i-MSCP 1.3.x - en to uk_UA translation catalogue (1726 entries)

en:  Admin / Support / Open Tickets
uk_UA: Администратор / Служба поддержки / Открытые тикеты

en:  Client / Webtools / Custom Error Pages / Edit Custom Error Page
uk_UA: Клиент / Инструменты / Пользовательские страницы ошибок / Редактирование страницы

en:  Wrong IP address.
uk_UA: Неверный IP адрес.

en: %%s must be lower than %%s.
uk_UA: %%s должно быть ниже, чем %%s.

en: %1$d / %2$d of %3$d
uk_UA: %1$d / %2$d из %3$d

en: %1$d / %2$d of %3$d</b>
uk_UA: %1$d / %2$d из %3$d</b>

en: %1$d / %2$d of unlimited
uk_UA: %1$d / %2$d із не обмежено

en: %1$d of %2$d
uk_UA: %1$d из %2$d

en: %1$d%% [%2$s of %3$s]
uk_UA: %1$d%% [%2$s з %3$s]

en: %1$d%% [%2$s of unlimited]
uk_UA: %1$d%% [%2$s із не обмежено]

en: %1$s - (Softwaredepot)
uk_UA: %1$s - (Репозиторий)

en: %1$s - (Version: %2$s, Language: %3$s)
uk_UA: %1$s - (Версія: %2$s, Мова: %3$s)

en: %1$s / %2$s of %3$s
uk_UA: %1$s / %2$s из %3$s

en: %1$s / %2$s of unlimited
uk_UA: %1$s / %2$s із не обмежено

en: %1$s of %2$s
uk_UA: %1$s из %2$s

en: %1$s of <b>unlimited</b>
uk_UA: %1$s из <b>не ограничено</b>

en: %1$s you are now logged as %2$s
uk_UA: %1$s ви увійшли як %2$s

en: %1$s%% [%2$s of %3$s]
uk_UA: %1$s%% [%2$s из %3$s]

en: %1$s%% [%2$s of unlimited]
uk_UA: %1$s%% [%2$s із не обмежено]

en: %d %s remaining until account expiration
uk_UA: %d %s до истечения срока

en: %d / unlimited
uk_UA: %d / не ограничено

en: %d Service(s) port successfully updateds
uk_UA: %d Порт(ов) служб были успешно обновлены

en: %d configuration parameter(s) have/has been created.
uk_UA: %d параметр(ів) конфігурації було створено.

en: %d configuration parameter(s) have/has been updated.
uk_UA: %d параметр(ів) конфігурації було оновлено.

en: %d of %s
uk_UA: %d из %s

en: %d strings translated
uk_UA: Переведено %d строк

en: %s / unlimited
uk_UA: %s / не ограничено

en: %s account successfully deleted.
uk_UA: %s учетная запись успешно удалена.

en: %s doens't look like an i-MSCP plugin archive.
uk_UA: %s не является архивом плагина i-MSCP.

en: %s doesn't exist or is empty.
uk_UA: %s не существует или пуст

en: %s is not a valid i-MSCP language file.
uk_UA: %s неверный языковой файл i-MSCP.

en: %s is not allowed as subdomain label.
uk_UA: %s не разрешено использовать в качестве ярлыка поддомена

en: %s of %s
uk_UA: %s из %s

en: %s of unlimited
uk_UA: %s из не ограничено

en: %s page
uk_UA: %s страница

en: %s record
uk_UA: %s запис

en: %s webmail
uk_UA: Веб-почта %s

en: %s: The clients consumption (%s) for this reseller is greater than the new limit.
uk_UA: %s: Потребление клиентов (%s) этого реселлера больше чем новое ограничение.

en: %s: The total of items (%s) already assigned by the reseller is greater than the new limit.
uk_UA: %s: Предел значения (%s) уже назначенный реселлером, больше этого лимита.

en: %s: This reseller has customer(s) with unlimited items.
uk_UA: %s: у реселлера есть клиент(ы) с неограниченными службами.

en: %s: You cannot disable a service already consumed by reseller's customers.
uk_UA: %s: Вы не можете отключить службу, уже проданную клиенту.

en: %s: You cannot disable a service already sold to reseller's customers.
uk_UA: %s: Вы не можете отключить службу, уже проданную клиенту.

en: %s::getInfo() not implemented and %s not found. This is a bug in the %s plugin which must be reported to the author(s).
uk_UA: %s::getInfo() не реализован и %s не найден. Это баг плагина %s , и он должен быть отправлен автору(ам) плагина.

en: '%%hostname%%' does not appear to have a valid MX record for the email address '%%value%%'
uk_UA: '%%hostname%%' имеет неверную MX запись для электронного адреса '%%value%%'

en: '%%hostname%%' is no valid hostname for email address '%%value%%'
uk_UA: '%%hostname%%' - неверное имя хоста для электронного адреса '%%value%%'

en: '%%hostname%%' is not in a routable network segment. The email address '%%value%%' should not be resolved from public network
uk_UA: '%%hostname%%' - немаршрутизируемый сегмент сети. Электронный адрес '%%value%%' не будет доступен из всемирной сети

en: '%%localPart%%' can not be matched against dot-atom format
uk_UA: '%%localPart%%' cне соответствует формату dot-atom

en: '%%localPart%%' can not be matched against quoted-string format
uk_UA: '%%localPart%%' не соответствует формату quoted-string

en: '%%localPart%%' is no valid local part for email address '%%value%%'
uk_UA: '%%localPart%%' неверная локальная часть для электронного адреса '%%value%%'

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot extract TLD part
uk_UA: '%%value%%' является DNS именем узла, но не может извлечь TLD часть

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot match TLD against known list
uk_UA: '%%value%%'  является DNS именем узла, но оно не дожно быть из TLD-списка

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but cannot match against hostname schema for TLD '%%tld%%'
uk_UA: '%%value%%'  является DNS именем узла, но не совпадает со схемой имен узла для TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but contains a dash in an invalid position
uk_UA: '%%value%%'  является DNS именем узла, но знак '-' находится в неправильном месте

en: '%%value%%' appears to be a DNS hostname but the given punycode notation cannot be decoded
uk_UA: '%%value%%' является DNS именем узла, но данный punycode не может быть раскодирован

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot extract TLD part
uk_UA: '%%value%%' является доменным именем, но невозможно извлечь TLD часть

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot match TLD against known list
uk_UA: '%%value%%' является доменным именем, но оно не дожно быть из TLD-списка

en: '%%value%%' appears to be a domain name but cannot match against domain name schema for TLD '%%tld%%'
uk_UA: '%%value%%' является доменным именем, но не совпадает со схемой имен узла для TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a domain name but contains a dash in an invalid position
uk_UA: '%%value%%' является доменным именем, но знак '-' находится в неправильном месте

en: '%%value%%' appears to be a domain name but the given punycode notation cannot be decoded
uk_UA: '%%value%%' является доменным именем, но данный punycode не может быть раскодирован

en: '%%value%%' appears to be a local network name but local network names are not allowed
uk_UA: '%%value%%' является именем сети, но локальные сетевые имена не разрешены

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot extract TLD part
uk_UA: '%%value%%' является поддоменом, но не может извлечь TLD часть

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot match TLD against known list
uk_UA: '%%value%%' является поддоменом, но оно не дожно быть из TLD-списка

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but cannot match against subdomain schema for TLD '%%tld%%'
uk_UA: '%%value%%' является поддоменом, но не совпадает со схемой имен узла для TLD '%%tld%%'

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but contains a dash in an invalid position
uk_UA: '%%value%%' является поддоменом, но знак '-' находится в неправильном месте

en: '%%value%%' appears to be a subdomain name but the given punycode notation cannot be decoded
uk_UA: '%%value%%' является поддоменом, но данный punycode не может быть раскодирован

en: '%%value%%' appears to be an IP address, but IP addresses are not allowed
uk_UA: '%%value%%' является IP адресом, IP адреса запрещены.

en: '%%value%%' does not appear to be a valid IP address
uk_UA: '%%value%%' является неверным IP адресом

en: '%%value%%' does not appear to be a valid URI hostname
uk_UA: '%%value%%' не является верным URI именем хоста

en: '%%value%%' does not appear to be a valid local network name
uk_UA: '%%value%%' не является верным локальным сетевым именем

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a DNS hostname
uk_UA: '%%value%%' не соответствует ожидаемой структуре DNS-имени

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a domain name
uk_UA: '%%value%%' не совпадает с ожидаемой структурой имени домена

en: '%%value%%' does not match the expected structure for a subdomain name
uk_UA: '%%value%%' не совпадает с ожидаемой структурой имени поддомена

en: '%%value%%' exceeds the allowed length
uk_UA: '%%value%%' превышает допустимую длину

en: '%%value%' is no valid email address in the basic format local-part@hostname
uk_UA: '%%value%%' не является верным почтовым ящиком вида "локальная-часть@имя-узла"

en: (filtered from %s total records)
uk_UA: (отфильтровано из %s записей)

en: (usually named
uk_UA: (Звичайне ім'я архіву:

en: <b>%1$s</b> has unlimited rights for a <b>%2$s</b> Service.<br>
uk_UA: <b>%1$s</b> имеет неограниченные права на <b>%2$s</b> службу.<br>

en: <b>%1$s</b> is exceeding limits for a <b>%2$s</b><br>service in destination reseller.<br>
uk_UA: <b>%1$s</b> превышает ограниченя для <b>%2$s</b><br>службы целевого реселлера.<br>

en: <b>%s</b> has IP address that cannot be managed from the destination reseller!<br>This user cannot be moved!
uk_UA: <b>%s</b> имеет IP адрес, который не может управляться целевым реселлером!<br>Этот пользователь не может быть перемещен!

en: A PHP extension stopped the file upload.
uk_UA: Расширение PHP остановило загрузку файла.

en: A database update is available
uk_UA: Доступно обновление базы данных.

en: A hosting plan with same name already exists.
uk_UA: Хостинг-план с таким именем уже существует.

en: A new i-MSCP version is available
uk_UA: Доступна новая версия i-MSCP

en: A new software package has been uploaded
uk_UA: Новое программное обеспечение было добавлено.

en: Access your domain statistics through the Web interface.
uk_UA: Получить доступ к статистике домена через Web-интерфейс.

en: Access your files through the web interface.
uk_UA: Получить доступ к файлам через Web-интерфейс.

en: Access your mail through the web interface.
uk_UA: Получить доступ к почте через Web-интерфейс.

en: Account data
uk_UA: Данные учетной записи

en: Account limits
uk_UA: Ограничения учетной записи

en: Account name
uk_UA: Ім'я облікового запису

en: Account overview
uk_UA: Просмотр учетной записи

en: Account summary
uk_UA: Учетная запись

en: Account type
uk_UA: Тип учетной записи

en: Action
uk_UA: Дія

en: Action has been stopped.
uk_UA: Действие было остановлено.

en: Action has failed.
uk_UA: Действие не выполнено.

en: Actions
uk_UA: Дії

en: Activate
uk_UA: Активувати

en: Activate this plugin
uk_UA: Активировать плагин

en: Activated
uk_UA: Активировано

en: Activated software
uk_UA: Активированное ПО

en: Activation email
uk_UA: Активационное письмо

en: Activation in progress...
uk_UA: Активация в процессе...

