: Nieznana przyczyna.

en: Unknown service name '%s'.
pl_PL: Nieznana nazwa usługi '%s'.

en: Unknown status
pl_PL: Nieznany status

en: Unknown type.
pl_PL: Nieznany typ.

en: Unknown username.
pl_PL: Nieznana nazwa użytkownika.

en: Unlimited
pl_PL: Nieograniczone.

en: Update
pl_PL: Aktualizuj

en: Update Plugins
pl_PL: Aktualizuj rozszerzenia

en: Update SQL user password
pl_PL: Zaktualizuj hasło użytkownika SQL

en: Update data
pl_PL: Aktualizuj dane

en: Update from Web software repository
pl_PL: Zaktualizuj z repozytorium oprogramowania

en: Update from web depot
pl_PL: Zaktualizuj z sieci.

en: Update in progress...
pl_PL: Aktualizacja w toku...

en: Update info
pl_PL: Aktualizuj informacje

en: Update of Web software repository index has been aborted. Missing or empty fields.
pl_PL: Aktualizacja indeksu repozytorium oprogramowania została anulowana. Brakujące lub puste pola.

en: Update password
pl_PL: Aktualizuj hasło

en: Updates
pl_PL: Aktualizacje

en: Upload
pl_PL: Prześlij

en: Upload logo
pl_PL: Wczytaj logo

en: Upload now
pl_PL: Wyślij teraz

en: Usage of dot in domain name labels is prohibited.
pl_PL: Użycie kropki w opisach nazw domen jest zabronione.

en: Usage status
pl_PL: Statystyki zużycia

en: Use normal connection (No SSL)
pl_PL: Użyj zwykłego połączenia (Bez SSL)

en: Use secure connection (SSL)
pl_PL: Użyj bezpiecznego połączenia (SSL)

en: Used
pl_PL: Używane

en: Used database
pl_PL: Użyta baza danych

en: User
pl_PL: Użytkownik

en: User (first and last) name
pl_PL: Imię i nazwisko

en: User assignment
pl_PL: Przypisanie użytkownika

en: User data successfully updated
pl_PL: Dane użytkownika zostały pomyślnie zaktualizowane

en: User data successfully updated.
pl_PL: Dane użytkownika zostały pomyślnie zaktualizowane.

en: User data were not updated.
pl_PL: Dane użytkownika nie zostały zaktualizowane.

en: User data were successfully updated.
pl_PL: Dane użytkownika zostały pomyślnie zaktualizowane.

en: User do not exist or you do not have permission to access this interface
pl_PL: Użytkownik nie posiada uprawnień dostępu do tego interfejsu

en: User errors
pl_PL: Błędy użytkownika

en: User has not been deleted.
pl_PL: Użytkownik nie został usunięty,

en: User login (system) name
pl_PL: Login (systemowy) użytkownika

en: User password
pl_PL: Hasło użytkownika

en: User real (first and last) name
pl_PL: Prawdziwe imię i nazwisko użytkownika

en: User scheduled for deletion.
pl_PL: Użytkownik zaplanował usunięcie.

en: User session successfully destroyed.
pl_PL: Sesja użytkownika została pomyślnie usunięta.

en: User statistics
pl_PL: Statystyki użytkownika

en: User successfully disconnected.
pl_PL: Użytkownik został pomyślnie odłączony.

en: User type
pl_PL: Typ użytkownika

en: User type (admin, reseller, user)
pl_PL: Typ użytkownika (administrator, reseller, użytkownik)

en: Username
pl_PL: Nazwa użytkownika

en: Username and password for application login
pl_PL: Nazwa użytkownika i hasło do aplikacji

en: Users
pl_PL: Użytkownicy

en: Value for the PHP %%s directive must be in range %%d to %%d.
pl_PL: Wartość dla dyrektywy PHP %%s musi być z zakresu od %%d do %%d.

