i-MSCP 1.3.x - en to sv_SE translation catalogue (1294 entries)

en:  Admin / Support / Open Tickets
sv_SE: Admin / Support Ticket System / Open Tickets

en:  Wrong IP address.
sv_SE: Fel IP-adress.

en: $ORIGIN is automatically appended to unqualified names, hosts and canonical names
sv_SE: $ORIGIN automatiskt läggs till okvalificerade namn, värdar och kanoniska namn

en: $ORIGIN value is currently set to: %s
sv_SE: $ORIGIN värde är inställd till: %s

en: %%s must be lower than %%s.
sv_SE: %%s måste vara lägre än %%s.

en: %1$d%% [%2$s of %3$s]
sv_SE: %1$d%% [%2$s av %3$s]

en: %1$d%% [%2$s of unlimited]
sv_SE: %1$d%%  [%2$s av obegränsat]

en: %1$s - (Version: %2$s, Language: %3$s)
sv_SE: %1$s - (Version:%2$s, Språk:%3$s)

en: %1$s of <b>unlimited</b>
sv_SE: %1$s av <b>obegränsat</b>

en: %1$s you are now logged as %2$s
sv_SE: %1$s du är nu loggad som %2$s

en: %1$s%% [%2$s of %3$s]
sv_SE: %1$s%% [%2$s av %3$s]

en: %1$s%% [%2$s of unlimited]
sv_SE: %1$s%% [%2$s av obegränsat]

en: %d %s remaining until account expiration
sv_SE: %d %s återstår till kontot utgångsdatum

en: %d / unlimited
sv_SE: %d / obegränsad

en: %d Service(s) port successfully updateds
sv_SE: %d tjänst(er) port har uppdaterats

en: %d configuration parameter(s) have/has been created.
sv_SE: %d konfiguration parameter(s) har / har skapats.

en: %d configuration parameter(s) have/has been updated.
sv_SE: %d konfiguration parameter(s) har / har uppdaterats.

en: %d strings translated
sv_SE: %d strängar översatt

en: %s / unlimited
sv_SE: %s / obegränsad

en: %s account successfully deleted.
sv_SE: %s konto raderades.

en: %s doens't look like an i-MSCP plugin archive.
sv_SE: %s ser inte ut som en i-MSCP plugin arkiv.

en: %s doesn't exist or is empty.
sv_SE: %s finns inte eller är tom

en: %s is not a valid i-MSCP language file.
sv_SE: %s är inte ett giltigt i-MSCP språkfil.

en: %s is not allowed as subdomain label.
sv_SE: %s Är inte tillåtna som subdomain etikett.

en: %s page
sv_SE: %s sida

en: %s record
sv_SE: %s post

en: %s: The clients consumption (%s) for this reseller is greater than the new limit.
sv_SE: %s: klienternas konsumtion ( %s) för den här återförsäljaren är större än den nya gränsen.

en: %s: The total of items (%s) already assigned by the reseller is greater than the new limit.
sv_SE: %s: summan av posterna ( %s) redan tilldelade av återförsäljaren är större än den nya gränsen.

en: %s: This reseller has customer(s) with unlimited items.
sv_SE: %s: återförsäljare har kund(er) med obegränsade punkter.

en: %s: You cannot disable a service already consumed by reseller's customers.
sv_SE: %s: Du kan inte inaktivera tjänster vilka är redan används av återförsäljarens kunder.

en: %s: You cannot disable a service already sold to reseller's customers.
sv_SE: %s: Du kan inte inaktivera tjänster som är redan sålt till återförsäljarens kunder.

en: %s::getInfo() not implemented and %s not found. This is a bug in the %s plugin which must be reported to the author(s).
sv_SE: %s::getInfo () inte genomförts och %s hittades inte. Detta är en bugg i %s plugin som måste rapporteras till författaren.

en: '%%hostname%%' does not appear to have a valid MX record for the email address '%%value%%'
sv_SE: '%%hostname%%' verkar inte ha en giltig MX-post för den e-postadress '%%value%%'

en: '%%hostname%%' is no valid hostname for email address '%%value%%'
sv_SE: '%%hostname%%' är inget giltigt värdnamn för e-postadress '%%value%%'

en: '%%hostname%%' is not in a routable network segment. The email address '%%value%%' should not be resolved from public network
sv_SE: '%%hostname%%' är inte i routas nätverkssegment. E-postadressens '%%value%% " bör inte lösas från offentliga nätverk

en: '%%localPart%%' can not be matched against dot-atom format
sv_SE: '%%localPart%%' kan inte matchas mot dot-atom format

en: '%%localPart%%' can not be matched against quoted-string format
sv_SE: '%%lokalPart%%' kan inte matchas mot citerad strängformat

en: '%%localPart%%' is no valid local part for email address '%%value%%'
sv_SE: '%%localPart%%' är ingen giltig lokal del för e-postadress '%%value%%'

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot extract TLD part
sv_SE: '%%value%%' verkar vara ett DNS-värdnamn, men kan inte extrahera TLD del

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot match TLD against known list
sv_SE: '%%value%%' verkar vara ett DNS-värdnamn, men kan inte matcha toppdomän mot kända listan

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot match against hostname schema for TLD '%%tld%%'
sv_SE: '%%value%%' verkar vara ett DNS-värdnamn, men kan inte matcha mot värdnamnet schemat för toppdomänen "%%tld%%"

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but contains a dash in an invalid position
sv_SE: '%%value%%' verkar vara ett DNS-värdnamn men innehåller ett bindestreck i ett ogiltigt läge

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but the given punycode notation cannot be decoded
sv_SE: '%%value%%' verkar vara ett DNS-värdnamn, men den givna punycode notation kan inte avkodas

en: '%%value%%' appears to be a local network name but local network names are not allowed
sv_SE: '%%value%%' verkar vara ett lokalt nätverk namn, men lokala nätverket namn är inte tillåtna

en: '%%value%%' appears to be an IP address, but IP addresses are not allowed
sv_SE: '%%value%%' verkar vara en IP-adress, men IP-adresser är inte tillåtet

en: '%%value%%' does not appear to be a valid IP address
sv_SE: '%%value%%' verkar inte vara en giltig IP-adress

en: '%%value%%' does not appear to be a valid URI hostname
sv_SE: '%%value%%' verkar inte vara en giltig URI hostname

en: '%%value%%' does not appear to be a valid local network name
sv_SE: '%%value%%' verkar inte vara ett giltigt lokalt nätverk namn

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a DNS hostname
sv_SE: '%%value%% "matchar inte den förväntade strukturen för en DNS-värdnamn

en: '%%value%%' exceeds the allowed length
sv_SE: '%%value%% "överskrider den tillåtna längden

en: '%%value%' is no valid email address in the basic format local-part@hostname
sv_SE: '%%value%%' är ingen giltig e-postadress i den grundläggande formatet lokal-delen@hostname

en: (usually named
sv_SE: (vanligtvis kallad

en: A database update is available
sv_SE: Databas uppdatering finns tillgänglig.

en: A hosting plan with same name already exists.
sv_SE: Ett webbhotell-plan med samma namn finns redan

en: A new i-MSCP version is available
sv_SE: En ny i-MSCP version är tillgänglig

en: A new software package has been uploaded
sv_SE: Ett nytt programpaket har laddats upp

en: A task is in progress for this htuser.
sv_SE: En uppgift pågår för denna htuser.

en: Access your domain statistics through the Web interface.
sv_SE: Tillgång till din domän statistik via webbgränssnittet.

en: Access your files through the web interface.
sv_SE: Kom åt dina filer via webbgränssnittet.

en: Access your mail through the web interface.
sv_SE: Få åtkomst till din post via webbgränssnittet.

en: Account data
sv_SE: Konto data

en: Account limits
sv_SE: Konto gränser

en: Account name
sv_SE: Kontonamn

en: Account overview
sv_SE: Konto översikt

en: Account summary
sv_SE: Kontot

en: Account type
sv_SE: Konto typ

en: Action
sv_SE: Process

en: Action has been stopped.
sv_SE: Åtgärden har stoppats.

en: Action has failed.
sv_SE: Åtgärden misslyckades.

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Activated software
sv_SE: Aktivt programvaror

en: Activation link expire time <small>(In minutes)</small>
sv_SE: Aktiveringslänken löper ut <small>(i minuter)</small>

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add DNS resource record
sv_SE: Lägg DNS-resurspost

en: Add FTP account
sv_SE: Lägg till ett ftp konto

en: Add Htaccess group
sv_SE: Lägg till ett Htaccess grupp

en: Add Htaccess user
sv_SE: Lägg till en Htaccess användare

en: Add SQL database
sv_SE: Lägg till SQL-databas

en: Add SQL user
sv_SE: Lägg till SQL-användare

en: Add SSL certificate
sv_SE: Lägg till ett SSL certifikat

en: Add admin
sv_SE: Lägg till administratör

en: Add catchall
sv_SE: Lägg till catchall

en: Add custom menu
sv_SE: Lägg till ett eget meny

en: Add customer
sv_SE: Lägg till en kund

en: Add customer - Next step
sv_SE: Lägg till en kund - nästa steg

en: Add domain alias
sv_SE: Lägg till domänalias

en: Add email account
sv_SE: Lägg till ett mail konto

en: Add group
sv_SE: Lägg till grupp

en: Add hosting plan
sv_SE: Lägg till webbhotellsplan

en: Add new IP address
sv_SE: Lägg till ett ip address

en: Add new protected area
sv_SE: Lägg till nytt skyddat område

en: Add new service port
sv_SE: Lägg till ny tjänst port

en: Add permissions
sv_SE: Lägg till behörigheter

en: Add permissions for reseller to software:
sv_SE: Lägg till behörigheter för återförsäljare till programvara:

en: Add protected area
sv_SE: Lägg till skyddat område

en: Add reseller
sv_SE: Lägg till återförsäljare

en: Add subdomain
sv_SE: Lägg till subdomän

en: Add user
sv_SE: Lägg till användare

en: Added by
sv_SE: Inlagd av

en: Addition in progress...
sv_SE: Addition pågår ...

en: Additional data
sv_SE: Ytterligare information

en: Admin
sv_SE: Administratör

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics
sv_SE: Admin / Statistik / Återförsäljare Statistik / Användarstatistik

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics / {USERNAME} user statistics
sv_SE: Admin / Statistik / Återförsäljare Statistik / Användarstatistik / {username} Användarstatistik

en: Admin account successfully created.
sv_SE: Ett admin konto har lagds till.

en: Admin log
sv_SE: Administratörslogg

en: Admin not available
sv_SE: Admin inte tillgänglig

en: Admin users
sv_SE: Admin användare

en: Admin/IP usage statistics
sv_SE: Admin / IP användarstatistik

en: Administrator
sv_SE: Administratör

en: Administrator and Reseller levels
sv_SE: Administratör och återförsäljare nivåer

en: Administrator and customer
sv_SE: Administratör och kund

en: Administrator and customer levels
sv_SE: Administratör och kund nivåer

en: Administrator and reseller
sv_SE: Administratör och återförsäljare

en: Administrator level
sv_SE: Administratörsnivå

en: Administrator login
sv_SE: Administratörsinloggning

en: Administrators
sv_SE: Administratörer

en: Administrators and customers
sv_SE: Administratör och kund

en: Administrators and resellers
sv_SE: Administratör och återförsäljare

en: Aliases
sv_SE: Alias

en: All
sv_SE: Alla

en: All closed tickets were successfully deleted.
sv_SE: Alla stängda tickets tagits bort.

en: All errors (Development)
sv_SE: Alla fel (utveckling)

en: All errors, except E_DEPRECATED and E_STRICT (Production)
sv_SE: Alla fel, med undantag E_DEPRECATED & E_STRICT (Production)

en: All errors, except E_NOTICES, E_STRICT AND E_DEPRECATED (Default)
sv_SE: Alla fel, med undantag E_NOTICE, E_STRICT & E_DEPRECATED (Standard)

en: All fields are required.
sv_SE: Alla fält är obligatoriska.

en: All fields are valid.
sv_SE: Alla fält är giltiga.

en: All in
sv_SE: Allt inåt

en: All levels
sv_SE: Alla nivåer

en: All open tickets were successfully deleted.
sv_SE: Alla öppna tickets tagits bort.

en: All out
sv_SE: Allt utåt

en: All traffic
sv_SE: Allt trafik

en: All users
sv_SE: Alla användare

en: Allows to forward any request made to this domain to a specific URL.
sv_SE: Gör det möjligt att vidarebefordra begäran till denna domän till en viss webbadress.

en: Allows to share the mount point of another domain.
sv_SE: Beviljar att dela monteringspunkten i en annan domän.

en: Already in use
sv_SE: Redan i bruk

en: Alternate URL to reach your website.
sv_SE: Alternativ URL för att nå din webbplats

en: Alternative URL to reach your website
sv_SE: Alternativ URL för att nå din webbplats

en: An email addresse is not valid in mail forward list.
sv_SE: Ett e-post adr. är inte giltigt i post framåt listan.

en: An unexpected error occurred
sv_SE: Ett oväntat fel inträffade

en: An unexpected error occurred.
sv_SE: Ett oväntat fel inträffade.

en: An unexpected error occurred. Go to the debugger interface for more details.
sv_SE: Ett oväntat fel inträffade. Gå till felsökningsgränssnittet för mer information.

en: An unexpected error occurred. Please contact your administrator.
sv_SE: Ett oväntat fel inträffade. Vänligen kontakta administratören.

en: An unexpected error occurred. Please contact your reseller.
sv_SE: Ett oväntat fel inträffade. Vänligen kontakta din återförsäljare.

en: An unexpected error occurred: %s
sv_SE: Ett oväntat fel uppstod: %s

en: An unknown error occurred during file upload: %s
sv_SE: An unknown error occured during file upload: %s

en: Any
sv_SE: någon

en: Application installer
sv_SE: Programinstallerare

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Apply changes
sv_SE: Aktivera ändringar

en: Are you sure to install this package from the webdepot?
sv_SE: Är du säker på att installera det här paketet från webdepot?

en: Are you sure to install this package?
sv_SE: Är du säker på att du vill installera detta paket?

en: Are you sure to remove the permissions ?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort behörigheter ?

en: Are you sure you want delete the %s SQL user?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort '%s' SQL-användare?

en: Are you sure you want to activate this package?
sv_SE: Är du säker på att du vill aktivera det här paketet?

en: Are you sure you want to delete %s service port ?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera%s tjänst port?

en: Are you sure you want to delete %s?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera %s?

en: Are you sure you want to delete all closed tickets?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort alla stängda tickets?

en: Are you sure you want to delete all tickets?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort alla tickets?

en: Are you sure you want to delete the %s FTP user?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort%s FTP-användare?

en: Are you sure you want to delete the %s catch all?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort%s fånga alla?