en: Activation link expire time <small>(In minutes)</small>
uk_UA: Время истечения ссылки активации <small>(В минутах)</small>

en: Add
uk_UA: Додати

en: Add DNS resource record
uk_UA: Добавить запись DNS

en: Add FTP account
uk_UA: Добавить учётную запись FTP

en: Add Htaccess group
uk_UA: Добавить группу Htaccess

en: Add Htaccess user
uk_UA: Добавить пользователя Htaccess

en: Add SQL database
uk_UA: Додати базу даних

en: Add SQL user
uk_UA: Добавить пользователя SQL

en: Add SSL certificate
uk_UA: Добавить SSL сертификат

en: Add admin
uk_UA: Додати адміністратора

en: Add catchall
uk_UA: Добавить переадресацию

en: Add custom menu
uk_UA: Добавить пользовательское меню

en: Add customer
uk_UA: Добавить пользователя

en: Add customer - Next step
uk_UA: Добавить клиента - Следующий шаг

en: Add domain alias
uk_UA: Додати аліас домена

en: Add email account
uk_UA: Добавить почтовый ящик

en: Add group
uk_UA: Добавить группу

en: Add hosting plan
uk_UA: Додати хостинг-план

en: Add new IP address
uk_UA: Добавить новый IP адрес

en: Add new protected area
uk_UA: Добавить новую защищённую зону

en: Add new service port
uk_UA: Додати новий порт служб

en: Add permissions
uk_UA: Додати права

en: Add permissions for reseller to software:
uk_UA: Додати права реселлера на ПЗ

en: Add protected area
uk_UA: Добавить защищенную зону

en: Add reseller
uk_UA: Додати реселлера

en: Add subdomain
uk_UA: Додати піддомен

en: Add user
uk_UA: Додати користувача

en: Added by
uk_UA: Додав

en: Addition in progress...
uk_UA: Добавление в действии

en: Additional data
uk_UA: Додаткові дані

en: Admin
uk_UA: Адміністратор

en: Admin / General / Admin Log
uk_UA: Администратор / Основное / Журнал администратора

en: Admin / General / Overview
uk_UA: Администратор / Основное / Обзор

en: Admin / General / Services Status
uk_UA: Администратор / Основное / Статус служб

en: Admin / Profile / Account Summary
uk_UA: Администратор / Профиль / Учетная запись

en: Admin / Profile / Language
uk_UA: Администратор / Профиль / Язык

en: Admin / Profile / Layout
uk_UA: Администратор / Профиль / Обложка

en: Admin / Profile / Password
uk_UA: Администратор / Профиль / Пароль

en: Admin / Profile / Personal Data
uk_UA: Администратор / Профиль / Персональные данные

en: Admin / Settings
uk_UA: Администратор / Настройки

en: Admin / Settings / IP Management
uk_UA: Администратор / Настройки / Управление IP

en: Admin / Settings / Languages
uk_UA: Администратор / Настройки / Языки

en: Admin / Settings / Lost Password Email
uk_UA: Администратор / Настройки / Письмо восстановления пароля

en: Admin / Settings / Plugin Management
uk_UA: Администратор / Настройки / Управление плагинами

en: Admin / Settings / Server Traffic
uk_UA: Администратор / Настройки / Трафик сервера

en: Admin / Settings / Service Ports
uk_UA: Администратор / Настройки / Порты служб

en: Admin / Settings / Software Management
uk_UA: Администратор / Настройки / Управление ПО

en: Admin / Settings / Software Options
uk_UA: Администратор / Настройки / Настройки ПО

en: Admin / Settings / Welcome Email
uk_UA: Администратор / Настройки / Приветственное письмо

en: Admin / Settings / {TR_DYNAMIC_TITLE}
uk_UA: Администратор / Настройки / {TR_DYNAMIC_TITLE}

en: Admin / Software Management / Reseller Software
uk_UA: Администратор / Управление ПО / ПО реселлера

en: Admin / Statistics / IP Usage
uk_UA: Администратор / Статистика / Использование IP

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics
uk_UA: Администратор / Статистика / Статистика реселлеров

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics
uk_UA: Администратор / Статистика / Статистика реселлера / Статистика пользователя

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics / {USERNAME} user statistics
uk_UA: Администратор / Статистика / Статистика реселлера / Статистика пользователя / Статистика пользователя  {USERNAME}

en: Admin / Statistics / Server Statistics
uk_UA: Администратор / Статистика / Статистика сервера

en: Admin / Statistics / Server Statistics / Day Statistics
uk_UA: Администратор / Статистика / Статистика сервера / Статистика дня

en: Admin / Support / Closed Tickets
uk_UA: Администратор / Служба поддержки / Закрытые тикеты

en: Admin / Support / View Ticket
uk_UA: Администратор / Служба поддержки / Просмотр тикетов

en: Admin / System Tools / Anti-Rootkits Logs
uk_UA: Администратор / Системные инструменты / Логи антируткита

en: Admin / System Tools / Database Update
uk_UA: Администратор / Системные инструменты / Обновление базы данных

en: Admin / System Tools / Debugger
uk_UA: Администратор / Системные инструменты / Отладчик

en: Admin / System Tools / Maintenance Settings
uk_UA: Администратор / Системные инструменты / Настройки техобслуживания

en: Admin / System Tools / System Information
uk_UA: Администратор / Системные инструменты / Системная информация

en: Admin / System Tools / i-MSCP Updates
uk_UA: Администратор / Системные инструменты / Обновления i-MSCP

en: Admin / Users / Add Admin
uk_UA: Администратор / Пользователи / Добавить администратора

en: Admin / Users / Add Reseller
uk_UA: Администратор / Пользователи / Добавить реселлера

en: Admin / Users / Circular
uk_UA: Администратор / Пользователи / Почтовая рассылка

en: Admin / Users / Customers Assignment
uk_UA: Администратор / Пользователи / Подтверждение клиента

en: Admin / Users / Edit Reseller
uk_UA: Администратор / Пользователи / Изменить реселлера

en: Admin / Users / Overview
uk_UA: Администратор / Пользователи / Обзор

en: Admin / Users / Overview / Domain Details
uk_UA: Администратор / Пользователи / Обзор / Детали домена

en: Admin / Users / Overview / Edit Admin
uk_UA: Администратор / Пользователи / Обзор / Редактировать домен

en: Admin / Users / Resellers Assignment
uk_UA: Администратор / Пользователи / Подтверждение реселлера

en: Admin / Users / Sessions
uk_UA: Администратор / Пользователи / Сессии

en: Admin account successfully created.
uk_UA: Учетная запись администратора успешно создана.

en: Admin log
uk_UA: Журнал адміністратора

en: Admin not available
uk_UA: Администратор недоступен

en: Admin users
uk_UA: Адміністратори

en: Admin/IP usage statistics
uk_UA: Адміністратор/Статистика використання IP

en: Administrator
uk_UA: Адміністратор

en: Administrator and Reseller levels
uk_UA: Администраторский и реселлерский уровень

en: Administrator and customer
uk_UA: Администратор и клиент

en: Administrator and customer levels
uk_UA: Администраторский и клиентский уровень

en: Administrator and reseller
uk_UA: Администратор и реселлер

en: Administrator level
uk_UA: Рівень адміністратора

en: Administrator login
uk_UA: Вхід адміністратора

en: Administrators
uk_UA: Адміністратори

en: Administrators and customers
uk_UA: Администраторы и клиенты

en: Administrators and resellers
uk_UA: Администраторы и реселлеры

en: After your upload the package it will be installed on your systems.<br>Refresh your site to see the new status!
uk_UA: После загрузки пакета, он будет установлен в вашу систему.<br>Обновите Ваш сайт, чтобы увидеть новый статус!

en: Alias forward
uk_UA: Перенаправление алиаса

en: Alias mail
uk_UA: алиас почты

en: Alias subdomain forward
uk_UA: Перенаправление поддомена алиаса

en: Alias subdomain mail
uk_UA: Почтовый ящик алиаса

en: Aliases
uk_UA: Аліаси

en: All
uk_UA: Усі

en: All closed tickets were successfully deleted.
uk_UA: Все закрытые тикеты были успешно удалены.

en: All errors (Development)
uk_UA: Все ошибки (разработка)

en: All errors, except E_DEPRECATED and E_STRICT (Production)
uk_UA: Все ошибки, кроме E_DEPRECATED и E_STRICT (продуктивно)

en: All errors, except E_NOTICES, E_STRICT AND E_DEPRECATED (Default)
uk_UA: Все ошибки, кроме E_NOTICE, E_STRICT и E_DEPRECATED (стандарт)

en: All fields are required.
uk_UA: Необхідно заповнити всі поля.

en: All fields are valid.
uk_UA: Все поля заполнены верно.

en: All in
uk_UA: Усе вх

en: All levels
uk_UA: Все уровни

en: All open tickets were successfully deleted.
uk_UA: Все открытые тикеты были успешно удалены

en: All out
uk_UA: Усе вих

en: All reseller
uk_UA: Все реселлеры

en: All traffic
uk_UA: Увесь трафік

en: All users
uk_UA: Усі користувачі

en: Allows to forward any request made to this domain to a specific URL.
uk_UA: Позволяет перенаправлять любой запрос, сделанный для домена на указанный URL

en: Allows to share the mount point of another domain.
uk_UA: Позволяет распределить точку монтирования другого домена.

en: Already in use
uk_UA: Уже используется

en: Alternate URL to reach your website.
uk_UA: Альтернативный URL для доступа к сайту.

en: Alternative URL to reach your website
uk_UA: Альтернативный URL для доступа к сайту

en: An email addresse is not valid in mail forward list.
uk_UA: Неверный синтаксис почтового адреса в списке перенаправления.

en: An unexpected error occurred
uk_UA: Произошла неожиданная ошибка.

en: An unexpected error occurred.
uk_UA: Произошла неожиданная ошибка.

en: An unexpected error occurred. Go to the debugger interface for more details.
uk_UA: Произошла неожиданная ошибка. Перейдите в отладчик, чтобы получить подробности

en: An unexpected error occurred. Please contact your administrator.
uk_UA: Обнаружена непредвиденная ошибка. Пожалуйста свяжитесь с Вашим администратором.

en: An unexpected error occurred. Please contact your reseller.
uk_UA: Произошла непредвиденная ошибка. Пожалуйста свяжитесь с Вашим реселлером.

en: An unexpected error occurred: %s
uk_UA: Произошла неожиданная ошибка: %s

en: An unknown error occurred during file upload: %s
uk_UA: Неизвесная ошибка при загрузке файла: %s

en: Anti-Rootkits Logs
uk_UA: Логи антируткита

en: Any
uk_UA: Любой

en: Application installer
uk_UA: Установка приложений

en: Apply
uk_UA: Применить

en: Apply changes
uk_UA: Застосувати зміни

en: Are you sure to install this package from the webdepot?
uk_UA: Ви впевнені, що хочете встановити пакет з Web-репозиторію?

en: Are you sure to install this package?
uk_UA: Вы уверены, что хотите установить этот пакет?

en: Are you sure to remove the permissions ?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить права?

en: Are you sure you want delete the %s SQL user?
uk_UA: Вы уверены что хотите удалить SQL пользователя '%s'?

en: Are you sure you want to activate this package?
uk_UA: Ви впевнені, що хочете активувати цей пакет?

en: Are you sure you want to delete %s service port ?
uk_UA: Ви впевнені, що хочете видалити порт служби %s ?

en: Are you sure you want to delete %s?
uk_UA: Ви впевнені що хочете видалити %s?

en: Are you sure you want to delete all closed tickets?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить все закрытые тикеты?

en: Are you sure you want to delete all tickets?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить все тикеты?

en: Are you sure you want to delete the %s FTP user?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить пользователя FTP %s ?

en: Are you sure you want to delete the %s catch all?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить переадресацию %s ?

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias order?
uk_UA: Вы уверены что хотите удалить %s заказ на алиас домена?