en: Values
pl_PL: Wartości

en: Vendor hompage
pl_PL: Strona główna Sprzedawcy

en: Version
pl_PL: Wersja

en: Very high
pl_PL: Bardzo wysoki

en: View
pl_PL: Przeglądaj

en: View SSL certificate
pl_PL: Przeglądaj certyfikat SSL

en: View aliases
pl_PL: Przeglądaj aliasy

en: View ticket
pl_PL: Zobacz zgłoszenie

en: Visit plugin site
pl_PL: Odwiedź stronę rozszerzenia

en: Warning traffic
pl_PL: Ostrzeżenia ruchu

en: Warnings and Errors
pl_PL: Ostrzeżenia i Błędy

en: We are sorry, but the system is currently under maintenance.
    Please try again later.
pl_PL: Przepraszamy, system jest w trakcie prac konserwacyjnych,
    Proszę spróbować później.

en: Web Statistics
pl_PL: Statystyki WWW

en: Web files only
pl_PL: Tylko pliki Web

en: Web folder protection
pl_PL: Folder chroniony

en: Web in
pl_PL: WWW przychodzące

en: Web out
pl_PL: WWW wychodzące

en: Web software depot packages total
pl_PL: Całkowita ilość paczek w repozytorium oprogramowania

en: Web software repository
pl_PL: Zdalne repozytorium oprogramowania

en: Web software repository index been successfully updated.
pl_PL: Indeks repozytorium oprogramowania został zaktualizowany.

en: Web software repository index is already up to date.
pl_PL: Indeks repozytorium oprogramowania jest już aktualny.

en: Web statistics
pl_PL: Statystyki WWW

en: Web traffic
pl_PL: Transfer WWW

en: Webmail
pl_PL: Poczta

en: Webtools
pl_PL: Narzędzia sieciowe

en: Welcome email
pl_PL: Wiadomość powitalna

en: Welcome email template has been updated.
pl_PL: Szablon maila powitalnego został zaktualizowany.

en: Welcome {USERNAME} to i-MSCP
pl_PL: Witaj {USERNAME} w i-MSCP

en: When set to 'yes', your PHP scripts can call the PHP exec() function.
pl_PL: Jeśli ustawisz 'tak', Twoje skrypty PHP będą mogły wywoływać funkcję PHP exec().

en: When set to `Auto', the IP address is automatically configured.
pl_PL: Jeśli ustawisz 'Auto', adres IP zostanie skonfigurowany automatycznie.

en: When set to `Manual', the configuration is left to the administrator.
pl_PL: Jeśli ustawisz 'Ręczny', konfiguracja jest pozostawiona administratorowi.

en: Wrong mail syntax in forward list.
pl_PL: Nieprawidłowa składnia poczty na liście przekierowań.

en: Wrong or unallowed IP address.
pl_PL: Zły lub niedozwolony adres IP.

en: Wrong or unallowed IP netmask.
pl_PL: Zła lub niedozwolona maska podsieci.

en: Wrong request.
pl_PL: Nieprawidłowe żądanie.

en: Wrong reseller id.
pl_PL: Nieprawidłowe ID resellera.

en: Wrong security code
pl_PL: Nieprawidłowy kod bezpieczeństwa.

en: Wrong software id.
pl_PL: Nieprawidłowy kod oprogramowania.

en: Wrong syntax for new expire date.
pl_PL: Nieprawidłowa składnia nowej daty wygaśnięcia.

en: Wrong syntax for the %s limit.
pl_PL: Nieprawidłowa składnia dla limitu %s.

en: Wrong syntax for the mail quota value.
pl_PL: Nieprawidłowa składnia wartości quoty poczty.

en: Wrong user level provided.
pl_PL: Nieprawidłowy poziom użytkownika.

en: Wrong username.
pl_PL: Nieprawidłowa nazwa użytkownika.

en: XML file URL for the Web software repository
pl_PL: Adres do pliku XML dla repozytorium oprogramowania

en: Year
pl_PL: Rok

en: Yes
pl_PL: Tak

en: You are exceeding the monthly server traffic limit.
pl_PL: Przekroczyłeś miesięczny limit transferu serwera.