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias order?
sv_SE: Är du säker att du vill raderar %s domain-alias beställning?

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera %s domain-alias?

en: Are you sure you want to delete the %s menu?
sv_SE: Är du säker att du vill raderar %s meny?

en: Are you sure you want to delete the '%s' ticket?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort '%s' ticket?

en: Are you sure you want to delete the `%%s' IP address?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna `%% s 'IP-adress?

en: Are you sure you want to delete the `%%s` FTP user?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort `%%s` FTP-användare?

en: Are you sure you want to delete the `%%s` protected area?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort det så kallade `%%s` skyddat område?

en: Are you sure you want to delete this DNS record?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera detta DNS-post?

en: Are you sure you want to delete this domain alias?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera detta domänalias ?

en: Are you sure you want to delete this hosting plan?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera detta hosting plan?

en: Are you sure you want to delete this package?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort detta paket?

en: Are you sure you want to delete this subdomain?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera detta subdomän?

en: Are you sure you want to import this package into the local software repository?
sv_SE: Är du säker på att du vill importera detta paket i den lokala programvaran förvar?

en: Are you sure you want to import this package into the software depot?
sv_SE: Är du säker på att du vill importera detta paket i programvaran depå?

en: Are you sure you want to install this package from the Web software repository?
sv_SE: Är du säker att du vill installera detta paket från Web förvar?

en: Are you sure you want to restore the backup?
sv_SE: Är du säker på att du vill återställa backupen?

en: Assign
sv_SE: Tilldela

en: Assign existing SQL user
sv_SE: Tilldela befintlig SQL användare

en: Assign group
sv_SE: Tilldela grupp

en: Assigned to at least one reseller
sv_SE: Tilldelas åtminstone en återförsäljare

en: At least one intermediate certificate is invalid or missing.
sv_SE: Minst en mellanliggande certifikat är ogiltigt eller saknas.

en: Authentication by group
sv_SE: Autentisering av grupp

en: Authentication by user
sv_SE: Autentisering av användare

en: Authentication users
sv_SE: autentiserings användare

en: Authentication users/groups
sv_SE: Autentiserings användare / grupper

en: Auto (Browser language)
sv_SE: Auto (Browser språk)

en: Auto responder
sv_SE: Automatiskt svar

en: Auto-responder message cannot be empty.
sv_SE: Auto-responder meddelande får inte vara tomt.

en: Auto-responder successfully scheduled for activation.
sv_SE: Auto-responder schemalagt för aktivering.

en: Auto-responder successfully scheduled for deactivation.
sv_SE: Auto-responder schemalagt för avaktivering.

en: Auto-responder successfully scheduled for update.
sv_SE: Auto-responder schemalagt för uppdatering.

en: Available
sv_SE: Tillgänglig

en: Available software
sv_SE: Tillgängliga program

en: Awaiting activation
sv_SE: Väntar på aktivering

en: Awaiting for approval
sv_SE: Väntar på godkännande

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: Backup and restore settings.
sv_SE: Säkerhetskopiering och återställning inställningar.

en: Backup has been successfully scheduled for restoration.
sv_SE: Backup arkiv planeras för att återställa.

en: Bad password.
sv_SE: Felaktigt lösenord.

en: Bad request.
sv_SE: Dåligt begäran.

en: Behind
sv_SE: Bakom

en: Below, you can activate the external mail feature for one or many of your domains. Note that activating the external mail feature configures our server to relay your mail through your own mail server, but that no DNS record is created for it.
sv_SE: Nedan kan du aktivera den externa postfunktion för en eller flera av dina domäner. Observera att aktivering av externa postfunktion konfigurerar vår server att vidarebefordra din e-post via din egen e-postserver , men att ingen DNS-post skapas för det.

en: Blocking time between login/captcha attempts <small>(In seconds)</small>
sv_SE: Blockera tid mellan inloggning/captcha försök <small>(i sekunder)</small>

en: Blocktime <small>(in minutes)</small>
sv_SE: Tid för blockering <small>(i minuter)</small>

en: Bruteforce detection
sv_SE: Bruteforce detektering

en: Can edit the PHP %s configuration option
sv_SE: Kan redigera PHP %s konfigurationsalternativ

en: Can use the PHP %s function
sv_SE: Kan använda PHP %s funktion

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Canonical name
sv_SE: Kanoniskt namn

en: Catch all
sv_SE: Catch-all

en: Catch all successfully scheduled for addition.
sv_SE: Catchall planerad för tillägg.

en: Catch all successfully scheduled for deletion.
sv_SE: Catch all planerad för radering.

en: Certificate
sv_SE: Certifikat

en: Certificate data
sv_SE: Certifikats data

en: Change
sv_SE: Ändra

en: Change personal data
sv_SE: Ändra personligt information

en: Change status of this item for a new attempt
sv_SE: Ändra status till den här artikeln för ett nytt försök

en: Check for update
sv_SE: Leta efter uppdatering

en: Check your own uploads!<br>Ask the administrator if you don't find the package.<br>It is not allowed to upload this packages two times.<br>Refresh your site to see the new status!
sv_SE: Check your own uploads!<br>Ask the administrator if you don't find the package.<br>t is not allowed to upload this packages two times.<br>Refresh your site to see the new status!

en: Choose
sv_SE: Välj

en: Choose dir
sv_SE: Välj katalog

en: Choose file (Max: %1$d MiB)
sv_SE: Välj fil (Max:%1$d MB)

en: Choose hosting plan
sv_SE: Välj webbhotell

en: Choose layout color
sv_SE: Välj layoutens färg

en: Choose your language
sv_SE: Välj språk

en: Circular
sv_SE: Cirkulär

en: Circular successfully sent.
sv_SE: Cirkulär har skickats.

en: City
sv_SE: Stad

en: Class
sv_SE: Klass

en: Clear log
sv_SE: Rensa logg

en: Click the Restore button and the system will restore the last daily backup
sv_SE: Klicka på knappen Återställ så kommer systemet att återställa den sista dagliga backupen

en: Click to activate
sv_SE: Klicka för att aktivera

en: Click to deactivate
sv_SE: Klicka för att avaktivera

en: Click to edit
sv_SE: Klicka för att redigera

en: Client / Databases / Add SQL Database
sv_SE: Kund / Databas / Lägg till databas

en: Client / Databases / Overview
sv_SE: Kund / Databaser / Översikt

en: Client / Databases / Overview / Add SQL User
sv_SE: Kund / Databaser / Översikt / Lägg till SQL användare

en: Client / Databases / Overview / Update SQL User Password
sv_SE: Kund / Databas / Översikt / Uppdaterar SQL Användarens lösenord

en: Client / Domain / Edit DNS resource record
sv_SE: Klient / domän / Edit DNS-resurspost

en: Client / Domains
sv_SE: Kund / Domainer

en: Client / Domains / Add DNS resource record
sv_SE: Klient / domäner / Lägg till DNS-resurspost

en: Client / Domains / Add Domain Alias
sv_SE: Beställare / domäner / Lägg till domän Alias

en: Client / Domains / Add Subdomain
sv_SE: Kund / Domainer / Lägg till subdomain

en: Client / Domains / Edit Domain
sv_SE: Klient / domäner / Edit Domain

en: Client / Domains / Edit Domain Alias
sv_SE: Beställare / domäner / Redigera Domän Alias

en: Client / Domains / PHP Settings
sv_SE: Kund / Domainer / PHP inställningar

en: Client / Email / Add Email Account
sv_SE: Kund / Mail / Lägg till mail-konto

en: Client / Email / Catchall
sv_SE: Kund / Mail / Catchall

en: Client / Email / Catchall / Add Catchall
sv_SE: Kund / Mail / Catchall / Lägg till Catchall

en: Client / Email / Edit Email Account
sv_SE: Beställare / e-post / Redigera e-postkonto

en: Client / Email / Overview
sv_SE: Kund / Mail / Översikt

en: Client / Email / Overview / Edit Auto Responder
sv_SE: Kund / Mail Översikt / Redigerar Auto responder

en: Client / Email / Overview / Enable Auto Responder
sv_SE: Kund / Mail / Översikt / Tillåt Auto responder

en: Client / FTP / Add FTP Account
sv_SE: Kund / FTP / Lägg till Ftp konto

en: Client / FTP / Overview
sv_SE: Kund / FTP / Översikt

en: Client / FTP / Overview / Edit FTP Account
sv_SE: Kund / FTP / Översikt / Redigerar Ftp konto

en: Client / General / Overview
sv_SE: Kund / Allmänt / Översikt

en: Client / Profile / Account Summary
sv_SE: Kund / Profil / Konto översikt

en: Client / Profile / Language
sv_SE: Kunf / Profil / Språk

en: Client / Profile / Layout
sv_SE: Kund / Profil / Layout

en: Client / Profile / Password
sv_SE: Kund / Profil / Lösenord

en: Client / Profile / Personal Data
sv_SE: Kunf / Profil / Personligt data

en: Client / Statistics
sv_SE: Kund / Statistik

en: Client / Support / Closed Tickets
sv_SE: Kund / Support / Stängda ticket

en: Client / Support / New Ticket
sv_SE: Kund / Support / Nytt ticket

en: Client / Support / Open Tickets
sv_SE: Kund / Support / Öppen tickets

en: Client / Support / View Ticket
sv_SE: Kund / Support / Visa ticket

en: Client / Webtools / Custom Error Pages
sv_SE: Kund / Webtools / Custom Error Pages

en: Client / Webtools / Daily Backup
sv_SE: Kund / Webtools / Dagligt Backup

en: Client / Webtools / Overview
sv_SE: Kund / Webtools / Översikt

en: Client / Webtools / Protected Areas
sv_SE: Kund / Webtools / Skyddade områden

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups
sv_SE: Kund / Webtools / Skyddade områden / Hanterar Htaccess användare och grupper

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add Group
sv_SE: Kund / Webtools / Skyddade områden / Hanterar users och grupper / Lägg till grupp

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add User
sv_SE: Kund / Webtools / Skyddade områden / Hanterar users och grupper / Lägg till användare

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Edit User
sv_SE: Kund / Webtools / Skyddade områden / Hanterar users och grupper / Redigerar användare

en: Client / Webtools / Software
sv_SE: Kund / Webtools / Softwares

en: Client / Webtools / Software / Software Installation
sv_SE: Klient / WebTools / Mjukvara / Programinstallation

en: Client / Webtools / Software / View
sv_SE: Kund / Webtools / Softwares / View

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Close the ticket
sv_SE: Stäng ticket

en: Close ticket
sv_SE: Stäng ticket

en: Closed tickets
sv_SE: Stängda supportärenden

en: Common name
sv_SE: Nätverksnamn

en: Company
sv_SE: Företag

en: Compress HTML output
sv_SE: Komprimera HTML-utdata

en: Configuration mode
sv_SE: konfigurationsläge

en: Conflict with the `%s' DNS resource record.
sv_SE: Konflikt med det så kallade `%s' rekord DNS resurs.

en: Core data
sv_SE: Kärndata

en: Could not add/update SSL certificate. An unexpected error occurred.
sv_SE: Det gick inte att lägga till / uppdatera SSL-certifikat. Ett oväntat fel uppstod.

en: Could not backup current `%s' plugin directory.
sv_SE: Det gick inte att säkerhetskopiera %s plugin katalog.

en: Could not change the %s plugin: %s
sv_SE: Det gick inte att ändra %s plugins: %s

en: Could not create `%s` database name.
sv_SE: Det gick inte att skapa `%s` databasnamn.

en: Could not create domain alias. An unexpected error occurred.
sv_SE: Det gick inte att skapa domänalias . Ett oväntat fel uppstod.

