i-MSCP 1.3.x - en to ru_RU translation catalogue (1766 entries)

en:  Admin / Support / Open Tickets
ru_RU: Администратор / Служба поддержки / Открытые тикеты

en:  Client / Webtools / Custom Error Pages / Edit Custom Error Page
ru_RU: Клиент / Инструменты / Пользовательские страницы ошибок / Редактирование страницы

en:  Wrong IP address.
ru_RU: Неверный IP адрес.

en: $ORIGIN is automatically appended to unqualified names, hosts and canonical names
ru_RU: $ORIGIN автоматически добавляется к неограниченным именам, хостам и каноническим именам

en: $ORIGIN value is currently set to: %s
ru_RU: Значение $ORIGIN на данный момент: %s

en: %%s must be lower than %%s.
ru_RU: %%s должно быть ниже, чем %%s.

en: %1$d / %2$d of %3$d
ru_RU: %1$d / %2$d из %3$d

en: %1$d / %2$d of %3$d</b>
ru_RU: %1$d / %2$d из %3$d</b>

en: %1$d / %2$d of unlimited
ru_RU: %1$d / %2$d из не ограничено

en: %1$d of %2$d
ru_RU: %1$d из %2$d

en: %1$d%% [%2$s of %3$s]
ru_RU: %1$d%% [%2$s из %3$s]

en: %1$d%% [%2$s of unlimited]
ru_RU: %1$d%% [%2$s из не ограничено]

en: %1$s - (Softwaredepot)
ru_RU: %1$s - (Репозиторий)

en: %1$s - (Version: %2$s, Language: %3$s)
ru_RU: %1$s - (Версия: %2$s, Язык: %3$s)

en: %1$s / %2$s of %3$s
ru_RU: %1$s / %2$s из %3$s

en: %1$s / %2$s of unlimited
ru_RU: %1$s / %2$s из не ограничено

en: %1$s of %2$s
ru_RU: %1$s из %2$s

en: %1$s of <b>unlimited</b>
ru_RU: %1$s из <b>не ограничено</b>

en: %1$s you are now logged as %2$s
ru_RU: %1$s вы вошли как %2$s

en: %1$s%% [%2$s of %3$s]
ru_RU: %1$s%% [%2$s из %3$s]

en: %1$s%% [%2$s of unlimited]
ru_RU: %1$s%% [%2$s из не ограничено]

en: %1$ss - Software
ru_RU: %1$ss - Программное обеспечение

en: %d %s remaining until account expiration
ru_RU: %d %s до истечения срока

en: %d / unlimited
ru_RU: %d / не ограничено

en: %d Service(s) port successfully updateds
ru_RU: %d Порт(ов) служб были успешно обновлены

en: %d configuration parameter(s) have/has been created.
ru_RU: %d параметр(ов) конфигурации было создано.

en: %d configuration parameter(s) have/has been updated.
ru_RU: %d параметр(ов) конфигурации было обновлено.

en: %d of %s
ru_RU: %d из %s

en: %d strings translated
ru_RU: Переведено %d строк

en: %s / unlimited
ru_RU: %s / не ограничено

en: %s account successfully deleted.
ru_RU: %s учетная запись успешно удалена.

en: %s doens't look like an i-MSCP plugin archive.
ru_RU: %s не является архивом плагина i-MSCP.

en: %s doesn't exist or is empty.
ru_RU: %s не существует или пуст

en: %s is not a valid i-MSCP language file.
ru_RU: %s неверный языковой файл i-MSCP.

en: %s is not allowed as subdomain label.
ru_RU: %s не разрешено использовать в качестве ярлыка поддомена

en: %s of %s
ru_RU: %s из %s

en: %s of unlimited
ru_RU: %s из не ограничено

en: %s page
ru_RU: %s страница

en: %s record
ru_RU: %s запись

en: %s total available
ru_RU: %s всего доступно

en: %s webmail
ru_RU: Веб-почта %s

en: %s: The clients consumption (%s) for this reseller is greater than the new limit.
ru_RU: %s: Потребление клиентов (%s) этого реселлера больше чем новое ограничение.

en: %s: The total of items (%s) already assigned by the reseller is greater than the new limit.
ru_RU: %s: Предел значения (%s) уже назначенный реселлером, больше этого лимита.

en: %s: This reseller has customer(s) with unlimited items.
ru_RU: %s: у реселлера есть клиент(ы) с неограниченными службами.

en: %s: You cannot disable a service already consumed by reseller's customers.
ru_RU: %s: Вы не можете отключить службу, уже проданную клиенту.

en: %s: You cannot disable a service already sold to reseller's customers.
ru_RU: %s: Вы не можете отключить службу, уже проданную клиенту.

en: %s::getInfo() not implemented and %s not found. This is a bug in the %s plugin which must be reported to the author(s).
ru_RU: %s::getInfo() не реализован и %s не найден. Это баг плагина %s , и он должен быть отправлен автору(ам) плагина.

en: '%%hostname%%' does not appear to have a valid MX record for the email address '%%value%%'
ru_RU: '%%hostname%%' имеет неверную MX запись для электронного адреса '%%value%%'

en: '%%hostname%%' is no valid hostname for email address '%%value%%'
ru_RU: '%%hostname%%' - неверное имя хоста для электронного адреса '%%value%%'

en: '%%hostname%%' is not in a routable network segment. The email address '%%value%%' should not be resolved from public network
ru_RU: '%%hostname%%' - немаршрутизируемый сегмент сети. Электронный адрес '%%value%%' не будет доступен из всемирной сети

en: '%%localPart%%' can not be matched against dot-atom format
ru_RU: '%%localPart%%' cне соответствует формату dot-atom

en: '%%localPart%%' can not be matched against quoted-string format
ru_RU: '%%localPart%%' не соответствует формату quoted-string

en: '%%localPart%%' is no valid local part for email address '%%value%%'
ru_RU: '%%localPart%%' неверная локальная часть для электронного адреса '%%value%%'

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot extract TLD part
ru_RU: '%%value%%' является DNS именем узла, но не может извлечь TLD часть

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot match TLD against known list
ru_RU: '%%value%%'  является DNS именем узла, но оно не дожно быть из TLD-списка

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot match against hostname schema for TLD '%%tld%%'
ru_RU: '%%value%%'  является DNS именем узла, но не совпадает со схемой имен узла для TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but contains a dash in an invalid position
ru_RU: '%%value%%'  является DNS именем узла, но знак '-' находится в неправильном месте

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but the given punycode notation cannot be decoded
ru_RU: '%%value%%' является DNS именем узла, но данный punycode не может быть раскодирован

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot extract TLD part
ru_RU: '%%value%%' является доменным именем, но невозможно извлечь TLD часть

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot match TLD against known list
ru_RU: '%%value%%' является доменным именем, но оно не дожно быть из TLD-списка

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot match against domain name schema for TLD '%%tld%%'
ru_RU: '%%value%%' является доменным именем, но не совпадает со схемой имен узла для TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a domain name but contains a dash in an invalid position
ru_RU: '%%value%%' является доменным именем, но знак '-' находится в неправильном месте

en: '%%value%%' appears to be a domain name but the given punycode notation cannot be decoded
ru_RU: '%%value%%' является доменным именем, но данный punycode не может быть раскодирован

en: '%%value%%' appears to be a local network name but local network names are not allowed
ru_RU: '%%value%%' является именем сети, но локальные сетевые имена не разрешены

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot extract TLD part
ru_RU: '%%value%%' является поддоменом, но не может извлечь TLD часть

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot match TLD against known list
ru_RU: '%%value%%' является поддоменом, но оно не дожно быть из TLD-списка

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot match against subdomain schema for TLD '%%tld%%'
ru_RU: '%%value%%' является поддоменом, но не совпадает со схемой имен узла для TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but contains a dash in an invalid position
ru_RU: '%%value%%' является поддоменом, но знак '-' находится в неправильном месте

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but the given punycode notation cannot be decoded
ru_RU: '%%value%%' является поддоменом, но данный punycode не может быть раскодирован

en: '%%value%%' appears to be an IP address, but IP addresses are not allowed
ru_RU: '%%value%%' является IP адресом, IP адреса запрещены.

en: '%%value%%' does not appear to be a valid IP address
ru_RU: '%%value%%' является неверным IP адресом

en: '%%value%%' does not appear to be a valid URI hostname
ru_RU: '%%value%%' не является верным URI именем хоста

en: '%%value%%' does not appear to be a valid local network name
ru_RU: '%%value%%' не является верным локальным сетевым именем

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a DNS hostname
ru_RU: '%%value%%' не соответствует ожидаемой структуре DNS-имени

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a domain name
ru_RU: '%%value%%' не совпадает с ожидаемой структурой имени домена

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a subdomain name
ru_RU: '%%value%%' не совпадает с ожидаемой структурой имени поддомена

en: '%%value%%' exceeds the allowed length
ru_RU: '%%value%%' превышает допустимую длину

en: '%%value%' is no valid email address in the basic format local-part@hostname
ru_RU: '%%value%%' не является верным почтовым ящиком вида "локальная-часть@имя-узла"

en: (filtered from %s total records)
ru_RU: (отфильтровано из %s записей)

en: (usually named
ru_RU: (Обычное имя архива:

en: <b>%1$s</b> has unlimited rights for a <b>%2$s</b> Service.<br>
ru_RU: <b>%1$s</b> имеет неограниченные права на <b>%2$s</b> службу.<br>

en: <b>%1$s</b> is exceeding limits for a <b>%2$s</b><br>service in destination reseller.<br>
ru_RU: <b>%1$s</b> превышает ограниченя для <b>%2$s</b><br>службы целевого реселлера.<br>

en: <b>%s</b> has IP address that cannot be managed from the destination reseller!<br>This user cannot be moved!
ru_RU: <b>%s</b> имеет IP адрес, который не может управляться целевым реселлером!<br>Этот пользователь не может быть перемещен!

en: A PHP extension stopped the file upload.
ru_RU: Расширение PHP остановило загрузку файла.

en: A database update is available
ru_RU: Доступно обновление базы данных.

en: A hosting plan with same name already exists.
ru_RU: Хостинг-план с таким именем уже существует.

en: A new i-MSCP version is available
ru_RU: Доступна новая версия i-MSCP

en: A new software package has been uploaded
ru_RU: Новое программное обеспечение было добавлено.

en: A task is in progress for this htuser.
ru_RU: Задание выполняется для этого пользователя.

en: Access your domain statistics through the Web interface.
ru_RU: Получить доступ к статистике домена через Web-интерфейс.

en: Access your files through the web interface.
ru_RU: Получить доступ к файлам через Web-интерфейс.

en: Access your mail through the web interface.
ru_RU: Получить доступ к почте через Web-интерфейс.

en: Account data
ru_RU: Данные учетной записи

en: Account limits
ru_RU: Ограничения учетной записи

en: Account name
ru_RU: Имя учётной записи

en: Account overview
ru_RU: Просмотр учетной записи

en: Account summary
ru_RU: Учетная запись

en: Account type
ru_RU: Тип учетной записи

en: Action
ru_RU: Действие

en: Action has been stopped.
ru_RU: Действие было остановлено.

en: Action has failed.
ru_RU: Действие не выполнено.

en: Actions
ru_RU: Действия

en: Activate
ru_RU: Активировать

en: Activate this plugin
ru_RU: Активировать плагин

en: Activated
ru_RU: Активировано

en: Activated software
ru_RU: Активированное ПО

en: Activation email
ru_RU: Активационное письмо

en: Activation in progress...
ru_RU: Активация в процессе...

en: Activation link expire time <small>(In minutes)</small>
ru_RU: Время истечения ссылки активации <small>(В минутах)</small>

en: Add
ru_RU: Добавить

en: Add DNS resource record
ru_RU: Добавить запись DNS

en: Add FTP account
ru_RU: Добавить учётную запись FTP

en: Add Htaccess group
ru_RU: Добавить группу Htaccess

en: Add Htaccess user
ru_RU: Добавить пользователя Htaccess

en: Add SQL database
ru_RU: Добавить базу данных

en: Add SQL user
ru_RU: Добавить пользователя SQL

en: Add SSL certificate
ru_RU: Добавить SSL сертификат

en: Add admin
ru_RU: Добавить администратора

en: Add catchall
ru_RU: Добавить перенаправление

en: Add custom menu
ru_RU: Добавить пользовательское меню

en: Add customer
ru_RU: Добавить клиента

en: Add customer - Next step
ru_RU: Добавить клиента - Следующий шаг

en: Add domain alias
ru_RU: Добавить алиас домена

en: Add email account
ru_RU: Добавить почтовый ящик

en: Add group
ru_RU: Добавить группу

en: Add hosting plan
ru_RU: Добавить хостинг-план

en: Add new IP address
ru_RU: Добавить новый IP адрес

en: Add new protected area
ru_RU: Добавить новую защищённую зону

en: Add new service port
ru_RU: Добавить новый порт служб

en: Add permissions
ru_RU: Добавить разрешения

en: Add permissions for reseller to software:
ru_RU: Добавить разрешения реселлера на ПО

en: Add protected area
ru_RU: Добавить защищенную зону

en: Add reseller
ru_RU: Добавить реселлера

en: Add subdomain
ru_RU: Добавить поддомен

en: Add user
ru_RU: Добавить пользователя

en: Added by
ru_RU: Добавил

en: Addition in progress...
ru_RU: Добавление в действии

en: Additional data
ru_RU: Дополнительные данные

en: Admin
ru_RU: Администратор

en: Admin / General / Admin Log
ru_RU: Администратор / Основное / Журнал администратора

en: Admin / General / Overview
ru_RU: Администратор / Основное / Обзор

en: Admin / General / Services Status
ru_RU: Администратор / Основное / Статус служб

en: Admin / Profile / Account Summary
ru_RU: Администратор / Профиль / Учетная запись

en: Admin / Profile / Language
ru_RU: Администратор / Профиль / Язык

en: Admin / Profile / Layout
ru_RU: Администратор / Профиль / Обложка

en: Admin / Profile / Password
ru_RU: Администратор / Профиль / Пароль

en: Admin / Profile / Personal Data
ru_RU: Администратор / Профиль / Персональные данные

en: Admin / Settings
ru_RU: Администратор / Настройки

en: Admin / Settings / IP Management
ru_RU: Администратор / Настройки / Управление IP

en: Admin / Settings / Languages
ru_RU: Администратор / Настройки / Языки

en: Admin / Settings / Lost Password Email
ru_RU: Администратор / Настройки / Письмо восстановления пароля

en: Admin / Settings / Plugin Management
ru_RU: Администратор / Настройки / Управление плагинами

en: Admin / Settings / Server Traffic
ru_RU: Администратор / Настройки / Трафик сервера

en: Admin / Settings / Service Ports
ru_RU: Администратор / Настройки / Порты служб

en: Admin / Settings / Software Management
ru_RU: Администратор / Настройки / Управление ПО

en: Admin / Settings / Software Options
ru_RU: Администратор / Настройки / Настройки ПО

en: Admin / Settings / Welcome Email
ru_RU: Администратор / Настройки / Приветственное письмо

en: Admin / Settings / {TR_DYNAMIC_TITLE}
ru_RU: Администратор / Настройки / {TR_DYNAMIC_TITLE}

en: Admin / Software Management / Reseller Software
ru_RU: Администратор / Управление ПО / ПО реселлера

en: Admin / Statistics / IP Usage
ru_RU: Администратор / Статистика / Использование IP

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics
ru_RU: Администратор / Статистика / Статистика реселлеров

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics
ru_RU: Администратор / Статистика / Статистика реселлера / Статистика пользователя

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics / {USERNAME} user statistics
ru_RU: Администратор / Статистика / Статистика реселлера / Статистика пользователя / Статистика пользователя  {USERNAME}

en: Admin / Statistics / Server Statistics
ru_RU: Администратор / Статистика / Статистика сервера

en: Admin / Statistics / Server Statistics / Day Statistics
ru_RU: Администратор / Статистика / Статистика сервера / Статистика дня

en: Admin / Support / Closed Tickets
ru_RU: Администратор / Служба поддержки / Закрытые тикеты

en: Admin / Support / View Ticket
ru_RU: Администратор / Служба поддержки / Просмотр тикетов

en: Admin / System Tools / Anti-Rootkits Logs
ru_RU: Администратор / Системные инструменты / Логи антируткита

en: Admin / System Tools / Database Update
ru_RU: Администратор / Системные инструменты / Обновление базы данных

en: Admin / System Tools / Debugger
ru_RU: Администратор / Системные инструменты / Отладчик

en: Admin / System Tools / Maintenance Settings
ru_RU: Администратор / Системные инструменты / Настройки техобслуживания

en: Admin / System Tools / System Information
ru_RU: Администратор / Системные инструменты / Системная информация

en: Admin / System Tools / i-MSCP Updates
ru_RU: Администратор / Системные инструменты / Обновления i-MSCP

en: Admin / Users / Add Admin
ru_RU: Администратор / Пользователи / Добавить администратора

en: Admin / Users / Add Reseller
ru_RU: Администратор / Пользователи / Добавить реселлера

en: Admin / Users / Circular
ru_RU: Администратор / Пользователи / Почтовая рассылка

en: Admin / Users / Customers Assignment
ru_RU: Администратор / Пользователи / Подтверждение клиента

en: Admin / Users / Edit Reseller
ru_RU: Администратор / Пользователи / Изменить реселлера

en: Admin / Users / Overview
ru_RU: Администратор / Пользователи / Обзор

en: Admin / Users / Overview / Domain Details
ru_RU: Администратор / Пользователи / Обзор / Детали домена

en: Admin / Users / Overview / Edit Admin
ru_RU: Администратор / Пользователи / Обзор / Редактировать домен

en: Admin / Users / Resellers Assignment
ru_RU: Администратор / Пользователи / Подтверждение реселлера

en: Admin / Users / Sessions
ru_RU: Администратор / Пользователи / Сессии

en: Admin account successfully created.
ru_RU: Учетная запись администратора успешно создана.

en: Admin log
ru_RU: Журнал администратора

en: Admin not available
ru_RU: Администратор недоступен

en: Admin users
ru_RU: Администраторы

en: Admin/IP usage statistics
ru_RU: Администратор / Статистика использования IP

en: Administrator
ru_RU: Администратор

en: Administrator and Reseller levels
ru_RU: Администраторский и реселлерский уровень

en: Administrator and customer
ru_RU: Администратор и клиент

en: Administrator and customer levels
ru_RU: Администраторский и клиентский уровень

en: Administrator and reseller
ru_RU: Администратор и реселлер

en: Administrator level
ru_RU: Уровень администратора

en: Administrator login
ru_RU: Вход администратора

en: Administrators
ru_RU: Администраторы

en: Administrators and customers
ru_RU: Администраторы и клиенты

en: Administrators and resellers
ru_RU: Администраторы и реселлеры

en: After your upload the package it will be installed on your systems.<br>Refresh your site to see the new status!
ru_RU: После загрузки пакета, он будет установлен в вашу систему.<br>Обновите Ваш сайт, чтобы увидеть новый статус!