en: You are exceeding you domain alias limit.
pl_PL: Przekroczyłeś limit aliasów domen.

en: You are exceeding your FTP account limit.
pl_PL: Przekroczyłeś limit kont FTP.

en: You are exceeding your SQL database limit.
pl_PL: Przekroczyłeś limit baz danych SQL.

en: You are exceeding your SQL user limit.
pl_PL: Przekroczyłeś limit użytkowników SQL.

en: You are exceeding your disk space limit.
pl_PL: Przekroczyłeś limit miejsca na dysku.

en: You are exceeding your email account limit.
pl_PL: Przekroczyłeś limit kont pocztowych.

en: You are exceeding your monthly traffic limit.
pl_PL: Przekroczyłeś miesięczny limit transferu.

en: You are exceeding your subdomain limit.
pl_PL: Przekroczyłeś limit subdomen.

en: You are not allowed to act on your own session.
pl_PL: Nie masz uprawnień do działania w swojej własnej sesji.

en: You can only upload images.
pl_PL: Możesz tylko przesyłać obrazki.

en: You can set an alternative document root. This is mostly needed when using a PHP framework such as Symfony. Note that the new document root will live inside the default  `/htdocs' document root. Be aware that the directory for the new document root must pre-exist.
pl_PL: Możesz ustawić alternatywny folderu główny. To jest przydatne najczęściej do frameworków typu Symfony. Pamiętaj, że nowy folder główny musi zawierać się wewnątrz domyślnego folderu '/htdocs'. Zwróć uwagę, że musi już istnieć zanim wskażesz go w tym miejscu.

en: You cannot add new email account. You have already assigned all your email quota to other mailboxes. Please first, review your quota assignments.
pl_PL: Nie możesz dodać nowego konta pocztowego. Posiadasz już przypisaną całą swóją quotę do innych skrzynek pocztowych. Sprawdź w pierwszej kolejności wykorzystanie quoty.

en: You cannot delete a reseller that has customer accounts.
pl_PL: Nie możesz usunąć tego resellera, ponieważ posiada on konta klientów.

en: You cannot delete the default administrator.
pl_PL: Nie możesz usunąć domyślnego administratora.

en: You cannot delete the last active IP address.
pl_PL: Nie można usunąć ostatniego aktywnego adresu IP.

en: You cannot forward %s on itself.
pl_PL: Nie możesz przekierować %s na siebie samego.

en: You cannot move <b>%1$s</b> in a destination reseller,<br>which has limits for the <b>%2$s</b> service.
pl_PL: Nie możesz przenieść <b>%1$s</b> do resellera docelowego,<br>który ma limity na <b>%2$s</b>.

en: You cannot remove an IP that is assigned to a reseller.
pl_PL: Nie możesz usunąć IP który jest przypisany do resellera.

en: You cannot set expire date in past.
pl_PL: Nie można ustawić daty wygaśnięcia w przeszłości.

en: You cannot unassign an IP address already in use.
pl_PL: Nie można odłączyć adresu IP będącego w użyciu.

en: You cannot update a protected plugin.
pl_PL: Nie możesz zaktualizować pluginu chronionego.

en: You do not have DNS resource records.
pl_PL: Nie posiadasz zasobów rekordów DNS.

en: You do not have FTP accounts.
pl_PL: Nie posiadasz kont FTP.

en: You do not have any software uploaded yet
pl_PL: Nie posiadasz jeszcze żadnego oprogramowania

en: You do not have databases.
pl_PL: Nie posiadasz baz danych.

en: You do not have domain aliases.
pl_PL: Nie posiadasz aliasów domen.

en: You do not have permission to install software yet
pl_PL: Nie posiadasz uprawnień do instalowania oprogramowania

en: You do not have permissions to upload software
pl_PL: Nie posiadasz uprawnien do przesyłania oprogramowania

en: You do not have protected areas.
pl_PL: Nie posiadasz obszarów chronionych.