en: Could not delete SQL database. An unexpected error occurred.
sv_SE: Det gick inte att ta bort SQL-databas. Ett oväntat fel uppstod.

en: Could not delete SQL user. An unexpected error occurred.
sv_SE: Det gick inte att ta bort SQL användare. Ett oväntat fel uppstod.

en: Could not delete SSL certificate. An unexpected error occurred.
sv_SE: Det gick inte att ta bort SSL-certifikat. Ett oväntat fel uppstod.

en: Could not delete the %s plugin: %s
sv_SE: Det gick inte att ta bort %s plugin: %s

en: Could not disable the %s plugin: %s
sv_SE: Det gick inte att inaktivera %s plugin: %s

en: Could not enable the %s plugin: %s
sv_SE: Det gick inte att aktivera %s plugin: %s

en: Could not find any network interface. You cannot add new IP addresses.
sv_SE: Det gick inte att hitta någon nätverksgränssnitt . Du kan inte lägga till nya IP-adresser.

en: Could not generate SSL certificate. An unexpected error occurred.
sv_SE: Det gick inte att generera SSL-certifikat. Ett oväntat fel uppstod.

en: Could not install the %s plugin: %s
sv_SE: Det gick inte att installera %s plugin: %s

en: Could not protect the %s plugin: %s
sv_SE: Det gick inte att skydda %s plugin: %s

en: Could not restore %s plugin directory
sv_SE: Kunde inte återställa %s plugin katalog

en: Could not retrieve directories.
sv_SE: Det gick inte att hämta kataloger.

en: Could not uninstall the %s plugin: %s
sv_SE: Det gick inte att avinstallera %s plugin: %s

en: Could not update the %s plugin: %s
sv_SE: Det gick inte att uppdatera %s plugin: %s

en: Could not upload file.
sv_SE: Kunde inte ladda upp filen.

en: Could not upload file. File not found.
sv_SE: Kunde inte ladda upp filen. Filen kunde inte hittas.

en: Could not upload the file. Max. upload filesize (%1$d MB) has been reached.
sv_SE: Kunde inte ladda upp filen. Max upload filesize (%1$d MB) har nåtts.

en: Could not validate DNS resource record: %s
sv_SE: Det gick inte att validera DNS-resursposter: %s

en: Count default email addresses
sv_SE: Räkna standard e-postadresser

en: Country
sv_SE: Land

en: Create catch all
sv_SE: Skapa catch-all

en: Create default email addresses
sv_SE: Skapa standard e-postadresser

en: Created by
sv_SE: Skapad av

en: Creation date
sv_SE: Skapad

en: Custom DNS errors
sv_SE: Anpassad DNS fel

en: Custom DNS record successfully scheduled for deletion.
sv_SE: Anpassad DNS-post framgångsrikt planerad till radering.

en: Custom DNS records
sv_SE: Custom DNS-poster

en: Custom error page updated.
sv_SE: Egen felsida uppdaterad.

en: Custom error pages
sv_SE: Anpassade felsidor

en: Custom menus
sv_SE: Egna menyer

en: Customer
sv_SE: Kund

en: Customer ID
sv_SE: Kund ID

en: Customer account
sv_SE: Kundkonto

en: Customer account successfully scheduled for activation.
sv_SE: Kundkonto planerad till aktivering.

en: Customer account successfully scheduled for creation.
sv_SE: Domänkonto planerad framgångsrikt för skapande.

en: Customer account successfully scheduled for deactivation.
sv_SE: Kundkonto planerad till avaktivering.

en: Customer account successfully scheduled for deletion.
sv_SE: Kundkonto planerad för radering.

en: Customer account successfully updated.
sv_SE: Kundkonto uppdaterats.

en: Customer assignments
sv_SE: Kunduppdrag

en: Customer successfully scheduled for addition.
sv_SE: Kund framgångsrikt planerad till tillägg.

en: Customer successfully scheduled for deletion.
sv_SE: Kundkonto planerad till radering.

en: Customers
sv_SE: Kunder

en: Customize error pages for your domain.
sv_SE: Anpassa fel sidor för din domän.

en: DNS record already exist.
sv_SE: DNS-posten finns redan.

en: DNS resource record
sv_SE: DNS-resurspost

en: DNS resource record scheduled for addition.
sv_SE: DNS resurspost planerad till tillägg.

en: DNS resource record scheduled for update.
sv_SE: DNS resurspost planerad för uppdatering.

en: DNS resource records
sv_SE: DNS-urkunder för resursen

en: DNS zone in which you want add this DNS resource record.
sv_SE: DNS-zonen som du vill lägga till den här DNS-resursposten .

en: DOWN
sv_SE: NER

en: Daemon request successful.
sv_SE: Daemon request successfull.

en: Daily backup
sv_SE: Daglig backup

en: Data were altered. Please try again.
sv_SE: Data ändras. Var god försök igen.

en: Database
sv_SE: Databas

en: Database Name and Users
sv_SE: Databasnamn och användare

en: Database Update Revision
sv_SE: Uppdatering av databasen Versionshistorik

en: Database name
sv_SE: Databasnamn

en: Database name is too long.
sv_SE: Databas namn är för långt.

en: Database name is unavailable or unallowed.
sv_SE: Databasnamn är tillgänglig eller otillåtna.

en: Database prefix
sv_SE: Databas prefix

en: Database prefix/suffix
sv_SE: Databas prefix/suffix

en: Database required
sv_SE: Databas krävs

en: Database users
sv_SE: Databasanvändare

en: Databases
sv_SE: Databaser

en: Date
sv_SE: Datum

en: Day
sv_SE: Dag

en: Days
sv_SE: Dagar

en: Dear {NAME},
    
    This is an automatic email sent by your i-MSCP control panel:
    
    Server name: {HOSTNAME}
    Server IP:   {SERVER_IP}
    Client IP:   {CLIENT_IP}
    Version:     {VERSION}
    Build:       {BUILDDATE}
    Severity:    {MESSAGE_SEVERITY}
    
    ==========================================================================
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Please do not reply to this email.
    
    ________________
    i-MSCP Mailer
sv_SE: Dear {NAME},
    
    Detta är en automatisk e-postmeddelande med din i-MSCP kontrollpanel:
    
    Server namn: {HOSTNAME}
    Server IP:   {SERVER_IP}
    Klient IP:   {CLIENT_IP}
    Version:     {VERSION}
    Build:       {BUILDDATE}
    Stränghet:    {MESSAGE_SEVERITY}
    
    ==========================================================================
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Var god och svara ej på detta mail..
    
    ________________
    i-MSCP Mailer

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default language
sv_SE: Standardspråk

en: Default language successfully updated.
sv_SE: Standardspråk uppdaterats.

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Delete CatchAll
sv_SE: Ta bort Catch-all

en: Delete all tickets
sv_SE: Ta bort alla tickets

en: Delete from log:
sv_SE: Ta bort från logg:

en: Delete order
sv_SE: Ta bort beställning

en: Delete reseller software
sv_SE: Radera återförsäljare programvara

en: Delete ticket
sv_SE: Ta bort ticket

en: Deletion in progress
sv_SE: Radering pågår

en: Depot import
sv_SE: Depå import

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Description cannot be empty.
sv_SE: Beskrivningen får inte vara tom.

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Directory %s doesn't exists.
sv_SE: Katalog %s inte existerar.

en: Directory '%s' doesn't exists.
sv_SE: Katalogen '%s' existerar inte.

en: Directory '%s' is not allowed or invalid.
sv_SE: Katalogen '%s' är inte tillåten eller ogiltig.

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Disabled
sv_SE: Inaktiv

en: Disabled functions
sv_SE: Inaktiverade funktioner

en: Disconnect
sv_SE: Avbryta förbindelse

en: Disk
sv_SE: Diskutrymme

en: Disk space
sv_SE: Diskutrymme

en: Disk space limit [MiB]
sv_SE: Diskplats gränsen [MiB]

en: Disk usage
sv_SE: Diskanvändning

en: Disk usage detail
sv_SE: Diskanvändning detaljer

en: Display errors
sv_SE: Visa fel

en: Document root
sv_SE: dokument rot

en: Domain
sv_SE: Domän

en: Domain %s cannot be forwarded on itself.
sv_SE: Domän %s kan inte vidarebefordras på sig själv.

en: Domain %s is unavailable.
sv_SE: Domänen %s är inte tillgänglig.

en: Domain IP
sv_SE: Domän-IP

en: Domain Name
sv_SE: Domännamn

en: Domain account
sv_SE: Domänkonto

en: Domain account expired.
sv_SE: Domänkonto löpt ut.

en: Domain alias %s cannot be forwarded on itself.
sv_SE: Domän alias %s kan inte vidarebefordras på sig.

en: Domain alias errors
sv_SE: Domänaliasfel

en: Domain alias limit
sv_SE: Domänalias limit

en: Domain alias name
sv_SE: Domänalias namn

en: Domain alias successfully created.
sv_SE: Domänalias har skapats.

en: Domain alias successfully ordered.
sv_SE: Domän alias har beställts.

en: Domain alias successfully scheduled for addition.
sv_SE: Domän alias schemalagt för tillägg.

en: Domain alias successfully scheduled for deletion.
sv_SE: Domänalias planerad framgångsrikt för radering.

en: Domain alias successfully scheduled for update.
sv_SE: Domän alias schemalagt för uppdatering.

en: Domain aliases
sv_SE: Domänalias

en: Domain and SQL databases
sv_SE: Domain och SQL databaser

en: Domain data were altered. Please try again.
sv_SE: Domändata ändrades. Var god försök igen.

en: Domain details
sv_SE: Domändetaljer

en: Domain errors
sv_SE: Domänfel

en: Domain expiration date
sv_SE: Domän utgångsdatum

en: Domain expiration date must be filled.
sv_SE: Domain utgångsdatum måste fyllas i.

en: Domain limit
sv_SE: Domain Limit

en: Domain name
sv_SE: Domännamn

en: Domain name (ASCII form) cannot be greater than 255 characters.
sv_SE: Domännamn (i ASCII-format) får inte vara större än 255 tecken.

en: Domain name cannot be empty.
sv_SE: Namnet får inte vara tomt.

en: Domain name cannot start nor end with dot.
sv_SE: Domännamn får inte börja eller sluta med dot.

en: Domain name contains an invalid character: %s
sv_SE: Domännamnet innehåller ett ogiltigt tecken: %s

en: Domain name label '%s' contain an invalid character: %s
sv_SE: Domännamnet etiketten ' %s' innehåller ett ogiltigt tecken: %s

en: Domain name labels cannot be greater than 63 characters.
sv_SE: Domännamn etiketter inte var större än 63 tecken.

en: Domain name labels cannot start nor end with hyphen.
sv_SE: Domännamn etiketter får inte börja eller sluta med bindestreck.

en: Domain new expiration date
sv_SE: Domän nytt utgångsdatum

en: Domain statistics
sv_SE: Domänstatistik

en: Domain successfully scheduled for update.
sv_SE: Domain framgångsrikt planerat för uppdatering.

en: Domain type
sv_SE: Domain typ

en: Domains
sv_SE: Domäner

en: Domains per page
sv_SE: Domäner per sida

en: Done
sv_SE: Klar

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Download TAR
sv_SE: Ladda ner TAR

en: Download ZIP
sv_SE: Ladda ner ZIP

en: Download the archives stored in this directory
sv_SE: Hämta de filer som finns i den här katalogen

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit DNS resource record
sv_SE: Redigera DNS-resurspost

en: Edit FTP account
sv_SE: Ändra Ftp konto

en: Edit SSL certificate
sv_SE: Ändra SSL cert.

en: Edit auto responder
sv_SE: Ändra auto. svar

en: Edit custom error page
sv_SE: Ändra eget fel sida

en: Edit custom menu
sv_SE: Ändra eget meny

en: Edit customer
sv_SE: Ändra kund

en: Edit domain
sv_SE: Redigera domän

en: Edit domain alias
sv_SE: Redigera domänalias

en: Edit error page
sv_SE: Redigera felsida

en: Edit hosting plan
sv_SE: Ändra webbhotellsplan

en: Edit htaccess user
sv_SE: Ändra Htaccess användare

en: Edit mail account
sv_SE: Redigera e-postkonto

en: Edit protected area
sv_SE: Redigera skyddat område

en: Edit reseller
sv_SE: Ändra återförsäljare

en: Edit subdomain
sv_SE: Redigera underdomän

en: Edit user
sv_SE: Redigerar användare

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email account already exists.
sv_SE: Mail-konto finns redan.

en: Email account data
sv_SE: Mail-konto uppgifter

en: Email account errors
sv_SE: E-postkontofel

en: Email account list
sv_SE: E-postkontolista

en: Email account successfully scheduled for addition.
sv_SE: E-postkontot har planerats för tillägg.

en: Email account successfully scheduled for update.
sv_SE: E-postkontot har planerats för uppdatering.

en: Email accounts
sv_SE: E-postkonton

en: Email accounts are hard suspended
sv_SE: E-postkonton är hårdavstängda

en: Email address
sv_SE: E-mail adr.

en: Email quota
sv_SE: E-mail kvot

en: Email quota cannot be bigger than %s
sv_SE: E-mail kvot kan inte vara större än %s

en: Email quota cannot be bigger than disk space limit.
sv_SE: E-mail kvot värde kan inte vara större än diskplats gränsen.