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить %s алиас домена?

en: Are you sure you want to delete the %s menu?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить меню %s ?

en: Are you sure you want to delete the '%s' ticket?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить тикет %s ?

en: Are you sure you want to delete the `%%s' IP address?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить IP адрес %%s?

en: Are you sure you want to delete the `%%s` FTP user?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить пользователя FTP %%s ?

en: Are you sure you want to delete the `%%s` protected area?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить защищённую зону %%s ?

en: Are you sure you want to delete this DNS record?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить эту DNS запись?

en: Are you sure you want to delete this domain alias?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить этот алиас домена?

en: Are you sure you want to delete this hosting plan?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить этот хостинг-план?

en: Are you sure you want to delete this package?
uk_UA: Ви впевнені, що хочете видилити цей пакет?

en: Are you sure you want to delete this subdomain?
uk_UA: Вы уверены, что хотите удалить этот поддомен?

en: Are you sure you want to import this package into the local software repository?
uk_UA: Вы уверены, что хотите импортировать пакет в локальный репозиторий?

en: Are you sure you want to import this package into the software depot?
uk_UA: Вы уверены, что хотите импортировать этот пакет в репозиторий?

en: Are you sure you want to install this package from the Web software repository?
uk_UA: Вы уверены, что хотите установить пакет из Web-репозитория?

en: Are you sure you want to restore the backup?
uk_UA: Ви впевнені що хочете відновити резервну копію?

en: Assign
uk_UA: Назначити

en: Assign existing SQL user
uk_UA: Назначит существующего SQL пользователя

en: Assign group
uk_UA: Назначить группу

en: Assigned to at least one reseller
uk_UA: Закреплено как минимум за одним реселлером

en: At least one intermediate certificate is invalid or missing.
uk_UA: По крайней мере один сертефикат не валидный или отсутствует.

en: Authentication by group
uk_UA: Аутентификация по группе

en: Authentication by user
uk_UA: Аутентификация по пользователю

en: Auto
uk_UA: Автоматически

en: Auto (Browser language)
uk_UA: Автоматически (язык браузера)

en: Auto responder
uk_UA: Автоответчик

en: Auto-responder message cannot be empty.
uk_UA: Сообщение автоответчика не может быть пусто.

en: Auto-responder successfully scheduled for activation.
uk_UA: Автоответчик успешно помечен для активации.

en: Auto-responder successfully scheduled for deactivation.
uk_UA: Автоответчик успешно помечен для деактивации.

en: Auto-responder successfully scheduled for update.
uk_UA: Автоответчик успешно помечен для обновления.

en: Available
uk_UA: Доступно

en: Available software
uk_UA: Доступное ПО

en: Awaiting activation
uk_UA: Ожидает активации

en: Awaiting for approval
uk_UA: В ожидании утверждения

en: B
uk_UA: В

en: Back
uk_UA: Назад

en: Backup
uk_UA: Резервне копіювання

en: Backup and restore settings.
uk_UA: Параметры резервного копирования.

en: Backup has been successfully scheduled for restoration.
uk_UA: Резервная копия успешно помечена для восстановления.

en: Bad password.
uk_UA: Неверный пароль.

en: Bad request.
uk_UA: Неверный запрос.

en: Behind
uk_UA: После

en: Below, you can activate the external mail feature for one or many of your domains. Note that activating the external mail feature configures our server to relay your mail through your own mail server, but that no DNS record is created for it.
uk_UA: Здесь Вы можете переключить один или несколько ваших доменов в режим доставки почты на другой почтовый сервер. Внимание, эта функция не изменяет записи DNS. Не забудьте изменить запись MX в настройках DNS.

en: Blocking time between login/captcha attempts <small>(In seconds)</small>
uk_UA: Блокировка между попытками входа/ввода каптчи <small>(в секундах)</small>

en: Blocking time between logins and captcha attempts
uk_UA: Время блокировки между попытками входа

en: Blocktime <small>(in minutes)</small>
uk_UA: Время блокировки <small>(в минутах)</small>

en: Body
uk_UA: Тело

en: Body is missing.
uk_UA: Тело отсутствует.

en: Both source and destination are identical.
uk_UA: Источник и место назначения идентичны.

en: Bruteforce detection
uk_UA: Визначення атаки-перебору

en: Bulk Actions
uk_UA: Основные Действия

en: CPU Information
uk_UA: Информация о процессоре

en: Cache
uk_UA: Кэш

en: Can edit the PHP %s configuration option
uk_UA: Может изменить PHP %s запись

en: Can use the PHP %s function
uk_UA: Может пользовать PHP %s функцию

en: Cancel
uk_UA: Скасування

en: Canonical name
uk_UA: Канонічне ім'я

en: Catch all
uk_UA: Перенаправлення пошти

en: Catch all successfully scheduled for addition.
uk_UA: Сборщик почты домена помечен для добавления.

en: Catch all successfully scheduled for deletion.
uk_UA: Сборщик почты успешно отмечен для удаления.

en: Catchall
uk_UA: Перенаправление

en: Certificate
uk_UA: Сертификат

en: Certificate data
uk_UA: Данные сертификата

en: Change
uk_UA: Изменить

en: Change personal data
uk_UA: Змінити персональні дані

en: Change status of this item for a new attempt
uk_UA: Изменить статус данного элемента для новой попытки

en: Check for update
uk_UA: Перевірка оновлень

en: Check the reseller uploads!<br>It is not allowed to upload this package two times.<br>Refresh your site to see the new status!
uk_UA: Проверьте загрузки реселлера!<br>Не разрешается загружать один и тот же пакет дважды.<br>Обновите страницу, чтобы увидет новый статус!

en: Check your own uploads!<br>Ask the administrator if you don't find the package.<br>It is not allowed to upload this packages two times.<br>Refresh your site to see the new status!
uk_UA: Проверьте Ваши загрузки!<br>Сообщите администратору, если Вы не можете найти пакет.<br>Не разрешается загружать один и тот же пакет дважды.<br>Обновите страницу, чтобы увидет новый статус!

en: Check your package. There is an error inside!<br>Refresh your site to see the new status!
uk_UA: Проверьте Ваш пакет. Он содержит ошибку!<br>Обновите страницу, чтобы увидет новый статус!

en: Check your software depot uploads!<br>It is not allowed to upload this package two times.<br>Refresh your site to see the new status!
uk_UA: Проверьте загрузки репозитория!<br>Не разрешается загружать один и тот же пакет дважды.<br>Обновите страницу, чтобы увидет новый статус!

en: Choose
uk_UA: Выбрать

en: Choose dir
uk_UA: Выбрать каталог

en: Choose file (Max: %1$d MiB)
uk_UA: Выберите файл (Max: %1$d MB)

en: Choose hosting plan
uk_UA: Выбрать хостинг-план

en: Choose layout color
uk_UA: Выберите цвет подложки

en: Choose your language
uk_UA: Выберите Ваш язык

en: Circular
uk_UA: Почтовая рассылка

en: Circular successfully sent.
uk_UA: Рассылка успешно отправлена.

en: City
uk_UA: Місто / Населений пункт

en: Class
uk_UA: Клас

en: Clear log
uk_UA: Очистити журнал дій

en: Click here for more details
uk_UA: Щелкните здесь, чтобы получить подробности

en: Click the Restore button and the system will restore the last daily backup
uk_UA: Натисніть на кнопку Відновити і система відновить останню резервну копію

en: Click to activate
uk_UA: Щелкните для активации

en: Click to deactivate
uk_UA: Щелкните для деактивации

en: Click to edit
uk_UA: Щелкните для изменения

en: Client / Databases / Add SQL Database
uk_UA: Клиент / Базы данных / Добавить БД

en: Client / Databases / Overview
uk_UA: Клиент / Базы данных / Обзор

en: Client / Databases / Overview / Add SQL User
uk_UA: Клиент / Базы данных / Обзор / Добавить пользователя БД

en: Client / Databases / Overview / Update SQL User Password
uk_UA: Клиент / Базы данных / Обзор / Обновить пароль пользователя БД

en: Client / Domain / Edit DNS resource record
uk_UA: Клиент / Домены / Изменить запись DNS

en: Client / Domains
uk_UA: Клиент / Домены

en: Client / Domains / Add DNS resource record
uk_UA: Клиент / Домены / Добавить запись DNS

en: Client / Domains / Add Domain Alias
uk_UA: Клиент / Домены / Добавить алиас

en: Client / Domains / Add Subdomain
uk_UA: Клиент / Домены / Добавить поддомен

en: Client / Domains / Edit Domain
uk_UA: Клиент / Домены / Редактрировать домен

en: Client / Domains / Edit Domain Alias
uk_UA: Клиент / Домены / Редактрировать алиас

en: Client / Domains / Edit Subdomain
uk_UA: Клиент / Домены / Редактрировать поддомен

en: Client / Domains / PHP Settings
uk_UA: Клиент / Домены / Настройки PHP

en: Client / Domains / SSL Certificate
uk_UA: Клиент / Домены / SSL сертификаты

en: Client / Email / Add Email Account
uk_UA: Клиент / Управление почтой / Добавить учетную запись

en: Client / Email / Catchall
uk_UA: Клиент / Управление почтой / Перенаправление

en: Client / Email / Catchall / Add Catchall
uk_UA: Клиент / Управление почтой / Добавить перенаправление

en: Client / Email / Edit Email Account
uk_UA: Клиент / Управление почтой / Изменить учетную запись

en: Client / Email / External Mail Feature
uk_UA: Клиент / Управление почтой / Внешние почтовые сервера

en: Client / Email / Overview
uk_UA: Клиент / Управление почтой / Обзор

en: Client / Email / Overview / Edit Auto Responder
uk_UA: Клиент / Управление почтой / Обзор / Изменить автоответчик

en: Client / Email / Overview / Enable Auto Responder
uk_UA: Клиент / Управление почтой / Обзор / Включить автоответчик

en: Client / FTP / Add FTP Account
uk_UA: Клиент / FTP / Добавить пользователя FTP

en: Client / FTP / Overview
uk_UA: Клиент / FTP / Обзор

en: Client / FTP / Overview / Edit FTP Account
uk_UA: Клиент / FTP / Обзор / Редактировать учётную запись FTP

en: Client / General / Overview
uk_UA: Клиент / Основное / Обзор

en: Client / Profile / Account Summary
uk_UA: Клиент / Профиль / Учетная запись

en: Client / Profile / Language
uk_UA: Клиент / Профиль / Язык

en: Client / Profile / Layout
uk_UA: Клиент / Профиль / Обложка

en: Client / Profile / Password
uk_UA: Клиент / Профиль / Пароль

en: Client / Profile / Personal Data
uk_UA: Клиент / Профиль / Персональные данные

en: Client / Statistics
uk_UA: Клиент / Статистика

en: Client / Support / Closed Tickets
uk_UA: Клиент / Служба поддержки / Закрытые тикеты

en: Client / Support / New Ticket
uk_UA: Клиент / Служба поддержки / Новый тикет

en: Client / Support / Open Tickets
uk_UA: Клиент / Служба поддержки / Открытые тикеты

en: Client / Support / View Ticket
uk_UA: Клиент / Служба поддержки / Просмотреть тикет

en: Client / Webtools / Custom Error Pages
uk_UA: Клиент / Инструменты / Пользовательские страницы ошибок

en: Client / Webtools / Daily Backup
uk_UA: Клиент / Инструменты / Резервное копирование

en: Client / Webtools / Overview
uk_UA: Клиент / Инструменты / Обзор

en: Client / Webtools / Protected Areas
uk_UA: Клиент / Инструменты / Защищенные зоны

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups
uk_UA: Клиент / Инструменты / Защищенные зоны / Управления пользователями и группами

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add Group
uk_UA: i-MSCP - Клиент / Web-инструменты / Защищенные зоны / Управление пользователями и группами / Добавить группу

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add User
uk_UA: i-MSCP - Клиент / Web-инструменты / Защищенные зоны / Управление пользователями и группами /Добавить пользователя

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Edit User
uk_UA: i-MSCP - Клиент / Web-инструменты / Защищенные зоны / Управление пользователями и группами / Изменить пользователя

en: Client / Webtools / Protected Areas / {TR_DYNAMIC_TITLE}
uk_UA: Клиент / Инструменты / Защищенные зоны /

en: Client / Webtools / Software
uk_UA: Клиент / Инструменты / Приложения

en: Client / Webtools / Software / Software Installation
uk_UA: Клиент / Инструменты / Обзор / Приложения / Установка

en: Client / Webtools / Software / View
uk_UA: Клиент / Инструменты / Приложения / Просмотр

en: Clock speed (MHz)
uk_UA: Частота (MHz)

en: Close
uk_UA: Закрыть

en: Close the ticket
uk_UA: Закрыть тикет

en: Close ticket
uk_UA: Закрыть тикет

en: Closed tickets
uk_UA: Закриті запити

en: Common name
uk_UA: Общее имя

en: Company
uk_UA: Компанія

en: Compress HTML output
uk_UA: Сжать вывод HTML

en: Configuration mode
uk_UA: Режим конфигурации

en: Core data
uk_UA: Основні дані

en: Cores
uk_UA: Ядра

en: Could not add/update SSL certificate. An unexpected error occurred.
uk_UA: Не удалось добавить/обновить SSL сертификат. Произошла неожиданная ошибка.