en: Alias forward
ru_RU: Перенаправление алиаса

en: Alias mail
ru_RU: алиас почты

en: Alias subdomain forward
ru_RU: Перенаправление поддомена алиаса

en: Alias subdomain mail
ru_RU: Почтовый ящик алиаса

en: Aliases
ru_RU: Алиасы

en: All
ru_RU: Все

en: All closed tickets were successfully deleted.
ru_RU: Все закрытые тикеты были успешно удалены.

en: All errors (Development)
ru_RU: Все ошибки (разработка)

en: All errors, except E_DEPRECATED and E_STRICT (Production)
ru_RU: Все ошибки, кроме E_DEPRECATED и E_STRICT (продуктивно)

en: All errors, except E_NOTICES, E_STRICT AND E_DEPRECATED (Default)
ru_RU: Все ошибки, кроме E_NOTICE, E_STRICT и E_DEPRECATED (стандарт)

en: All fields are required.
ru_RU: Необходимо заполнить все поля.

en: All fields are valid.
ru_RU: Все поля заполнены верно.

en: All in
ru_RU: Все вх

en: All levels
ru_RU: Все уровни

en: All open tickets were successfully deleted.
ru_RU: Все открытые тикеты были успешно удалены

en: All out
ru_RU: Все исх

en: All reseller
ru_RU: Все реселлеры

en: All traffic
ru_RU: Весь трафик

en: All users
ru_RU: Все пользователи

en: Allows to forward any request made to this domain to a specific URL.
ru_RU: Позволяет перенаправлять любой запрос, сделанный для домена на указанный URL

en: Allows to share the mount point of another domain.
ru_RU: Позволяет распределить точку монтирования другого домена.

en: Already in use
ru_RU: Уже используется

en: Alternate URL to reach your website.
ru_RU: Альтернативный URL для доступа к сайту.

en: Alternative URL to reach your website
ru_RU: Альтернативный URL для доступа к сайту

en: An email addresse is not valid in mail forward list.
ru_RU: Неверный синтаксис почтового адреса в списке перенаправления.

en: An unexpected error occurred
ru_RU: Произошла неожиданная ошибка.

en: An unexpected error occurred.
ru_RU: Произошла неожиданная ошибка.

en: An unexpected error occurred. Go to the debugger interface for more details.
ru_RU: Произошла неожиданная ошибка. Перейдите в отладчик, чтобы получить подробности

en: An unexpected error occurred. Please contact your administrator.
ru_RU: Обнаружена непредвиденная ошибка. Пожалуйста свяжитесь с Вашим администратором.

en: An unexpected error occurred. Please contact your reseller.
ru_RU: Произошла непредвиденная ошибка. Пожалуйста свяжитесь с Вашим реселлером.

en: An unexpected error occurred: %s
ru_RU: Произошла неожиданная ошибка: %s

en: An unknown error occurred during file upload: %s
ru_RU: Неизвесная ошибка при загрузке файла: %s

en: Anti-Rootkits Logs
ru_RU: Логи антируткита

en: Any
ru_RU: Любой

en: Application installer
ru_RU: Установка приложений

en: Apply
ru_RU: Применить

en: Apply changes
ru_RU: Применить изменения

en: Are you sure to install this package from the webdepot?
ru_RU: Вы уверены, что хотите установить пакет из Web-хранилища?

en: Are you sure to install this package?
ru_RU: Вы уверены, что хотите установить этот пакет?

en: Are you sure to remove the permissions ?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить права?

en: Are you sure you want delete the %s SQL user?
ru_RU: Вы уверены что хотите удалить SQL пользователя '%s'?

en: Are you sure you want to activate this package?
ru_RU: Вы уверены, что хотите активировать этот пакет?

en: Are you sure you want to delete %s service port ?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить порт службы %s ?

en: Are you sure you want to delete %s?
ru_RU: Вы уверены что хотите удалить %s?

en: Are you sure you want to delete all closed tickets?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить все закрытые тикеты?

en: Are you sure you want to delete all selected mail accounts?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить все выбранные почтовые ящики?

en: Are you sure you want to delete all tickets?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить все тикеты?

en: Are you sure you want to delete the %s FTP user?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить пользователя FTP %s ?

en: Are you sure you want to delete the %s catch all?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить переадресацию %s ?

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias order?
ru_RU: Вы уверены что хотите удалить %s заказ на алиас домена?

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить %s алиас домена?

en: Are you sure you want to delete the %s menu?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить меню %s ?

en: Are you sure you want to delete the %s user?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить пользователя %s ?

en: Are you sure you want to delete the '%s' ticket?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить тикет %s ?

en: Are you sure you want to delete the `%%s' IP address?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить IP адрес %%s?

en: Are you sure you want to delete the `%%s` FTP user?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить пользователя FTP %%s ?

en: Are you sure you want to delete the `%%s` protected area?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить защищённую зону %%s ?

en: Are you sure you want to delete this DNS record?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить эту DNS запись?

en: Are you sure you want to delete this domain alias?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить этот алиас домена?

en: Are you sure you want to delete this hosting plan?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить этот хостинг-план?

en: Are you sure you want to delete this package?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить пакет?

en: Are you sure you want to delete this subdomain?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить этот поддомен?

en: Are you sure you want to import this package into the local software repository?
ru_RU: Вы уверены, что хотите импортировать пакет в локальный репозиторий?

en: Are you sure you want to import this package into the software depot?
ru_RU: Вы уверены, что хотите импортировать этот пакет в репозиторий?

en: Are you sure you want to install this package from the Web software repository?
ru_RU: Вы уверены, что хотите установить пакет из Web-репозитория?

en: Are you sure you want to restore the backup?
ru_RU: Вы уверены что хотите восстановить резервную копию?

en: Assign
ru_RU: Назначить

en: Assign existing SQL user
ru_RU: Назначит существующего SQL пользователя

en: Assign group
ru_RU: Назначить группу

en: Assigned to at least one reseller
ru_RU: Закреплено как минимум за одним реселлером

en: At least one intermediate certificate is invalid or missing.
ru_RU: По крайней мере один сертефикат не валидный или отсутствует.

en: Authentication by group
ru_RU: Аутентификация по группе

en: Authentication by user
ru_RU: Аутентификация по пользователю

en: Authentication users
ru_RU: Аутентификация пользователи

en: Authentication users/groups
ru_RU: Аутентификация пользователи/группе

en: Auto
ru_RU: Автоматически

en: Auto (Browser language)
ru_RU: Автоматически (язык браузера)

en: Auto responder
ru_RU: Автоответчик

en: Auto-responder message cannot be empty.
ru_RU: Сообщение автоответчика не может быть пусто.

en: Auto-responder successfully scheduled for activation.
ru_RU: Автоответчик успешно помечен для активации.

en: Auto-responder successfully scheduled for deactivation.
ru_RU: Автоответчик успешно помечен для деактивации.

en: Auto-responder successfully scheduled for update.
ru_RU: Автоответчик успешно помечен для обновления.

en: Available
ru_RU: Доступно

en: Available software
ru_RU: Доступное ПО

en: Awaiting activation
ru_RU: Ожидает активации

en: Awaiting for approval
ru_RU: В ожидании утверждения

en: B
ru_RU: В

en: Back
ru_RU: Назад

en: Backup
ru_RU: Резервное копирование

en: Backup and restore settings.
ru_RU: Параметры резервного копирования.

en: Backup has been successfully scheduled for restoration.
ru_RU: Резервная копия успешно помечена для восстановления.

en: Bad password.
ru_RU: Неверный пароль.

en: Bad request.
ru_RU: Неверный запрос.

en: Behind
ru_RU: После

en: Below, you can activate the external mail feature for one or many of your domains. Note that activating the external mail feature configures our server to relay your mail through your own mail server, but that no DNS record is created for it.
ru_RU: Здесь Вы можете переключить один или несколько ваших доменов в режим доставки почты на другой почтовый сервер. Внимание, эта функция не изменяет записи DNS. Не забудьте изменить запись MX в настройках DNS.

en: Blocking time between login/captcha attempts <small>(In seconds)</small>
ru_RU: Блокировка между попытками входа/ввода каптчи <small>(в секундах)</small>

en: Blocking time between logins and captcha attempts
ru_RU: Время блокировки между попытками входа

en: Blocktime <small>(in minutes)</small>
ru_RU: Время блокировки <small>(в минутах)</small>

en: Body
ru_RU: Тело

en: Body is missing.
ru_RU: Тело отсутствует.

en: Both source and destination are identical.
ru_RU: Источник и место назначения идентичны.

en: Bruteforce detection
ru_RU: Определение атаки-перебора

en: Bulk Actions
ru_RU: Основные Действия

en: CPU Information
ru_RU: Информация о процессоре

en: Cache
ru_RU: Кэш

en: Can edit the PHP %s configuration option
ru_RU: Может изменить PHP %s запись

en: Can use the PHP %s function
ru_RU: Может пользовать PHP %s функцию

en: Cancel
ru_RU: Отмена

en: Canonical name
ru_RU: Каноническое имя

en: Catch all successfully scheduled for addition.
ru_RU: Сборщик почты домена помечен для добавления.

en: Catch all successfully scheduled for deletion.
ru_RU: Сборщик почты успешно отмечен для удаления.

en: Catchall
ru_RU: Перенаправление

en: Certificate
ru_RU: Сертификат

en: Certificate data
ru_RU: Данные сертификата

en: Change
ru_RU: Изменить

en: Change personal data
ru_RU: Изменить персональные данные

en: Change status of this item for a new attempt
ru_RU: Изменить статус данного элемента для новой попытки

en: Check for update
ru_RU: Проверка обновлений

en: Check the reseller uploads!<br>It is not allowed to upload this package two times.<br>Refresh your site to see the new status!
ru_RU: Проверьте загрузки реселлера!<br>Не разрешается загружать один и тот же пакет дважды.<br>Обновите страницу, чтобы увидет новый статус!

en: Check your own uploads!<br>Ask the administrator if you don't find the package.<br>It is not allowed to upload this packages two times.<br>Refresh your site to see the new status!
ru_RU: Проверьте Ваши загрузки!<br>Сообщите администратору, если Вы не можете найти пакет.<br>Не разрешается загружать один и тот же пакет дважды.<br>Обновите страницу, чтобы увидет новый статус!

en: Check your package. There is an error inside!<br>Refresh your site to see the new status!
ru_RU: Проверьте Ваш пакет. Он содержит ошибку!<br>Обновите страницу, чтобы увидет новый статус!

en: Check your software depot uploads!<br>It is not allowed to upload this package two times.<br>Refresh your site to see the new status!
ru_RU: Проверьте загрузки репозитория!<br>Не разрешается загружать один и тот же пакет дважды.<br>Обновите страницу, чтобы увидет новый статус!

en: Choose
ru_RU: Выбрать

en: Choose dir
ru_RU: Выбрать каталог

en: Choose file (Max: %1$d MiB)
ru_RU: Выберите файл (Max: %1$d MB)

en: Choose hosting plan
ru_RU: Выбрать хостинг-план

en: Choose layout color
ru_RU: Выберите цвет подложки

en: Choose your language
ru_RU: Выберите Ваш язык

en: Circular
ru_RU: Почтовая рассылка

en: Circular successfully sent.
ru_RU: Рассылка успешно отправлена.

en: City
ru_RU: Город / Населенный пункт

en: Class
ru_RU: Класс

en: Clear log
ru_RU: Очистить лог

en: Click here for more details
ru_RU: Щелкните здесь, чтобы получить подробности

en: Click the Restore button and the system will restore the last daily backup
ru_RU: Нажмите на кнопку Восстановить и система восстановит последнюю резервную копию

en: Click to activate
ru_RU: Щелкните для активации

en: Click to deactivate
ru_RU: Щелкните для деактивации

en: Click to edit
ru_RU: Щелкните для изменения

en: Client / Databases / Add SQL Database
ru_RU: Клиент / Базы данных / Добавить БД

en: Client / Databases / Overview
ru_RU: Клиент / Базы данных / Обзор

en: Client / Databases / Overview / Add SQL User
ru_RU: Клиент / Базы данных / Обзор / Добавить пользователя БД

en: Client / Databases / Overview / Update SQL User Password
ru_RU: Клиент / Базы данных / Обзор / Обновить пароль пользователя БД

en: Client / Domain / Edit DNS resource record
ru_RU: Клиент / Домены / Изменить запись DNS

en: Client / Domains
ru_RU: Клиент / Домены

en: Client / Domains / Add DNS resource record
ru_RU: Клиент / Домены / Добавить запись DNS

en: Client / Domains / Add Domain Alias
ru_RU: Клиент / Домены / Добавить алиас

en: Client / Domains / Add Subdomain
ru_RU: Клиент / Домены / Добавить поддомен

en: Client / Domains / Edit Domain
ru_RU: Клиент / Домены / Редактрировать домен

en: Client / Domains / Edit Domain Alias
ru_RU: Клиент / Домены / Редактрировать алиас

en: Client / Domains / Edit Subdomain
ru_RU: Клиент / Домены / Редактрировать поддомен

en: Client / Domains / PHP Settings
ru_RU: Клиент / Домены / Настройки PHP

en: Client / Domains / SSL Certificate
ru_RU: Клиент / Домены / SSL сертификаты

en: Client / Email / Add Email Account
ru_RU: Клиент / Управление почтой / Добавить учетную запись

en: Client / Email / Catchall
ru_RU: Клиент / Управление почтой / Перенаправление

en: Client / Email / Catchall / Add Catchall
ru_RU: Клиент / Управление почтой / Добавить перенаправление

en: Client / Email / Edit Email Account
ru_RU: Клиент / Управление почтой / Изменить учетную запись

en: Client / Email / External Mail Feature
ru_RU: Клиент / Управление почтой / Внешние почтовые сервера

en: Client / Email / Overview
ru_RU: Клиент / Управление почтой / Обзор

en: Client / Email / Overview / Edit Auto Responder
ru_RU: Клиент / Управление почтой / Обзор / Изменить автоответчик

en: Client / Email / Overview / Enable Auto Responder
ru_RU: Клиент / Управление почтой / Обзор / Включить автоответчик

en: Client / FTP / Add FTP Account
ru_RU: Клиент / FTP / Добавить пользователя FTP

en: Client / FTP / Overview
ru_RU: Клиент / FTP / Обзор

en: Client / FTP / Overview / Edit FTP Account
ru_RU: Клиент / FTP / Обзор / Редактировать учётную запись FTP

en: Client / General / Overview
ru_RU: Клиент / Основное / Обзор

en: Client / Profile / Account Summary
ru_RU: Клиент / Профиль / Учетная запись

en: Client / Profile / Language
ru_RU: Клиент / Профиль / Язык

en: Client / Profile / Layout
ru_RU: Клиент / Профиль / Обложка

en: Client / Profile / Password
ru_RU: Клиент / Профиль / Пароль

en: Client / Profile / Personal Data
ru_RU: Клиент / Профиль / Персональные данные

en: Client / Statistics
ru_RU: Клиент / Статистика

en: Client / Support / Closed Tickets
ru_RU: Клиент / Служба поддержки / Закрытые тикеты

en: Client / Support / New Ticket
ru_RU: Клиент / Служба поддержки / Новый тикет

en: Client / Support / Open Tickets
ru_RU: Клиент / Служба поддержки / Открытые тикеты

en: Client / Support / View Ticket
ru_RU: Клиент / Служба поддержки / Просмотреть тикет

en: Client / Webtools / Custom Error Pages
ru_RU: Клиент / Инструменты / Пользовательские страницы ошибок

en: Client / Webtools / Daily Backup
ru_RU: Клиент / Инструменты / Резервное копирование

en: Client / Webtools / Overview
ru_RU: Клиент / Инструменты / Обзор

en: Client / Webtools / Protected Areas
ru_RU: Клиент / Инструменты / Защищенные зоны

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups
ru_RU: Клиент / Инструменты / Защищенные зоны / Управления пользователями и группами

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add Group
ru_RU: i-MSCP - Клиент / Web-инструменты / Защищенные зоны / Управление пользователями и группами / Добавить группу

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add User
ru_RU: i-MSCP - Клиент / Web-инструменты / Защищенные зоны / Управление пользователями и группами /Добавить пользователя

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Edit User
ru_RU: i-MSCP - Клиент / Web-инструменты / Защищенные зоны / Управление пользователями и группами / Изменить пользователя

en: Client / Webtools / Protected Areas / {TR_DYNAMIC_TITLE}
ru_RU: Клиент / Инструменты / Защищенные зоны /

en: Client / Webtools / Software
ru_RU: Клиент / Инструменты / Приложения

en: Client / Webtools / Software / Software Installation
ru_RU: Клиент / Инструменты / Обзор / Приложения / Установка

en: Client / Webtools / Software / View
ru_RU: Клиент / Инструменты / Приложения / Просмотр

en: Clock speed (MHz)
ru_RU: Частота (MHz)

en: Close
ru_RU: Закрыть

en: Close the ticket
ru_RU: Закрыть тикет

en: Close ticket
ru_RU: Закрыть тикет

en: Closed tickets
ru_RU: Закрытые тикеты

en: Common name
ru_RU: Общее имя

en: Company
ru_RU: Компания

en: Compress HTML output
ru_RU: Сжать вывод HTML

en: Configuration mode
ru_RU: Режим конфигурации

en: Confirmation required
ru_RU: требуется подтверждение

en: Conflict with the `%s' DNS resource record.
ru_RU: Kонфликт с записью `%s'.

en: Core data
ru_RU: Основные данные

en: Cores
ru_RU: Ядра

en: Could not add/update SSL certificate. An unexpected error occurred.
ru_RU: Не удалось добавить/обновить SSL сертификат. Произошла неожиданная ошибка.

en: Could not backup current `%s' plugin directory.
ru_RU: Невозможно создать резервную копию плагина `%s'

en: Could not change the %s plugin: %s
ru_RU: Невозможно изменить плагин %s: %s

en: Could not connect to the `%s' database. Please check the password.
ru_RU: Не удалось подключиться с базой данных  `%s`. Пожалуйста проверьте пароль.

en: Could not create `%s` database name.
ru_RU: Невозможно создать базу данных с именем `%s`.

en: Could not create domain alias. An unexpected error occurred.
ru_RU: Не удалось создать алиас домена. Произошла неожиданная ошибка.

en: Could not delete SQL database. An unexpected error occurred.
ru_RU: Не удалось удалить базу данных SQL. Произошла неожиданная ошибка.