en: Email quota cannot be lower than %d. Each mailbox should have a least 1 MiB quota.
sv_SE: E-mail kvot kan inte vara mindre än %d. Varje brevlåda ska ha minst 1 MiB-kvot.

en: Email quota cannot be unlimited. Max value is %d MiB.
sv_SE: E-mail kvot värde kan inte vara obegränsat. Max värde är %d MiB.

en: Email settings
sv_SE: E-postinställningar

en: Email setup
sv_SE: E-postinställningar

en: Email successfully updated.
sv_SE: E-post har uppdaterats.

en: Empty data or wrong field.
sv_SE: Tomt data eller fält

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Enable SSL
sv_SE: Aktiverar SSL

en: Enable auto responder
sv_SE: Aktiverar auto. svar

en: Enabled
sv_SE: Aktiv

en: Enabled for: %s
sv_SE: Aktiv för: %s

en: Error
sv_SE: Fel

en: Error pages
sv_SE: Felsidor

en: Error reporting
sv_SE: Felrapportering

en: Error: Remote File not found!
sv_SE: Fel: Remote File not found!

en: Errors
sv_SE: Fel

en: Excl. default mails
sv_SE: Exkl. standard e-mail

en: Execute tasks
sv_SE: utföra uppgifter

en: Expire date
sv_SE: Domain utgångsdatum

en: Ext. mail server
sv_SE: Extern e-postserver

en: External mail server
sv_SE: Extern e-postserver

en: External mail server feature scheduled for activation.
sv_SE: Extern funktion postserver planerad för aktivering.

en: External mail server feature scheduled for deactivation.
sv_SE: Extern funktion postserver planerad för avaktivering.

en: External mail servers
sv_SE: Extern mail servrar

en: FTP account
sv_SE: FTP-konto

en: FTP account already exists.
sv_SE: FTP-konto finns redan.

en: FTP account limit reached.
sv_SE: Gränsen över antalet FTP-konton är nådd!

en: FTP account successfully added.
sv_SE: FTP konto lagds till.

en: FTP account successfully deleted.
sv_SE: FTP-konto raderades.

en: FTP account successfully updated.
sv_SE: FTP konto uppdaterades.

en: FTP accounts
sv_SE: FTP-konton

en: FTP home directory
sv_SE: FTP hemkatalog

en: FTP home directory cannot be empty.
sv_SE: FTP hemkatalog kan inte vara tom.

en: FTP traffic
sv_SE: FTP trafik

en: FTP user errors
sv_SE: FTP användarfel

en: Feature
sv_SE: Funktion

en: Female
sv_SE: Kvinna

en: File %s doesn't exist or cannot be reached!
sv_SE: Fil %s existerar eller kan inte nås!

en: File %s doesn't look like a migration file.
sv_SE: Filen %s ser inte ut som ett migreringsfil.

en: File does not exist. %1$s.tar.gz
sv_SE: Fil finns inte. %1$s.tar.gz

en: File exceeds the size limit.
sv_SE: Filen överskrider storleksgränsen.

en: File has been successfully uploaded.
sv_SE: Fil har laddats upp.

en: File is not readable.
sv_SE: Filen är inte läsbar.

en: File needs to be a 'tar.gz' archive.
sv_SE: Fil måste vara en "tar.gz-arkiv.

en: File successfully uploaded.
sv_SE: Filen har laddats upp.

en: Filemanager
sv_SE: Filhanterare

en: Filesystem system Info
sv_SE: Systeminfo för filsystemet

en: Fill out a message text.
sv_SE: Fyll i text-meddelande

en: First name
sv_SE: Förnamn

en: Forbidden
sv_SE: Förbjudet

en: Forward
sv_SE: Vidarebefordra till

en: Forward URL
sv_SE: Vidarebefordra till URL

en: Forward URL %s is not valid.
sv_SE: Framåt URL %s är inte giltigt.

en: Forward list is empty.
sv_SE: Framåt Listan är tom.

en: Forward mail
sv_SE: Vidarebefordra e-post

en: Forward to
sv_SE: Vidarebefordra till

en: Forward to URL
sv_SE: Vidarebefordra till URL

en: Forward type
sv_SE: Framåt typ

en: Free
sv_SE: Ledigt

en: From
sv_SE: Från

en: From reseller
sv_SE: Från återförsäljare

en: Ftp account
sv_SE: Ftp konto

en: Ftp account data
sv_SE: Ftp-konton data

en: Ftp accounts
sv_SE: Ftp-konton

en: Ftp directories
sv_SE: Ftp kataloger

en: Gender
sv_SE: Kön

en: General information
sv_SE: Allmän information

en: General settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Generate
sv_SE: Generera

en: Generate a self-signed certificate
sv_SE: Generera ett självsignerat certifikat

en: Get a new security code
sv_SE: Få en ny säkerhetskod

en: Group
sv_SE: Grupp

en: Group members
sv_SE: Gruppmedlemmar

en: Group name
sv_SE: Gruppnamn

en: Groups
sv_SE: Grupper

en: HSTS includeSubDomains directive
sv_SE: HSTS includeSubDomains direktivet

en: HSTS max-age directive value
sv_SE: HSTS max-ålder direktiv värde

en: HTTP traffic
sv_SE: Http traffic

en: Hide aliases
sv_SE: Dölj alias

en: High
sv_SE: Hög

en: Homepage
sv_SE: Hemsida

en: Host
sv_SE: Värd

en: Hosting plan
sv_SE: Webbhotellsplan

en: Hosting plan availability
sv_SE: Tillgängliga webbhotellsplaner

en: Hosting plan limits exceed reseller limits.
sv_SE: Webbkonto gränser överskrida återförsäljarens gränser.

en: Hosting plan limits exceed your limits.
sv_SE: Hosting plan gränser överträffa dina gränser.

en: Hosting plan successfully created.
sv_SE: Webbkonto har skapats.

en: Hosting plan successfully deleted.
sv_SE: Hosting plan tagits bort.

en: Hosting plan successfully updated.
sv_SE: Webbkonto har uppdaterats.

en: Hosting plans
sv_SE: Webbhotellsplaner

en: Hour
sv_SE: Timme

en: Hours
sv_SE: Timmar

en: Htaccess group
sv_SE: Htaccess grupp

en: Htaccess user
sv_SE: Htaccess användare

en: IP address
sv_SE: IP-adress

en: IP address already under the control of i-MSCP.
sv_SE: IP-adressen redan under kontroll av i-MSCP.

en: IP address successfully scheduled for addition.
sv_SE: IP-adressen har planerats för tillägg.

en: IP address successfully scheduled for deletion.
sv_SE: IP planeras för radering.

en: IP address successfully scheduled for modification.
sv_SE: IP-adressen har planerats för modifiering.

en: IP addresses under control of i-MSCP
sv_SE: IP-adresser under kontroll av i-MSCP

en: IP assignments
sv_SE: IP uppdrag

en: IP errors
sv_SE: IP fel

en: IP management
sv_SE: IP förwaltning

en: IP netmask
sv_SE: IP nätmask

en: IP usage
sv_SE: IP-användning

en: IPv6 address
sv_SE: IPv6-adress

en: If set to `yes`, Web folders will be protected against deletion.
sv_SE: Om satt till `ja anges, kommer webbmappar skyddas mot radering.

en: If set to `yes`, the reseller can allows his customers to edit this PHP configuration option.
sv_SE: Om satt till `ja anges tillåter återförsäljaren kan hans kunder att redigera PHP konfigurationsalternativ .

en: If set to `yes`, the reseller can enable/disable the PHP mail function for his customers, else, the PHP mail function is disabled.
sv_SE: Om satt till `ja anges kan alltid aktivera / inaktivera PHP postfunktionen för sina kunder, annars är PHP postfunktionen inaktiverad.

en: If the name field is filled with the @ sign or left blank, it will be automatically substituted by $ORIGIN value.
sv_SE: Om namnfältet fylls med @ -tecknet eller lämnas tomt, kommer den att automatiskt ersättas med $ORIGIN värde.

en: If you want to limit the reseller, you must first limit its customers.
sv_SE: Om du vill begränsa återförsäljare, måste du begränsa först sina kunder.

en: Images have to be smaller than 500 x 90 pixels.
sv_SE: Bilder måste vara mindre än 500 x 90 pixlar.

en: Import in local repository
sv_SE: Importera i lokalt arkiv

en: Import new language file
sv_SE: Importera ny språkfil

en: In case domain expiration date is 'N/A', the expiration date will be set from today.
sv_SE: När det gäller domän utgångsdatumet är "N/A" utgångsdatum kommer då blir dagens datum.

en: In front
sv_SE: framtill

en: In maintenance mode, only administrators can login.
sv_SE: Under maintenance mode, endast administratörer kan logga in.

en: Incl. default mails
sv_SE: Inkl. standard e-mail

en: Incorrect Email quota
sv_SE: Felaktig e-post kvot

en: Incorrect Email quota.
sv_SE: Felaktig e-post kvot

en: Incorrect FTP account limit.
sv_SE: Felaktig FTP konton gräns.

en: Incorrect SQL database limit.
sv_SE: Felaktig SQL-databaser gräns.

en: Incorrect SQL user limit.
sv_SE: Felaktig SQL-användare gräns.

en: Incorrect alias limit.
sv_SE: Felaktigt alias gränsen.

en: Incorrect disk space limit.
sv_SE: Felaktig diskplats gränsen.

en: Incorrect domain alias limit.
sv_SE: Felaktig domän alias gräns.

en: Incorrect email account limit.
sv_SE: Felaktig postkonton gräns.

en: Incorrect email length or syntax.
sv_SE: Felaktig e-mail-längd eller syntax.

en: Incorrect email quota.
sv_SE: Felaktig e-mail kvot.

en: Incorrect limit for %s.
sv_SE: Felaktig gräns för%s.

en: Incorrect monthly traffic limit.
sv_SE: Felaktig månadsvis trafikgränsen.

en: Incorrect subdomain limit.
sv_SE: Felaktig underdomäner gränsen.

en: Incorrect username length or syntax.
sv_SE: Felaktigt användarnamn längd eller syntax.

en: Install
sv_SE: Intallera

en: Install in progress
sv_SE: Install in progress...

en: Install various Web applications with a few clicks.
sv_SE: Installera olika webbapplikationer med ett par klick.

en: Installed Package which was deleted by your reseller.
sv_SE: Installerade paket som tagits bort från din återförsäljare.

en: Installed in reseller repository
sv_SE: Installerade i återförsäljarens filarkiv

en: Installed in software repository
sv_SE: Installerade i programvaruförråd

en: Installed on
sv_SE: Installerad på

en: Installing your uploaded package. Please refresh this page.
sv_SE: Installera din överförda paket. Uppdatera den här sidan sen.

en: Instructions to download today's backup
sv_SE: Instruktioner för att hämta dagens backup

en: Intermediate certificate(s)
sv_SE: Mellan certifikat

en: Internationalization
sv_SE: Internationalisering

en: Invalid FTP username.
sv_SE: Ogiltigt FTP användarnamn.

en: Invalid SQL user host: %s
sv_SE: Ogiltig SQL användare värd %s

en: Invalid SSL certificate
sv_SE: Ogiltig SSL-certifikat.

en: Invalid SSL certificate.
sv_SE: Ogiltig SSL-certifikat.

en: Invalid `%s` field.
sv_SE: Ogiltig `%s` fält.

en: Invalid domain name.
sv_SE: Ogiltigt domännamn.

en: Invalid email address.
sv_SE: Ogiltig e-postadress.

en: Invalid email username.
sv_SE: Ogiltig e-mail användarnamn.

en: Invalid group name!
sv_SE: Ogiltigt gruppnamn!

en: Invalid payload received from GitHub
sv_SE: Ogiltigt nyttolast som mottas från GitHub

en: Invalid plugin directory: %s
sv_SE: Ogiltig instickskatalog : %s

en: Invalid private key or passphrase.
sv_SE: Ogiltig privat nyckel eller lösenordsfras.

en: Invalid type given. String expected
sv_SE: Ogiltig typ. String förväntad

en: Invalid username.
sv_SE: Ogiltigt användarnamn.

en: Kill session
sv_SE: Döda session

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Language
sv_SE: Språk

en: Language file
sv_SE: Språkfil

en: Languages index was successfully re-built.
sv_SE: Nytt språk index skapades.

en: Last Web software repository update
sv_SE: Senaste Web förvaringsplats uppdatering

en: Last access
sv_SE: Senaste sidvisning/åtkomst

en: Last name
sv_SE: Efternamn

en: Last reply date
sv_SE: Sista svarsdatum

en: Last translator
sv_SE: Senaste översättare

en: Layout
sv_SE: Utseende

en: Level
sv_SE: Nivå

en: Limit
sv_SE: Gräns

en: Link to authors homepage
sv_SE: Länk till författarens hemsida

en: Load (1 Min, 5 Min, 15 Min)
sv_SE: Load (1 min, 5 min, 15 min)

en: Loading data...
sv_SE: Laddar data ...