en: Could not backup current `%s' plugin directory.
uk_UA: Невозможно создать резервную копию плагина `%s'

en: Could not change the %s plugin: %s
uk_UA: Невозможно изменить плагин %s: %s

en: Could not create `%s` database name.
uk_UA: Невозможно создать базу данных с именем `%s`.

en: Could not create domain alias. An unexpected error occurred.
uk_UA: Не удалось создать алиас домена. Произошла неожиданная ошибка.

en: Could not delete SQL database. An unexpected error occurred.
uk_UA: Не удалось удалить базу данных SQL. Произошла неожиданная ошибка.

en: Could not delete SQL user. An unexpected error occurred.
uk_UA: Не удалось удалить пользователя SQL. Произошла неожиданная ошибка.

en: Could not delete SSL certificate. An unexpected error occurred.
uk_UA: Не удалось удалить SSL сертификат. Произошла неожиданная ошибка.

en: Could not delete the %s plugin: %s
uk_UA: Невозможно удалить плагин %s: %s

en: Could not disable the %s plugin: %s
uk_UA: Невозможно отключить плагин %s: %s

en: Could not enable the %s plugin: %s
uk_UA: Невозможно включить плагин %s: %s

en: Could not find any network interface. You cannot add new IP addresses.
uk_UA: Невозможно найти сетевой интерфейс. Вы не можете добавить новый IP адрес.

en: Could not generate SSL certificate. An unexpected error occurred.
uk_UA: Не удалось сгенерировать SSL сертификат. Произошла неожиданная ошибка.

en: Could not install the %s plugin: %s
uk_UA: Невозможно установить плагин %s : %s

en: Could not protect the %s plugin: %s
uk_UA: Невозможно защитить плагин %s: %s

en: Could not restore %s plugin directory
uk_UA: Невозможно восстановить резервную копию плагина %s .

en: Could not retrieve directories.
uk_UA: Неможливо отримати список каталогів для Вашого домену.

en: Could not uninstall the %s plugin: %s
uk_UA: Невозможно отключить плагин %s: %s

en: Could not update the %s plugin: %s
uk_UA: Невозможно обновить плагин %s: %s

en: Could not upload file.
uk_UA: Не могу загрузить файл.

en: Could not upload file. File not found.
uk_UA: Невозможно загрузить файл. Файл не найден

en: Could not upload the file. Max. upload filesize (%1$d MB) has been reached.
uk_UA: Невозможно загрузить файл. Максимальный размер файла (%1$d MB) превышен.

en: Could not validate DNS resource record: %s
uk_UA: Невозможно проверить запись DNS: %s

en: Count default email addresses
uk_UA: Учитывать email адреса по умолчанию

en: Country
uk_UA: Країна

en: Create
uk_UA: Создать

en: Create catch all
uk_UA: Создать Catch all

en: Create default email addresses
uk_UA: Создать email адреса по умолчанию

en: Created by
uk_UA: Створив

en: Creation date
uk_UA: Дата створення

en: Custom DNS errors
uk_UA: Ошибки внешних DNS

en: Custom DNS record successfully scheduled for deletion.
uk_UA: Пользовательская DNS запись успешно помечена для удаления.

en: Custom DNS records
uk_UA: Пользовательские DNS

en: Custom error page updated.
uk_UA: Страницы ошибок обновлены.

en: Custom error pages
uk_UA: Персональні сторінки помилок

en: Custom menu name and link
uk_UA: Название меню и ссылка

en: Custom menu properties
uk_UA: Настройки персональных меню

en: Custom menu successfully added.
uk_UA: Пользовательское меню успешно добавлено.

en: Custom menu successfully deleted.
uk_UA: Пользовательское меню успешно удалено.

en: Custom menu successfully updated.
uk_UA: Пользовательское меню успешно обновлено.

en: Custom menus
uk_UA: Персональні меню

en: Customer
uk_UA: Клиент

en: Customer ID
uk_UA: ID клієнта

en: Customer ID cannot have more than 200 characters
uk_UA: ID клиента не может содержать более 200 символов

en: Customer account
uk_UA: Учетная запись клиента

en: Customer account successfully scheduled for activation.
uk_UA: Клиент успешно помечен для активации.

en: Customer account successfully scheduled for creation.
uk_UA: Клиент успешно помечен для создания.

en: Customer account successfully scheduled for deactivation.
uk_UA: Клиент успешно помечен для деактивации.

en: Customer account successfully scheduled for deletion.
uk_UA: Клиент успешно помечен для удаления.

en: Customer account successfully updated.
uk_UA: Учетная запись клиента успешно обновлена.

en: Customer assignments
uk_UA: Назначения клиентов

en: Customer consumption
uk_UA: Потребление клиента

en: Customer level
uk_UA: Уровень клиента

en: Customer successfully scheduled for addition.
uk_UA: Клиент успешно помечен для добавления.

en: Customer successfully scheduled for deletion.
uk_UA: Клиент успешно помечен для удаления.

en: Customer's layout color successfully updated.
uk_UA: Цвет подложки клиента успешно обновлен.

en: Customer(s) successfully moved.
uk_UA: Пользователь(и) успешно перемещены.

en: Customers
uk_UA: Клиенты

en: Customize error pages for your domain.
uk_UA: Выберите страницы ошибок для Вашего домена.

en: DNS record already exist.
uk_UA: DNS запись уже существует.

en: DNS resource record
uk_UA: Запись DNS

en: DNS resource record scheduled for addition.
uk_UA: DNS запись помечена для добавления.

en: DNS resource record scheduled for update.
uk_UA: DNS запись помечена для обновления.

en: DNS resource records
uk_UA: Записи ресурсов DNS

en: DOWN
uk_UA: НЕ ПРАЦЮЄ

en: Daemon request failed.
uk_UA: Запрос демона провален.

en: Daemon request successful.
uk_UA: Запрос демона удался.

en: Daily backup
uk_UA: Щоденна резервна копія

en: Data
uk_UA: Данные

en: Data were altered. Please try again.
uk_UA: Данные были изменены. Пожалуйста попробуйте снова.

en: Database
uk_UA: База данных

en: Database Name and Users
uk_UA: Имя и пользователи базы данных

en: Database Update Revision
uk_UA: Ревизия обновления базы данных

en: Database Update details
uk_UA: Детали обновления БД

en: Database name
uk_UA: Имя базы данных

en: Database name is too long.
uk_UA: Имя базы данных слишком длинное.

en: Database name is unavailable or unallowed.
uk_UA: Имя базы данных недопустимо или не разрешено.

en: Database prefix
uk_UA: Префикс базы данных

en: Database prefix/suffix
uk_UA: Префикс/постфикс БД

en: Database required
uk_UA: Требуется база данных

en: Database update
uk_UA: Обновление базы данных

en: Database usage
uk_UA: Использование БД

en: Database users
uk_UA: Пользователи базы данных

en: Databases
uk_UA: Базы данных

en: Date
uk_UA: Дата

en: Day
uk_UA: День

en: Day statistics
uk_UA: Статистика дня

en: Days
uk_UA: Дні

en: Deactivate
uk_UA: Деактивировать

en: Deactivate this plugin
uk_UA: Деактивировать плагин

en: Deactivated
uk_UA: Деактивировано

en: Deactivation in progress...
uk_UA: Деактивация в процессе...

en: Dear {NAME},
    
    A new account has been created for you.
    
    Your account information:
    
    Account type: {USERTYPE}
    User name: {USERNAME}
    Password: {PASSWORD}
    
    Remember to change your password often and the first time you login.
    
    You can login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
uk_UA: Уважаемый {NAME},
    
    Новая учетная запись i-MSCP была создана для Вас.
    
    Информация о Вашей учетной записи:
    
    Тип пользователя: {USERTYPE}
    Имя пользователя: {USERNAME}
    Пароль: {PASSWORD}
    
    Пожалуйста, для Вашей безопасности, измените Ваш пароль при первом входе.
    
    Вы можете войти прямо сейчас {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    Благодарим за использование сервисов i-MSCP.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    A new software package has been uploaded by a reseller.
    
    Reseller ID: {RESELLER_ID}
    Software package: {SOFTWARE_PACKAGE}
    Software ID: {SOFTWARE_ID}
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
uk_UA: Уважаемый {NAME},
    
    Ваш реселлер загрузил новый пакет ПО.
    
    ID Реселлера: {RESELLER_ID}
    Пакет ПО: {SOFTWARE_PACKAGE}
    ID пакета: {SOFTWARE_ID}
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    Please click on the link below to renew your password:
    
    {LINK}
    
    Note: If you do not have requested the renewal of your password, you can ignore this email.
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
uk_UA: Уважаемый {Name},
    
    пожалуйста кликните на ниже указанную ссылку, чтоб обновить ваш пароль к i-MSCP:
    
    {LINK}
    
    Внимание: если запрос на изменение пароля был сделан не Вами, то пожалуйста игнорируйте данное сообщение.
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    This is an automatic email sent by your i-MSCP control panel:
    
    Server name: {HOSTNAME}
    Server IP:   {SERVER_IP}
    Client IP:   {CLIENT_IP}
    Version:     {VERSION}
    Build:       {BUILDDATE}
    Severity:    {MESSAGE_SEVERITY}
    
    ==========================================================================
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Please do not reply to this email.
    
    ________________
    i-MSCP Mailer
uk_UA: Уважаемый {NAME},
    
    это автоматическое сообщение было отправлено i-MSCP:
    
    Название сервера: {HOSTNAME}
    IP-адрес сервера: {SERVER_IP}
    IP-адрес клиента: {CLIENT_IP}
    Версия: {VERSION}
    Дата сборки: {BUILDDATE}
    Важность сообщения: {MESSAGE_SEVERITY}
    
    ==========================================================================
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    You have a new answer to a support ticket:
    
    ==========================================================================
    Priority: {PRIORITY}
    
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    You can login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT} to answer.
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
uk_UA: Уважаемый {NAME},
    
    На ваш вопрос техподдержки поступил ответ:
    
    ==========================================================================
    Приоритет: {PRIORITY}
    
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Вы можете перейти по ссылке {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    You have a new support ticket:
    
    ==========================================================================
    Priority: {PRIORITY}
    
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    You can login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT} to answer.
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
uk_UA: Уважаемый {NAME},
    
    Поступил новый вопрос техподдержки:
    
    ==========================================================================
    Приоритет: {PRIORITY}
    
    {MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Вы можете перейти по ссылке {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    Your customer {CUSTOMER} is awaiting for approval of a new domain alias:
    
    {ALIAS}
    
    Login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}/reseller/alias.php to activate
    this domain alias.
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
uk_UA: Уважаемый {NAME}, 
    
    Ваш клиент {CUSTOMER} ожидает подтверждения для своего нового алиаса: 
    
    {ALIAS} 
    
    Войдя в панель управления, вы можете подтвердить его, пройдя по ссылке {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}/reseller/alias.php
    
    Благодарим за использование сервисов i-MSCP.
    ___________________________ 
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    Your password has been successfully renewed.
    
    Your new password is: {PASSWORD}
    
    You can login at {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
uk_UA: Уважаемый {NAME},
    
    Ваш пароль был успешно обновлен.
    
    Ваш новый пароль: {PASSWORD}
    
    Вы можете войти прямо сейчас {BASE_SERVER_VHOST_PREFIX}{BASE_SERVER_VHOST}{BASE_SERVER_VHOST_PORT}
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    Благодарим за использование сервисов i-MSCP.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    Your software package has been deleted.
    
    Software package: {SOFTWARE_PACKAGE}
    Software ID: {SOFTWARE_ID}
    
    Message from your administrator:
    
    ==========================================================================
    {ADMIN_MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer
uk_UA: Уважаемый {NAME},
    
    Ваше ПО было удалено.
    