en: Could not delete SQL user. An unexpected error occurred.
ru_RU: Не удалось удалить пользователя SQL. Произошла неожиданная ошибка.

en: Could not delete SSL certificate. An unexpected error occurred.
ru_RU: Не удалось удалить SSL сертификат. Произошла неожиданная ошибка.

en: Could not delete the %s plugin: %s
ru_RU: Невозможно удалить плагин %s: %s

en: Could not disable the %s plugin: %s
ru_RU: Невозможно отключить плагин %s: %s

en: Could not enable the %s plugin: %s
ru_RU: Невозможно включить плагин %s: %s

en: Could not find any network interface. You cannot add new IP addresses.
ru_RU: Невозможно найти сетевой интерфейс. Вы не можете добавить новый IP адрес.

en: Could not generate SSL certificate. An unexpected error occurred.
ru_RU: Не удалось сгенерировать SSL сертификат. Произошла неожиданная ошибка.

en: Could not install the %s plugin: %s
ru_RU: Невозможно установить плагин %s : %s

en: Could not protect the %s plugin: %s
ru_RU: Невозможно защитить плагин %s: %s

en: Could not restore %s plugin directory
ru_RU: Невозможно восстановить резервную копию плагина %s .

en: Could not retrieve directories.
ru_RU: Невозможно получить список каталогов для Вашего домена.

en: Could not uninstall the %s plugin: %s
ru_RU: Невозможно отключить плагин %s: %s

en: Could not update the %s plugin: %s
ru_RU: Невозможно обновить плагин %s: %s

en: Could not upload file.
ru_RU: Не могу загрузить файл.

en: Could not upload file. File not found.
ru_RU: Невозможно загрузить файл. Файл не найден

en: Could not upload the file. Max. upload filesize (%1$d MB) has been reached.
ru_RU: Невозможно загрузить файл. Максимальный размер файла (%1$d MB) превышен.

en: Could not validate DNS resource record: %s
ru_RU: Невозможно проверить запись DNS: %s

en: Count default email addresses
ru_RU: Учитывать email адреса по умолчанию

en: Country
ru_RU: Страна

en: Create
ru_RU: Создать

en: Create catch all
ru_RU: Создать Catch all

en: Create default email addresses
ru_RU: Создать email адреса по умолчанию

en: Created by
ru_RU: Создал

en: Creation date
ru_RU: Дата создания

en: Custom DNS errors
ru_RU: Ошибки внешних DNS

en: Custom DNS record successfully scheduled for deletion.
ru_RU: Пользовательская DNS запись успешно помечена для удаления.

en: Custom DNS records
ru_RU: Пользовательские DNS

en: Custom error page updated.
ru_RU: Страницы ошибок обновлены.

en: Custom error pages
ru_RU: Персональные страницы ошибок

en: Custom menu name and link
ru_RU: Название меню и ссылка

en: Custom menu properties
ru_RU: Настройки персональных меню

en: Custom menu successfully added.
ru_RU: Пользовательское меню успешно добавлено.

en: Custom menu successfully deleted.
ru_RU: Пользовательское меню успешно удалено.

en: Custom menu successfully updated.
ru_RU: Пользовательское меню успешно обновлено.

en: Custom menus
ru_RU: Персональные меню

en: Customer
ru_RU: Клиент

en: Customer ID
ru_RU: ID клиента

en: Customer ID cannot have more than 200 characters
ru_RU: ID клиента не может содержать более 200 символов

en: Customer account
ru_RU: Учетная запись клиента

en: Customer account successfully scheduled for activation.
ru_RU: Клиент успешно помечен для активации.

en: Customer account successfully scheduled for creation.
ru_RU: Клиент успешно помечен для создания.

en: Customer account successfully scheduled for deactivation.
ru_RU: Клиент успешно помечен для деактивации.

en: Customer account successfully scheduled for deletion.
ru_RU: Клиент успешно помечен для удаления.

en: Customer account successfully updated.
ru_RU: Учетная запись клиента успешно обновлена.

en: Customer assignments
ru_RU: Назначения клиентов

en: Customer consumption
ru_RU: Потребление клиента

en: Customer level
ru_RU: Уровень клиента

en: Customer successfully scheduled for addition.
ru_RU: Клиент успешно помечен для добавления.

en: Customer successfully scheduled for deletion.
ru_RU: Клиент успешно помечен для удаления.

en: Customer's layout color successfully updated.
ru_RU: Цвет подложки клиента успешно обновлен.

en: Customer(s) successfully moved.
ru_RU: Пользователь(и) успешно перемещены.

en: Customers
ru_RU: Клиенты

en: Customize error pages for your domain.
ru_RU: Выберите страницы ошибок для Вашего домена.

en: DNS record already exist.
ru_RU: DNS запись уже существует.

en: DNS resource record
ru_RU: Запись DNS

en: DNS resource record scheduled for addition.
ru_RU: DNS запись помечена для добавления.

en: DNS resource record scheduled for update.
ru_RU: DNS запись помечена для обновления.

en: DNS resource records
ru_RU: Записи ресурсов DNS

en: DNS zone in which you want add this DNS resource record.
ru_RU: Зона DNS, в которую вы хотите добавить запись DNS.

en: DOWN
ru_RU: НЕ РАБОТАЕТ

en: Daemon request failed.
ru_RU: Запрос демона провален.

en: Daemon request successful.
ru_RU: Запрос демона удался.

en: Daily backup
ru_RU: Ежедневная резервная копия

en: Data
ru_RU: Данные

en: Data were altered. Please try again.
ru_RU: Данные были изменены. Пожалуйста попробуйте снова.

en: Database
ru_RU: База данных

en: Database Name and Users
ru_RU: Имя и пользователи базы данных

en: Database Update Revision
ru_RU: Ревизия обновления базы данных

en: Database Update details
ru_RU: Детали обновления БД

en: Database data
ru_RU: База данных

en: Database name
ru_RU: Имя базы данных

en: Database name is too long.
ru_RU: Имя базы данных слишком длинное.

en: Database name is unavailable or unallowed.
ru_RU: Имя базы данных недопустимо или не разрешено.

en: Database password
ru_RU: Пароль базы данных

en: Database prefix
ru_RU: Префикс базы данных

en: Database prefix/suffix
ru_RU: Префикс/постфикс БД

en: Database required
ru_RU: Требуется база данных

en: Database update
ru_RU: Обновление базы данных

en: Database usage
ru_RU: Использование БД

en: Database user
ru_RU: Пользователь базы данных

en: Database users
ru_RU: Пользователи базы данных

en: Databases
ru_RU: Базы данных

en: Date
ru_RU: Дата

en: Day
ru_RU: День

en: Day statistics
ru_RU: Статистика дня

en: Days
ru_RU: Дни

en: Deactivate
ru_RU: Деактивировать

en: Deactivate this plugin
ru_RU: Деактивировать плагин

en: Deactivated
ru_RU: Деактивировано

en: Deactivation in progress...
ru_RU: Деактивация в процессе...

en: Dear {NAME},
    
    A new account has been created for you.
    
    Your account information:
    
    Account type: {USERTYPE}
    User name: {USERNAME}
    Password: {PASSWORD}
    
    Remember to change your password often and the first time you login.
    
    You can login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
ru_RU: Уважаемый {NAME},
    
    Новая учетная запись i-MSCP была создана для Вас.
    
    Информация о Вашей учетной записи:
    
    Тип пользователя: {USERTYPE}
    Имя пользователя: {USERNAME}
    Пароль: {PASSWORD}
    
    Пожалуйста, для Вашей безопасности, измените Ваш пароль при первом входе.
    
    Вы можете войти прямо сейчас {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    Благодарим за использование сервисов i-MSCP.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    A new software package has been uploaded by a reseller.
    
    Reseller ID: {RESELLER_ID}
    Software package: {SOFTWARE_PACKAGE}
    Software ID: {SOFTWARE_ID}
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
ru_RU: Уважаемый {NAME},
    
    Ваш реселлер загрузил новый пакет ПО.
    
    ID Реселлера: {RESELLER_ID}
    Пакет ПО: {SOFTWARE_PACKAGE}
    ID пакета: {SOFTWARE_ID}
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    Please click on the link below to renew your password:
    
    {LINK}
    
    Note: If you do not have requested the renewal of your password, you can ignore this email.
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
ru_RU: Уважаемый {Name},
    
    пожалуйста кликните на ниже указанную ссылку, чтоб обновить ваш пароль к i-MSCP:
    
    {LINK}
    
    Внимание: если запрос на изменение пароля был сделан не Вами, то пожалуйста игнорируйте данное сообщение.
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    This is an automatic email sent by your i-MSCP control panel:
    
    Server name: {HOSTNAME}
    Server IP:   {SERVER_IP}
    Client IP:   {CLIENT_IP}
    Version:     {VERSION}
    Build:       {BUILDDATE}
    Severity:    {MESSAGE_SEVERITY}
    
    ==========================================================================
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Please do not reply to this email.
    
    ________________
    i-MSCP Mailer
ru_RU: Уважаемый {NAME},
    
    это автоматическое сообщение было отправлено i-MSCP:
    
    Название сервера: {HOSTNAME}
    IP-адрес сервера: {SERVER_IP}
    IP-адрес клиента: {CLIENT_IP}
    Версия: {VERSION}
    Дата сборки: {BUILDDATE}
    Важность сообщения: {MESSAGE_SEVERITY}
    
    ==========================================================================
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    You have a new answer to a support ticket:
    
    ==========================================================================
    Priority: {PRIORITY}
    
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    You can login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT} to answer.
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
ru_RU: Уважаемый {NAME},
    
    На ваш вопрос техподдержки поступил ответ:
    
    ==========================================================================
    Приоритет: {PRIORITY}
    
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Вы можете перейти по ссылке {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    You have a new support ticket:
    
    ==========================================================================
    Priority: {PRIORITY}
    
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    You can login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT} to answer.
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
ru_RU: Уважаемый {NAME},
    
    Поступил новый вопрос техподдержки:
    
    ==========================================================================
    Приоритет: {PRIORITY}
    
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Вы можете перейти по ссылке {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    Your customer {CUSTOMER} is awaiting for approval of a new domain alias:
    
    {ALIAS}
    
    Login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}/reseller/alias.php to activate
    this domain alias.
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
ru_RU: Уважаемый {NAME}, 
    
    Ваш клиент {CUSTOMER} ожидает подтверждения для своего нового алиаса: 
    
    {ALIAS} 
    
    Войдя в панель управления, вы можете подтвердить его, пройдя по ссылке {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}/reseller/alias.php
    
    Благодарим за использование сервисов i-MSCP.
    ___________________________ 
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    Your password has been successfully renewed.
    
    Your new password is: {PASSWORD}
    
    You can login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
ru_RU: Уважаемый {NAME},
    
    Ваш пароль был успешно обновлен.
    
    Ваш новый пароль: {PASSWORD}
    
    Вы можете войти прямо сейчас {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    Благодарим за использование сервисов i-MSCP.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    Your software package has been deleted.
    
    Software package: {SOFTWARE_PACKAGE}
    Software ID: {SOFTWARE_ID}
    
    Message from your administrator:
    
    ==========================================================================
    {ADMIN_MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
ru_RU: Уважаемый {NAME},
    
    Ваше ПО было удалено.
    
    Пакет ПО: {SOFTWARE_PACKAGE}
    ID ПО: {SOFTWARE_ID}
    
    Сообщение от администратора:
    
    ==========================================================================
    {ADMIN_MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    Your software package has been successfully activated.
    
    Software package: {SOFTWARE_PACKAGE}
    Software ID: {SOFTWARE_ID}
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer.
ru_RU: Уважаемый {NAME},
    
    Ваше ПО было успешно активировано.
    
    Пакет ПО: {SOFTWARE_PACKAGE}
    ID ПО: {SOFTWARE_ID}
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Debugger
ru_RU: Отладчик

en: Default
ru_RU: Стандарт

en: Default language
ru_RU: Язык по умолчанию

en: Default language successfully updated.
ru_RU: Язык по умолчанию успешно обновлен.

en: Defines whether or not customers can add/change SSL certificates for their domains.
ru_RU: Задает смогут или нет клиенты добавлять/изменять SSL сертификаты для их доменов.

en: Delete
ru_RU: Удалить

en: Delete CatchAll
ru_RU: Удалить Catch all

en: Delete all tickets
ru_RU: Удалить все тикеты

en: Delete from log:
ru_RU: Удалить из лога:

en: Delete order
ru_RU: Удалить заказ

en: Delete reseller software
ru_RU: Удалить ПО реселлера

en: Delete selected mail accounts
ru_RU: Удалить выбранные почтовые ящики

en: Delete this plugin
ru_RU: Удалить этот плагин

en: Delete ticket
ru_RU: Удалить тикет

en: Deletion in progress
ru_RU: Удаление в процессе

en: Deletion in progress...
ru_RU: Удаление в процессе...

en: Depot import
ru_RU: Импорт репозитория

en: Description
ru_RU: Описание

en: Description cannot be empty.
ru_RU: Описание не может быть пусто.

en: Details
ru_RU: Детали

en: Directory %s doesn't exists.
ru_RU: Каталог %s не существует.

en: Directory '%s' doesn't exists.
ru_RU: Домашний каталог '%s' не существует

en: Directory '%s' is not allowed or invalid.
ru_RU: Домашний каталог %s не разрешен или неверен.

en: Disable
ru_RU: Отключить

en: Disabled
ru_RU: Отключено

en: Disabled functions
ru_RU: Отключенные функции

en: Disconnect
ru_RU: Отключиться

en: Disk
ru_RU: Диск

en: Disk space
ru_RU: Дисковое пространство

en: Disk space limit [MiB]
ru_RU: Дисковое пространство [Мб]

en: Disk usage
ru_RU: Использование диска

en: Disk usage detail
ru_RU: Детали использования диска

en: Display errors
ru_RU: Отображать ошибки

en: Document root
ru_RU: Корневая директория для документов

en: Domain
ru_RU: Домен

en: Domain %s cannot be forwarded on itself.
ru_RU: Домен %s не может быть перенаправлен на самого себя.

en: Domain %s is unavailable.
ru_RU: Домен %s недоступен.

en: Domain IP
ru_RU: IP домена

en: Domain Limit
ru_RU: Лимит доменов

en: Domain Name
ru_RU: Доменное имя

en: Domain account
ru_RU: Учётная запись домена

en: Domain account expired.
ru_RU: Учетная запись домена истекла.

en: Domain accounts
ru_RU: Учётные записи домена

en: Domain alias
ru_RU: Алиасы доменов

en: Domain alias %s cannot be forwarded on itself.
ru_RU: Алиас домена %s не может быть перенаправлен на самого себя.

en: Domain alias errors
ru_RU: Ошибки алиасов доменов

en: Domain alias limit
ru_RU: Лимит на алиасы домена

en: Domain alias name
ru_RU: Имя адиаса домена

en: Domain alias successfully created.
ru_RU: Алиас домена успешно добавлен.

en: Domain alias successfully ordered.
ru_RU: Алиас домена успешно заказан.

en: Domain alias successfully scheduled for addition.
ru_RU: Алиас домена помечен для добавления.

en: Domain alias successfully scheduled for deletion.
ru_RU: Алиас домена успешно помечен для удаления.

en: Domain alias successfully scheduled for update.
ru_RU: Алиас домена успешно помечен для обновления.

en: Domain aliases
ru_RU: Алиасы домена

en: Domain and SQL databases
ru_RU: Домен и базы данных SQL

en: Domain data
ru_RU: данные домена

en: Domain data were altered. Please try again.
ru_RU: Данные домена уже были изменены. Пожалуйста попробуйте снова.

en: Domain details
ru_RU: Информация о домене

en: Domain errors
ru_RU: Ошибки доменов

en: Domain expiration date
ru_RU: Дата истечения домена

en: Domain expiration date must be filled.
ru_RU: Должна быть заполнена дата истечения домена.

en: Domain for which PHP Editor must act.
ru_RU: Домен, для которого вы включаете редактор PHP

en: Domain limit
ru_RU: Лимит доменов

en: Domain mail
ru_RU: Почта домена

en: Domain name
ru_RU: Имя домена

en: Domain name (ASCII form) cannot be greater than 255 characters.
ru_RU: Доменное имя (в его ASCII форме) не может быть длиннее 255 знаков.

en: Domain name cannot be empty.
ru_RU: Доменное имя не может пустовать.

en: Domain name cannot start nor end with dot.
ru_RU: Доменное имя не может начинаться и заканчиваться точкой.

en: Domain name contains an invalid character: %s
ru_RU: Доменное имя содержит неверный символ: %s

en: Domain name label '%s' contain an invalid character: %s
ru_RU: Ярлык доменного имени '%s' содержит неверный символ: %s

en: Domain name labels cannot be greater than 63 characters.
ru_RU: Ярлыки доменного имени не могут быть длиннее 63 знаков.

en: Domain name labels cannot start nor end with hyphen.
ru_RU: Доменное имя не может начинаться и заканчиваться дефисом.

en: Domain new expiration date
ru_RU: Новая дата истечения домена.

en: Domain overview
ru_RU: Посмотр домена

en: Domain scheduled for update.
ru_RU: Домен помечен для обновления.

en: Domain statistics
ru_RU: Статистика домена

en: Domain status is not ok.
ru_RU: Статус домена не в порядке.

en: Domain successfully scheduled for update.
ru_RU: Домен успешно помечен для обновления.

en: Domain successfully updated.
ru_RU: Домен успешно обновлен.

en: Domain type
ru_RU: Тип домена

en: Domains
ru_RU: Домены

en: Domains per page
ru_RU: Доменов на странице

en: Done
ru_RU: Готово

en: Download
ru_RU: Скачать

en: Download TAR
ru_RU: Скачать TAR

en: Download ZIP
ru_RU: Скачать ZIP

en: Download links
ru_RU: Ссылки на скачивание

en: Download the archives stored in this directory
ru_RU: Скачать файлы находящиеся в этом каталоге

en: EB
ru_RU: ЭБ

en: Edit
ru_RU: Изменить

en: Edit DNS resource record
ru_RU: Изменить запись DNS

en: Edit FTP account
ru_RU: Изменить учетную запись FTP

en: Edit SSL certificate
ru_RU: Изменить SSL сертификат

en: Edit admin
ru_RU: Изменить администратора

en: Edit auto responder
ru_RU: Изменить автоответчик

en: Edit custom error page
ru_RU: Изменить пользовательскую страницу ошибок

en: Edit custom menu
ru_RU: Изменить пользовательское меню

en: Edit customer
ru_RU: Изменить клиента

en: Edit domain
ru_RU: Редактировать домен

en: Edit domain alias
ru_RU: Редактировать алиас Домена

en: Edit error page
ru_RU: Редактировать страницу ошибок

en: Edit hosting plan
ru_RU: Редактировать хостинг-план

en: Edit htaccess user
ru_RU: Изменить пользователя htaccess

en: Edit mail account
ru_RU: Изменить учетную запись почты

en: Edit mail quota
ru_RU: Редактировать почтовую квоту

en: Edit protected area
ru_RU: Изменить защищенную зону

en: Edit reseller
ru_RU: Редактировать реселлера

en: Edit subdomain
ru_RU: Изменить поддомен

en: Edit user
ru_RU: Редактировать пользователя

en: EiB
ru_RU: Эб

en: Email
ru_RU: E-Mail

en: Email account already exists.
ru_RU: Почтовый ящик уже существует.