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Login with your FTP account
sv_SE: Logga in med ditt FTP-konto

en: Logo file
sv_SE: Logotypfil

en: Logo successfully removed.
sv_SE: Logo tagits bort.

en: Logo successfully updated.
sv_SE: Logo uppdaterats.

en: Logout
sv_SE: Logga ut

en: Lost password
sv_SE: Glömt lösenord

en: Lost password email
sv_SE: Förlorat lösenord email

en: Lost password email templates were updated.
sv_SE: Glömt lösenord email-mallar har uppdaterats.

en: Lost password link
sv_SE: Glömt lösenord länk

en: Lostpw link
sv_SE: Länk för förlorat lösenord

en: Low
sv_SE: Låg

en: Mail
sv_SE: E-mail

en: Mail account %s successfully scheduled for deletion.
sv_SE: Mail-kontot %s har planerats för radering.

en: Mail account type
sv_SE: E-Post kontotyp

en: Mail accounts list is empty.
sv_SE: Postkonton listan är tom.

en: Main menu labels visibility successfully updated.
sv_SE: Huvudmenyn etiketter synlighet har uppdaterats.

en: Maintenance mode
sv_SE: Underhållsläge

en: Maintenance settings
sv_SE: Underhållsläge

en: Male
sv_SE: Man

en: Manage SQL
sv_SE: Hantera SQL

en: Manage SSL certificate
sv_SE: Hantera SSL-certifikat

en: Manage users
sv_SE: Hantera användare

en: Manage users and groups
sv_SE: Hantera användare och grupper

en: Manage your protected areas, users and groups.
sv_SE: Hantera dina skyddade områden, användare och grupper.

en: Manual
sv_SE: Manuell

en: Mark
sv_SE: Välj

en: Max number of login attempts
sv_SE: Max antal inloggningförsök

en: Max. remote filesize (%s) has been reached. Your remote file is %s
sv_SE: Max. fjärr filstorlek (%s) är nådd. Din fjärrfilen är %s.

en: Max. remote filesize (%s) is reached. Your remote file is %s
sv_SE: Max. fjärr filstorlek (%s) är nådd. Din fjärr fil är %s

en: Maximum number of validation attempts before waiting restriction intervenes
sv_SE: Maximalt antal verifieringsförsök innan väntar begränsning ingriper

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Message template
sv_SE: Meddelandemall

en: Message template info
sv_SE: Info om meddelandemall

en: Message to reseller before deleting the software
sv_SE: Meddelande till återförsäljare innan du tar bort programvaran

en: Migration file %s is not readable.
sv_SE: Migrations filen %s är inte läsbar.

en: Minute
sv_SE: Minut

en: Minutes
sv_SE: Minuter

en: Missing domain
sv_SE: Saknade domän

en: Modification in progress...
sv_SE: Ändring pågår ...

en: Month
sv_SE: Månad

en: Monthly traffic limit [MiB]
sv_SE: Månadsvis trafikgränsen [MiB]

en: Monthly traffic limit must be a number.
sv_SE: Månadsvis trafikgränsen måste vara en siffra.

en: Monthly traffic warning cannot be bigger than monthly traffic limit.
sv_SE: Månads trafik varning kan inte vara större än månadsvis trafikgränsen.

en: Monthly traffic warning must be a number.
sv_SE: Månatlig trafik varning måste vara en siffra.

en: More Details
sv_SE: Mer information

en: Mount
sv_SE: Montera

en: Mount point
sv_SE: Monteringspunkt

en: Move
sv_SE: Flytta

en: Moving aborted.
sv_SE: Flytta avbröts.

en: N/A
sv_SE: Inte tillgänglig

en: NS DNS resource records are only allowed for subzone delegation.
sv_SE: NS DNS resursposterna är endast tillåtna för delzon delegation.

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name cannot be empty.
sv_SE: Namnet får inte vara tomt.

en: Network interface (NIC)
sv_SE: Nätverksgränssnitt (NIC)

en: Never
sv_SE: Aldrig

en: New SQL user data
sv_SE: Ny Sql användardata

en: New ticket
sv_SE: Skapa support-ärende

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Next step
sv_SE: Nästa steg

en: No
sv_SE: Nej

en: No administrator accounts found.
sv_SE: Inga administratörskonton hittats.

en: No available
sv_SE: Inte tillgänglig

en: No custom menu found.
sv_SE: Inget eget meny hittades.

en: No customer accounts found.
sv_SE: Ingen kundkonto hittats.

en: No domain available for new software instance.
sv_SE: Ingen domän för ny programvara instans.

en: No error found
sv_SE: Inget fel hittades

en: No group found.
sv_SE: Ingen grupp hittades.

en: No records found matching the search criteria.
sv_SE: Hittades inte poster som matchar sökkriteriet.

en: No reseller accounts found.
sv_SE: Inga återförsäljare konton hittats.

en: No reseller available to add the permissions.
sv_SE: No Reseller available to add the permissions.

en: No resellers found.
sv_SE: Inga återförsäljare hittades.

en: No software in Web repository found!
sv_SE: Ingen programvara i Web-repository hittades!

en: No software is waiting for activation
sv_SE: Ingen mjukvara väntar på aktivering

en: No statistics found for the given period. Try another period.
sv_SE: Ingen statistik finns för angiven tidsperiod. Försök med en annan period.

en: No update available
sv_SE: Inga uppdateringar tillgängliga.

en: No used yet
sv_SE: Inte i bruk nu.

en: No user found.
sv_SE: Ingen användare hittades.

en: No users found for this reseller.
sv_SE: Inga användare finns för denna återförsäljare.

en: No.
sv_SE: Nr.

en: None
sv_SE: Inget

en: Normal + Forward
sv_SE: Normal + framåt

en: Normal connection
sv_SE: Normal förbindelse.

en: Normal users
sv_SE: Normala användare

en: Not Found
sv_SE: Hittades inte

en: Not Set
sv_SE: Ej definierad

en: Not used
sv_SE: Inte i bruk.

en: Note that in manual mode, the NIC and the subnet mask are only indicative.
sv_SE: Observera att i manuellt läge, nätverkskortet och nätmasken är endast vägledande.

en: Nothing found - sorry
sv_SE: Inget hittades - tyvärr

en: Nothing has been changed.
sv_SE: Ingenting har ändrats.

en: Nothing has been deleted.
sv_SE: Ingenting har ändrats.

en: Notices, Warnings and Errors
sv_SE: Notiser, varningar och fel

en: One or more database updates are now available. See the details below.
sv_SE: En eller flera uppdateringar av databasen finns nu tillgängliga. Se information nedan.

en: Only 'tar.gz' archives are accepted.
sv_SE: Endast 'tar.gz-arkiv är tillåten.

en: Only exec
sv_SE: Bara exec

en: Only gettext Machine Object files (MO files) are accepted.
sv_SE: Endast gettext Machine Object-filer (MO-filer) accepteras.

en: Only numbers in range from 0 to 65535 are allowed.
sv_SE: Endast siffror i intervallet 0 till 65535 är tillåtna.

en: Only positive numbers are allowed.
sv_SE: Endast positiva tal är tillåtna.

en: Only tar.gz and tar.bz2 archives are supported.
sv_SE: Endast tar.gz och tar.bz2 arkiv stöds.

en: Only tar.gz, tar.bz2 and zip archives are accepted.
sv_SE: Endast tar.gz, tar.bz2 och zip arkiv accepteras

en: Open tickets
sv_SE: Öppna supportärenden

en: Operation cancelled: %s
sv_SE: Åtgärden avbruten: %s

en: Optional
sv_SE: Valfri

en: Order
sv_SE: Beställning

en: Order successfully deleted.
sv_SE: Beställning raderades.

en: Order successfully processed.
sv_SE: Beställning genomförd.

en: Other in
sv_SE: Annat inåt

en: Other out
sv_SE: Annat utåt

en: Other settings
sv_SE: Övriga inställningar

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: Owner
sv_SE: Ägare

en: PHP %s configuration option
sv_SE: PHP %s konfigurationsalternativ

en: PHP Configuration options
sv_SE: PHP konfigurationsalternativ

en: PHP GD extension not loaded.
sv_SE: PHP GD inte aktivt.

en: PHP Permissions
sv_SE: PHP behörigheter

en: PHP configuration scheduled for update.
sv_SE: PHP-konfigurationen schemalagda för uppdatering.

en: POP3/IMAP in
sv_SE: POP3/IMAP inåt

en: POP3/IMAP out
sv_SE: POP3/IMAP utåt

en: POP3/IMAP traffic
sv_SE: POP3/IMAP trafik

en: Package actions
sv_SE: Paket åtgärder

en: Package install type
sv_SE: Paket installera typ

en: Package installed successfully!
sv_SE: Paketet har installerats!

en: Package language
sv_SE: Paketets språk

en: Package name
sv_SE: Paketnamn

en: Package title
sv_SE: Paket titel

en: Package type
sv_SE: Paketets typ

en: Package vendor HP
sv_SE: Paket leverantörens HP

en: Package version
sv_SE: Paket version

en: Panel default language
sv_SE: Panelens standardspråk

en: Parent directory
sv_SE: Föregående katalog

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password cannot be empty.
sv_SE: Lösenord får inte vara tomt.

en: Password cannot be longer than 30 characters.
sv_SE: Lösenord får inte vara längre än 30 teken

en: Password confirmation
sv_SE: Lösenord bekräftelse

en: Password contains unallowed characters.
sv_SE: Lösenordet innehåller otillåtna tecken.

en: Password data
sv_SE: Lösenordsdata

en: Password email
sv_SE: Förlorat lösenord email

en: Password is missing.
sv_SE: Lösenord saknas.

en: Password is shorter than %s characters.
sv_SE: Lösenordet är kortare än %s tecken.

en: Password minimum length
sv_SE: Lösenord minimilängd

en: Password must be at least %s characters long and contain letters and numbers to be valid.
sv_SE: Lösenordet måste vara minst %s tecken och innehåller bokstäver och siffror för att vara giltigt.

en: Password settings
sv_SE: Lösenordsinställningar

en: Password successfully updated.
sv_SE: Lösenord uppdaterats.

en: Passwords do not match
sv_SE: Lösenord matchar inte.

en: Passwords do not match.
sv_SE: Lösenord matchar inte.

en: Path
sv_SE: Sökväg

en: Pending tasks
sv_SE: Väntande uppgifter

en: Percent
sv_SE: Procent

en: Permissions
sv_SE: Behörigheter

en: Personal data
sv_SE: Personlig information

en: Personal data successfully updated.
sv_SE: Personuppgifter uppdaterats.

en: Personalise template
sv_SE: Anpassa mallen

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Please activate your new i-MSCP password
sv_SE: Aktivera ditt nya i-MSCP lösenord

en: Please choose at least one htaccess user.
sv_SE: Välj minst en htaccess användare.

en: Please choose at least one htaccess user/group.
sv_SE: Välj minst en htaccess användare / grupp.

en: Please confirm the password.
sv_SE: Du måste bekräfta lösenord.

en: Please enter a password.
sv_SE: Var god och skriv ett lösenord.

en: Please enter an SQL user host.
sv_SE: Ange en SQL-användare värd.

en: Please enter an username.
sv_SE: Ange ett användarnamn.

en: Please enter protected area path.
sv_SE: Ange skyddat område väg.

en: Please enter your auto-responder message below
sv_SE: Ange ditt auto-responder meddelande nedan

en: Please fill up both data fields for password.
sv_SE: Fyll upp båda datafält för lösenord.

en: Please select at least one user.
sv_SE: Välj minst en användare.

en: Please set now the username and password for the later login in the software. (Required fiels)
sv_SE: Ange nu ditt användarnamn och lösenord för att senare logga in i programmet. (Obligatoriskt fält)

en: Please specify a message content.
sv_SE: Vänligen skriv något i meddelande!

en: Please specify a message subject.
sv_SE: Vänligen ange ett ämne för meddelandet.

en: Please type database name.
sv_SE: Vänligen ange databas-namn.

en: Please type your message.
sv_SE: Skriv ditt meddelande.

en: Plugin %s cannot be activated.
sv_SE: Plugin %s kan inte aktiveras.

en: Plugin %s cannot be deactivated.
sv_SE: Plugin %s kan inte stängas av.

en: Plugin %s cannot be installed.
sv_SE: Plugin %s kan inte installeras.

en: Plugin %s cannot be protected.
sv_SE: Plugin %s kan inte skyddas.

en: Plugin %s cannot be reconfigured.
sv_SE: Plugin %s kan inte konfigureras.

en: Plugin %s cannot be uninstalled.
sv_SE: Plugin %s kan inte avinstalleras.

en: Plugin %s reconfigured.
sv_SE: Plugin %s omkonfigureras.

en: Plugin Manager: Could not change the %s plugin: %s
sv_SE: Plugin Manager: Kunde inte ändra %s plugin: %s

en: Plugin Manager: Could not delete %s plugin files. You should run the set-gui-permissions.pl script and try again.
sv_SE: Plugin Manager: Kunde inte radera %s plugin-filer. Du bör köra set-gui-permissions.pl skriptet och försök igen.

en: Plugin Manager: Could not load plugin %s
sv_SE: Plugin Manager: Kunde inte ladda insticksprogram %s

en: Plugin Manager: Could not uninstall the %s plugin. Plugin has been locked by another plugin.
sv_SE: Plugin Manager: Kunde inte avinstallera %s plugin. Plugin har låsts av en annan plugin.