    Пакет ПО: {SOFTWARE_PACKAGE}
    ID ПО: {SOFTWARE_ID}
    
    Сообщение от администратора:
    
    ==========================================================================
    {ADMIN_MESSAGE}
    ==========================================================================
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Dear {NAME},
    
    Your software package has been successfully activated.
    
    Software package: {SOFTWARE_PACKAGE}
    Software ID: {SOFTWARE_ID}
    
    Please do not reply to this email.
    
    ___________________________
    i-MSCP Mailer.
uk_UA: Уважаемый {NAME},
    
    Ваше ПО было успешно активировано.
    
    Пакет ПО: {SOFTWARE_PACKAGE}
    ID ПО: {SOFTWARE_ID}
    
    Пожалуйста не отвечайте на это сообщение.
    
    ___________________________
    Команда i-MSCP

en: Debugger
uk_UA: Отладчик

en: Default
uk_UA: Стандарт

en: Default language
uk_UA: Язык по умолчанию

en: Default language successfully updated.
uk_UA: Язык по умолчанию успешно обновлен.

en: Defines whether or not customers can add/change SSL certificates for their domains.
uk_UA: Задает смогут или нет клиенты добавлять/изменять SSL сертификаты для их доменов.

en: Delete
uk_UA: Видалити

en: Delete CatchAll
uk_UA: Удалить Catch all

en: Delete all tickets
uk_UA: Удалить все тикеты

en: Delete from log:
uk_UA: Видалити із журналу дій:

en: Delete order
uk_UA: Видалити замовлення

en: Delete reseller software
uk_UA: Видалити ПЗ реселлера

en: Delete this plugin
uk_UA: Удалить этот плагин

en: Delete ticket
uk_UA: Удалить тикет

en: Deletion in progress
uk_UA: Удаление в процессе

en: Deletion in progress...
uk_UA: Удаление в процессе...

en: Depot import
uk_UA: Импорт репозитория

en: Description
uk_UA: Опис

en: Description cannot be empty.
uk_UA: Описание не может быть пусто.

en: Details
uk_UA: Деталі

en: Directory %s doesn't exists.
uk_UA: Каталог %s не существует.

en: Directory '%s' doesn't exists.
uk_UA: Домашний каталог '%s' не существует

en: Directory '%s' is not allowed or invalid.
uk_UA: Домашний каталог %s не разрешен или неверен.

en: Disable
uk_UA: Відключити

en: Disabled
uk_UA: Відключено

en: Disabled functions
uk_UA: Отключенные функции

en: Disconnect
uk_UA: Отключиться

en: Disk
uk_UA: Диск

en: Disk space
uk_UA: Дисковое пространство

en: Disk space limit [MiB]
uk_UA: Дисковое пространство [Мб]

en: Disk usage
uk_UA: Использование диска

en: Disk usage detail
uk_UA: Детали использования диска

en: Display errors
uk_UA: Отображать ошибки

en: Domain
uk_UA: Домен

en: Domain %s cannot be forwarded on itself.
uk_UA: Домен %s не может быть перенаправлен на самого себя.

en: Domain %s is unavailable.
uk_UA: Домен %s недоступен.

en: Domain IP
uk_UA: IP домену

en: Domain Limit
uk_UA: Лимит доменов

en: Domain Name
uk_UA: Доменне ім'я

en: Domain account
uk_UA: Обліковий запис домену

en: Domain account expired.
uk_UA: Учетная запись домена истекла.

en: Domain accounts
uk_UA: Учтные записи домена

en: Domain alias
uk_UA: Аліаси доменів

en: Domain alias %s cannot be forwarded on itself.
uk_UA: Алиас домена %s не может быть перенаправлен на самого себя.

en: Domain alias errors
uk_UA: Помилки аліасів доменів

en: Domain alias limit
uk_UA: Лимит на алиасы домена

en: Domain alias name
uk_UA: Имя адиаса домена

en: Domain alias successfully created.
uk_UA: Алиас домена успешно добавлен.

en: Domain alias successfully ordered.
uk_UA: Алиас домена успешно заказан.

en: Domain alias successfully scheduled for addition.
uk_UA: Алиас домена успешно помечен для добавления

en: Domain alias successfully scheduled for deletion.
uk_UA: Алиас домена успешно помечен для удаления.

en: Domain alias successfully scheduled for update.
uk_UA: Алиас домена успешно помечен для обновления.

en: Domain aliases
uk_UA: Аліаси домену

en: Domain and SQL databases
uk_UA: Домен и базы данных SQL

en: Domain data
uk_UA: данные домена

en: Domain data were altered. Please try again.
uk_UA: Данные домена уже были изменены. Пожалуйста попробуйте снова.

en: Domain details
uk_UA: Інформація про домен

en: Domain errors
uk_UA: Помилки доменів

en: Domain expiration date
uk_UA: Дата истечения домена

en: Domain expiration date must be filled.
uk_UA: Должна быть заполнена дата истечения домена.

en: Domain for which PHP Editor must act.
uk_UA: Домен, для которого вы включаете редактор PHP

en: Domain limit
uk_UA: Лимит доменов

en: Domain mail
uk_UA: Почта домена

en: Domain name
uk_UA: Ім'я домену

en: Domain name (ASCII form) cannot be greater than 255 characters.
uk_UA: Доменное имя (в его ASCII форме) не может быть длиннее 255 знаков.

en: Domain name cannot be empty.
uk_UA: Доменное имя не может пустовать.

en: Domain name cannot start nor end with dot.
uk_UA: Доменное имя не может начинаться и заканчиваться точкой.

en: Domain name contains an invalid character: %s
uk_UA: Доменное имя содержит неверный символ: %s

en: Domain name label '%s' contain an invalid character: %s
uk_UA: Ярлык доменного имени '%s' содержит неверный символ: %s

en: Domain name labels cannot be greater than 63 characters.
uk_UA: Ярлыки доменного имени не могут быть длиннее 63 знаков.

en: Domain name labels cannot start nor end with hyphen.
uk_UA: Доменное имя не может начинаться и заканчиваться дефисом.

en: Domain new expiration date
uk_UA: Новая дата истечения домена.

en: Domain overview
uk_UA: Посмотр домена

en: Domain scheduled for update.
uk_UA: Домен помечен для обновления.

en: Domain statistics
uk_UA: Статистика домену

en: Domain status is not ok.
uk_UA: Статус домена не в порядке.

en: Domain successfully scheduled for update.
uk_UA: Домен успешно помечен для обновления.

en: Domain successfully updated.
uk_UA: Домен успешно обновлен.

en: Domain type
uk_UA: Тип домена

en: Domains
uk_UA: Домени

en: Domains per page
uk_UA: Доменів на сторінці

en: Done
uk_UA: Готово

en: Download
uk_UA: Скачати

en: Download TAR
uk_UA: Скачать TAR

en: Download ZIP
uk_UA: Скачать ZIP

en: Download links
uk_UA: Ссылки на скачивание

en: Download the archives stored in this directory
uk_UA: Скачать файлы находящиеся в этом каталоге

en: EB
uk_UA: ЭБ

en: Edit
uk_UA: Змінити

en: Edit DNS resource record
uk_UA: Изменить запись DNS

en: Edit FTP account
uk_UA: Изменить учетную запись FTP

en: Edit SSL certificate
uk_UA: Изменить SSL сертификат

en: Edit admin
uk_UA: Изменить администратора

en: Edit auto responder
uk_UA: Изменить автоответчик

en: Edit custom error page
uk_UA: Изменить пользовательскую страницу ошибок

en: Edit custom menu
uk_UA: Изменить пользовательское меню

en: Edit customer
uk_UA: Изменить клиента

en: Edit domain
uk_UA: Редагувати домен

en: Edit domain alias
uk_UA: Редагувати аліас домена

en: Edit error page
uk_UA: Редагувати сторінку помилок

en: Edit hosting plan
uk_UA: Редагувати хостинг-план

en: Edit htaccess user
uk_UA: Изменить пользователя htaccess

en: Edit mail account
uk_UA: Изменить учетную запись почты

en: Edit mail quota
uk_UA: Редактировать почтовую квоту

en: Edit protected area
uk_UA: Изменить защищенную зону

en: Edit reseller
uk_UA: Редагувати реселлера

en: Edit subdomain
uk_UA: Изменить поддомен

en: Edit user
uk_UA: Редагувати користувача

en: EiB
uk_UA: Эб

en: Email
uk_UA: Електронна пошта

en: Email account already exists.
uk_UA: Почтовый ящик уже существует.

en: Email account data
uk_UA: Данные почтового ящика

en: Email account errors
uk_UA: Ошибки почтовых ящиков

en: Email account limit
uk_UA: Ограничение учетных записей почты.

en: Email account list
uk_UA: Список почтовых ящиков

en: Email account successfully scheduled for addition.
uk_UA: Почтовый ящик успешно помечен для добавления.

en: Email account successfully scheduled for update.
uk_UA: Почтовый ящик успешно помечен для обновления.

en: Email accounts
uk_UA: Почтовые ящики

en: Email accounts are hard suspended
uk_UA: Учетные записи почты приостановлены

en: Email address
uk_UA: Email алрес

en: Email forward
uk_UA: Перенаправление почты

en: Email quota
uk_UA: Почтовая квота

en: Email quota [MiB]
uk_UA: Почтовая квота [Мб]

en: Email quota cannot be bigger than %s
uk_UA: Значение почтовой квоты не может быть более %s.

en: Email quota cannot be bigger than disk space limit.
uk_UA: Значение почтовой квоты не может быть больше дискового пространства.

en: Email quota cannot be lower than %d. Each mailbox should have a least 1 MiB quota.
uk_UA: Почтовая квота не может быть меньше чем %d. Каждый почтовый ящик должен иметь по крайней мере 1Мб

en: Email quota cannot be unlimited. Max value is %d MiB.
uk_UA: Значение почтовой квоты не может быть не ограничено. Максимальное значение %d МБ

en: Email settings
uk_UA: Настройка почты

en: Email setup
uk_UA: Налаштування пошти

en: Email successfully updated.
uk_UA: Почтовый ящик успешно обновлен.

en: Empty data or wrong field.
uk_UA: Пустые данные или неверное поле

en: Enable
uk_UA: Включити

en: Enable SSL
uk_UA: Включить SSL

en: Enable auto responder
uk_UA: Включить автоответчик

en: Enabled
uk_UA: Увімкнено

en: Enabled for: %s
uk_UA: Включено для: %s

en: Error
uk_UA: Помилка

en: Error details
uk_UA: Данные об ошибке

en: Error pages
uk_UA: Сторінки помилок

en: Error reporting
uk_UA: Отчет об ошибке

en: Error: Remote File not found!
uk_UA: Помилка: Віддалений файл не знайдено!

en: Errors
uk_UA: Помилки

en: Excl. default mails
uk_UA: Кроме ящиков по умолчанию

en: Execute tasks
uk_UA: Выполнить задачи

en: Expire date
uk_UA: Дата закінчення терміну дії

en: Ext. mail server
uk_UA: Внешние почтовые сервера

en: External mail server
uk_UA: Внешний почтовый сервер

en: External mail server feature scheduled for activation.
uk_UA: Внешний почтовый сервер успешно помечен для активации.

en: External mail server feature scheduled for deactivation.
uk_UA: Внешний почтовый сервер успешно помечен для деактивации.

en: External mail servers
uk_UA: Внешние почтовые сервера

en: FTP account
uk_UA: Обліковий запис FTP

en: FTP account already exists.
uk_UA: Учетная запись FTP уже существует.

en: FTP account limit
uk_UA: Ограничения учетной записи FTP

en: FTP account limit reached.
uk_UA: Достигнут лимит учётных записей FTP.

en: FTP account successfully added.
uk_UA: Учетная запись FTP успешно добавлена.

en: FTP account successfully deleted.
uk_UA: Учетная запись FTP успешно удалена.

en: FTP account successfully updated.
uk_UA: Учетная запись FTP успешно обновлена.