en: Email account data
ru_RU: Данные почтового ящика

en: Email account errors
ru_RU: Ошибки почтовых ящиков

en: Email account limit
ru_RU: Ограничение учетных записей почты.

en: Email account list
ru_RU: Список почтовых ящиков

en: Email account successfully scheduled for addition.
ru_RU: Почтовый ящик успешно помечен для добавления.

en: Email account successfully scheduled for update.
ru_RU: Почтовый ящик успешно помечен для обновления.

en: Email accounts
ru_RU: Почтовые ящики

en: Email accounts are hard suspended
ru_RU: Учетные записи почты приостановлены

en: Email address
ru_RU: Email адрес

en: Email forward
ru_RU: Перенаправление почты

en: Email quota
ru_RU: Почтовая квота

en: Email quota [MiB]
ru_RU: Почтовая квота [Мб]

en: Email quota cannot be bigger than %s
ru_RU: Значение почтовой квоты не может быть более %s.

en: Email quota cannot be bigger than disk space limit.
ru_RU: Значение почтовой квоты не может быть больше дискового пространства.

en: Email quota cannot be lower than %d. Each mailbox should have a least 1 MiB quota.
ru_RU: Почтовая квота не может быть меньше чем %d. Каждый почтовый ящик должен иметь по крайней мере 1Мб

en: Email quota cannot be unlimited. Max value is %d MiB.
ru_RU: Значение почтовой квоты не может быть не ограничено. Максимальное значение %d МБ

en: Email settings
ru_RU: Настройка почты

en: Email setup
ru_RU: Настройка почты

en: Email successfully updated.
ru_RU: Почтовый ящик успешно обновлен.

en: Empty data or wrong field.
ru_RU: Пустые данные или неверное поле

en: Enable
ru_RU: Включить

en: Enable SSL
ru_RU: Включить SSL

en: Enable auto responder
ru_RU: Включить автоответчик

en: Enabled
ru_RU: Включено

en: Enabled for: %s
ru_RU: Включено для: %s

en: Error
ru_RU: Ошибка

en: Error details
ru_RU: Данные об ошибке

en: Error pages
ru_RU: Страницы ошибок

en: Error reporting
ru_RU: Отчет об ошибке

en: Error: Remote File not found!
ru_RU: Ошибка: Удаленный файл не найден!

en: Errors
ru_RU: Ошибки

en: Excl. default mails
ru_RU: Кроме ящиков по умолчанию

en: Execute tasks
ru_RU: Выполнить задачи

en: Expire date
ru_RU: Дата истечения

en: Ext. mail server
ru_RU: Внешние почтовые сервера

en: External mail server
ru_RU: Внешний почтовый сервер

en: External mail server feature scheduled for activation.
ru_RU: Внешний почтовый сервер успешно помечен для активации.

en: External mail server feature scheduled for deactivation.
ru_RU: Внешний почтовый сервер успешно помечен для деактивации.

en: External mail servers
ru_RU: Внешние почтовые сервера

en: FTP account
ru_RU: Учётная запись FTP

en: FTP account already exists.
ru_RU: Учетная запись FTP уже существует.

en: FTP account limit
ru_RU: Ограничения учетной записи FTP

en: FTP account limit reached.
ru_RU: Достигнут лимит учётных записей FTP.

en: FTP account successfully added.
ru_RU: Учетная запись FTP успешно добавлена.

en: FTP account successfully deleted.
ru_RU: Учетная запись FTP успешно удалена.

en: FTP account successfully updated.
ru_RU: Учетная запись FTP успешно обновлена.

en: FTP accounts
ru_RU: Учётные записи FTP

en: FTP home directory
ru_RU: Домашний каталог

en: FTP home directory cannot be empty.
ru_RU: Путь к домашнему каталогу пользователя FTP не может быть пуст.

en: FTP traffic
ru_RU: FTP трафик

en: FTP user errors
ru_RU: Ошибки пользователя FTP

en: Failed to write file to disk.
ru_RU: Не удалось записать файл на диск.

en: Failure in the package. Deleting!
ru_RU: Ошибка пакета. Удаление!

en: Fax
ru_RU: Факс

en: Feature
ru_RU: Свойства

en: Features
ru_RU: Возможности

en: Female
ru_RU: Женский

en: File %s doesn't exist or cannot be reached!
ru_RU: Файл %s не существует или недоступен!

en: File %s doesn't look like a migration file.
ru_RU: Файл %s не соответствует файлу миграции.

en: File does not exist. %1$s.tar.gz
ru_RU: Файл не существует. %1$s.tar.gz

en: File exceeds the size limit.
ru_RU: Размер файла превышает лимит.

en: File has been successfully uploaded.
ru_RU: Файл был успешно загружен.

en: File is not readable.
ru_RU: Нечитаемый файл.

en: File needs to be a 'tar.gz' archive.
ru_RU: Файл должен быть 'tar.gz' архивом.

en: File successfully uploaded.
ru_RU: Файл успешно загружен.

en: File usage
ru_RU: Использование файлов

en: FileManager
ru_RU: Файловый менеджер

en: Filemanager
ru_RU: Менеджер файлов

en: Filesystem system Info
ru_RU: Системная информация - Файловая система

en: Fill out a message text.
ru_RU: Заполните текст сообщения.

en: First name
ru_RU: Имя

en: First name cannot have more than 200 characters.
ru_RU: Имя не может содержать более 200 символов

en: Forbidden
ru_RU: Доступ запрещен

en: Force retry
ru_RU: Заставить повторить

en: Forward
ru_RU: Перенаправление

en: Forward URL
ru_RU: URL перенаправления

en: Forward URL %s is not valid.
ru_RU: URL перенаправления %s неверный.

en: Forward list is empty.
ru_RU: Лист пересылки пуст

en: Forward mail
ru_RU: Перенаправлять почту

en: Forward to
ru_RU: Перенаправить к

en: Forward to URL
ru_RU: Перенаправлять на URL

en: Forward type
ru_RU: Вид перенаправления

en: Free
ru_RU: Свободно

en: From
ru_RU: От

en: From reseller
ru_RU: От реселлера

en: Ftp
ru_RU: FTP

en: Ftp account
ru_RU: Учетная запись FTP

en: Ftp account data
ru_RU: Данные учётной записи FTP

en: Ftp accounts
ru_RU: Учетные записи FTP

en: Ftp directories
ru_RU: Ftp каталоги

en: GB
ru_RU: Гб

en: Gender
ru_RU: Пол

en: General
ru_RU: Основное

en: General information
ru_RU: Общая информация

en: General settings
ru_RU: Общие настройки

en: Generate
ru_RU: Генерировать

en: Generate a self-signed certificate
ru_RU: Создать самоподписанный сертификат

en: Get a new security code
ru_RU: Получить новый код безопасности

en: GiB
ru_RU: Гб

en: Group
ru_RU: Группа

en: Group members
ru_RU: Члены группы

en: Group name
ru_RU: Имя группы

en: Groups
ru_RU: Группы

en: HSTS includeSubDomains directive
ru_RU: HSTS директивы includeSubDomains

en: HSTS max-age directive value
ru_RU: HSTS значение директивы max-age

en: HTTP traffic
ru_RU: HTTP трафик

en: Hide aliases
ru_RU: Скрыть алиасы

en: High
ru_RU: Высокий

en: Home directory
ru_RU: Домашний каталог

en: Homepage
ru_RU: Домашняя страница

en: Host
ru_RU: Хост

en: Host from which SQL user is allowed to connect to SQL server
ru_RU: Хост, с которого каждому пользователю SQL позволено входить на SQL сервер

en: Hosting plan
ru_RU: Хостинг-план

en: Hosting plan availability
ru_RU: Доступность хостинг-планов

en: Hosting plan limits exceed reseller limits.
ru_RU: Хостинг-план превышает ограничения реселлера.

en: Hosting plan limits exceed your limits.
ru_RU: Хостинг-план превышает Ваши ограничения.

en: Hosting plan successfully created.
ru_RU: Хостинг-план успешно создан.

en: Hosting plan successfully deleted.
ru_RU: Хостинг-план успешно удален.

en: Hosting plan successfully updated.
ru_RU: Хостинг-план успешно обновлен.

en: Hosting plans
ru_RU: Хостинг-планы

en: Hour
ru_RU: Час

en: Hours
ru_RU: Часов

en: Htaccess errors
ru_RU: Ошибки Htaccess

en: Htaccess group
ru_RU: Группа Htaccess

en: Htaccess group successfully scheduled for addition.
ru_RU: Группа Htaccess успешно помечена для добавления.

en: Htaccess group successfully scheduled for deletion.
ru_RU: Группа Htaccess успешно помечена для удаления.

en: Htaccess user
ru_RU: Пользователь Htaccess

en: Htaccess user successfully assigned to the %s htaccess group
ru_RU: Пользователь Htaccess успешно перемещен в группу %s

en: Htaccess user successfully deleted from the %s htaccess group
ru_RU: Пользователь Htaccess успешно удален из группы %s

en: Htaccess user successfully scheduled for addition.
ru_RU: Пользователь Htaccess успешно помечен для добавления.

en: Http traffic
ru_RU: HTTP трафик

en: IP Address
ru_RU: IP адрес

en: IP address
ru_RU: IP адрес

en: IP address already under the control of i-MSCP.
ru_RU: IP адрес уже под контролем i-MSCP.

en: IP address successfully scheduled for addition.
ru_RU: IP адрес успешно помечен для добавления.

en: IP address successfully scheduled for deletion.
ru_RU: IP адрес успешно помечен для удаления.

en: IP address successfully scheduled for modification.
ru_RU: IP адрес успешно помечен для модификации.

en: IP addresses under control of i-MSCP
ru_RU: IP адреса под контролем i-MSCP.

en: IP assignments
ru_RU: Назначение IP

en: IP errors
ru_RU: Ошибки IP

en: IP management
ru_RU: Управление IP

en: IP netmask
ru_RU: Сетевая маска

en: IP usage
ru_RU: Использование IP

en: IPv6 address
ru_RU: IPv6 адрес

en: Id
ru_RU: ID

en: If set to `yes`, Web folders will be protected against deletion.
ru_RU: Если да, Web-каталоги по инициативе i-MSCP будут защищены от удаления использованием неизменного флага (Расширенные атрибуты).

en: If set to `yes`, the reseller can allows his customers to edit this PHP configuration option.
ru_RU: Если да, то реселлер сможет позволить пользователю изменить эту опцию

en: If set to `yes`, the reseller can enable/disable the PHP mail function for his customers, else, the PHP mail function is disabled.
ru_RU: Если да, то реселлер может включать и выключать PHP mail() функцию. Иначе PHP mail() выключено.

en: If the name field is filled with the @ sign or left blank, it will be automatically substituted by $ORIGIN value.
ru_RU: Если в поле имени Вы укажите @ или оставите его пустым, оно будет автоматически заменено на $ORIGIN.

en: If you want to limit the reseller, you must first limit its customers.
ru_RU: Если Вы хотите ограничить реселлера, Вы сначала должны ограничить его клиентов.

en: Images have to be smaller than 500 x 90 pixels.
ru_RU: Изображения должны быть меньше, чем 500 x 90 пикселей.

en: Import
ru_RU: Импорт

en: Import in local repository
ru_RU: Импортировать

en: Import new language file
ru_RU: Импортировать новый языковой файл

en: In case domain expiration date is 'N/A', the expiration date will be set from today.
ru_RU: Поскольку дата истечения доменов 'N/A', дата истечения будет выставлена с сегодняшнего дня.

en: In front
ru_RU: Спереди

en: In maintenance mode, only administrators can login.
ru_RU: В режим техобслуживания, только администратор сможет войти.

en: Incl. default mails
ru_RU: Включая ящики по умолчанию

en: Incorrect Email quota
ru_RU: Неверное значение почтовой квоты.

en: Incorrect Email quota.
ru_RU: Неверное значение почтовой квоты.

en: Incorrect FTP account limit.
ru_RU: Неверное ограничение учетных записей FTP.

en: Incorrect SQL database limit.
ru_RU: Неверное ограничение баз данных SQL.

en: Incorrect SQL user limit.
ru_RU: Неверное ограничение пользователей SQL.

en: Incorrect alias limit.
ru_RU: Неверный лимит алиасов.

en: Incorrect disk space limit.
ru_RU: Неверное ограничение дискового пространства.

en: Incorrect domain alias limit.
ru_RU: Неверное ограничение алиасов.

en: Incorrect email account limit.
ru_RU: Неверное ограничение учетных записей почты.

en: Incorrect email length or syntax.
ru_RU: Неверная длина или синтаксис почтового ящика.

en: Incorrect email quota.
ru_RU: Неверное значение почтовой квоты.

en: Incorrect limit for %s.
ru_RU: Неверное ограничение для %s.

en: Incorrect monthly traffic limit.
ru_RU: Неверный порог трафика

en: Incorrect post code length or syntax!
ru_RU: Некорректная длина почтового кода или синтаксис!

en: Incorrect subdomain limit.
ru_RU: Неверный лимит поддоменов.

en: Incorrect syntax for email address.
ru_RU: Неверный синтаксис email адреса

en: Incorrect username length or syntax.
ru_RU: Неверная длина имени пользователя или синтаксис.

en: Install
ru_RU: Установить

en: Install in progress
ru_RU: Происходит установка

en: Install this plugin
ru_RU: Установить этот плагин

en: Install various Web applications with a few clicks.
ru_RU: Установите Ваши Web-приложения в несколько кликов.

en: Installation details
ru_RU: Детали установки

en: Installation in progress...
ru_RU: Установка в процессе...

en: Installation path
ru_RU: Путь установки

en: Installed Package which was deleted by your reseller.
ru_RU: Установленный пакет, который был удален Вашим реселлером.

en: Installed in reseller repository
ru_RU: Установлено в репозитроии реселлера

en: Installed in software repository
ru_RU: Установлено в репозитроии ПО

en: Installed on
ru_RU: Установлен на

en: Installing your uploaded package. Please refresh this page.
ru_RU: Установка загруженного пакета. Пожалуйста, обновите страницу.

en: Instructions to download today's backup
ru_RU: Инструкции для загрузки сегодняшней резервной копии

en: Intermediate certificate(s)
ru_RU: Промежуточные сертификаты

en: Internal Server Error
ru_RU: Внутренняя ошибка сервера

en: Internationalization
ru_RU: Языки

en: Invalid FTP username.
ru_RU: Неверное имя пользователя

en: Invalid SQL user host: %s
ru_RU: Неверный хост SQL: %s

en: Invalid SQL user. SQL user must exists and belong to the provided database.
ru_RU: Недопустимый пользователь SQL. Пользователь SQL должен существовать и принадлежать к предоставленной базе данных.

en: Invalid SSL certificate
ru_RU: Неверный сертификат SSL

en: Invalid SSL certificate.
ru_RU: Негодный SSL сертификат.

en: Invalid URL.
ru_RU: Неверный URL

en: Invalid `%s` field.
ru_RU: Поле `%s` недействительно.

en: Invalid domain name.
ru_RU: Неправильное имя домена.

en: Invalid email address.
ru_RU: Неверный Email адрес

en: Invalid email username.
ru_RU: Неверное имя пользователя почтового ящика

en: Invalid group name!
ru_RU: Неправильное имя группы!

en: Invalid menu order.
ru_RU: Неверный заказ меню.

en: Invalid name.
ru_RU: Неверное имя.

en: Invalid payload received from GitHub
ru_RU: Неверный запрос получен из GitHub

en: Invalid plugin directory: %s
ru_RU: Каталог плагина не верный: %s

en: Invalid private key or passphrase.
ru_RU: Неверный приватный ключ или пароль.

en: Invalid target.
ru_RU: Неверная цель

en: Invalid type given. String expected
ru_RU: Дан неверный тип. Ожидался строковый параметр

en: Invalid username.
ru_RU: Неверное имя пользователя

en: Kernel Version
ru_RU: Версия ядра

en: Kill session
ru_RU: Завершить сессию

en: Label
ru_RU: Метка

en: Language
ru_RU: Язык

en: Language file
ru_RU: Файл перевода

en: Language file successfully installed.
ru_RU: Языковой файл успешно установлен

en: Language successfully updated.
ru_RU: Язык успешно обновлен.

en: Languages
ru_RU: Языки

en: Languages index was successfully re-built.
ru_RU: Языковые индексы были успешно перестроены.

en: Last Web software repository update
ru_RU: Последнее обновление Web-репозитория

en: Last access
ru_RU: Последний доступ

en: Last name
ru_RU: Фамилия

en: Last name cannot have more than 200 characters.
ru_RU: Фамилия не может содержать более 200 символов

en: Last reply date
ru_RU: Дата последнего ответа

en: Last translator
ru_RU: Последний переводчик

en: Layout
ru_RU: Макет

en: Layout color
ru_RU: Цвет подложки

en: Layout color successfully updated.
ru_RU: Обновление цвета подложки успешно обновлено.

en: Level
ru_RU: Уровень

en: Limit
ru_RU: Лимит

en: Limit value
ru_RU: Значение ограничения

en: Limits
ru_RU: Ограничения

en: Link
ru_RU: Ссылка

en: Link to authors homepage
ru_RU: Ссылка на страницу авторов

en: Load (1 Min, 5 Min, 15 Min)
ru_RU: Загрузка (1 Min, 5 Min, 15 Min)

en: Loading data...
ru_RU: Загрузка данных...

en: Log entries successfully deleted.
ru_RU: Записи лога успешно удалены.

en: Login
ru_RU: Войти

en: Login password
ru_RU: Пароль

en: Login username
ru_RU: Имя пользователя

en: Login with your FTP account
ru_RU: Войти под вашей учётной записью FTP

en: Logo file
ru_RU: Файл логотипа

en: Logo successfully removed.
ru_RU: Логотип успешно удален.

en: Logo successfully updated.
ru_RU: Логотип успешно обновлен.

en: Logout
ru_RU: Выйти

en: Lost password
ru_RU: Восстановление пароля

en: Lost password email
ru_RU: Письмо восстановления пароля

en: Lost password email templates were updated.
ru_RU: Шаблон письма восстановления пароля изменён!