en: Plugin Manager: Could not update the %s plugin: %s
sv_SE: Plugin Manager: Kunde inte uppdatera %s plugin: %s

en: Plugin Manager: Could not write the %s file for protected plugins.
sv_SE: Plugin Manager: Kunde inte skriva %s filen för skyddade plugins.

en: Plugin Manager: Directory %s doesn't exist or is not writable
sv_SE: Plugin Manager: Directory %s existerar inte eller är inte skrivbar

en: Plugin Manager: Downgrade of %s plugin is not allowed.
sv_SE: Plugin Manager: nedgradering av %s plugin är inte tillåtet.

en: Plugin Manager: Plugin %s is not loaded
sv_SE: Plugin Manager: Plugin %s är inte laddad

en: Plugin Manager: Unknown plugin %s
sv_SE: Plugin Manager: Okänd plugin %s

en: Plugin activation has failed: %s
sv_SE: Plugin aktivering misslyckades: %s

en: Plugin archive exceeds the maximum upload size
sv_SE: Plugin arkivet överskrider den maximala uppladdningsstorleken

en: Plugin change has failed: %s
sv_SE: Plugin förändring har misslyckats: %s

en: Plugin deactivation has failed: %s
sv_SE: Plugin avaktivering har misslyckats: %s

en: Plugin deletion has failed: %s
sv_SE: Plugin radering misslyckades: %s

en: Plugin has been successfully uploaded.
sv_SE: Plugin har laddats upp.

en: Plugin installation has failed: %s
sv_SE: Plugin installationen har misslyckats: %s

en: Plugin uninstallation has failed: %s
sv_SE: Plugin avinstallationen har misslyckats: %s

en: Plugin update has failed: %s
sv_SE: Plugin uppdatering har misslyckats: %s

en: Plugins list has been updated: %s new plugin(s) found, %s plugin(s) updated, %s plugin(s) reconfigured, and %s plugin(s) deleted.
sv_SE: Plugins listan har uppdaterats: %s nya plugin (s) hittades, %s plugin (s) uppdateras %s plugin (s) konfigureras och %s plugin (s) raderas.

en: Preserve Host
sv_SE: bevara Host

en: Prevent external login for admins
sv_SE: Förhindra extern inloggning för administratörer

en: Prevent external login for clients
sv_SE: Förhindra extern inloggning för kunder

en: Prevent external login for resellers
sv_SE: Förhindra extern inloggning för återförsäljare

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Prior to removing this administrator, please move his resellers to another administrator.
sv_SE: Innan du tar bort denna administratör, flytta sina återförsäljare till en annan administratör.

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: Processing...
sv_SE: Bearbetning ...

en: Properties
sv_SE: Egenskaper

en: Protected area data
sv_SE: Skyddade data area

en: Protected area name
sv_SE: Skyddat område namn

en: Protected area path
sv_SE: Skyddat område väg

en: Protected areas
sv_SE: Skyddade områden

en: Protocol
sv_SE: Protokoll

en: Quota in MiB (0 for unlimited)
sv_SE: Kvoten i MiB (0 för unlimited)

en: Quota in MiB (Max: %s)
sv_SE: Kvoten i MiB (Max: %s)

en: Read ticket
sv_SE: Läs ticket

en: Rebuild languages index
sv_SE: Nytt språk index

en: Reconfiguration in progress...
sv_SE: Omkonfigurering pågår ...

en: Record data
sv_SE: Postdata

en: Redistribute unused quota across existing mailboxes
sv_SE: Omfördelar outnyttjade kvoter över befintliga brevlådor

en: Registration date
sv_SE: Registrations datum

en: Relative weight
sv_SE: Relativ vikt

en: Remote file not found.
sv_SE: Avlägsna filen hittades inte.

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove IP
sv_SE: Ta bort IP-adress

en: Remove permissions
sv_SE: Ta bort behörigheter

en: Reopen
sv_SE: Återöppna

en: Reopen ticket
sv_SE: Åter-öppnar ticket

en: Repeat password
sv_SE: Upprepa lösenord

en: Reply
sv_SE: Svara

en: Request Timeout: The server took too long to send the data.
sv_SE: Begär Timeout: Servern tog för lång tid att skicka data.

en: Requires Database?
sv_SE: Kräver databas?

en: Reseller
sv_SE: Återförsäljare

en: Reseller / Customers / Add Customer
sv_SE: Reseller / Kunder / Lägg till kund

en: Reseller / Customers / Add Customer - Next Step
sv_SE: Reseller / Kunder / Lägg till kund - Nästa steg

en: Reseller / Customers / Circular
sv_SE: Reseller / Kunder / Rundmail

en: Reseller / Customers / Domain Aliases
sv_SE: Reseller / Kunder / Domain Aliases

en: Reseller / Customers / Lost Password Email
sv_SE: Reseller / Kunder / Glömt lösenord E-mail

en: Reseller / Customers / Overview
sv_SE: Reseller / Kund / Översikt

en: Reseller / Customers / Overview / Edit Domain
sv_SE: Reseller / Kunder / Översikt / Redigerar domain

en: Reseller / Domains / Add Domain Alias
sv_SE: Återförsäljare / domäner / Lägg till domän Alias

en: Reseller / Domains / Edit Domain Alias
sv_SE: Återförsäljare / domäner / Redigera Domän Alias

en: Reseller / General / Overview
sv_SE: Reseller / Allmänt / Översikt

en: Reseller / General / Software Upload
sv_SE: Reseller / Allmänt / Software upload

en: Reseller / Statistics / Overview / {USERNAME} USER Statistics
sv_SE: Återförsäljare / Statistik / Översikt / {username} användarstatistik

en: Reseller /Hosting Plans / Edit Hosting Plan
sv_SE: Återförsäljare / Hosting Plans / Edit hosting plan

en: Reseller Name
sv_SE: Återförsäljare Namn

en: Reseller account successfully updated.
sv_SE: Återförsäljare konto har uppdaterats.

en: Reseller and customer levels
sv_SE: Återförsäljare och kund nivåer

en: Reseller assignment
sv_SE: Återförsäljare tilldelning

en: Reseller assignments
sv_SE: Återförsäljare uppdrag

en: Reseller data
sv_SE: Återförsäljare uppgifter

en: Reseller level
sv_SE: Återförsäljarenivå

en: Reseller list
sv_SE: Återförsäljare lista

en: Reseller list is empty.
sv_SE: Återförsäljare Listan är tom.

en: Reseller name
sv_SE: Återförsäljarnamn

en: Reseller software list
sv_SE: Återförsäljare programvara lista

en: Reseller successfully added.
sv_SE: Återförsäljare lagts till.

en: Reseller total
sv_SE: Återförsäljare totala

en: Reseller users
sv_SE: Återförsäljare användare

en: Reseller with permissions total
sv_SE: Återförsäljare med behörigheter totala

en: Reseller/IP usage statistics
sv_SE: Återförsäljare / IP användarstatistik

en: Resellers
sv_SE: Återförsäljare

en: Resellers and customers
sv_SE: Återförsäljare och kunder

en: Reset
sv_SE: Återställ

en: Restore
sv_SE: Återställ

en: Restore backup
sv_SE: Återställ backup

en: Rights successfully added.
sv_SE: Rättigheter lagts till.

en: Rights successfully removed.
sv_SE: Rättigheter har tagits bort.

en: SMTP in
sv_SE: SMTP inåt

en: SMTP out
sv_SE: SMTP utåt

en: SMTP traffic
sv_SE: SMTP trafik

en: SQL database
sv_SE: SQL-databaser

en: SQL database limit
sv_SE: Felaktig SQL-databaser gräns.

en: SQL database limit is disabled.
sv_SE: SQL-databas begränsning är inaktiverad.

en: SQL database limit reached.
sv_SE: SQL-databas max värde nådd.

en: SQL database successfully created.
sv_SE: SQL-databas har skapats.

en: SQL database successfully deleted.
sv_SE: SQL databasen raderades.

en: SQL databases
sv_SE: SQL-databaser

en: SQL databases only
sv_SE: Bara SQL-databaser

en: SQL user
sv_SE: SQL-användare

en: SQL user host
sv_SE: SQL-användare

en: SQL user limit is disabled.
sv_SE: SQL-användare är inaktiverad.

en: SQL user name
sv_SE: SQL-användarnamn

en: SQL user password successfully updated.
sv_SE: SQL användarens lösenord uppdaterades.

en: SQL user prefix/suffix
sv_SE: SQL-användare prefix/suffix

en: SQL user successfully added.
sv_SE: SQL användare skapades.

en: SQL user successfully deleted.
sv_SE: SQL användare raderades.

en: SQL users
sv_SE: SQL-användare

en: SSL certificate successfully scheduled for addition.
sv_SE: SSL-certifikat med framgång planerad till tillägg.

en: SSL certificate successfully scheduled for deletion.
sv_SE: SSL-certifikat med framgång planerad till radering.

en: SSL certificate successfully scheduled for update.
sv_SE: SSL-certifikat med framgång planerad till uppdatering.

en: SSL feature is not available. You can only view your certificate.
sv_SE: SSL-funktionen är inte tillgänglig. Du kan bara visa ditt certifikat.

en: SSL status
sv_SE: SSL-status

en: Save
sv_SE: Spara

en: Search
sv_SE: Sök

en: Sec.
sv_SE: Sek.

en: Secure connection
sv_SE: Säker anslutning

en: Security code
sv_SE: Säkerhetskod

en: Security code has expired
sv_SE: Säkerhetskod har löpt ut

en: Select group
sv_SE: Välj grupp:

en: Select your own document root
sv_SE: Välj ditt eget dokument rot

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Send circular
sv_SE: Skicka cirkulär

en: Send message
sv_SE: Skicka meddelande

en: Send message to
sv_SE: Skicka meddelande till

en: Send new login data
sv_SE: Skicka nya inloggningsuppgifter

en: Send reply
sv_SE: Skicka svar

en: Send to
sv_SE: Skicka till

en: Sender email
sv_SE: Avsändarens e-postadress

en: Sender email is missing.
sv_SE: Avsändarens e-postadress saknas.

en: Sender name
sv_SE: Avsändare

en: Sender name is missing.
sv_SE: Avsändare saknas

en: Separate multiple email addresses by comma or a line-break.
sv_SE: Skilj flera e-postadresser med kommatecken eller ett break.

en: Separate multiple email addresses with a line-break.
sv_SE: Separera flera e-postadresser med en ny rad.

en: Server ports
sv_SE: Serverportar

en: Server statistics
sv_SE: Serverstatistik

en: Server status
sv_SE: Serverstatus

en: Server traffic
sv_SE: Servertrafik

en: Server traffic settings
sv_SE: Servertrafikinställningar

en: Server traffic settings successfully updated.
sv_SE: Server trafik inställningar har uppdaterats.

en: Service Unavailable
sv_SE: Tjänsten är inte tillgänglig

en: Service name
sv_SE: Tjänstnamn

en: Service name already exists.
sv_SE: Tjänstenamnet finns redan.

en: Service port successfully added
sv_SE: Service port lagts till framgångsrikt

en: Service port successfully removed.
sv_SE: Service port tagits bort.

en: Service protocol
sv_SE: Tjänstprotokoll

en: Services status
sv_SE: Tjänster status

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Shared mount point
sv_SE: Delad monteringspunkt

en: Show
sv_SE: Visa

en: Show HTML output compression size comment
sv_SE: Visa HTML-utdata komprimering storlek kommentar

en: Show detailed statistics for this reseller
sv_SE: Visa detalj statistik för denna återförsäljare.

en: Show detailed statistics for this user
sv_SE: Visa detaljerad statistik för användaren

en: Show in
sv_SE: Visa i

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Software
sv_SE: Programvara

en: Software Description
sv_SE: Programvara beskrivning

en: Software available
sv_SE: Programvaran tillgänglig

en: Software deleted.
sv_SE: Programvara togs bort.

en: Software depot upload
sv_SE: Programvara depå uppladdning

en: Software details
sv_SE: Programvara detaljer

en: Software has been deleted.
sv_SE: Programvaran har tagits bort.

en: Software has been successfully imported.
sv_SE: Mjukvara har importerats.

en: Software in repository
sv_SE: Programvara i förvar

en: Software installation
sv_SE: Installation av programvara

en: Software instance has been scheduled for installation
sv_SE: Programvara instans har planerats för installation

en: Software name
sv_SE: Mjukvara namn

en: Software not found!
sv_SE: Programvara hittades inte!

en: Software permissions
sv_SE: Programvara behörigheter

en: Software repository
sv_SE: Programvara arkiv

en: Software status
sv_SE: Programvara status

en: Software successfully scheduled for deletion.
sv_SE: Programvara framgångsrikt planerad till radering.

en: Software total
sv_SE: Programvara totala

en: Software upload
sv_SE: Programvara uppladdning

en: Software was activated.
sv_SE: Programvara aktiverades.

en: Software was deleted.
sv_SE: Programvara togs bort.