en: You do not have subdomains.
pl_PL: Nie posiadasz subdomen.

en: You have a FTP account limit. You cannot add a user with unlimited FTP accounts.
pl_PL: Posiadasz limit ilości kont FTP. Nie możesz dodać użytkownika z nielimitowaną ilością kont FTP.

en: You have a SQL database limit. You cannot add a user with unlimited SQL databases.
pl_PL: Posiadasz limit ilości baz danych SQL. Nie możesz dodać użytkownika z nielimitowaną ilością baz danych SQL.

en: You have a SQL user limit. You cannot add a user with unlimited SQL users.
pl_PL: Posiadasz limit ilości użytkowników SQL. Nie możesz dodać użytkownika z nielimitowaną ilością użytkowników SQL.

en: You have a disk space limit. You cannot add a user with unlimited disk space.
pl_PL: Posiadasz limit przestrzeni dyskowej. Nie możesz dodać użytkownika z nielimitowaną ilością przestrzeni dyskowej.

en: You have a domain alias limit. You cannot add a user with unlimited domain aliases.
pl_PL: Posiadasz limit ilości aliasów domen. Nie możesz dodać użytkownika z nielimitowaną ilością aliasów domen.

en: You have a mail account limit. You cannot add a user with unlimited email accounts.
pl_PL: Posiadasz limit ilości kont pocztowych. Nie możesz dodać użytkownika z nielimitowaną ilością kont pocztowych.

en: You have a monthly traffic limit. You cannot add a user with unlimited monthly traffic.
pl_PL: Posiadasz limit transferu miesięcznego. Nie możesz dodać użytkownika z nielimitowanym transferem miesięcznym.

en: You have a subdomain limit. You cannot add a user with unlimited subdomains.
pl_PL: Posiadasz limit subdomen. Nie można dodać użytkownika bez limitu subdomen.

en: You have been blocked for %s minutes.
pl_PL: Zostałeś zablokowany na %s minut.

en: You have been successfully logged out.
pl_PL: Wylogowałeś się poprawnie.

en: You have disabled SQL databases for this user. You cannot have SQL users here.
pl_PL: Wyłączyłeś bazy danych SQL dla tego użytkownika. Nie możesz wprowadzić użytkowników SQL.

en: You have no closed tickets.
pl_PL: Nie masz zamkniętych zgłoszeń.

en: You have no groups.
pl_PL: Nie posiadasz grup.

en: You have no open tickets.
pl_PL: Nie masz otwartych zgłoszeń.

en: You have not service ports defined.
pl_PL: Nie masz zdefiniowanych portów usług.

en: You have reached the maximum number of domain aliases allowed by your subscription.
pl_PL: Osiągnięto ma liczbę aliasów domeny dozwolonych dla tej subskrypcji.

en: You have reached the maximum number of email accounts allowed by your subscription.
pl_PL: Osiągnięto maksymalną liczbę kont email dozwolonych dla tej subskrypcji.

en: You have reached the maximum number of subdomains allowed by your subscription.
pl_PL: Przepraszamy, ale osiągnąłeś maksymalną liczbę domen dozwoloną w Twoim abonamęcie.

en: You have reached your domain limit. You cannot add more domains.
pl_PL: Osiągnąłeś swój limit domen. Nie możesz dodawać kolejnych.

en: You have to choose between file-upload and wget-function.
pl_PL: Wybierz pomiędzy wysyłką pliku a funkcją wget.

en: You must assign at least one IP to this reseller.
pl_PL: Musisz przypisać przynajmniej jedno IP do tego resellera.

en: You must choose between local and remote upload.
pl_PL: Musisz wybrać pomiędzy lokalnym i zdalnym wysyłaniem.

en: You must confirm your password.
pl_PL: Musisz potwierdzić hasło.

en: You must enter a domain alias name.
pl_PL: Musisz podać nazwę aliasu domeny.

en: You must enter a subdomain name.
pl_PL: Musisz podać nazwę subdomeny.