en: Lost password link
ru_RU: Ссылка восстановления пароля

en: Lostpw link
ru_RU: Ссылка восстановления пароля

en: Low
ru_RU: Низкий

en: MB
ru_RU: МБ

en: Mail
ru_RU: Почта

en: Mail Log Level
ru_RU: Уровень логирования почты

en: Mail account %s successfully scheduled for deletion.
ru_RU: Почтовый ящик %s успешно помечен для удаления.

en: Mail account type
ru_RU: Тип почтового ящика

en: Mail accounts list is empty.
ru_RU: Список почтовых ящиков пуст.

en: Mail feature is disabled.
ru_RU: Почта отключена

en: Mail usage
ru_RU: Использование почты

en: Main menu labels visibility successfully updated.
ru_RU: Отображение ярлыков меню успешно обновлено.

en: Maintenance message
ru_RU: Сообщение отладки

en: Maintenance mode
ru_RU: Режим техобслуживания

en: Maintenance mode is activated. In this mode, only administrators can login.
ru_RU: Включен режим техобслуживания. В этом режиме могут входить только администраторы.

en: Maintenance settings
ru_RU: Настройки техобслуживания

en: Male
ru_RU: Мужской

en: Malformed resolver SQL query
ru_RU: Искаженный запрос SQL

en: Manage SQL
ru_RU: Управление SQL

en: Manage SSL certificate
ru_RU: Управление сертификат SSL

en: Manage htaccess users and groups
ru_RU: Управление htaccess пользователями и группами

en: Manage users
ru_RU: Управление пользователями

en: Manage users and groups
ru_RU: Управление пользователями и группами

en: Manage your protected areas, users and groups.
ru_RU: Управление защищенными зонами, пользователями и группами

en: Manual
ru_RU: Вручную

en: Mark
ru_RU: Метка

en: Max number of login attempts
ru_RU: Максимальное количество попыток входа

en: Max traffic
ru_RU: Максимальный трафик

en: Max. remote filesize (%s) has been reached. Your remote file is %s
ru_RU: Максимальный размер удаленного файла (%s) был достигнут. Ваш файл имеет размер %s

en: Max. remote filesize (%s) is reached. Your remote file is %s
ru_RU: Достигнут максимальный размер файла (%s). Загружаемый файл имеет размер %s

en: Maximum number of captcha validation attempts
ru_RU: Максимум попыток подтверждения CAPTCHA

en: Maximum number of validation attempts before waiting restriction intervenes
ru_RU: Максимальное количество попыток входа перед блокировкой

en: Medium
ru_RU: Средний

en: Member of group
ru_RU: Член группы

en: Memory information
ru_RU: Информация о памяти

en: Message
ru_RU: Сообщение

en: Message template
ru_RU: Шаблон сообщения

en: Message template info
ru_RU: Информация о шаблоне

en: Message to reseller before deleting the software
ru_RU: Сообщите реселлеру перед удалением этого ПО

en: MiB
ru_RU: МБ

en: Migration file %s is not readable.
ru_RU: Файл миграции %s нечитаем.

en: Minute
ru_RU: Минута

en: Minutes
ru_RU: Минут

en: Missing domain
ru_RU: Отсутствующий домен

en: Model
ru_RU: Модель

en: Modification in progress...
ru_RU: Процесс модификации...

en: Month
ru_RU: Месяц

en: Monthly traffic limit [MiB]
ru_RU: Месячный порог трафика [Мб]

en: Monthly traffic limit must be a number.
ru_RU: Месячный порог трафика должен быть числом.

en: Monthly traffic warning cannot be bigger than monthly traffic limit.
ru_RU: Предопреждение о пороге трафика не может быть больше ежемесячного порога трафика.

en: Monthly traffic warning must be a number.
ru_RU: Предупреждение о трафике должно быть числом.

en: More Details
ru_RU: Больше данных

en: Mount
ru_RU: Точка монтирования

en: Mount point
ru_RU: Точка монтирования

en: Move
ru_RU: Переместить

en: Moving aborted.
ru_RU: Перемещение отменено.

en: N/A
ru_RU: Недоступно

en: NS DNS resource records are only allowed for subzone delegation.
ru_RU: Записи NS допускаются только для делегирования зоны поддоменов.

en: Name
ru_RU: Имя

en: Name cannot be empty.
ru_RU: Имя не может пустовать

en: Network interface (NIC)
ru_RU: Сетевой интерфейс (NIC)

en: Never
ru_RU: Никогда

en: New SQL user data
ru_RU: Новые данные пользователя SQL

en: New alias order for {CUSTOMER}
ru_RU: Новый заказ алиаса для {CUSTOMER}

en: New ticket
ru_RU: Новый тикет

en: Next
ru_RU: Далее

en: Next step
ru_RU: Следующий шаг

en: No
ru_RU: Нет

en: No IP address found.
ru_RU: Не найдено IP адресов.

en: No administrator accounts found.
ru_RU: Не найдено учетных записей администраторов.

en: No anti-rootkits logs
ru_RU: Логи руткитов отсутствуют

en: No available
ru_RU: Недоступно

en: No custom menu found.
ru_RU: Не найдены пользовательские меню.

en: No customer accounts found.
ru_RU: Не найдено учетных записей клиентов.

en: No database update available.
ru_RU: Нет обновлений базы данных.

en: No domain available for new software instance.
ru_RU: Нет домена для нового экземпляра программного обеспечения.

en: No error found
ru_RU: Ошибок не найдено

en: No file was uploaded.
ru_RU: Файл не был загружен.

en: No group found.
ru_RU: Не найдено групп.

en: No hosting plan available.
ru_RU: Нет доступных хостинг-планов.

en: No records found matching the search criteria.
ru_RU: Не найдено записей, удовлетворяющих критерию.

en: No reseller accounts found.
ru_RU: Не найдено учетных записей реселлеров

en: No reseller available to add the permissions.
ru_RU: Нет доступного реселлера для добавления прав

en: No reseller with activated software installer found!
ru_RU: Не найдено реселлеров с активированным установщиком ПО

en: No reseller with permissions for this software found.
ru_RU: Не найденог реселлеров с правами на это ПО

en: No resellers found.
ru_RU: Не найдено реселлеров.

en: No software available
ru_RU: Нет доступоного ПО

en: No software in Web repository found!
ru_RU: Не найдено ПО в Web-репозитории!

en: No software in software depot available!
ru_RU: В репозитории нет доступного ПО !

en: No software is waiting for activation
ru_RU: Нет приложений ожидающих активации

en: No statistics found for the given period. Try another period.
ru_RU: Не найдено статистики за запрашиваемый период, попробуйте другой период.

en: No unassigned users were found in the database.
ru_RU: В базе данных не найдено неназначенных пользователей.

en: No update available
ru_RU: Обновлений нет

en: No used yet
ru_RU: Ещё не используется

en: No user found.
ru_RU: Не найдено пользователей

en: No users found for this reseller.
ru_RU: Не найдены клиентов этого реселлера.

en: No.
ru_RU: №

en: None
ru_RU: Пусто

en: Normal
ru_RU: Обычный

en: Normal + Forward
ru_RU: Обычный + перенаправление

en: Normal connection
ru_RU: Нешифрованное соединение

en: Normal users
ru_RU: Пользователи

en: Not Found
ru_RU: Не найдено

en: Not Set
ru_RU: Не задано

en: Not found.
ru_RU: Не найдено

en: Not provided
ru_RU: Не предусмотрено

en: Not used
ru_RU: Не используется

en: Note that in manual mode, the NIC and the subnet mask are only indicative.
ru_RU: Заметьте, что в ручном режиме NIC и маска подсети сообщается для сведения и изменению не подлежит.

en: Nothing found - sorry
ru_RU: Ничего не найдено

en: Nothing has been changed.
ru_RU: Ничего не было изменено

en: Nothing has been deleted.
ru_RU: Ничего не было удалено

en: Notices, Warnings and Errors
ru_RU: Уведомления, предупреждения и ошибки

en: OK
ru_RU: Ок

en: One or more database updates are now available. See the details below.
ru_RU: Одно или более обновление базы данных было найдено. Смотрите детали ниже.

en: Only 'tar.gz' archives are accepted.
ru_RU: Поддерживаются только 'tar.gz' архивы.

en: Only administrators can login when maintenance mode is activated.
ru_RU: Только администраторы могут входить при включенном режиме техобслуживания.

en: Only exec
ru_RU: Только запустить

en: Only gettext Machine Object files (MO files) are accepted.
ru_RU: Допустимы только файлы gettext Machine Object files (MO files).

en: Only numbers in range from 0 to 65535 are allowed.
ru_RU: Разрешены только числа от 0 до 65535

en: Only positive numbers are allowed.
ru_RU: Разрешены только положительные числа

en: Only tar.gz and tar.bz2 archives are supported.
ru_RU: Поддерживаются только архивы tar.gz и tar.bz2

en: Only tar.gz, tar.bz2 and zip archives are accepted.
ru_RU: Поддерживаются только tar.gz, tar.bz2 и zip архивы.

en: Open ticket
ru_RU: Открыть тикет

en: Open tickets
ru_RU: Открытые тикеты

en: Operation cancelled: %s
ru_RU: Операция отменена: %s

en: Optional
ru_RU: Опционально

en: Order
ru_RU: Заказ

en: Order successfully deleted.
ru_RU: Заказ успешно удален.

en: Order successfully processed.
ru_RU: Заказ успешно обновлен.

en: Other in
ru_RU: Другое вх

en: Other out
ru_RU: Другое исх

en: Other settings
ru_RU: Другие настройки

en: Overview
ru_RU: Обзор

en: Owner
ru_RU: Владелец

en: PB
ru_RU: ПБ

en: PHP %s configuration option
ru_RU: Опция конфигурации PHP %s

en: PHP Configuration options
ru_RU: Опции конфигурации PHP

en: PHP Editor
ru_RU: Редактор PHP

en: PHP GD extension not loaded.
ru_RU: PHP GD расширение не загружено.

en: PHP Permissions
ru_RU: Разрешения PHP

en: PHP Settings
ru_RU: Настройки PHP

en: PHP configuration scheduled for update.
ru_RU: Конфигурация PHP отмечена для обновления.

en: PHP directives values
ru_RU: Значения директив PHP

en: PHP settings
ru_RU: Настройки PHP

en: POP3/IMAP in
ru_RU: POP3/IMAP вх

en: POP3/IMAP out
ru_RU: POP3/IMAP исх

en: POP3/IMAP traffic
ru_RU: POP3/IMAP трафик

en: Package actions
ru_RU: Действие

en: Package already exists in the reseller depot!
ru_RU: Пакет уже существует в реселлерском репозитории!

en: Package already exists in the software depot!
ru_RU: Пакет уже существует в репозитории!

en: Package already exists in the software repository!
ru_RU: Пакет уже существует в репозитории ПО!

en: Package already exists in your software repository!
ru_RU: Пакет уже существует в Вашем репозитории ПО!

en: Package install type
ru_RU: Тип установки

en: Package installed successfully!
ru_RU: Пакет успешно установлен!

en: Package installed successfully... Awaiting release from admin!
ru_RU: Пакет успешно установлен... Ожидание подтверждения администратором!

en: Package language
ru_RU: Язык пакета

en: Package name
ru_RU: Имя пакета

en: Package title
ru_RU: Название пакета

en: Package type
ru_RU: Тип пакета

en: Package vendor HP
ru_RU: Разработчик

en: Package version
ru_RU: Версия пакета

en: Panel default language
ru_RU: Выбор языка панели по умолчанию

en: Parent directory
ru_RU: Родительский каталог

en: Partition
ru_RU: Раздел

en: Password
ru_RU: Пароль

en: Password cannot be empty.
ru_RU: Поле пароля пусто.

en: Password cannot be longer than 30 characters.
ru_RU: Пароль не может быть длиннее 30 символов.

en: Password confirmation
ru_RU: Подтверждение пароля

en: Password contains unallowed characters.
ru_RU: Пароль содержит запрещенные символы.

en: Password data
ru_RU: Данные пароля

en: Password email
ru_RU: Пароль почтового ящика

en: Password is missing.
ru_RU: Пароль отсутствует.

en: Password is shorter than %s characters.
ru_RU: Пароль короче чем %s знаков.

en: Password minimum length
ru_RU: Минимальная длина пароля

en: Password must be at least %s characters long and contain letters and numbers to be valid.
ru_RU: Пароль должен быть не короче %s символов и содержать буквы и цифры.

en: Password settings
ru_RU: Настройки пароля

en: Password successfully updated.
ru_RU: Пароль успешно обновлен.

en: Passwords do not match
ru_RU: Пароли не совпадают.

en: Passwords do not match.
ru_RU: Пароли не совпадают.

en: Path
ru_RU: Путь

en: Pending tasks
ru_RU: Ожидается выполнение

en: Percent
ru_RU: Процент

en: Permissions
ru_RU: Разрешения

en: Personal data
ru_RU: Персональные данные

en: Personal data successfully updated.
ru_RU: Персональные данные успешно обновлены.

en: Personalise template
ru_RU: Персонализировать шаблон

en: Phone
ru_RU: Телефон

en: PiB
ru_RU: Пб

en: Please activate your new i-MSCP password
ru_RU: Пожалуйста, активируйте ваш новый I-MSCP пароль

en: Please choose at least one htaccess user.
ru_RU: Пожалуйста, укажите хотябы одного пользователя.

en: Please choose at least one htaccess user/group.
ru_RU: Пожалуйста, выберите htaccess пользователя или группу.

en: Please confirm the password.
ru_RU: Пожалуйста, подтвердите пароль.

en: Please contact the administrator!<br>Ask him for the permissions to use this package.<br>It is not allowed to upload this packet two times.<br>Refresh your site to see the new status!
ru_RU: Пожалуйста, свяжитесь с администратором!<br>Обратитесь к нему за разрешениями на пакет.<br>Не разрешается загружать один и тот же пакет дважды.<br>Обновите страницу, чтобы увидеть новый статус!

en: Please enter a name for the protected area.
ru_RU: Пожалуйста, введите имя для защищенной зоны.

en: Please enter a password.
ru_RU: Пожалуйста, введите пароль.

en: Please enter an SQL user host.
ru_RU: Пожалуйста, выберите корректный хост для базы данных

en: Please enter an username.
ru_RU: Пожалуйста, введите имя пользователя.

en: Please enter protected area path.
ru_RU: Пожалуйста, укажите путь для защищенной зоны

en: Please enter your auto-responder message below
ru_RU: Пожалуйста, введите сообщение для автоответчика ниже

en: Please fill up both data fields for password.
ru_RU: Пожалуйста, заполните оба поля для пароля.

en: Please select another directory. %s (%s) is installed there.
ru_RU: Пожалуйста, выберите другой каталог. %s (%s) уже установлен туда.

en: Please select at least one user.
ru_RU: Пожалуйста, укажите хотябы одного пользователя.

en: Please set now the username and password for the later login in the software. (Required fiels)
ru_RU: Пожалуйста, введите логин и пароль для последующего входа в приложение. (Необходимые поля)

en: Please specify a message content.
ru_RU: Пожалуйста, напишите содержимое сообщения.

en: Please specify a message subject.
ru_RU: Пожалуйста, укажите тему сообщения.

en: Please type database name.
ru_RU: Пожалуйста, укажите название базы данных.

en: Please type your message.
ru_RU: Пожалуйста, напишите Ваше сообщение.

en: Plugin
ru_RU: Плагин

en: Plugin %s activated.
ru_RU: Плагин %s активирован.

en: Plugin %s cannot be activated.
ru_RU: Плагин %s не может быть активирован.

en: Plugin %s cannot be deactivated.
ru_RU: Плагин %s не может быть деактивирован.

en: Plugin %s cannot be deleted.
ru_RU: Плагин %s не может быть удален.

en: Plugin %s cannot be installed.
ru_RU: Плагин %s не может быть инсталлирован.

en: Plugin %s cannot be protected.
ru_RU: Плагин %s не может быть защищен.

en: Plugin %s cannot be reconfigured.
ru_RU: Плагин %s не может быть перенастроен.

en: Plugin %s cannot be uninstalled.
ru_RU: Плагин %s не может быть деинсталлирован.

en: Plugin %s cannot be updated.
ru_RU: Плагин %s не может быть обновлен.

en: Plugin %s deactivated.
ru_RU: Плагин %s деактивирован.

en: Plugin %s deleted.
ru_RU: Плагин %s удален.

en: Plugin %s installed.
ru_RU: Плагин  %s установлен.

en: Plugin %s is protected.
ru_RU: Плагин %s защищен

en: Plugin %s protected.
ru_RU: Плагин %s защищен

en: Plugin %s reconfigured.
ru_RU: Плагин %s перенастроен.

en: Plugin %s scheduled for activation.
ru_RU: Плагин %s помечен для активации.

en: Plugin %s scheduled for change.
ru_RU: Плагин %s помечен для изменения.

en: Plugin %s scheduled for deactivation.
ru_RU: Плагин %s помечен для деактивации.

en: Plugin %s scheduled for installation.
ru_RU: Плагин %s помечен для установки.

en: Plugin %s scheduled for uninstallation.
ru_RU: Плагин %s помечен для удаления.

en: Plugin %s scheduled for update.
ru_RU: Плагин %s помечен для обновления.

en: Plugin %s uninstalled.
ru_RU: Плагин %s удален.

en: Plugin %s updated.
ru_RU: Плагин %s обновлен.

en: Plugin Manager: Could not change the %s plugin: %s
ru_RU: Менеджер плагинов: Невозможно изменить плагин %s: %s

en: Plugin Manager: Could not delete %s plugin files. You should run the set-gui-permissions.pl script and try again.
ru_RU: Менеджер плагинов: Невозможно удалить файлы плагина %s. Требуется запустить скрипт set-gui-permissions.pl и попробовать снова.

en: Plugin Manager: Could not load plugin %s
ru_RU: Менеджер плагинов: Невозможно загрузить плагин %s

en: Plugin Manager: Could not uninstall the %s plugin. Plugin has been locked by another plugin.
ru_RU: Менеджер плагинов: Невозможно удалить плагин %s. Плагин заблокирован другим плагином.

en: Plugin Manager: Could not update the %s plugin: %s
ru_RU: Менеджер плагинов: Невозможно обновить плагин %s: %s

en: Plugin Manager: Could not write the %s file for protected plugins.
ru_RU: Менеджер плагинов не может записать файл %s для защищенных плагинов.

en: Plugin Manager: Directory %s doesn't exist or is not writable
ru_RU: Каталог плагина %s не существует или недоступен!

en: Plugin Manager: Downgrade of %s plugin is not allowed.
ru_RU: Менеджер плагинов: Откат плагина %s не разрешен.