en: Software-Version
sv_SE: Software-version

en: Start installation
sv_SE: Starta installationen

en: State/Province
sv_SE: Län/Landskap

en: Statistics
sv_SE: Statistik

en: Stats
sv_SE: Statistik

en: Street 1
sv_SE: Gata 1

en: Street 2
sv_SE: Adress 2

en: Strong passwords
sv_SE: starka lösenord

en: Subdomain
sv_SE: Subdomän

en: Subdomain %s already exist.
sv_SE: Subdomain %s finns redan.

en: Subdomain %s cannot be forwarded on itself.
sv_SE: Subdomain %s kan inte vidarebefordras på sig.

en: Subdomain %s is unavailable.
sv_SE: Underdomäner %s är inte tillgänglig.

en: Subdomain alias
sv_SE: Subdomänalias

en: Subdomain alias scheduled for deletion.
sv_SE: Underdomän alias schemalagd för radering.

en: Subdomain alias you are trying to remove has Ftp accounts. Please remove them first.
sv_SE: Domän alias du försöker ta bort har FTP-konton. Ta bort dem först.

en: Subdomain forward
sv_SE: Subdomain framåt

en: Subdomain mail
sv_SE: Subdomain e-post

en: Subdomain name
sv_SE: Namn på subdomänen

en: Subdomain name is not valid.
sv_SE: Subdomain namnet är inte giltigt.

en: Subdomain scheduled for deletion.
sv_SE: Underdomän schemalagd för radering.

en: Subdomain successfully scheduled for addition.
sv_SE: Subdomain schemalagt för tillägg.

en: Subdomain successfully scheduled for update
sv_SE: Subdomain schemalagt för uppdatering

en: Subdomain you are trying to remove has Ftp accounts. Remove them first.
sv_SE: Underdomän du försöker ta bort har e-postkonton. <br> Först ta bort dem.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Please remove them first.
sv_SE: Subdomän du försöker ta bort har e-postkonton. Ta bort dem först.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Remove them first.
sv_SE: Subdomänen du försöker ta bort har e-postkonton!<br />Vänligen ta bort dem först!

en: Subdomains
sv_SE: Subdomäner

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Subject is missing.
sv_SE: Ämne saknas.

en: Submit changes
sv_SE: Aktivera ändringar

en: Support system
sv_SE: Supportsystem

en: Suspended
sv_SE: Avstängd

en: Switch
sv_SE: Växla

en: Switch to the backups directory
sv_SE: Gå in i katalogen backups/

en: Switch to user interface
sv_SE: Växla till användargränssnitt

en: Syntax error found in mail forward list.
sv_SE: Syntax error som finns i post framåt listan.

en: System error - custom error page was not updated.
sv_SE: Systemfel - anpassad felsida uppdateras inte.

en: System tools
sv_SE: Systemverktyg

en: System under maintenance
sv_SE: System är på underhåll

en: Target domain
sv_SE: Måldomän

en: Target port
sv_SE: Målport

en: Target port must be a number.
sv_SE: Target port måste vara ett tal.

en: Temporary folder not found.
sv_SE: Tillfällig mapp hittades inte.

en: The %s limit for this customer cannot be greater than %d, your calculated limit.
sv_SE: %s gräns för denna kund kan inte vara större än %d, din beräknade gräns.

en: The %s limit for this customer cannot be lower than %d, the total of %s already used by him.
sv_SE: %s gräns för denna kund kan inte vara lägre än %d är summan av %s används redan av honom.

en: The %s limit for this customer cannot be set to 'disabled' because he has already %d %s.
sv_SE: %s gräns för denna kund kan inte ställas in på "inaktiverad" eftersom han redan har %d %s.

en: The %s plugin version %s is not compatible with your i-MSCP version.
sv_SE: %s plugin version %s är inte kompatibel med din i-MSCP version.

en: The %s translation file has been ignored: Translation table is empty.
sv_SE: %s översättningsfil har ignorerats: Översättning tabellen är tom.

en: The directory %s doesn't exists. Please create that directory using your file manager.
sv_SE: Katalogen %s existerar inte. Vänligen skapa katalogen med hjälp av filhanteraren.

en: The new document root must pre-exists inside the /htdocs directory.
sv_SE: Det nya dokumentet rot måste pre-existerar inuti / htdocs katalogen.

en: The package will be installed automatically to your system after upload.<br>Refresh your site to see the new status!
sv_SE: The package will be installed automaticly to your system after upload.<br>Refresh your site to see the new status!

en: The password field is empty.
sv_SE: Fältet för lösenord är tomt.

en: The private key doesn't belong to the provided SSL certificate.
sv_SE: Den privata nyckeln tillhör inte den medföljande SSL-certifikat.

en: The remote filesize (%s) is lower than 1 byte. Please check the URL.
sv_SE: fjärr filstorlek (%s) är lägre än 1 byte. Kontrollera webbadressen.

en: The reseller you want to remove has one or more customers accounts. Please remove them first.
sv_SE: Återförsäljaren du vill ta bort har ett eller flera kundkonton . Ta bort dem först.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
sv_SE: Den överförda filen var bara delvis överförd.

en: The username field is empty.
sv_SE: Användarnamnet är tomt.

en: The value has been found in the stack
sv_SE: Värdet har hittats i stapeln

en: The value has not been found in the stack
sv_SE: Värdet har inte hittats i stapeln

en: The values must not be equal
sv_SE: Värdena får inte vara lika

en: There is no pending task. Operation canceled.
sv_SE: Det finns ingen väntande uppgift. Åtgärden avbröts.

en: This database will be permanently deleted. This process cannot be recovered. All users linked to this database will also be deleted if not linked to another database. Are you sure you want to delete the '%s' database?
sv_SE: Denna databas kommer att tas bort permanent. Denna process kan inte återställas. Alla användare kopplade till denna databas kommer också att tas bort om inte kopplade till en annan databas. Är du säker på att du vill ta bort '%s' databas?

en: This htaccess group already exists.
sv_SE: Detta htaccess-grupp finns redan.

en: This htaccess user already exist.
sv_SE: Denna htaccess användaren finns redan.

en: This interface allow to add or remove IP addresses.
sv_SE: Detta gränssnitt gör det möjligt att lägga till eller ta bort IP-adresser.

en: This is the host from which this SQL user must be allowed to connect to the SQL server. Enter the %s wildcard character to allow this SQL user to connect from any host.
sv_SE: This is the host from which this SQL user must be allowed to connect to the SQL server. Enter the %s character to allow this SQL user to connect from any host.

en: This package is not installed
sv_SE: Detta paket är inte installerad

en: This package is not installed yet
sv_SE: Detta paket är ännu inte installerad

en: This software is installed on following domain(s):
sv_SE: Denna mjukvara finnas installerat på följande domän(s):

en: This user has domain record. First remove the domain from the system.
sv_SE: Den här användaren har domän rekord. Först ta bort domänen från systemet.

en: This user name already exist.
sv_SE: Detta användarnamn finns redan.

en: Ticket information
sv_SE: Ticket-information

en: Ticket successfully closed.
sv_SE: Ticket har stängts.

en: Ticket successfully deleted.
sv_SE: Ticket raderats.

en: Ticket successfully reopened.
sv_SE: Ticket har öppnats igen.

en: Ticket with Id '%d' was not found.
sv_SE: Ticket med Id '%d' hittades inte.

en: To Admin
sv_SE: Till Administratör

en: To reseller
sv_SE: Till återförsäljare

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Total Domains
sv_SE: Totalt Domäner

en: Total Web software repositories
sv_SE: Totalt Web mjukvaror förråd

en: Total installations
sv_SE: Totalt installationer

en: Total mails: %s / %s %s
sv_SE: Totala e-post: %s/ %s %s

en: Total packages in Web software repository
sv_SE: Antal paket i Web programvaruförråd

en: Total reseller
sv_SE: Totalt återförsäljare

en: Traffic
sv_SE: Trafik

en: Traffic statistics
sv_SE: Trafikstatistik

en: Traffic usage
sv_SE: Trafikanvändning

en: Translated strings
sv_SE: Översatta strängar

en: Type
sv_SE: Typ

en: UP
sv_SE: UPP

en: URL forwarding
sv_SE: URL vidarebefordran

en: URL port
sv_SE: URL-port

en: URL protocol
sv_SE: URL-protokoll

en: URL to this admin panel
sv_SE: URL till denna administratörspanel

en: Unable to close the ticket with Id '%s'.
sv_SE: Det gick inte att stänga biljett med Id '%s'.

en: Unable to create '%s' directory for language file.
sv_SE: Kunde inte skapa%s katalog för språk-fil.

en: Unable to create 'LC_MESSAGES' directory for language file.
sv_SE: Det går inte att skapa 'LC_MESSAGES' katalog för språk-fil.

en: Unable to delete i-MSCP info file.
sv_SE: Det går inte att ta bort i-MSCP info fil.

en: Unable to load i-MSCP info file.
sv_SE: Det gick inte att läsa i-MSCP info fil.

en: Unable to move file.
sv_SE: Det gick inte att flytta filen.

en: Unable to read Web software repository index file.
sv_SE: Det går inte att läsa index-fil för Web mjukvaran.

en: Unable to read the %s file.
sv_SE: Det går inte att läsa %s filen.

en: Unable to read the plugin %s file. Please check file permissions
sv_SE: Det går inte att läsa plugin %s fil. Kontrollera filrättigheter

en: Unable to reopen ticket with Id '%s'.
sv_SE: Det gick inte att öppna ticket med Id '%s'.

en: Unable to schedule deletion of the customer account. A message has been sent to the administrator.
sv_SE: Systemet kunde inte radera kund kontot. Ett meddelande skickades till administratören.

en: Unallowed port in forward URL. Only ports above 1024 are allowed.
sv_SE: Otillåtna port framåt URL. Endast portar över 1024 är tillåtna.

en: Unauthorized
sv_SE: Obehörig

en: Unexpected error
sv_SE: Oväntat fel

en: Uninstall
sv_SE: Avinstallera

en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Unknown Error
sv_SE: Okänt fel

en: Unknown action requested.
sv_SE: Okänd åtgärd begärt.

en: Unknown action: %s
sv_SE: Okänd åtgärd:%s

en: Unknown bruteforce detection type: %s
sv_SE: Okänd typ bruteforce upptäckt: %s

en: Unknown language name.
sv_SE: Okänt språk namn.

en: Unknown layout color.
sv_SE: Okänt layout färg.

en: Unknown reason.
sv_SE: Okänd orsak.

en: Unknown service name '%s'.
sv_SE: Okänd tjänst namn ' %s'.

en: Unknown type.
sv_SE: Okänd typ.

en: Unknown username.
sv_SE: Okänt användarnamn.

en: Unlimited
sv_SE: Obegränsat

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update Plugins
sv_SE: Uppdatera Plugins

en: Update data
sv_SE: Uppdatera information

en: Update from Web software repository
sv_SE: Uppdatering från Web arkiv

en: Update from web depot
sv_SE: Uppdatering från webben depå

en: Update of Web software repository index has been aborted. Missing or empty fields.
sv_SE: Uppdatering av webben programvaruförråd index har avbrutits. Saknas eller tomma fält.

en: Update password
sv_SE: Uppdatera lösenord

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Upload logo
sv_SE: Ladda upp logotyp

en: Upload now
sv_SE: Ladda upp nu

en: Usage of dot in domain name labels is prohibited.
sv_SE: Användning av punkten i domännamn etiketter är förbjudet.

en: Used
sv_SE: Använt

en: User
sv_SE: Användare

en: User (first and last) name
sv_SE: Användares (första och sista) namn

en: User assignment
sv_SE: Användare tilldelning

en: User data successfully updated.
sv_SE: Användarinformation har uppdaterats.

en: User data were not updated.
sv_SE: Användardata uppdaterades inte.

en: User data were successfully updated.
sv_SE: Användarinformation har uppdaterats.

en: User do not exist or you do not have permission to access this interface
sv_SE: Användaren finns inte eller du har inte behörighet till detta gränssnitt

en: User has not been deleted.
sv_SE: Användaren togs inte bort.

en: User login (system) name
sv_SE: Användarinloggning för systemet

en: User password
sv_SE: Användarlösenord

en: User real (first and last) name
sv_SE: Användares riktiga (första och sista) namn

en: User scheduled for deletion.
sv_SE: Användare schemalagd för radering.

en: User session successfully destroyed.
sv_SE: Användarsessionen har förstörts.

en: User statistics
sv_SE: Användarstatistik

en: User successfully disconnected.
sv_SE: Användaren frånkopplad.

en: User type
sv_SE: Användartyp

en: User type (admin, reseller, user)
sv_SE: Användartyp (administratör, återförsäljare, användare)

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Username and password for application login
sv_SE: Användarnamn och lösenord för inloggning

en: Users
sv_SE: Användare

en: Value for the PHP %%s directive must be in range %%d to %%d.
sv_SE: Värde för PHP %%s direktiv måste vara inom räckhåll %%d till %%d.

en: Values
sv_SE: Värden

en: Vendor hompage
sv_SE: Säljarens hompage

en: Very high
sv_SE: Mycket hög

en: View
sv_SE: Visa

en: View SSL certificate
sv_SE: Visa SSL-certifikat

en: View aliases
sv_SE: Visa alias

en: View ticket
sv_SE: Visa ticket

en: Warnings and Errors
sv_SE: Varningar och fel

en: We are sorry, but the system is currently under maintenance.
    Please try again later.
sv_SE: Vi beklagar, men systemet är för närvarande under underhåll. 
    Försök igen senare.