en: FTP accounts
uk_UA: Облікові записи FTP

en: FTP home directory
uk_UA: Домашний каталог

en: FTP home directory cannot be empty.
uk_UA: Путь к домашнему каталогу пользователя FTP не может быть пуст.

en: FTP traffic
uk_UA: FTP трафік

en: FTP user errors
uk_UA: Ошибки пользователя FTP

en: Failed to write file to disk.
uk_UA: Не удалось записать файл на диск.

en: Failure in the package. Deleting!
uk_UA: Ошибка пакета. Удаление!

en: Fax
uk_UA: Факс

en: Feature
uk_UA: Властивості

en: Features
uk_UA: Возможности

en: Female
uk_UA: Жіноча

en: File %s doesn't exist or cannot be reached!
uk_UA: Файл %s не существует или недоступен!

en: File %s doesn't look like a migration file.
uk_UA: Файл %s не соответствует файлу миграции.

en: File does not exist. %1$s.tar.gz
uk_UA: Файл не існує. %1$s.tar.gz

en: File exceeds the size limit.
uk_UA: Размер файла превышает лимит.

en: File has been successfully uploaded.
uk_UA: Файл был успешно загружен.

en: File is not readable.
uk_UA: Нечитаемый файл.

en: File needs to be a 'tar.gz' archive.
uk_UA: Файл должен быть 'tar.gz' архивом.

en: File successfully uploaded.
uk_UA: Файл успешно загружен.

en: File usage
uk_UA: Использование файлов

en: FileManager
uk_UA: Файловий менеджер

en: Filemanager
uk_UA: Менеджер файлів

en: Filesystem system Info
uk_UA: Системна інформація - Файлова система

en: Fill out a message text.
uk_UA: Заполните текст сообщения.

en: First name
uk_UA: Ім'я

en: First name cannot have more than 200 characters.
uk_UA: Имя не может содержать более 200 символов

en: Forbidden
uk_UA: Доступ запрещен

en: Force retry
uk_UA: Заставить повторить

en: Forward
uk_UA: Перенаправлення

en: Forward URL
uk_UA: URL перенаправления

en: Forward URL %s is not valid.
uk_UA: URL перенаправления %s неверный.

en: Forward list is empty.
uk_UA: Лист пересылки пуст

en: Forward mail
uk_UA: Перенаправлять почту

en: Forward to
uk_UA: Перенаправить к

en: Forward to URL
uk_UA: Перенаправити на посилання

en: Forward type
uk_UA: Вид перенаправления

en: Free
uk_UA: Вільно

en: From
uk_UA: Від

en: From reseller
uk_UA: Від реселлера

en: Ftp
uk_UA: FTP

en: Ftp account
uk_UA: Учетная запись FTP

en: Ftp account data
uk_UA: Данные учётной записи FTP

en: Ftp accounts
uk_UA: Учетные записи FTP

en: Ftp directories
uk_UA: Ftp каталоги

en: GB
uk_UA: Гб

en: Gender
uk_UA: Стать

en: General
uk_UA: Основное

en: General information
uk_UA: Загальна інформація

en: General settings
uk_UA: Загальні налаштування

en: Generate
uk_UA: Генерировать

en: Generate a self-signed certificate
uk_UA: Создать самоподписанный сертификат

en: Get a new security code
uk_UA: Получить новый код безопасности

en: GiB
uk_UA: Гб

en: Group
uk_UA: Группа

en: Group members
uk_UA: Члены группы

en: Group name
uk_UA: Имя группы

en: Groups
uk_UA: Группы

en: HSTS includeSubDomains directive
uk_UA: HSTS директивы includeSubDomains

en: HSTS max-age directive value
uk_UA: HSTS значение директивы max-age

en: HTTP traffic
uk_UA: HTTP трафик

en: Hide aliases
uk_UA: Скрыть алиасы

en: High
uk_UA: Высокий

en: Home directory
uk_UA: Домашний каталог

en: Homepage
uk_UA: Домашняя страница

en: Host
uk_UA: Вузол

en: Host from which SQL user is allowed to connect to SQL server
uk_UA: Хост, с которого каждому пользователю SQL позволено входить на SQL сервер

en: Hosting plan
uk_UA: Хостинг-план

en: Hosting plan availability
uk_UA: Доступность хостинг-планов

en: Hosting plan limits exceed reseller limits.
uk_UA: Хостинг-план превышает ограничения реселлера.

en: Hosting plan limits exceed your limits.
uk_UA: Хостинг-план превышает Ваши ограничения.

en: Hosting plan successfully created.
uk_UA: Хостинг-план успешно создан.

en: Hosting plan successfully deleted.
uk_UA: Хостинг-план успешно удален.

en: Hosting plan successfully updated.
uk_UA: Хостинг-план успешно обновлен.

en: Hosting plans
uk_UA: Хостинг-плани

en: Hour
uk_UA: Година

en: Hours
uk_UA: Годин

en: Htaccess errors
uk_UA: Ошибки Htaccess

en: Htaccess group
uk_UA: Группа Htaccess

en: Htaccess group successfully scheduled for addition.
uk_UA: Группа Htaccess успешно помечена для добавления.

en: Htaccess group successfully scheduled for deletion.
uk_UA: Группа Htaccess успешно помечена для удаления.

en: Htaccess user
uk_UA: Пользователь Htaccess

en: Htaccess user successfully assigned to the %s htaccess group
uk_UA: Пользователь Htaccess успешно перемещен в группу %s

en: Htaccess user successfully deleted from the %s htaccess group
uk_UA: Пользователь Htaccess успешно удален из группы %s

en: Htaccess user successfully scheduled for addition.
uk_UA: Пользователь Htaccess успешно помечен для добавления.

en: Http traffic
uk_UA: HTTP трафик

en: IP Address
uk_UA: IP адрес

en: IP address
uk_UA: IP адреса

en: IP address already under the control of i-MSCP.
uk_UA: IP адрес уже под контролем i-MSCP.

en: IP address successfully scheduled for addition.
uk_UA: IP адрес успешно помечен для добавления.

en: IP address successfully scheduled for deletion.
uk_UA: IP адрес успешно помечен для удаления.

en: IP address successfully scheduled for modification.
uk_UA: IP адрес успешно помечен для модификации.

en: IP addresses under control of i-MSCP
uk_UA: IP адреса под контролем i-MSCP.

en: IP assignments
uk_UA: Назначение IP

en: IP errors
uk_UA: Ошибки IP

en: IP management
uk_UA: Управление IP

en: IP netmask
uk_UA: Сетевая маска

en: IP usage
uk_UA: Використання IP

en: IPv6 address
uk_UA: IPv6 адреса

en: Id
uk_UA: ID

en: If set to `yes`, Web folders will be protected against deletion.
uk_UA: Если да, Web-каталоги по инициативе i-MSCP будут защищены от удаления использованием неизменного флага (Расширенные атрибуты).

en: If set to `yes`, the reseller can allows his customers to edit this PHP configuration option.
uk_UA: Если да, то реселлер сможет позволить пользователю изменить эту опцию

en: If set to `yes`, the reseller can enable/disable the PHP mail function for his customers, else, the PHP mail function is disabled.
uk_UA: Если да, то реселлер может включать и выключать PHP mail() функцию. Иначе PHP mail() выключено.

en: If you want to limit the reseller, you must first limit its customers.
uk_UA: Если Вы хотите ограничить реселлера, Вы сначала должны ограничить его клиентов.

en: Images have to be smaller than 500 x 90 pixels.
uk_UA: Изображения должны быть меньше, чем 500 x 90 пикселей.

en: Import
uk_UA: Импорт

en: Import in local repository
uk_UA: Импортировать

en: Import new language file
uk_UA: Bvgjhnbhjdfnm yjdsq zpsrjdjq afqk

en: In case domain expiration date is 'N/A', the expiration date will be set from today.
uk_UA: Поскольку дата истечения доменов 'N/A', дата истечения будет выставлена с сегодняшнего дня.

en: In front
uk_UA: Спереди

en: In maintenance mode, only administrators can login.
uk_UA: В режим техобслуживания, только администратор сможет войти.

en: Incl. default mails
uk_UA: Включая ящики по умолчанию

en: Incorrect Email quota
uk_UA: Неверное значение почтовой квоты.

en: Incorrect Email quota.
uk_UA: Неверное значение почтовой квоты.

en: Incorrect FTP account limit.
uk_UA: Неверное ограничение учетных записей FTP.

en: Incorrect SQL database limit.
uk_UA: Неверное ограничение баз данных SQL.

en: Incorrect SQL user limit.
uk_UA: Неверное ограничение пользователей SQL.

en: Incorrect alias limit.
uk_UA: Неверный лимит алиасов.

en: Incorrect disk space limit.
uk_UA: Неверное ограничение дискового пространства.

en: Incorrect domain alias limit.
uk_UA: Неверное ограничение алиасов.

en: Incorrect email account limit.
uk_UA: Неверное ограничение учетных записей почты.

en: Incorrect email length or syntax.
uk_UA: Неверная длина или синтаксис почтового ящика.

en: Incorrect email quota.
uk_UA: Неверное значение почтовой квоты.

en: Incorrect limit for %s.
uk_UA: Неверное ограничение для %s.

en: Incorrect monthly traffic limit.
uk_UA: Неверный порог трафика

en: Incorrect post code length or syntax!
uk_UA: Некорректная длина почтового кода или синтаксис!

en: Incorrect subdomain limit.
uk_UA: Неверный лимит поддоменов.

en: Incorrect syntax for email address.
uk_UA: Неверный синтаксис email адреса

en: Incorrect username length or syntax.
uk_UA: Неверная длина имени пользователя или синтаксис.

en: Install
uk_UA: Установить

en: Install in progress
uk_UA: Происходит установка

en: Install this plugin
uk_UA: Установить этот плагин

en: Install various Web applications with a few clicks.
uk_UA: Установите Ваши Web-приложения в несколько кликов.

en: Installation details
uk_UA: Детали установки

en: Installation in progress...
uk_UA: Установка в процессе...

en: Installation path
uk_UA: Путь установки

en: Installed Package which was deleted by your reseller.
uk_UA: Установленный пакет, который был удален Вашим реселлером.

en: Installed in reseller repository
uk_UA: Установлено в репозитроии реселлера

en: Installed in software repository
uk_UA: Установлено в репозитроии ПО

en: Installed on
uk_UA: Встановлено на

en: Installing your uploaded package. Please refresh this page.
uk_UA: Установка загруженного пакета. Пожалуйста, обновите страницу.

en: Instructions to download today's backup
uk_UA: Інструкції для завантаження сьогоднішньої резервної копії

en: Intermediate certificate(s)
uk_UA: Промежуточные сертификаты

en: Internal Server Error
uk_UA: Внутренняя ошибка сервера

en: Internationalization
uk_UA: Мови

en: Invalid FTP username.
uk_UA: Неверное имя пользователя

en: Invalid SQL user host: %s
uk_UA: Неверный хост SQL: %s

en: Invalid SSL certificate
uk_UA: Неверный сертификат SSL

en: Invalid SSL certificate.
uk_UA: Негодный SSL сертификат.

en: Invalid URL.
uk_UA: Неверный URL

en: Invalid `%s` field.
uk_UA: Поле `%s` недействительно.

en: Invalid domain name.
uk_UA: Неправильное имя домена.

en: Invalid email address.
uk_UA: Неверный Email адрес

en: Invalid email username.
uk_UA: Неверное имя пользователя почтового ящика

en: Invalid group name!
uk_UA: Неправильное имя группы!

en: Invalid menu order.
uk_UA: Неверный заказ меню.

en: Invalid name.
uk_UA: Неверное имя.

en: Invalid payload received from GitHub
uk_UA: Неверный запрос получен из GitHub

en: Invalid plugin directory: %s
uk_UA: Каталог плагина не верный: %s

en: Invalid private key or passphrase.
uk_UA: Неверный приватный ключ или пароль.