en: Plugin Manager: Plugin %s is not loaded
ru_RU: Менеджер плагинов: Плагин %s не загружен

en: Plugin Manager: Unknown plugin %s
ru_RU: Менеджер плагинов: Неизвестный плагин %s

en: Plugin activation has failed: %s
ru_RU: Активация плагина не удалась: %s

en: Plugin archive
ru_RU: Архив с плагином

en: Plugin archive exceeds the maximum upload size
ru_RU: Архив плагина плагина превышает допустимый размер для загрузки

en: Plugin change has failed: %s
ru_RU: Изменение плагина не удалось: %s

en: Plugin deactivation has failed: %s
ru_RU: Деактивация плагина не удалась: %s

en: Plugin deletion has failed: %s
ru_RU: Удаление плагина не удалось: %s

en: Plugin errors
ru_RU: Ошибки плагинов

en: Plugin has been successfully uploaded.
ru_RU: Плагин был успешно загружен.

en: Plugin installation has failed: %s
ru_RU: Установка плагина не удалось: %s

en: Plugin item errors
ru_RU: Ошибки плагинов

en: Plugin list is empty.
ru_RU: Список плагинов пуст.

en: Plugin management
ru_RU: Управление плагинами

en: Plugin uninstallation has failed: %s
ru_RU: Деинсталляция плагина не удалось: %s

en: Plugin update has failed: %s
ru_RU: Обновление плагина не удалось: %s

en: Plugins Upload
ru_RU: Загрузка плагинов

en: Plugins hook into i-MSCP to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core i-MSCP application by thousands of developers all over the world. You can find new plugins to install by browsing the %s.
ru_RU: Плагины подключаются в i-MSCP для расширения её функциональности. Плагины разрабатываются независимо от ядра i-MSCP тысячами разработчиков по всему миру. Вы можете найти новые плагины для установки, просматривая %s

en: Plugins list has been updated: %s new plugin(s) found, %s plugin(s) updated, %s plugin(s) reconfigured, and %s plugin(s) deleted.
ru_RU: Список плагинов обновлен: %s новый(ых) плагин(ов) найден(о), %s плагин(ов) обновлен(о), %s плагин(ов) перенастроен(о), и %s плагин(ов) удален(о).

en: Port
ru_RU: Порт

en: Preserve Host
ru_RU: Хранимый хост

en: Prevent external login for admins
ru_RU: Запрет внешних логинов для администраторов

en: Prevent external login for clients
ru_RU: Запрет внешних логинов для клиентов

en: Prevent external login for resellers
ru_RU: Запрет внешних логинов для реселлеров

en: Previous
ru_RU: Назад

en: Prior to removing this administrator, please move his resellers to another administrator.
ru_RU: Прежде тем, как удалить этого администратора, пожалуйста переведите его реселлеров другому администратору.

en: Priority
ru_RU: Приоритет

en: Private key
ru_RU: Приватный ключ

en: Private key passphrase if any
ru_RU: Пароль приватного ключа, если необходимо

en: Process update
ru_RU: Процесс обновления

en: Processing...
ru_RU: Выполнение...

en: Processor data
ru_RU: Данные процессора

en: Profile
ru_RU: Профиль

en: Properties
ru_RU: Свойства

en: Properties for reseller with ID %d were not found in database.
ru_RU: Свойства для реселлера ID %d не были найдены в базе данных.

en: Protect
ru_RU: Защитить

en: Protect this plugin
ru_RU: Защитить этот плагин

en: Protected
ru_RU: Защищено

en: Protected area data
ru_RU: Данные защищенной зоны

en: Protected area name
ru_RU: Название защищенной зоны

en: Protected area path
ru_RU: Путь защищенной зоны

en: Protected area successfully scheduled for addition.
ru_RU: Защищенная зона успешно помечена для добавления.

en: Protected area successfully scheduled for deletion.
ru_RU: Защищенная зона успешно помечена для удаления.

en: Protected area successfully scheduled for update.
ru_RU: Защищенная зона успешно помечена для обновления.

en: Protected areas
ru_RU: Защищенные зоны

en: Protocol
ru_RU: Протокол

en: Quota assignment
ru_RU: Назначение квоты

en: Quota in MiB (0 for unlimited)
ru_RU: Квота в MB (0 неограниченно)

en: Quota in MiB (Max: %s)
ru_RU: Квота в MB (Максимум: %s)

en: RAM
ru_RU: Память RAM

en: Read ticket
ru_RU: Читать тикет

en: Rebuild languages index
ru_RU: Перестроить языковой индекс

en: Reconfiguration in progress...
ru_RU: Происходит настройка...

en: Record data
ru_RU: Данные записи

en: Redirect
ru_RU: Редирект

en: Redistribute unused quota across existing mailboxes
ru_RU: Распределить неиспользуемое пространство между существующими ящиками

en: Registration date
ru_RU: Дата регистрации

en: Relative weight
ru_RU: Относительный вес

en: Release date
ru_RU: Дата выпуска

en: Release description
ru_RU: Описание выпуска

en: Release version
ru_RU: Версия выпуска

en: Remote Web software repository
ru_RU: Внешний Web-репозиторий

en: Remote file not found.
ru_RU: Удаленный файл не найден.

en: Remove
ru_RU: Удалить

en: Remove IP
ru_RU: Удалить IP

en: Remove permissions
ru_RU: Удалить права

en: Reopen
ru_RU: Возобновить

en: Reopen ticket
ru_RU: Возобновить тикет

en: Repeat password
ru_RU: Повторите пароль

en: Reply
ru_RU: Ответ

en: Request Timeout: The server took too long to send the data.
ru_RU: Задержка зарпоса: Сервер ожидает слишком долго.

en: Requires Database?
ru_RU: Требуется база данных?

en: Reseller
ru_RU: Реселлер

en: Reseller / Customers / Add Customer
ru_RU: Реселлер / Клиенты / Добавить клиента

en: Reseller / Customers / Add Customer - Next Step
ru_RU: Реселлер / Клиенты / Добавить клиента - Следующий шаг

en: Reseller / Customers / Circular
ru_RU: Реселлер / Клиенты / Почтовая рассылка

en: Reseller / Customers / Domain Aliases
ru_RU: Реселлер / Клиенты / Алиасы домена

en: Reseller / Customers / Lost Password Email
ru_RU: Реселлер / Клиенты / Письмо восстановления пароля

en: Reseller / Customers / Overview
ru_RU: Реселлер / Клиенты / Обзор

en: Reseller / Customers / Overview / Domain Details
ru_RU: Реселлер / Клиенты / Обзор / Детали домена

en: Reseller / Customers / Overview / Edit Customer
ru_RU: Реселлер / Клиенты / Обзор / Редактировать клиента

en: Reseller / Customers / Overview / Edit Domain
ru_RU: Реселлер / Клиенты / Обзор / Редактировать домен

en: Reseller / Customers / Welcome Email
ru_RU: Реселлер / Клиенты / Приветственное письмо

en: Reseller / Domains / Add Domain Alias
ru_RU: Реселлер / Домены / Добавить алиас

en: Reseller / Domains / Edit Domain Alias
ru_RU: Реселлер / Домены / Изменить алиас

en: Reseller / General / Overview
ru_RU: Реселлер / Основное / Обзор

en: Reseller / General / Software Upload
ru_RU: Реселлер / Основное / Загрузка ПО

en: Reseller / Hosting Plans / Add Hosting Plan
ru_RU: Реселлер / Хостинг-планы / Добавить хостинг-план

en: Reseller / Hosting Plans / Overview
ru_RU: Реселлер / Хостинг-планы / Обзор

en: Reseller / Profile / Account Summary
ru_RU: Реселлер / Профиль / Учетная запись

en: Reseller / Profile / Language
ru_RU: Реселлер / Профиль / Язык

en: Reseller / Profile / Layout
ru_RU: Реселлер / Профиль / Обложка

en: Reseller / Profile / Password
ru_RU: Реселлер / Профиль / Пароль

en: Reseller / Profile / Personal Data
ru_RU: Реселлер / Профиль / Персональные данные

en: Reseller / Statistics / IP Usage
ru_RU: Реселлер / Статистика / Использование IP

en: Reseller / Statistics / Overview
ru_RU: Реселлер / Статистика / Обзор

en: Reseller / Statistics / Overview / {USERNAME} USER Statistics
ru_RU: Реселлер / Статистика / Общее / Статистика пользователя {USERNAME}

en: Reseller / Support / Closed Tickets
ru_RU: Реселлер / Служба поддержки / Закрытые тикеты

en: Reseller / Support / New Ticket
ru_RU: Реселлер / Служба поддержки / Новый тикет

en: Reseller / Support / Open Tickets
ru_RU: Реселлер / Служба поддержки / Открытые тикеты

en: Reseller / Support / View Ticket
ru_RU: Реселлер / Служба поддержки / Просмотреть тикет

en: Reseller /Hosting Plans / Edit Hosting Plan
ru_RU: i-MSCP - Реселлер / Управление хостинг-планами / Редактировать хостинг-план

en: Reseller Name
ru_RU: Имя Реселлера

en: Reseller account successfully created.
ru_RU: Учетная запись реселлера успешно создана

en: Reseller account successfully updated.
ru_RU: Учетная запись реселлера успешно обновлена.

en: Reseller and customer
ru_RU: Реселлер и клиент

en: Reseller and customer levels
ru_RU: Реселлерский и клиентский уровень

en: Reseller assignment
ru_RU: Назначение реселлера

en: Reseller assignments
ru_RU: Назначение реселлера

en: Reseller consumption
ru_RU: Затраты Реселлера

en: Reseller data
ru_RU: Данные реселлера

en: Reseller level
ru_RU: Уровень реселлера

en: Reseller list
ru_RU: Список реселлеров

en: Reseller list is empty.
ru_RU: Список реселлеров пуст.

en: Reseller name
ru_RU: Имя реселлера

en: Reseller software list
ru_RU: Список ПО реселлеров.

en: Reseller statistics
ru_RU: Статистика реселлера

en: Reseller successfully added.
ru_RU: Реселлер успешно добавлен.

en: Reseller total
ru_RU: Всего реселлеров

en: Reseller users
ru_RU: Реселлеры

en: Reseller with permissions total
ru_RU: Всего реселлеров с правами

en: Reseller's layout color successfully updated.
ru_RU: Цвет подложки реселлера успешно обновлен.

en: Reseller/IP usage statistics
ru_RU: Реселлер / Статистика использования IP

en: Resellers
ru_RU: Реселлеры

en: Resellers and customers
ru_RU: Реселлеры и клиенты

en: Reset
ru_RU: Сбросить

en: Restore
ru_RU: Восстановить

en: Restore backup
ru_RU: Восстановить резервную копию

en: Revision date
ru_RU: Дата ревизии

en: Rights
ru_RU: Права

en: Rights successfully added.
ru_RU: Права успешно добавлены

en: Rights successfully removed.
ru_RU: Права успешно удалены

en: SMTP in
ru_RU: SMTP вх

en: SMTP out
ru_RU: SMTP исх

en: SMTP traffic
ru_RU: SMTP трафик

en: SQL database
ru_RU: База данных SQL

en: SQL database limit
ru_RU: Баз данных SQL

en: SQL database limit is disabled but SQL user limit is not.
ru_RU: SQL базы данных отключены, однако пользователи - нет.

en: SQL database limit is disabled.
ru_RU: Лимит баз данных SQL отключен.

en: SQL database limit is not <i>disabled</i>.
ru_RU: Базы данных SQL не <i>отключены</i>.

en: SQL database limit reached.
ru_RU: Лимит баз данных SQL достигнут.

en: SQL database successfully created.
ru_RU: База данных успешно добавлена.

en: SQL database successfully deleted.
ru_RU: База данных успешно удалена.

en: SQL databases
ru_RU: Базы данных SQL

en: SQL databases only
ru_RU: Только базы данных SQL

en: SQL user
ru_RU: Пользователь SQL

en: SQL user host
ru_RU: Хост пользователя SQL

en: SQL user limit
ru_RU: Лимит пользователей SQL

en: SQL user limit is <i>disabled</i>.
ru_RU: Лимит пользователей SQL <i>отключен</i>.

en: SQL user limit is disabled but SQL database limit is not.
ru_RU: Лимит пользователей SQL отключен, однако лимит баз данных - нет

en: SQL user limit is disabled.
ru_RU: Лимит пользователей SQL отключен.

en: SQL user name
ru_RU: Имя пользователя SQL

en: SQL user password successfully updated.
ru_RU: Пароль пользователя SQL успешно обновлен.

en: SQL user prefix/suffix
ru_RU: Префикс/суффикс пользователя SQL

en: SQL user successfully added.
ru_RU: Пользователь SQL успешно добавлен.

en: SQL user successfully deleted.
ru_RU: Пользователь SQL успешно удален.

en: SQL username is too long.
ru_RU: Имя пользователя SQL слишком длинное.

en: SQL users
ru_RU: Пользователи SQL

en: SSL certificate successfully scheduled for addition.
ru_RU: SSL cертификат успешно отмечен для добавления.

en: SSL certificate successfully scheduled for deletion.
ru_RU: SSL cертификат успешно отмечен для удаления.

en: SSL certificate successfully scheduled for update.
ru_RU: SSL cертификат успешно отмечен для обновления.

en: SSL feature is not available. You can only view your certificate.
ru_RU: Функция SSL недоступна. Вы можете только просмотреть Ваш сертификат.

en: SSL status
ru_RU: статус SSL

en: Save
ru_RU: Сохранить

en: Search
ru_RU: Найти

en: Sec.
ru_RU: Сек.

en: Secure connection
ru_RU: Шифрованное соединение

en: Security code
ru_RU: Код безопасности

en: Security code has expired
ru_RU: Срок кода безопасности истек

en: Select group
ru_RU: Выберите группу

en: Select your own document root
ru_RU: Выберите корневую директорию для документов.

en: Send
ru_RU: Отправит

en: Send circular
ru_RU: Отправить рассылку

en: Send message
ru_RU: Отправить сообщение

en: Send message to
ru_RU: Кому отправить

en: Send new login data
ru_RU: Отправить новую информацию для входа

en: Send reply
ru_RU: Отправить ответ

en: Send to
ru_RU: Отправить

en: Sender email
ru_RU: Адрес отправителя

en: Sender email is missing.
ru_RU: Имя отправителя отсутствует.

en: Sender name
ru_RU: Имя отправителя

en: Sender name is missing.
ru_RU: Имя отправителя отсутствует.

en: Separate multiple email addresses by comma or a line-break.
ru_RU: Разделяйте множество почтовых адресов пробелами, запятыми или прочерками.

en: Separate multiple email addresses with a line-break.
ru_RU: При вводе нескольких email адресов, каждый адрес должен располагаться на отдельной строке

en: Server ports
ru_RU: Порты сервера

en: Server statistics
ru_RU: Статистика сервера

en: Server status
ru_RU: Статус сервера

en: Server traffic
ru_RU: Трафик сервера

en: Server traffic settings
ru_RU: Настройки трафика сервера

en: Server traffic settings successfully updated.
ru_RU: Настройки трафика сервера успешно обновлены.

en: Service Name
ru_RU: Имя службы

en: Service Unavailable
ru_RU: Служба недоступна

en: Service name
ru_RU: Служба

en: Service name already exists.
ru_RU: Имя службы уже существует.

en: Service port successfully added
ru_RU: Порт служб был успешно добавлен

en: Service port successfully removed.
ru_RU: Порт служб был успешно удален

en: Service ports
ru_RU: Порты служб

en: Service protocol
ru_RU: Протокол службы

en: Services status
ru_RU: Статус служб

en: Sessions
ru_RU: Сессия

en: Settings
ru_RU: Настройки

en: Settings saved.
ru_RU: Настройки сохранены

en: Shared mount point
ru_RU: Распределенная точка монтирования

en: Show
ru_RU: Показать

en: Show %s records per page
ru_RU: Показывать %s записей на странице

en: Show HTML output compression size comment
ru_RU: Показать комментарий размера сжатия вывода HTML

en: Show SSL certificate
ru_RU: Показать SSL сертификат

en: Show detailed statistics for this reseller
ru_RU: Показать детальную статистику для этого реселлера

en: Show detailed statistics for this user
ru_RU: Показать детальную статистику для этого реселлера

en: Show in
ru_RU: Показать в

en: Show labels for main menu links
ru_RU: Использовать ярлыки для ссылок главного меню

en: Showing %s to %s of %s records
ru_RU: Показано с %s по %s из %s записей

en: Showing 0 to 0 of 0 records
ru_RU: Показано с 0 по 0 из 0 записей

en: Size
ru_RU: Размер

en: Software
ru_RU: Програмное обеспечение

en: Software Description
ru_RU: Описание пакета

en: Software available
ru_RU: Програмное обеспечение доступно

en: Software deleted.
ru_RU: Програмное обеспечение удалено

en: Software depot upload
ru_RU: Репозиторий ПО загрузка

en: Software details
ru_RU: Програмное обеспечение - детали

en: Software has been deleted.
ru_RU: Программное обеспечение было удалено.

en: Software has been successfully imported.
ru_RU: Программное обеспечение было успешно импортировано.

en: Software in repository
ru_RU: Програмное обеспечение в репозитории

en: Software installation
ru_RU: Установка програмного обеспечения

en: Software installer
ru_RU: Установщик програмного обеспечения

en: Software installer options
ru_RU: Настройки установщика програмного обеспечения

en: Software installer options successfully updated.
ru_RU: Настройки установщика програмного обеспечения успешно обновлены.

en: Software instance has been scheduled for installation
ru_RU: ПО не было помечено для установки.

en: Software management
ru_RU: Управление ПО

en: Software name
ru_RU: Название ПО

en: Software not found!
ru_RU: Пакет не найден!

en: Software options
ru_RU: Настройки ПО

en: Software permissions
ru_RU: Разрешения программного обеспечения

en: Software repository
ru_RU: Репозиторий программного обеспечения

en: Software status
ru_RU: Статус ПО

en: Software successfully scheduled for deletion.
ru_RU: ПО успешно помечено для удаления.

en: Software total
ru_RU: Всего программного обеспечения

en: Software upload
ru_RU: Загрузка ПО

en: Software was activated.
ru_RU: Программное обеспечение было активировано

en: Software was deleted.
ru_RU: Программное обеспечение было удалено

en: Software-Synonym
ru_RU: Название ПО

en: Software-Version
ru_RU: Версия ПО

en: Softwaredepot
ru_RU: Репозиторий ПО

en: Start installation
ru_RU: Добавить в репозиторий

en: State
ru_RU: Штат

en: State/Province
ru_RU: Область / Район

en: Statistics
ru_RU: Статистика

en: Stats
ru_RU: Статистика

en: Status
ru_RU: Статус

en: Street 1
ru_RU: Основной адрес

en: Street 2
ru_RU: Дополнительный адрес

en: Strong passwords
ru_RU: Использовать сильные пароли

en: Subdomain
ru_RU: Поддомен

en: Subdomain %s already exist.
ru_RU: Поддомен %s уже существует.