en: Web Statistics
sv_SE: Web statistik

en: Web folder protection
sv_SE: Web-mappen skydd

en: Web in
sv_SE: Webb inåt

en: Web out
sv_SE: Webb utåt

en: Web software depot packages total
sv_SE: Web depå paket totalt

en: Web software repository
sv_SE: Web programvaruförråd

en: Web software repository index been successfully updated.
sv_SE: Web programvaruförråd index uppdaterats.

en: Web software repository index is already up to date.
sv_SE: Web programvaruförråd index är redan uppdaterad.

en: Web statistics
sv_SE: Webbstatistik

en: Web traffic
sv_SE: Webbtrafik

en: Webmail
sv_SE: Webbmail

en: Webtools
sv_SE: Webbverktyg

en: Welcome email template has been updated.
sv_SE: Välkomstmeddelande mall har uppdaterats.

en: Welcome {USERNAME} to i-MSCP
sv_SE: Välkommen {USERNAME} i-MSCP

en: When set to 'yes', your PHP scripts can call the PHP exec() function.
sv_SE: När satt till "ja", kan din PHP-skript ringa PHP exec () funktion.

en: When set to `Auto', the IP address is automatically configured.
sv_SE: När satt till 'Auto' konfigureras IP-adressen automatiskt.

en: When set to `Manual', the configuration is left to the administrator.
sv_SE: Vid inställningen 'Manuell' , konfigureras den av administratören.

en: Wrong mail syntax in forward list.
sv_SE: Fel syntax i framåt-lista.

en: Wrong or unallowed IP address.
sv_SE: Fel eller otillåtna IP-adress.

en: Wrong or unallowed IP netmask.
sv_SE: Fel eller otillåtna IP nätmask.

en: Wrong request.
sv_SE: Fel begäran.

en: Wrong reseller id.
sv_SE: Fel återförsäljare id.

en: Wrong security code
sv_SE: Fel säkerhetskod

en: Wrong software id.
sv_SE: Fel mjukvara ID.

en: Wrong syntax for the mail quota value.
sv_SE: Fel syntax för e-post kvotvärde.

en: Wrong user level provided.
sv_SE: Fel användarnivå.

en: Wrong username.
sv_SE: Fel användarnamn

en: Year
sv_SE: År

en: Yes
sv_SE: Ja

en: You are exceeding the monthly server traffic limit.
sv_SE: Du kringgår serverns månadsvis trafikgränsen.

en: You are exceeding your disk space limit.
sv_SE: Du överskrider din hårddisk limit.

en: You are exceeding your monthly traffic limit.
sv_SE: Du överstiger din månadsvis trafikgränsen.

en: You are not allowed to act on your own session.
sv_SE: Du får inte gör det på din egen session.

en: You can only upload images.
sv_SE: Du kan bara ladda upp bilder.

en: You can set an alternative document root. This is mostly needed when using a PHP framework such as Symfony. Note that the new document root will live inside the default  `/htdocs' document root. Be aware that the directory for the new document root must pre-exist.
sv_SE: Du kan ställa in ett alternativ dokument rot. Detta behövs främst vid användning av en PHP-ramverk som Symfony. Observera att det nya dokumentet roten kommer att leva inuti default `/htdocs' dokument rot. Var medveten om att katalogen för det nya dokumentet roten måste i förväg existera.

en: You cannot add new email account. You have already assigned all your email quota to other mailboxes. Please first, review your quota assignments.
sv_SE: Du kan inte lägga till nya e-postkonto. Du har redan tilldelats hela din e-kvoter till andra brevlådor. Vänligen först, granska dina kvot.

en: You cannot delete a reseller that has customer accounts.
sv_SE: Du kan inte radera en återförsäljare som har kund konton.

en: You cannot delete the default administrator.
sv_SE: Du kan inte ta bort standardadministratör.

en: You cannot delete the last active IP address.
sv_SE: Du kan inte ta bort den sista aktiva IP-adress.

en: You cannot forward %s on itself.
sv_SE: Du kan inte vidarebefordra %s på sig.

en: You cannot remove an IP that is assigned to a reseller.
sv_SE: Du kan inte ta bort en IP som tilldelas en återförsäljare.

en: You cannot update a protected plugin.
sv_SE: Du kan inte uppdatera en skyddad plugin.

en: You do not have DNS resource records.
sv_SE: Du har inte DNS-urkunder för resursen.

en: You do not have FTP accounts.
sv_SE: Du har inga FTP-konton.

en: You do not have domain aliases.
sv_SE: Du har inga domänalias.

en: You do not have permissions to upload software
sv_SE: Du har inte behörighet att överföra programvara

en: You do not have protected areas.
sv_SE: Du har inga skyddade områden.

en: You do not have subdomains.
sv_SE: Du har inga underdomäner.

en: You have a FTP account limit. You cannot add a user with unlimited FTP accounts.
sv_SE: Du har en FTP-konto gräns. Du kan inte lägga till en användare med obegränsat FTP-konton.

en: You have a SQL database limit. You cannot add a user with unlimited SQL databases.
sv_SE: Du har en SQL-databas gräns. Du kan inte lägga till en användare med obegränsat MySQL-databaser.

en: You have a SQL user limit. You cannot add a user with unlimited SQL users.
sv_SE: Du har en SQL användare gräns. Du kan inte lägga till en användare med obegränsat antal SQL användare.

en: You have a disk space limit. You cannot add a user with unlimited disk space.
sv_SE: Du har en diskutrymme gräns. Du kan inte lägga till en användare med obegränsat diskutrymme .

en: You have a domain alias limit. You cannot add a user with unlimited domain aliases.
sv_SE: Du har en domänalias gräns. Du kan inte lägga till en användare med obegränsat domänalias .

en: You have a mail account limit. You cannot add a user with unlimited email accounts.
sv_SE: Du har ett e-postkonto gräns. Du kan inte lägga till en användare med obegränsat antal e-postkonton.

en: You have a monthly traffic limit. You cannot add a user with unlimited monthly traffic.
sv_SE: Du har en månatlig trafikgräns . Du kan inte lägga till en användare med obegränsad månatliga trafik.

en: You have a subdomain limit. You cannot add a user with unlimited subdomains.
sv_SE: Du har en underdomän gräns. Du kan inte lägga till en användare med obegränsat underdomäner .

en: You have been blocked for %s minutes.
sv_SE: du har blockerats för %s minuter.

en: You have been successfully logged out.
sv_SE: Du blev utloggad.

en: You have disabled SQL databases for this user. You cannot have SQL users here.
sv_SE: Du har inaktiverat SQL-databaser för användaren. Du kan inte ha SQL användare här.

en: You have no groups.
sv_SE: Du har inga grupper.

en: You have no open tickets.
sv_SE: Du har inga obesvarade tickets

en: You have not service ports defined.
sv_SE: Du har ingen service port definierats.

en: You have reached the maximum number of domain aliases allowed by your subscription.
sv_SE: Du har nått maximalt antal domän aliasses tillåts av din prenumeration.

en: You have reached the maximum number of email accounts allowed by your subscription.
sv_SE: Du har uppnått det högsta tillåtna antalet e-postkonton tillåts av din prenumeration.

en: You have reached the maximum number of subdomains allowed by your subscription.
sv_SE: Du har nått maximalt antal underdomäner tillåts av din prenumeration.

en: You have reached your domain limit. You cannot add more domains.
sv_SE: Du har nått din domän gräns. Du kan inte lägga till fler domäner.

en: You have to choose between file-upload and wget-function.
sv_SE: Du har att välja mellan fil-uppladdning och wget-funktion.

en: You must assign at least one IP to this reseller.
sv_SE: Du måste tilldela minst en IP till denna återförsäljare.

en: You must choose between local and remote upload.
sv_SE: Du måste välja mellan lokal och fjärröverföring.

en: You must confirm your password.
sv_SE: Du måste bekräfta ditt lösenord.

en: You must enter a domain alias name.
sv_SE: Du måste ange en domän alias.

en: You must enter a subdomain name.
sv_SE: Du måste ange en subdomain namn.

en: You must first create a user.
sv_SE: Du måste först skapa ett användarkonto.

en: You must first generate a password by clicking on the generate button.
sv_SE: Du måste först skapa ett lösenord genom att klicka på knappen genererar.

en: You must provide a password.
sv_SE: Du måste ange ett lösenord.

en: You must select a file to upload.
sv_SE: Du måste välja en fil att ladda upp.

en: You must select a file to upload/download.
sv_SE: Du måste välja en fil att ladda upp / ladda ner.

en: You must select a least one mail account to delete.
sv_SE: Du måste välja minst ett mail konto som ska tas bort.

en: You must select at least one plugin.
sv_SE: Du måste välja minst ett plugin.

en: You must specify a message.
sv_SE: Du måste ange ett meddelande.

en: You must specify a subject.
sv_SE: Du måste ange ett ämne.

en: You must wait %s minutes before the next attempt.
sv_SE: Du måste vänta %s minuter innan nästa försök.

en: You should enable this directive only if all subdomains of this domain are served through SSL. Note that even if you add this directive, this will not automatically activate the HSTS feature for the subdomains of this domain.
sv_SE: Du bör aktivera detta direktiv endast om alla underdomäner av denna domän betjänas genom SSL. Observera att även om du lägger till detta direktiv, kommer detta inte automatiskt aktivera HSTS funktionen för underdomäner i detta område.

en: Your account has expired.
sv_SE: Ditt konto löpt ut.

en: Your account has expired. Please renew your subscription.
sv_SE: Ditt konto har gått ut. Vänligen förnya prenumerationen.

en: Your i-MSCP version is not compatible with this plugin. Try with a newer version.
sv_SE: Din i-MSCP versionen är inte kompatibel med denna plugin. Pröva med en nyare version.

en: Your message
sv_SE: Ditt meddelande

en: Your message has been successfully sent.
sv_SE: Ditt meddelande har skickats.

en: Your new i-MSCP login
sv_SE: Ditt nya i-MSCP inloggning

en: Your new password
sv_SE: Ditt nya lösenord

en: Your package is corrupt. Please correct it!
sv_SE: Ditt paket är skadat. Korrigera det!

en: Your remote filesize (%s) is lower than 1 byte. Please check your URL.
sv_SE: Fjärr filstorlek (%s) är lägre än 1 byte. Kontrollera din webbadress.

en: Your request for password renewal has been registered. You will receive an email with instructions to complete the process.
sv_SE: Er begäran om förnyelse lösenord har registrerats. Du kommer att få ett e-postmeddelande med instruktioner för att slutföra processen.

en: Your request for password renewal is either invalid or has expired.
sv_SE: Din begäran om förnyelse lösenord är antingen ogiltig eller har upphört att gälla.

en: Your software package has been activated
sv_SE: Din programpaket har aktiverats

en: Your software package has been deleted
sv_SE: Din programpaket har tagits bort

en: Zip/Postal code
sv_SE: Postnr

en: Zone
sv_SE: Zon

en: _: Localised language
sv_SE: Svenska - Swedish

en: `%s` field cannot be empty.
sv_SE: `%s` fält inte kan vara tom.

en: activated
sv_SE: aktiverad

en: addition
sv_SE: tillsats

en: administrator
sv_SE: administratör

en: and
sv_SE: och

en: day
sv_SE: dag

en: days
sv_SE: dagar

en: disabled
sv_SE: Inte aktivt

en: disk space
sv_SE: diskutrymme

en: domain
sv_SE: domän

en: domain aliases
sv_SE: domänalias

en: everything
sv_SE: allt

en: from other browser
sv_SE: från andra webbläsare

en: i-MSCP - Application Management (Permissions)
sv_SE: i-MSCP - Application Management (behörigheter)

en: i-MSCP - Client/Create CatchAll Mail Account
sv_SE: i-MSCP - Kund/Skapa catch-all-konto

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Login
sv_SE: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Logga in

en: i-MSCP updates
sv_SE: i-MSCP-uppdateringar

en: i-MSCP version update checking is disabled
sv_SE: Uppdateringskontroll är inaktiverad

en: internet Multi Server Control Panel
sv_SE: Internet Multi Server Control Panel

en: mail accounts
sv_SE: e-postkonton

en: missing alias
sv_SE: saknas alias

en: missing domain
sv_SE: saknas domän

en: no
sv_SE: nej

en: not available
sv_SE: inte tillgänglig

en: older than 1 month
sv_SE: äldre än 1 månad

en: older than 12 months
sv_SE: äldre än 12 månader

en: older than 2 weeks
sv_SE: äldre än 2 veckor

en: older than 3 months
sv_SE: äldre än 3 månader

en: older than 6 months
sv_SE: äldre än 6 månader

en: or remote file (Max: %s)
sv_SE: eller fjärr-fil (Max: %s)

en: orphan entry
sv_SE: föräldralös post

en: subdomains
sv_SE: underdomäner

en: traffic
sv_SE: trafik

en: unlimited
sv_SE: obegränsad

en: view aliases
sv_SE: visa alias

en: waiting for activation
sv_SE: Väntar på aktivering

en: yes
sv_SE: ja

en: {USERNAME} user statistics
sv_SE: {USERNAME} användarstatistik