en: Invalid target.
uk_UA: Неверная цель

en: Invalid type given. String expected
uk_UA: Дан неверный тип. Ожидался строковый параметр

en: Invalid username.
uk_UA: Неверное имя пользователя

en: Kernel Version
uk_UA: Версія ядра

en: Kill session
uk_UA: Завершити сесію

en: Label
uk_UA: Мітка

en: Language
uk_UA: Мова

en: Language file
uk_UA: Файл перекладу

en: Language file successfully installed.
uk_UA: Языковой файл успешно установлен

en: Language successfully updated.
uk_UA: Язык успешно обновлен.

en: Languages
uk_UA: Языки

en: Languages index was successfully re-built.
uk_UA: Языковые индексы были успешно перестроены.

en: Last Web software repository update
uk_UA: Последнее обновление Web-репозитория

en: Last access
uk_UA: Останній доступ

en: Last name
uk_UA: Прізвище

en: Last name cannot have more than 200 characters.
uk_UA: Фамилия не может содержать более 200 символов

en: Last reply date
uk_UA: Дата последнего ответа

en: Last translator
uk_UA: Последний переводчик

en: Layout
uk_UA: Макет

en: Layout color
uk_UA: Цвет подложки

en: Layout color successfully updated.
uk_UA: Обновление цвета подложки успешно обновлено.

en: Level
uk_UA: Рівень

en: Limit
uk_UA: Ліміт

en: Limit value
uk_UA: Значение ограничения

en: Limits
uk_UA: Ограничения

en: Link
uk_UA: Ссылка

en: Link to authors homepage
uk_UA: Ссылка на страницу авторов

en: Load (1 Min, 5 Min, 15 Min)
uk_UA: Завантаження (1 Хв., 5 Хв., 15 Хв.)

en: Loading data...
uk_UA: Загрузка данных...

en: Log entries successfully deleted.
uk_UA: Записи лога успешно удалены.

en: Login
uk_UA: Увійти

en: Login password
uk_UA: Пароль

en: Login username
uk_UA: Имя пользователя

en: Login with your FTP account
uk_UA: Увійти під вашим обліковим записом FTP

en: Logo file
uk_UA: Файл логотипа

en: Logo successfully removed.
uk_UA: Логотип успешно удален.

en: Logo successfully updated.
uk_UA: Логотип успешно обновлен.

en: Logout
uk_UA: Вийти

en: Lost password
uk_UA: Відновлення пароля

en: Lost password email
uk_UA: Письмо восстановления пароля

en: Lost password email templates were updated.
uk_UA: Шаблон письма восстановления пароля изменён!

en: Lost password link
uk_UA: Посилання на відновлення пароля

en: Lostpw link
uk_UA: Ссылка восстановления пароля

en: Low
uk_UA: Низкий

en: MB
uk_UA: МБ

en: Mail
uk_UA: Пошта

en: Mail Log Level
uk_UA: Уровень логирования почты

en: Mail account %s successfully scheduled for deletion.
uk_UA: Почтовый ящик %s успешно помечен для удаления.

en: Mail account type
uk_UA: Тип почтового ящика

en: Mail accounts list is empty.
uk_UA: Список почтовых ящиков пуст.

en: Mail feature is disabled.
uk_UA: Почта отключена

en: Mail usage
uk_UA: Использование почты

en: Main menu labels visibility successfully updated.
uk_UA: Отображение ярлыков меню успешно обновлено.

en: Maintenance message
uk_UA: Сообщение отладки

en: Maintenance mode
uk_UA: Режим техобслуговування

en: Maintenance mode is activated. In this mode, only administrators can login.
uk_UA: Включен режим техобслуживания. В этом режиме могут входить только администраторы.

en: Maintenance settings
uk_UA: Настройки техобслуживания

en: Male
uk_UA: Чоловіча

en: Malformed resolver SQL query
uk_UA: Искаженный запрос SQL

en: Manage SQL
uk_UA: Управління SQL

en: Manage SSL certificate
uk_UA: Управление сертификат SSL

en: Manage htaccess users and groups
uk_UA: Управление htaccess пользователями и группами

en: Manage users
uk_UA: Управлення користувачами

en: Manage users and groups
uk_UA: Управление пользователями и группами

en: Manage your protected areas, users and groups.
uk_UA: Управление защищенными зонами, пользователями и группами

en: Manual
uk_UA: Вручную

en: Mark
uk_UA: Мітка

en: Max number of login attempts
uk_UA: Максимальна кількість спроб входу

en: Max traffic
uk_UA: Максимальный трафик

en: Max. remote filesize (%s) has been reached. Your remote file is %s
uk_UA: Максимальный размер удаленного файла (%s) был достигнут. Ваш файл имеет размер %s

en: Max. remote filesize (%s) is reached. Your remote file is %s
uk_UA: Достигнут максимальный размер файла (%s). Загружаемый файл имеет размер %s

en: Maximum number of captcha validation attempts
uk_UA: Максимум попыток подтверждения CAPTCHA

en: Maximum number of validation attempts before waiting restriction intervenes
uk_UA: Максимальное количество попыток входа перед блокировкой

en: Medium
uk_UA: Средний

en: Member of group
uk_UA: Член группы

en: Memory information
uk_UA: Информация о памяти

en: Message
uk_UA: Повідомлення

en: Message template
uk_UA: Шаблон повідомлення

en: Message template info
uk_UA: Інформація про шаблон

en: Message to reseller before deleting the software
uk_UA: Повідомте реселлера перед видаленням цього ПЗ

en: MiB
uk_UA: МБ

en: Migration file %s is not readable.
uk_UA: Файл миграции %s нечитаем.

en: Minute
uk_UA: Хвилина

en: Minutes
uk_UA: Хвилин

en: Missing domain
uk_UA: Відсутній домен

en: Model
uk_UA: Модель

en: Modification in progress...
uk_UA: Процесс модификации...

en: Month
uk_UA: Місяц

en: Monthly traffic limit [MiB]
uk_UA: Месячный порог трафика [Мб]

en: Monthly traffic limit must be a number.
uk_UA: Месячный порог трафика должен быть числом.

en: Monthly traffic warning cannot be bigger than monthly traffic limit.
uk_UA: Предопреждение о пороге трафика не может быть больше ежемесячного порога трафика.

en: Monthly traffic warning must be a number.
uk_UA: Предупреждение о трафике должно быть числом.

en: More Details
uk_UA: Больше данных

en: Mount
uk_UA: Точка монтування

en: Mount point
uk_UA: Точка монтування

en: Move
uk_UA: Перемістити

en: Moving aborted.
uk_UA: Перемещение отменено.

en: N/A
uk_UA: Недоступно

en: Name
uk_UA: Ім'я

en: Name cannot be empty.
uk_UA: Имя не может пустовать

en: Network interface (NIC)
uk_UA: Сетевой интерфейс (NIC)

en: Never
uk_UA: Никогда

en: New SQL user data
uk_UA: Новые данные пользователя SQL

en: New alias order for {CUSTOMER}
uk_UA: Новый заказ алиаса для {CUSTOMER}

en: New ticket
uk_UA: Новий запит підтримки

en: Next
uk_UA: Далее

en: Next step
uk_UA: Следующий шаг

en: No
uk_UA: Ні

en: No IP address found.
uk_UA: Не найдено IP адресов.

en: No administrator accounts found.
uk_UA: Не найдено учетных записей администраторов.

en: No anti-rootkits logs
uk_UA: Логи руткитов отсутствуют

en: No available
uk_UA: Недоступно

en: No custom menu found.
uk_UA: Не найдены пользовательские меню.

en: No customer accounts found.
uk_UA: Не найдено учетных записей клиентов.

en: No database update available.
uk_UA: Нет обновлений базы данных.

en: No error found
uk_UA: Ошибок не найдено

en: No file was uploaded.
uk_UA: Файл не был загружен.

en: No group found.
uk_UA: Не найдено групп.

en: No hosting plan available.
uk_UA: Нет доступных хостинг-планов.

en: No records found matching the search criteria.
uk_UA: Не найдено записей, удовлетворяющих критерию.

en: No reseller accounts found.
uk_UA: Не найдено учетных записей реселлеров

en: No reseller available to add the permissions.
uk_UA: Нет доступного реселлера для добавления прав

en: No reseller with activated software installer found!
uk_UA: Не найдено реселлеров с активированным установщиком ПО

en: No reseller with permissions for this software found.
uk_UA: Не найденог реселлеров с правами на это ПО

en: No resellers found.
uk_UA: Не найдено реселлеров.

en: No software available
uk_UA: Нет доступоного ПО

en: No software in Web repository found!
uk_UA: Не найдено ПО в Web-репозитории!

en: No software in software depot available!
uk_UA: В репозитории нет доступного ПО !

en: No software is waiting for activation
uk_UA: Нет приложений ожидающих активации

en: No statistics found for the given period. Try another period.
uk_UA: Не найдено статистики за запрашиваемый период, попробуйте другой период.

en: No unassigned users were found in the database.
uk_UA: В базе данных не найдено неназначенных пользователей.

en: No update available
uk_UA: Обновлений нет

en: No used yet
uk_UA: Ещё не используется

en: No user found.
uk_UA: Не найдено пользователей

en: No users found for this reseller.
uk_UA: Не найдены клиентов этого реселлера.

en: No.
uk_UA: №

en: None
uk_UA: Пусто

en: Normal
uk_UA: Обычный

en: Normal + Forward
uk_UA: Обычный + перенаправление

en: Normal connection
uk_UA: Нешифрованное соединение

en: Normal users
uk_UA: Користувачі

en: Not Found
uk_UA: Не найдено

en: Not Set
uk_UA: Не задано

en: Not found.
uk_UA: Не найдено

en: Not provided
uk_UA: Не предусмотрено

en: Not used
uk_UA: Не используется

en: Note that in manual mode, the NIC and the subnet mask are only indicative.
uk_UA: Заметьте, что в ручном режиме NIC и маска подсети сообщается для сведения и изменению не подлежит.

en: Nothing found - sorry
uk_UA: Ничего не найдено

en: Nothing has been changed.
uk_UA: Ничего не было изменено

en: Nothing has been deleted.
uk_UA: Ничего не было удалено

en: Notices, Warnings and Errors
uk_UA: Повідомлення, попередження та помилки

en: OK
uk_UA: Ок

en: One or more database updates are now available. See the details below.
uk_UA: Одно или более обновление базы данных было найдено. Смотрите детали ниже.

en: Only 'tar.gz' archives are accepted.
uk_UA: Поддерживаются только 'tar.gz' архивы.

en: Only administrators can login when maintenance mode is activated.
uk_UA: Только администраторы могут входить при включенном режиме техобслуживания.

en: Only exec
uk_UA: Только запустить

en: Only gettext Machine Object files (MO files) are accepted.
uk_UA: Допустимы только файлы gettext Machine Object files (MO files).

en: Only numbers in range from 0 to 65535 are allowed.
uk_UA: Разрешены только числа от 0 до 65535

en: Only positive numbers are allowed.
uk_UA: Разрешены только положительные числа

en: Only tar.gz and tar.bz2 archives are supported.
uk_UA: Поддерживаются только архивы tar.gz и tar.bz2

en: Only tar.gz, tar.bz2 and zip archives are accepted.
uk_UA: Поддерживаются только tar.gz, tar.bz2 и zip архивы.

en: Open ticket
uk_UA: Открыть тикет

en: Open tickets
uk_UA: Відкриті запити

en: Operation cancelled: %s
uk_UA: Операция отменена: %s

en: Optional
uk_UA: Опционально

en: Order
uk_UA: Заказ

en: Order successfully deleted.
uk_UA: Заказ успешно удален.

en: Order successfully processed.
uk_UA: Заказ успешно обновлен.

en: Other in
uk_UA: Інше вх

en: Other out
uk_UA: Інше вих

en: Other settings
uk_UA: Інші налаштування

en: Overview
uk_UA: Передперегляд

en: Owner
uk_UA: Власник

en: PB
uk_UA: ПБ

en: PHP %s configuration option
uk_UA: Опция конфигурации PHP %s

en: PHP Configuration options
uk_UA: Опции конфигурации PHP

en: PHP Editor
uk_UA: Редактор PHP

en: PHP GD extension not loaded.
uk_UA: PHP GD расширение не загружено.