en: Subdomain %s cannot be forwarded on itself.
ru_RU: Поддомен %s не может быть перенаправлен на самого себя.

en: Subdomain %s is unavailable.
ru_RU: Поддомен %s недоступен.

en: Subdomain alias
ru_RU: Алиас поддомена

en: Subdomain alias errors
ru_RU: Ошибки алиаса поддомена

en: Subdomain alias scheduled for deletion.
ru_RU: Алиас поддомена помечен для удаления.

en: Subdomain alias you are trying to remove has Ftp accounts. Please remove them first.
ru_RU: Алиас поддомена, который Вы пытаетесь удалить имеет учетные записи FTP. Сначала удалите их.

en: Subdomain errors
ru_RU: Ошибки поддоменов

en: Subdomain forward
ru_RU: Перенаправление поддомена

en: Subdomain limit
ru_RU: Лимит поддоменов

en: Subdomain mail
ru_RU: Поддомен почты

en: Subdomain name
ru_RU: Имя поддомена

en: Subdomain name is not valid.
ru_RU: Имя поддомена неверно

en: Subdomain scheduled for deletion.
ru_RU: Поддомен помечен для удаления.

en: Subdomain successfully scheduled for addition.
ru_RU: Поддомен успешно помечен для добавления.

en: Subdomain successfully scheduled for update
ru_RU: Поддомен успешно помечен для обновления.

en: Subdomain you are trying to remove has Ftp accounts. Remove them first.
ru_RU: Поддомен, который Вы пытаетесь удалить имеет учетные записи FTP. Сначала удалите их.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Please remove them first.
ru_RU: Поддомен, который вы пытаетесь удалить, содержит учетные записи почты. Сначала удалите их.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Remove them first.
ru_RU: Поддомен, который вы пытаетесь удалить, содержит учетные записи почты. Сначала удалите их.

en: Subdomains
ru_RU: Поддомены

en: Subject
ru_RU: Тема

en: Subject is missing.
ru_RU: Тема сообщения отсутствует.

en: Submit changes
ru_RU: Применить изменения

en: Support
ru_RU: Служба поддержки

en: Support system
ru_RU: Служба поддержки

en: Suspended
ru_RU: Приостановлен

en: Swap
ru_RU: Раздел подкачки

en: Switch
ru_RU: Перейти

en: Switch to the backups directory
ru_RU: Перейти в каталог backups/

en: Switch to user interface
ru_RU: Перейти в интерфейс пользователя

en: Syntax error found in mail forward list.
ru_RU: Была найдена ошибка синтаксиса в списке перенаправления.

en: System
ru_RU: Система

en: System data
ru_RU: Системные данные

en: System error - custom error page was not updated.
ru_RU: Системная ошибка - пользовательская  страница ошибки не обновлена.

en: System information
ru_RU: Системная информация

en: System tools
ru_RU: Системные инструменты

en: System under maintenance
ru_RU: Система на отладке

en: TB
ru_RU: ТБ

en: Target
ru_RU: Цель

en: Target domain
ru_RU: Целевой домен

en: Target port
ru_RU: Порт назначения

en: Target port must be a number.
ru_RU: Порт должен быть числом.

en: Temporary folder not found.
ru_RU: Временная папка не найдена.

en: The %s limit for this customer cannot be greater than %d, your calculated limit.
ru_RU: Лимит %s для этого клиента не может быть выше чем  <strong>%d</strong>, Ваш расчетный лимит.

en: The %s limit for this customer cannot be lower than %d, the total of %s already used by him.
ru_RU: Лимит %s для этого клиента не может быть ниже чем  <strong>%d</strong>, %s из которых он уже использует.

en: The %s limit for this customer cannot be set to 'disabled' because he has already %d %s.
ru_RU: Лимит %s для этого клиента не может быть отключен, потому что у него уже <strong>%d</strong> %s.

en: The %s limit for this customer cannot be unlimited because your are limited for this service.
ru_RU: Лимит %s для этого клиента не может быть неограниченнным, потому что существует ограничение для Вас.

en: The %s plugin version %s is not compatible with your i-MSCP version.
ru_RU: Ваша версия i-MSCP несовместима с %s плагином версии %s.

en: The %s translation file has been ignored: Translation table is empty.
ru_RU: Язык %s перевода был проигнорирован: Таблица перевода пуста.

en: The `%s' SQL user is not available or not permitted.
ru_RU: SQL пользователь `%s' недоступен или не разрешен.

en: The directory %s doesn't exists. Please create that directory using your file manager.
ru_RU: Каталог %s не существует. Пожалуйста создайте его, используя Ваш файловый менеджер.

en: The domain is currently deactivated. The modification of some of its properties will result by a complete or partial reactivation of it.
ru_RU: Сейчас домен деактивирован. Изменение свойств домена приведет к его частичной или полной реактивации.

en: The domain or at least one of its entities has a different status than 'ok'.
ru_RU: Домен, или как минимум одно его записей не имеет статуса 'ok'.

en: The domain you are trying to edit doesn't exist.
ru_RU: Домен, который Вы пытаетесь отредактировать, не существует.

en: The menu you are trying to edit doesn't exist.
ru_RU: Меню, которое Вы пытаетесь отредактировать, не существует.

en: The new document root must pre-exists inside the /htdocs directory.
ru_RU: Новая корневая директория должна уже существовать в каталоге /htdocs

en: The package is corrupt. Please correct it.
ru_RU: Пакет поврежден. Пожалуйста, исправьте его.

en: The package will be installed automatically to your system after upload.<br>Refresh your site to see the new status!
ru_RU: Пакет будет автоматически установлен в вашу систему после загрузки.<br>Обновите страницу, чтобы увидеть новый статус!

en: The password field is empty.
ru_RU: Поле пароля пусто.

en: The private key doesn't belong to the provided SSL certificate.
ru_RU: Приватный ключ не принадлежит предоставленному сертификату.

en: The remote filesize (%s) is lower than 1 byte. Please check the URL.
ru_RU: Размер удаленного файла (%s) меньше 1 байта. Пожалуйста, проверьте URL.

en: The reseller you want to remove has one or more customers accounts. Please remove them first.
ru_RU: Реселлер, которго вы хотите удалить, имеет одного или более клиентов.<br /> Сначала удалите их.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
ru_RU: Загружаемый файл был загружен частично.

en: The username %s is not available.
ru_RU: Имя пользователя %s недоступно.

en: The username field is empty.
ru_RU: Поле имя пользователя пусто.

en: The value has been found in the stack
ru_RU: Значение было найдено в стеке

en: The value has not been found in the stack
ru_RU: Значение не было найдено в стеке

en: The values must not be equal
ru_RU: Значения не должны быть равны

en: There is an Error inside your package. Please check it!<br>Refresh your site to see the new status!
ru_RU: Ошибка Вашего пакета. Пожалуйста, проверьте его!<br>Обновите Ваш сайт, чтобы увидеть новый статус!

en: There is no pending task. Operation canceled.
ru_RU: Задач в ожидании нет. Операця аннулирована.

en: This Package (%s, V%s) was deleted by your reseller. You can only uninstall this package!<br>Please delete the files and database for this package manually!
ru_RU: Пакет (%s, V%s) был удален вашим реселлером. Вы можете только удалить этот пакет!<br>Пожалуйста, удалите файлы и базы данных этого пакета вручную!

en: This database will be permanently deleted. This process cannot be recovered. All users linked to this database will also be deleted if not linked to another database. Are you sure you want to delete the '%s' database?
ru_RU: Эта база данных будет удалена навсегда. Процесс не может быть отменен. Все пользователи, прикрепленные к базе данных также будут удалены, если они не прикреплены к другим базам данных. Вы уверены что хотите удалить базу данных '%s' ?

en: This htaccess group already exists.
ru_RU: Группа htaccess уже существует.

en: This htaccess user already exist.
ru_RU: Пользователь htaccess уже существует.

en: This interface allow to add or remove IP addresses.
ru_RU: В этой маске Вы можете добавлять или удалять IP адреса.

en: This is the host from which this SQL user must be allowed to connect to the SQL server. Enter the %s wildcard character to allow this SQL user to connect from any host.
ru_RU: Это хост, с которого данный пользователь SQL lДолжен иметь доступ на подключение. Введите спецсимвол %s для того, чтобы данный пользователь мог подключиться с любого хоста.

en: This package already exists in the administrator software repository.
ru_RU: Этот пакет уже существует в репозитории администратора.

en: This package already exists in the depot of the reseller "%1$s"!
ru_RU: Пакет уже существует в репозитории реселлера  "%1$s"!

en: This package already exists in the software depot!
ru_RU: Пакет уже существует в репозитории!

en: This package already exists in your software repository.
ru_RU: Этот пакет уже существует в Вашем репозитории.

en: This package is installed on following domain(s):
ru_RU: Пакет установлен для следующих доменов:

en: This package is not installed
ru_RU: Пакет не установлен

en: This package is not installed yet
ru_RU: Этот пакет еще не установлен

en: This software is installed on following domain(s):
ru_RU: Это ПО установлено на следующих доменах:

en: This user has domain record. First remove the domain from the system.
ru_RU: Этот пользователь имеет учетную запись домена. Сначала удалите домен из системы.

en: This user name already exist.
ru_RU: Имя пользователя уже существует.

en: TiB
ru_RU: Тб

en: Ticket information
ru_RU: Информация о тикете

en: Ticket successfully closed.
ru_RU: Тикет успешно закрыт.

en: Ticket successfully deleted.
ru_RU: Тикет успешно удален.

en: Ticket successfully reopened.
ru_RU: Тикет успешно открыт снова.

en: Ticket with Id '%d' was not found.
ru_RU: Тикет с Id '%d' не был найден.

en: To Admin
ru_RU: К администратору

en: To reseller
ru_RU: К реселлеру

en: To unprotect this plugin, you must edit the %s file
ru_RU: Чтобы снять защиту с этого плагина, Вы должны отредактировать файл %s

en: Total
ru_RU: Всего

en: Total Domains
ru_RU: Всего доменов

en: Total Software
ru_RU: Всего ПО

en: Total Web software repositories
ru_RU: Всего Web-репозиториев

en: Total installations
ru_RU: Всего установок

en: Total mails: %s / %s %s
ru_RU: Всего почты %s / %s %s

en: Total packages in Web software repository
ru_RU: Всего пакетов в Web-репозитории

en: Total reseller
ru_RU: Всего реселлеров

en: Total software
ru_RU: Всего ПО

en: Traffic
ru_RU: Трафик

en: Traffic statistics
ru_RU: Статистика трафика

en: Traffic usage
ru_RU: Использование трафика

en: Translated strings
ru_RU: Переведенные строки

en: Type
ru_RU: Тип

en: UP
ru_RU: РАБОТАЕТ

en: URL forwarding
ru_RU: Перенаправление URL

en: URL port
ru_RU: Порт URL

en: URL protocol
ru_RU: Протокол ссылки

en: URL to this admin panel
ru_RU: Ссылка на панель управления

en: Unable to close the ticket with Id '%s'.
ru_RU: Невосможно закрыть тикет с ID '%s'.

en: Unable to create '%s' directory for language file.
ru_RU: Невозможно создать каталог '%s' для языкового файла.

en: Unable to create 'LC_MESSAGES' directory for language file.
ru_RU: Невозможно создать каталог 'LC_MESSAGES' для языкового файла.

en: Unable to delete i-MSCP info file.
ru_RU: Невозможно удалить файл информации i-MSCP.

en: Unable to get the IP address list. Please fix this problem.
ru_RU: Невозможно создать список IP адресов. Пожалуйста, исправьте проблему.

en: Unable to get update info from Github
ru_RU: Невозможно получить информацию об обновлении из Github

en: Unable to load i-MSCP info file.
ru_RU: Невозможно загрузить файл информации i-MSCP.

en: Unable to move file.
ru_RU: Не удалось переместить файл.

en: Unable to read Web software repository index file.
ru_RU: Невозможно прочесть индексный файл Web-репозитория

en: Unable to read the %s file.
ru_RU: Невозможно прочесть файл %s.

en: Unable to read the plugin %s file. Please check file permissions
ru_RU: Невозможно прочесть файл плагина %s. Пожалуйста, проверьте права доступа.

en: Unable to read xml file for web software.
ru_RU: Невозможно прочесть xml файл Web-репозитория

en: Unable to reopen ticket with Id '%s'.
ru_RU: Не удается открыть тикет с Id '%s'.

en: Unable to schedule deletion of the customer account. A message has been sent to the administrator.
ru_RU: Не удается удалить учетную запись клиента. Сообщение было отправлено администратору.

en: Unable to schedule deletion of the customer account. Please consult admin logs or your mail for more information.
ru_RU: Не удается удалить учетную запись клиента. Пожалуйста, просмотрите журнал администратора или почту для получения дополнительной информации.

en: Unable to set sslallowselfsigned option
ru_RU: Невозможно включить опцию sslallowselfsigned

en: Unable to set sslverifypeer option
ru_RU: Невозможно включить опцию sslverifypeer

en: Unable to upload file. Max. upload filesize (%1$d MB) reached?
ru_RU: Невозможно загрузить файл. Максимальный размер файла (%1$d MB) достигнут?

en: Unallowed port in forward URL. Only ports above 1024 are allowed.
ru_RU: Неразрешенный порт перенаправления URL. Разрешены только порты больше 1024.

en: Unauthorized
ru_RU: Неавторизовано

en: Unavailable
ru_RU: Недоступно

en: Unexpected error
ru_RU: Произошла неожиданная ошибка: %s

en: Uninstall
ru_RU: Удалить

en: Uninstall this plugin
ru_RU: Удалить плагин

en: Uninstallation in progress...
ru_RU: Удаление в процессе...

en: Uninstalled
ru_RU: Удалено

en: Unknown
ru_RU: Неизвестно

en: Unknown Error
ru_RU: Неизвестная ошибка

en: Unknown `%s' database. Database must exists.
ru_RU: Неизвестная база данных `%s'. База данных должна существовать.

en: Unknown action requested.
ru_RU: Запрошено неизвестное действие.

en: Unknown action: %s
ru_RU: Неизвестное действие: %s

en: Unknown bruteforce detection type: %s
ru_RU: Неизвесный тип обнаружения атаки перебором: %s

en: Unknown language name.
ru_RU: Неизвестное имя языкового файла.

en: Unknown layout color.
ru_RU: Неизвестный цвед подложки.

en: Unknown reason.
ru_RU: Неизвестная причина.

en: Unknown service name '%s'.
ru_RU: Неизвестное имя службы  '%s'.

en: Unknown status
ru_RU: Неизвестный статус

en: Unknown type.
ru_RU: Неизвестный тип.

en: Unknown username.
ru_RU: Неизвестное имя пользователя.

en: Unlimited
ru_RU: Не ограничено

en: Update
ru_RU: Изменить

en: Update Plugins
ru_RU: Обновить плагины

en: Update SQL user password
ru_RU: Обновить пароль SQL

en: Update data
ru_RU: Изменить данные

en: Update from Web software repository
ru_RU: Обновить из Web-репозитория

en: Update from web depot
ru_RU: Обновить из Web-репозитория

en: Update in progress...
ru_RU: Производится обновление...

en: Update info
ru_RU: Информация обновления

en: Update of Web software repository index has been aborted. Missing or empty fields.
ru_RU: Обновление индекса Web-репозитория было отменено. Необходимые поля отсутствуют или пусты.

en: Update password
ru_RU: Обновить пароль

en: Updates
ru_RU: Обновления

en: Upload
ru_RU: Загрузить

en: Upload logo
ru_RU: Загрузить логотип

en: Upload now
ru_RU: Загрузить сейчас

en: Uptime
ru_RU: Время работы

en: Usage of dot in domain name labels is prohibited.
ru_RU: Использование точек в ярлыках домена запрещено

en: Usage status
ru_RU: Статус использования

en: Use normal connection (No SSL)
ru_RU: Использовать нешифрованное соедиенние (SSL)

en: Use secure connection (SSL)
ru_RU: Использовать шифрованное соедиенние (SSL)

en: Used
ru_RU: Использовано

en: Used database
ru_RU: Используемая БД

en: User
ru_RU: Пользователь

en: User (first and last) name
ru_RU: Фамилия и Имя пользователя

en: User assignment
ru_RU: Назначение пользователя

en: User data successfully updated
ru_RU: Персональные данные успешно обновлены.

en: User data successfully updated.
ru_RU: Персональные данные успешно обновлены.

en: User data were not updated.
ru_RU: Данные пользователя не были обновлены.

en: User data were successfully updated.
ru_RU: Данные были успешно обновлены.

en: User do not exist or you do not have permission to access this interface
ru_RU: Пользователь не существует, или у Вас нет прав для доступа к этому интерфейсу

en: User errors
ru_RU: Ошибки пользователя

en: User has not been deleted.
ru_RU: Пользователь не был удален.

en: User login (system) name
ru_RU: Логин пользователя

en: User password
ru_RU: Пароль пользователя

en: User real (first and last) name
ru_RU: Настоящие Фамилия и Имя пользователя

en: User scheduled for deletion.
ru_RU: Пользователь помечен для удаления.

en: User session successfully destroyed.
ru_RU: Сессия пользователя успешно уничтожена.

en: User statistics
ru_RU: Статистика пользователя

en: User successfully disconnected.
ru_RU: Пользователь успешно отсоединен.

en: User type
ru_RU: Тип пользователя

en: User type (admin, reseller, user)
ru_RU: Тип пользователя (администратор, реселлер, клиент)

en: Username
ru_RU: Имя пользователя

en: Username and password for application login
ru_RU: Имя пользователя и пароль для входа в приложение

en: Users
ru_RU: Пользователи

en: Value for the PHP %%s directive must be in range %%d to %%d.
ru_RU: Значение PHP <strong>%%s</strong> должно быть между %%d и %%d.

en: Values
ru_RU: Значения

en: Vendor hompage
ru_RU: Перейти на сайт

en: Version
ru_RU: Версия

en: Very high
ru_RU: Очень высокий

en: View
ru_RU: Просмотр

en: View SSL certificate
ru_RU: Просмотреть SSL сертификат

en: View aliases
ru_RU: Показать алиасы

en: View ticket
ru_RU: Просмотр тикета

en: Visit plugin site
ru_RU: Посетить сайт плагина

en: Warning traffic
ru_RU: Предупреждать при трафике

en: Warning!
ru_RU: Внимание!