en: You must first create a user.
pl_PL: Najpierw utwórz użytkownika.

en: You must first generate a password by clicking on the generate button.
pl_PL: Musisz w pierwszej kolejności wygenerować hasło by móc kliknąć przycisk generowania.

en: You must provide a password.
pl_PL: Musisz podać hasło.

en: You must select a file to upload.
pl_PL: Musisz wybrać plik do wysłania.

en: You must select a file to upload/download.
pl_PL: Musisz wybrać plik do wysłania/pobrania.

en: You must select a least one mail account to delete.
pl_PL: Wybierz przynajmniej jedno konto poczty do usunięcia.

en: You must select at least one plugin.
pl_PL: Wybierz co najmniej jedno rozszerzenie.

en: You must specify a message.
pl_PL: Musisz podać treść wiadomości.

en: You must specify a subject.
pl_PL: Musisz podać temat.

en: You must wait %s minutes before the next attempt.
pl_PL: Musisz odczekać %s minut przed następną próbą.

en: You should enable this directive only if all subdomains of this domain are served through SSL. Note that even if you add this directive, this will not automatically activate the HSTS feature for the subdomains of this domain.
pl_PL: Powinieneś włączyć tą dyrektywę tylko jeśli wszystkie subdomeny z tej domeny są obsługiwane przez SSL. Nawet jeśli dodasz tą dyrektywę, nie będzie ona automatycznie aktywować HSTS dla subdomen w tej domenie.

en: Your account has expired.
pl_PL: Twoje konto wygasło.

en: Your account has expired. Please renew your subscription.
pl_PL: Twoje konto wygasło. Odnów je.

en: Your account is currently under maintenance or disabled. Please, contact your reseller.
pl_PL: Twoje konto jest w trakcie prac konserwacyjnych lub jest wyłączone. Proszę skontaktować się z resellerem.

en: Your consumption
pl_PL: Twoje zużycie

en: Your i-MSCP version is not compatible with this plugin. Try with a newer version.
pl_PL: Twoja wersja i-MSCP nie jest kompatybilna z tym dodatkiem. Spróbuj z nowszą wersją.

en: Your message
pl_PL: Twoja wiadomość

en: Your message has been successfully sent.
pl_PL: Twoja wiadomość została pomyślnie wysłana.

en: Your new i-MSCP login
pl_PL: Twój nowy login do I-MSCP

en: Your new password
pl_PL: Twoje nowe hasło

en: Your package is corrupt. Please correct it!
pl_PL: Pakiet jest uszkodzony. Proszę to poprawić!

en: Your remote filesize (%s) is lower than 1 byte. Please check your URL.
pl_PL: Twój plik (%s) jest mniejszy niż 1 Bajt. Sprawdź wprowadzony URL.

en: Your request for password renewal has been registered. You will receive an email with instructions to complete the process.
pl_PL: Twoja prośba o wygenerowanie nowego hasła została przyjęta. Otrzymasz instrukcję z informacjami o trybie dalszego postępowania.

en: Your request for password renewal is either invalid or has expired.
pl_PL: Twoje żądanie zmiany hasła jest niepoprawne lub wygasło.

en: Your software package has been activated
pl_PL: Twoja paczka oprogramowania została aktywowana.

en: Your software package has been deleted
pl_PL: Twoja paczka oprogramowania została usunięta.

en: Zip code
pl_PL: Kod pocztowy

en: Zip/Postal code
pl_PL: Kod pocztowy

en: Zone
pl_PL: Strefa

en: [New]
pl_PL: [Nowy]

en: [Re]
pl_PL: [Odp]

en: _: Localised language
pl_PL: Polski - Polish

en: `%s` field cannot be empty.
pl_PL: Pole `%s` nie może być puste.