en: Warnings and Errors
ru_RU: Предупреждения и ошибки

en: We are sorry, but the system is currently under maintenance.
    Please try again later.
ru_RU: Мы приносим наши извинения, но система находится в техобслуживании.
    Пожалуйста, попробуйте позже.

en: Web Statistics
ru_RU: Web-статистика

en: Web files only
ru_RU: Только Web-файлы

en: Web folder protection
ru_RU: Защита Web-каталога

en: Web in
ru_RU: WEB вх

en: Web out
ru_RU: WEB исх

en: Web software depot packages total
ru_RU: Всего пакетов в Web-репозитории

en: Web software repository
ru_RU: Web-репозиторий

en: Web software repository index been successfully updated.
ru_RU: Индекс Web-репозитория был успешно обновлен.

en: Web software repository index is already up to date.
ru_RU: Индекс Web-репозитория имеет последнюю версию.

en: Web statistics
ru_RU: Web-статистика

en: Web traffic
ru_RU: WEB трафик

en: Webmail
ru_RU: Почтовый веб-интерфейс

en: Webtools
ru_RU: Web-инструменты

en: Welcome email
ru_RU: Приветственное письмо

en: Welcome email template has been updated.
ru_RU: Шаблон приветственного письма изменён!

en: Welcome {USERNAME} to i-MSCP
ru_RU: {USERNAME}, добро пожаловать в i-MSCP

en: When set to 'yes', your PHP scripts can call the PHP exec() function.
ru_RU: Если да, то функция PHP exec() может использоваться в ваших скриптах.

en: When set to `Auto', the IP address is automatically configured.
ru_RU: В автоматическом режиме IP адрес будет настроен автоматически.

en: When set to `Manual', the configuration is left to the administrator.
ru_RU: В ручном режиме администратор может настроить IP адрес сам.

en: Wrong mail syntax in forward list.
ru_RU: Неверный почтовый синтаксис списка перенаправления.

en: Wrong or unallowed IP address.
ru_RU: Неверный или неразрешенный IP адрес.

en: Wrong or unallowed IP netmask.
ru_RU: Неверная или неразрешенная сетевая маска.

en: Wrong request.
ru_RU: Неверный запрос.

en: Wrong reseller id.
ru_RU: Неверный ID реселлера

en: Wrong security code
ru_RU: Неверный код безопасности

en: Wrong software id.
ru_RU: Неверный ID программного обеспечения.

en: Wrong syntax for new expire date.
ru_RU: Неверный синтаксис новой даты истечения.

en: Wrong syntax for the %s limit.
ru_RU: Неверный синтаксис лимита %s .

en: Wrong syntax for the mail quota value.
ru_RU: Неверный синтаксис значения почтовой квоты.

en: Wrong user level provided.
ru_RU: Неверный уровень пользователя.

en: Wrong username.
ru_RU: Неверное имя пользователя

en: XML file URL for the Web software repository
ru_RU: Адрес XML файла для Web-репозитория

en: YB
ru_RU: ЙБ

en: Year
ru_RU: Год

en: Yes
ru_RU: Да

en: YiB
ru_RU: Йб

en: You are exceeding the monthly server traffic limit.
ru_RU: Вы превышаете месячный порог трафика сервера.

en: You are exceeding you domain alias limit.
ru_RU: Вы превышаете ограничение алиасов домена.

en: You are exceeding your FTP account limit.
ru_RU: Вы превысили лимит FTP-аккаунтов.

en: You are exceeding your SQL database limit.
ru_RU: Вы превысили лимит базы данных SQL.

en: You are exceeding your SQL user limit.
ru_RU: Вы превышаете ограничение пользователей баз данных.

en: You are exceeding your disk space limit.
ru_RU: Вы исчерпали выделенное Вам место на жестком диске.

en: You are exceeding your email account limit.
ru_RU: Вы превысили лимит почтовых ящиков.

en: You are exceeding your monthly traffic limit.
ru_RU: Вы превышаете Ваш месячный порог трафика.

en: You are exceeding your subdomain limit.
ru_RU: Вы превысили лимит субдоменов.

en: You are not allowed to act on your own session.
ru_RU: Вам не разрешено действовать в собственной сессии.

en: You can only upload images.
ru_RU: Вы можете загружать только изображения.

en: You can set an alternative document root. This is mostly needed when using a PHP framework such as Symfony. Note that the new document root will live inside the default  `/htdocs' document root. Be aware that the directory for the new document root must pre-exist.
ru_RU: Вы можете указать альтернативную корневую директорию. В основном это требуется некоторым PHP фреймворкам, например Symfony. Новая корневая директория будет находиться в каталоге /htdocs. Учтите что, каталог, который Вы хотите использовать в качестве корневой директории, должен быть создан заранее.

en: You cannot add new email account. You have already assigned all your email quota to other mailboxes. Please first, review your quota assignments.
ru_RU: Вы не можете добавить новый почтовый ящик. Вы уже исчерпали всё доступное для ящиков пространство. Пожалуйста, пересмотрите Вашу политику использования почтовых ящиков.

en: You cannot delete a reseller that has customer accounts.
ru_RU: Вы не можете удалить реселлера, имеющего клиентов. Пожалуйста, сначала удалите их.

en: You cannot delete the default administrator.
ru_RU: Вы не можете удалить стандартного администратора.

en: You cannot delete the last active IP address.
ru_RU: Вы не можете удалить последний активный IP адрес.

en: You cannot forward %s on itself.
ru_RU: Вы не можете перенаправить %s на самого себя.

en: You cannot move <b>%1$s</b> in a destination reseller,<br>which has limits for the <b>%2$s</b> service.
ru_RU: Вы не можете переместить <b>%1$s</b> для целевого реселлера,<br>у которого есть ограничения на службу <b>%2$s</b>.

en: You cannot remove an IP that is assigned to a reseller.
ru_RU: IP адрес, который вы пытаетесь удалить, назначен реселлеру.

en: You cannot set expire date in past.
ru_RU: Дата истечения не может быть в прошлом.

en: You cannot unassign an IP address already in use.
ru_RU: Вы не можете открепить IP адрес, который уже используется.

en: You cannot update a protected plugin.
ru_RU: Вы не можете обновлять защищенные плагины.

en: You do not have DNS resource records.
ru_RU: У Вас нет записей ресурсов DNS.

en: You do not have FTP accounts.
ru_RU: У Вас нет пользователей FTP.

en: You do not have any software uploaded yet
ru_RU: У вас еще нет загруженного программного обеспечения

en: You do not have databases.
ru_RU: У Вас нет баз данных.

en: You do not have domain aliases.
ru_RU: У Вас нет алиасов домена.

en: You do not have permission to install software yet
ru_RU: У Вас ещё нет доступа к установке ПО.

en: You do not have permissions to upload software
ru_RU: У Вас нет прав для загрузки ПО

en: You do not have protected areas.
ru_RU: У Вас нет защищенных зон.

en: You do not have subdomains.
ru_RU: У Вас нет поддоменов.

en: You have a FTP account limit. You cannot add a user with unlimited FTP accounts.
ru_RU: У вас есть лимит учетных записей FTP!<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным числом учетных записей FTP.

en: You have a SQL database limit. You cannot add a user with unlimited SQL databases.
ru_RU: У вас есть лимит баз данных.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным числом баз данных.

en: You have a SQL user limit. You cannot add a user with unlimited SQL users.
ru_RU: У вас есть лимит пользователей БД.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным числом пользователей БД.

en: You have a disk space limit. You cannot add a user with unlimited disk space.
ru_RU: У вас ограничено дисковое пространство.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным дисковым пространством.

en: You have a domain alias limit. You cannot add a user with unlimited domain aliases.
ru_RU: У вас ограничены алиасы доменов.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченными алиасами доменов.

en: You have a mail account limit. You cannot add a user with unlimited email accounts.
ru_RU: У вас есть лимит почтовых ящиков.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным числом почтовых ящиков.

en: You have a monthly traffic limit. You cannot add a user with unlimited monthly traffic.
ru_RU: У вас есть порог трафика.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным порогом трафика.

en: You have a new answer to your support ticket. | You have %d new answers to your support tickets.
ru_RU[0]: Вы получили новый ответ на вопрос к техподдержке.
ru_RU[1]: Вы получили %d новых ответов на вопрос к техподдержке.
ru_RU[2]: Вы получили %d новых ответов на вопрос к техподдержке.
ru_RU[3]: Вы получили %d новых ответов на вопрос к техподдержке.

en: You have a new domain alias order. | You have %d new domain alias orders
ru_RU[0]: У вас новый заказ доменного алиаса.
ru_RU[1]: У вас %d новых заказов доменных алиасов.
ru_RU[2]: У вас %d новых заказов доменных алиасов.
ru_RU[3]: У вас %d новых заказов доменных алиасов.

en: You have a new support ticket. | You have %d new support tickets.
ru_RU[0]: Вы получили новый вопрос техподдержки.
ru_RU[1]: Вы получили %d новых вопросов техподдержки.
ru_RU[2]: Вы получили %d новых вопросов техподдержки.
ru_RU[3]: Вы получили %d новых вопросов техподдержки.

en: You have a subdomain limit. You cannot add a user with unlimited subdomains.
ru_RU: У вас есть лимит поддоменов.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным числом поддоменов.

en: You have been blocked for %s minutes.
ru_RU: Вы были заблокированы на %s минут.

en: You have been successfully logged out.
ru_RU: Вы успешно вышли из системы.

en: You have disabled SQL databases for this user. You cannot have SQL users here.
ru_RU: Вы отключили базы данных SQL для этого пользователя.<br />Вы не можете иметь SQL пользователей.

en: You have no closed tickets.
ru_RU: У вас нет закрытых тикетов.

en: You have no groups.
ru_RU: У вас нет групп.

en: You have no open tickets.
ru_RU: У вас нет открытых тикетов.

en: You have not service ports defined.
ru_RU: У Вас нет заданных портов служб.

en: You have reached the maximum number of domain aliases allowed by your subscription.
ru_RU: Вы достигли максимального числа алиасов домена, доступного Вашей подписке.

en: You have reached the maximum number of email accounts allowed by your subscription.
ru_RU: Вы достигли максимального числа почтовых ящиков, доступного Вашей подписке.

en: You have reached the maximum number of subdomains allowed by your subscription.
ru_RU: Вы достигли максимального числа алиасов домена, доступного Вашей подписке.

en: You have reached your domain limit. You cannot add more domains.
ru_RU: Вы достигли Вашего лимита доменов.<br />Вы не можете добавить больше доменов.

en: You have to choose between file-upload and wget-function.
ru_RU: Вы должны выбрать между загрузкой файлов и функцией wget.

en: You must assign at least one IP to this reseller.
ru_RU: Вы должны закрепить за реселлером как минимум один IP адрес.

en: You must choose between local and remote upload.
ru_RU: Вы должны выбрать между локальной и удаленной загрузкой.

en: You must confirm your password.
ru_RU: Вы должны подтвердить Ваш пароль.

en: You must enter a domain alias name.
ru_RU: Вы должны ввести имя алиаса домена

en: You must enter a subdomain name.
ru_RU: Вы должны ввести имя поддомена

en: You must first create a user.
ru_RU: Сначала вы должны создать пользователя.

en: You must first generate a password by clicking on the generate button.
ru_RU: Сначала вы должны сгенерировать пароль, используя кнопку генерации

en: You must provide a password.
ru_RU: Вы должны указать пароль.

en: You must select a file to upload.
ru_RU: Вы должны выбрать файл для загрузки

en: You must select a file to upload/download.
ru_RU: Вы должны Выбрать файл для загрузки/скачивания

en: You must select a least one mail account to delete
ru_RU: Вы должны выбрать как минимум один почтовый ящик для удаления.

en: You must select a least one mail account to delete.
ru_RU: Вы должны выбрать как минимум один почтовый ящик для удаления.

en: You must select at least one plugin.
ru_RU: Вы должны выбрать по крайней мере один плагин.

en: You must specify a message.
ru_RU: Вы должны написать сообщение.

en: You must specify a subject.
ru_RU: Вы должны указать тему.

en: You must wait %s minutes before the next attempt.
ru_RU: Вы должны подождать %s минут перед следующей попыткой.

en: You should enable this directive only if all subdomains of this domain are served through SSL. Note that even if you add this directive, this will not automatically activate the HSTS feature for the subdomains of this domain.
ru_RU: Вы должны включать эту директиву только если поддомены данного домена обслуживаются с использованием SSL. Учтите, что включение директивы не включит функцию HSTS для поддоменов данного домена.

en: Your account has expired.
ru_RU: Ваша учетная запись истекла.

en: Your account has expired. Please renew your subscription.
ru_RU: Ваша учетная запись истекла. Пожалуйста обновите подписку.

en: Your account is currently under maintenance or disabled. Please, contact your reseller.
ru_RU: Ваша учетная запись находится на техобслуживании или отключена, пожалуйста, свяжитесь с Вашим реселлером.

en: Your consumption
ru_RU: Ваши затраты

en: Your i-MSCP version is not compatible with this plugin. Try with a newer version.
ru_RU: Ваша версия i-MSCP несовместима с этим плагином. Попробуйте установить новую версию.

en: Your message
ru_RU: Ваше сообщение

en: Your message has been successfully sent.
ru_RU: Ваше сообщение было успешно отправлено.

en: Your new i-MSCP login
ru_RU: Новый I-MSCP логин

en: Your new password
ru_RU: Ваш новый пароль

en: Your package is corrupt. Please correct it!
ru_RU: Ваш пакет поврежден. Пожалуйста, исправьте его!

en: Your password has been successfully scheduled for renewal. Check your emails.
ru_RU: Ваш пароль был успешно настроен для обновления. Пожалуйста проверьте ваш почтовый ящик.

en: Your remote filesize (%s) is lower than 1 byte. Please check your URL.
ru_RU: Размер удаленного файла (%s) меньше 1 байта. Пожалуйста, проверьте Ваш URL.

en: Your request for password renewal cannot be honored. Please retry in few minutes.
ru_RU: Ваш запрос на обновление пароля не может быть выполнен. Повторите попытку через несколько минут.

en: Your request for password renewal has been registered. You will receive an email with instructions to complete the process.
ru_RU: Ваш запрос нового пароля был зарегистрирован. Вы получите письмо с инструкциями по завершению процесса смены пароля.

en: Your request for password renewal is either invalid or has expired.
ru_RU: Ваш запрос нового пароля не действителен или его срок истек.

en: Your software package has been activated
ru_RU: Программное обеспечение было активировано.

en: Your software package has been deleted
ru_RU: Программное обеспечение было удалено.

en: ZB
ru_RU: ЗБ

en: ZiB
ru_RU: Зб

en: Zip
ru_RU: Индекс

en: Zip code
ru_RU: Индекс / ZIP-code

en: Zip/Postal code
ru_RU: Почтовый индекс

en: Zone
ru_RU: Зона DNS

en: _: Localised language
ru_RU: Русский язык - Russian

en: `%s` field cannot be empty.
ru_RU: Поле `%s` не может пустовать.

en: activated
ru_RU: активировано

en: activated (Softwaredepot)
ru_RU: активирован (Репозиторий)

en: addition
ru_RU: добавить

en: administrator
ru_RU: Администратор

en: and
ru_RU: и

en: day
ru_RU: день

en: days
ru_RU: дней

en: deleting
ru_RU: Удаление

en: disabled
ru_RU: отключено

en: disk space
ru_RU: дисковое пространство

en: domain
ru_RU: домен

en: domain alias
ru_RU: алиас домена

en: domain aliases
ru_RU: алиасы домена

en: domain data
ru_RU: данные домена

en: domains
ru_RU: домены

en: email account
ru_RU: почтовый ящик

en: email accounts
ru_RU: почтовые ящики

en: enabled
ru_RU: Включено

en: everything
ru_RU: все

en: from other browser
ru_RU: из другого браузера

en: i-MSCP - Application Management (Permissions)
ru_RU: i-MSCP - Управление приложениями (Разрешения)

en: i-MSCP - Client/Create CatchAll Mail Account
ru_RU: i-MSCP - Клиент / Создать перенапраленный почтовый ящик

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Login
ru_RU: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Вход

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Lost Password
ru_RU: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Утерян пароль

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Maintenance
ru_RU: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Отладка

en: i-MSCP - Software Installer / Management
ru_RU: i-MSCP - Установщик ПО / Управление

en: i-MSCP - Software Management
ru_RU: i-MSCP - Управление ПО

en: i-MSCP - Software Management (Permissions)
ru_RU: i-MSCP - Управление ПО (доступ)

en: i-MSCP - Sofware Management
ru_RU: i-MSCP - Управление ПО

en: i-MSCP / Software Installer / Management
ru_RU: i-MSCP / Установщик программного обеспечения / Управление

en: i-MSCP Software installer / Web software repository
ru_RU: i-MSCP - Установка ПО / Web-репозиторий

en: i-MSCP Web software repository
ru_RU: i-MSCP - Web-репозиторий

en: i-MSCP plugin store
ru_RU: магазин плагинов i-MSCP

en: i-MSCP updates
ru_RU: Обновления i-MSCP

en: i-MSCP version update checking is disabled
ru_RU: Проверка обновлений отключена!

en: installed
ru_RU: установлено

en: installing
ru_RU: установка

en: internet Multi Server Control Panel
ru_RU: Internet Multi Server Control Panel

en: kB
ru_RU: КБ

en: kiB
ru_RU: Кб

en: mail
ru_RU: почта

en: mail accounts
ru_RU: почтовых ящиков

en: missing alias
ru_RU: отсутствующий алиас

en: missing domain
ru_RU: отсутствующий домен

en: n\a
ru_RU: нет

en: no
ru_RU: нет

en: not available
ru_RU: недоступно

en: not required
ru_RU: не требуется

en: older than 1 month
ru_RU: старше месяца

en: older than 12 months
ru_RU: старше года

en: older than 2 weeks
ru_RU: старше двух недель

en: older than 3 months
ru_RU: старше трёх месяцев

en: older than 6 months
ru_RU: старше шести месяцев

en: or remote file (Max: %s)
ru_RU: или адрес загрузки (Максимум: %s)

en: orphan entry
ru_RU: одинарный вход

en: required
ru_RU: требуется

en: subdomain
ru_RU: поддомен

en: subdomains
ru_RU: поддомены

en: traffic
ru_RU: трафик

en: unlimited
ru_RU: не ограничено

en: update
ru_RU: обновить

en: view aliases
ru_RU: показать алиасы

en: waiting for activation
ru_RU: ожидание активации

en: yes
ru_RU: да

en: {USERNAME} user statistics
ru_RU: Статистика пользователя {USERNAME}

en: © 2010-2017 i-MSCP Team<br>All Rights Reserved
ru_RU: © 2010-2017 i-MSCP Team<br>Все права защищены