en: activated
pl_PL: aktywne

en: activated (Softwaredepot)
pl_PL: aktywowano (Repozytorium oprogramowania)

en: addition
pl_PL: dodanie

en: and
pl_PL: i

en: day
pl_PL: dzień

en: days
pl_PL: dni

en: deleting
pl_PL: usuwanie

en: disabled
pl_PL: wyłączone

en: disk space
pl_PL: pojemność

en: domain
pl_PL: domena

en: domain alias
pl_PL: alias domeny

en: domain aliases
pl_PL: aliasy domen

en: domain data
pl_PL: dane domeny

en: domains
pl_PL: domeny

en: email account
pl_PL: konto pocztowe

en: email accounts
pl_PL: konta pocztowe

en: enabled
pl_PL: właczony

en: everything
pl_PL: wszystko

en: from other browser
pl_PL: z innych przeglądarek

en: i-MSCP - Application Management (Permissions)
pl_PL: i-MSCP - Zarządzanie Aplikacją (Uprawnienia)

en: i-MSCP - Client/Create CatchAll Mail Account
pl_PL: i-MSCP - Klient/Utwórz Konto Poczty CatchAll

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Login
pl_PL: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Panel Logowania

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Lost Password
pl_PL: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Przypomnienie Hasła

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Maintenance
pl_PL: i-MSCP - Admin / Tryb Serwisowy

en: i-MSCP - Software Installer / Management
pl_PL: i-MSCP / Instalator oprogramowania / Zarządzanie

en: i-MSCP - Software Management
pl_PL: i-MSCP - Zarządzanie Oprogramowaniem

en: i-MSCP - Software Management (Permissions)
pl_PL: i-MSCP - Zarządzanie Oprogramowaniem (Uprawnienia)

en: i-MSCP - Sofware Management
pl_PL: i-MSCP - Zarządzanie Oprogramowaniem

en: i-MSCP / Software Installer / Management
pl_PL: i-MSCP / Installator oprogramowania / Zarządzanie

en: i-MSCP Software installer / Web software repository
pl_PL: i-MSCP Instalator Oprogramowania / Repozytorium Oprogramowania

en: i-MSCP Web software repository
pl_PL: i-MSCP / Repozytorium Oprogramowania.

en: i-MSCP plugin store
pl_PL: i-MSCP Dodatki i Rozszerzenia

en: i-MSCP updates
pl_PL: Aktualizacje i-MSCP

en: i-MSCP version update checking is disabled
pl_PL: Sprawdzanie aktualizacji i-MSCP jest wyłączone

en: installed
pl_PL: zainstalowany

en: installing
pl_PL: instaluję

en: mail
pl_PL: poczta

en: mail accounts
pl_PL: konta e-mail

en: missing alias
pl_PL: brakuje aliasu

en: missing domain
pl_PL: brakuje domeny

en: n\a
pl_PL: N/D

en: no
pl_PL: nie

en: not available
pl_PL: nie dostepne

en: not required
pl_PL: nie jest wymagane

en: older than 1 month
pl_PL: starsze niż 1 miesiąc

en: older than 12 months
pl_PL: starsze niż 12 miesięcy

en: older than 2 weeks
pl_PL: starsze niż 2 tygodnie

en: older than 3 months
pl_PL: starsze niż 3 miesiące

en: older than 6 months
pl_PL: starsze niż 6 miesięcy

en: or remote file (Max: %s)
pl_PL: lub plik zdalny (Maks: %s)

en: orphan entry
pl_PL: wpis osierocony

en: required
pl_PL: wymagane

en: subdomain
pl_PL: subdomena

en: subdomains
pl_PL: subdomeny

en: traffic
pl_PL: transfer

en: unlimited
pl_PL: bez limitu

en: update
pl_PL: aktualizacja

en: view aliases
pl_PL: przeglądaj aliasy

en: waiting for activation
pl_PL: oczekuję na aktywację

en: yes
pl_PL: tak

en: {USERNAME} user statistics
pl_PL: Statystyki użytkownika {USERNAME}

en: © 2010-2017 i-MSCP Team<br>All Rights Reserved
pl_PL: © 2010-2017 Zespół i-MSCP<br/>Wszystkie prawa zastrzeżone