en: PHP Permissions
uk_UA: Разрешения PHP

en: PHP Settings
uk_UA: Настройки PHP

en: PHP configuration scheduled for update.
uk_UA: Конфигурация PHP отмечена для обновления.

en: PHP directives values
uk_UA: Значения директив PHP

en: PHP settings
uk_UA: Настройки PHP

en: POP3/IMAP in
uk_UA: POP3/IMAP вх

en: POP3/IMAP out
uk_UA: POP3/IMAP вих

en: POP3/IMAP traffic
uk_UA: POP3/IMAP трафік

en: Package actions
uk_UA: Дії з пакетом

en: Package already exists in the reseller depot!
uk_UA: Пакет уже существует в реселлерском репозитории!

en: Package already exists in the software depot!
uk_UA: Пакет уже существует в репозитории!

en: Package already exists in the software repository!
uk_UA: Пакет уже существует в репозитории ПО!

en: Package already exists in your software repository!
uk_UA: Пакет уже существует в Вашем репозитории ПО!

en: Package install type
uk_UA: Тип встановлення пакету

en: Package installed successfully!
uk_UA: Пакет успешно установлен!

en: Package installed successfully... Awaiting release from admin!
uk_UA: Пакет успешно установлен... Ожидание подтверждения администратором!

en: Package language
uk_UA: Мова пакету

en: Package name
uk_UA: Имя пакета

en: Package title
uk_UA: Назва пакету

en: Package type
uk_UA: Тип пакету

en: Package vendor HP
uk_UA: Видавець пакету

en: Package version
uk_UA: Версія пакету

en: Panel default language
uk_UA: Вибір мови панелі за замовчанням

en: Parent directory
uk_UA: Родительский каталог

en: Partition
uk_UA: Розділ

en: Password
uk_UA: Пароль

en: Password cannot be empty.
uk_UA: Поле пароля пусто.

en: Password cannot be longer than 30 characters.
uk_UA: Пароль не может быть длиннее 30 символов.

en: Password confirmation
uk_UA: Подтверждение пароля

en: Password contains unallowed characters.
uk_UA: Пароль содержит запрещенные символы.

en: Password data
uk_UA: Дані паролю

en: Password email
uk_UA: Пароль почтового ящика

en: Password is missing.
uk_UA: Пароль отсутствует.

en: Password is shorter than %s characters.
uk_UA: Пароль короче чем %s знаков.

en: Password minimum length
uk_UA: Минимальная длина пароля

en: Password must be at least %s characters long and contain letters and numbers to be valid.
uk_UA: Пароль должен быть не короче %s символов и содержать буквы и цифры.

en: Password settings
uk_UA: Налаштування пароля

en: Password successfully updated.
uk_UA: Пароль успешно обновлен.

en: Passwords do not match
uk_UA: Пароли не совпадают.

en: Passwords do not match.
uk_UA: Пароли не совпадают.

en: Path
uk_UA: Путь

en: Pending tasks
uk_UA: Ожидается выполнение

en: Percent
uk_UA: Відсоток

en: Permissions
uk_UA: Разрешения

en: Personal data
uk_UA: Персональні дані

en: Personal data successfully updated.
uk_UA: Персональные данные успешно обновлены.

en: Personalise template
uk_UA: Персонализировать шаблон

en: Phone
uk_UA: Телефон

en: PiB
uk_UA: Пб

en: Please activate your new i-MSCP password
uk_UA: Пожалуйста, активируйте ваш новый I-MSCP пароль

en: Please confirm the password.
uk_UA: Пожалуйста, подтвердите пароль.

en: Please contact the administrator!<br>Ask him for the permissions to use this package.<br>It is not allowed to upload this packet two times.<br>Refresh your site to see the new status!
uk_UA: Пожалуйста, свяжитесь с администратором!<br>Обратитесь к нему за разрешениями на пакет.<br>Не разрешается загружать один и тот же пакет дважды.<br>Обновите страницу, чтобы увидеть новый статус!

en: Please enter a name for the protected area.
uk_UA: Пожалуйста, введите имя для защищенной зоны.

en: Please enter a password.
uk_UA: Пожалуйста, введите пароль.

en: Please enter an SQL user host.
uk_UA: Пожалуйста, выберите корректный хост для базы данных

en: Please enter an username.
uk_UA: Пожалуйста, введите имя пользователя.

en: Please enter protected area path.
uk_UA: Пожалуйста, укажите путь для защищенной зоны

en: Please enter your auto-responder message below
uk_UA: Пожалуйста, введите сообщение для автоответчика ниже

en: Please fill up both data fields for password.
uk_UA: Пожалуйста, заполните оба поля для пароля.

en: Please select another directory. %s (%s) is installed there.
uk_UA: Пожалуйста, выберите другой каталог. %s (%s) уже установлен туда.

en: Please select at least one user.
uk_UA: Пожалуйста, укажите хотябы одного пользователя.

en: Please set now the username and password for the later login in the software. (Required fiels)
uk_UA: Пожалуйста, введите логин и пароль для последующего входа в приложение. (Необходимые поля)

en: Please specify a message content.
uk_UA: Пожалуйста, напишите содержимое сообщения.

en: Please specify a message subject.
uk_UA: Пожалуйста, укажите тему сообщения.

en: Please type database name.
uk_UA: Пожалуйста, укажите название базы данных.

en: Please type your message.
uk_UA: Пожалуйста, напишите Ваше сообщение.

en: Plugin
uk_UA: Плагин

en: Plugin %s activated.
uk_UA: Плагин %s активирован.

en: Plugin %s cannot be activated.
uk_UA: Плагин %s не может быть активирован.

en: Plugin %s cannot be deactivated.
uk_UA: Плагин %s не может быть деактивирован.

en: Plugin %s cannot be deleted.
uk_UA: Плагин %s не может быть удален.

en: Plugin %s cannot be installed.
uk_UA: Плагин %s не может быть инсталлирован.

en: Plugin %s cannot be protected.
uk_UA: Плагин %s не может быть защищен.

en: Plugin %s cannot be reconfigured.
uk_UA: Плагин %s не может быть перенастроен.

en: Plugin %s cannot be uninstalled.
uk_UA: Плагин %s не может быть деинсталлирован.

en: Plugin %s cannot be updated.
uk_UA: Плагин %s не может быть обновлен.

en: Plugin %s deactivated.
uk_UA: Плагин %s деактивирован.

en: Plugin %s deleted.
uk_UA: Плагин %s удален.

en: Plugin %s installed.
uk_UA: Плагин  %s установлен.

en: Plugin %s is protected.
uk_UA: Плагин %s защищен

en: Plugin %s protected.
uk_UA: Плагин %s защищен

en: Plugin %s reconfigured.
uk_UA: Плагин %s перенастроен.

en: Plugin %s scheduled for activation.
uk_UA: Плагин %s помечен для активации.

en: Plugin %s scheduled for change.
uk_UA: Плагин %s помечен для изменения.

en: Plugin %s scheduled for deactivation.
uk_UA: Плагин %s помечен для деактивации.

en: Plugin %s scheduled for installation.
uk_UA: Плагин %s помечен для установки.

en: Plugin %s scheduled for uninstallation.
uk_UA: Плагин %s помечен для удаления.

en: Plugin %s scheduled for update.
uk_UA: Плагин %s помечен для обновления.

en: Plugin %s uninstalled.
uk_UA: Плагин %s удален.

en: Plugin %s updated.
uk_UA: Плагин %s обновлен.

en: Plugin Manager: Could not change the %s plugin: %s
uk_UA: Менеджер плагинов: Невозможно изменить плагин %s: %s

en: Plugin Manager: Could not delete %s plugin files. You should run the set-gui-permissions.pl script and try again.
uk_UA: Менеджер плагинов: Невозможно удалить файлы плагина %s. Требуется запустить скрипт set-gui-permissions.pl и попробовать снова.

en: Plugin Manager: Could not load plugin %s
uk_UA: Менеджер плагинов: Невозможно загрузить плагин %s

en: Plugin Manager: Could not uninstall the %s plugin. Plugin has been locked by another plugin.
uk_UA: Менеджер плагинов: Невозможно удалить плагин %s. Плагин заблокирован другим плагином.

en: Plugin Manager: Could not update the %s plugin: %s
uk_UA: Менеджер плагинов: Невозможно обновить плагин %s: %s

en: Plugin Manager: Could not write the %s file for protected plugins.
uk_UA: Менеджер плагинов не может записать файл %s для защищенных плагинов.

en: Plugin Manager: Directory %s doesn't exist or is not writable
uk_UA: Каталог плагина %s не существует или недоступен!

en: Plugin Manager: Downgrade of %s plugin is not allowed.
uk_UA: Менеджер плагинов: Откат плагина %s не разрешен.

en: Plugin Manager: Plugin %s is not loaded
uk_UA: Менеджер плагинов: Плагин %s не загружен

en: Plugin Manager: Unknown plugin %s
uk_UA: Менеджер плагинов: Неизвестный плагин %s

en: Plugin activation has failed: %s
uk_UA: Активация плагина не удалась: %s

en: Plugin archive
uk_UA: Архив с плагином

en: Plugin archive exceeds the maximum upload size
uk_UA: Архив плагина плагина превышает допустимый размер для загрузки

en: Plugin change has failed: %s
uk_UA: Изменение плагина не удалось: %s

en: Plugin deactivation has failed: %s
uk_UA: Деактивация плагина не удалась: %s

en: Plugin deletion has failed: %s
uk_UA: Удаление плагина не удалось: %s

en: Plugin errors
uk_UA: Ошибки плагинов

en: Plugin has been successfully uploaded.
uk_UA: Плагин был успешно загружен.

en: Plugin installation has failed: %s
uk_UA: Установка плагина не удалось: %s

en: Plugin item errors
uk_UA: Ошибки плагинов

en: Plugin list is empty.
uk_UA: Список плагинов пуст.

en: Plugin management
uk_UA: Управление плагинами

en: Plugin uninstallation has failed: %s
uk_UA: Деинсталляция плагина не удалось: %s

en: Plugin update has failed: %s
uk_UA: Обновление плагина не удалось: %s

en: Plugins Upload
uk_UA: Загрузка плагинов

en: Plugins hook into i-MSCP to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core i-MSCP application by thousands of developers all over the world. You can find new plugins to install by browsing the %s.
uk_UA: Плагины подключаются в i-MSCP для расширения её функциональности. Плагины разрабатываются независимо от ядра i-MSCP тысячами разработчиков по всему миру. Вы можете найти новые плагины для установки, просматривая %s

en: Plugins list has been updated: %s new plugin(s) found, %s plugin(s) updated, %s plugin(s) reconfigured, and %s plugin(s) deleted.
uk_UA: Список плагинов обновлен: %s новый(ых) плагин(ов) найден(о), %s плагин(ов) обновлен(о), %s плагин(ов) перенастроен(о), и %s плагин(ов) удален(о).

en: Port
uk_UA: Порт

en: Preserve Host
uk_UA: Хранимый хост

en: Prevent external login for admins
uk_UA: Заборона зовнішніх логінів для адміністраторів

en: Prevent external login for clients
uk_UA: Заборона зовнішніх логінів для клієнтів

en: Prevent external login for resellers
uk_UA: Заборона зовнішніх логінів для реселлерів

en: Previous
uk_UA: Назад

en: Prior to removing this administrator, please move his resellers to another administrator.
uk_UA: Прежде тем, как удалить этого администратора, пожалуйста переведите его реселлеров другому администратору.

en: Priority
uk_UA: Пріоритет

en: Private key
uk_UA: Приватный ключ

en: Private key passphrase if any
uk_UA: Пароль приватного ключа, если необходимо

en: Process update
uk_UA: Процесс обновления

en: Processing...
uk_UA: Выполнение...

en: Processor data
uk_UA: Данные процессора

en: Profile
uk_UA: Профиль

en: Properties
uk_UA: Свойства

en: Properties for reseller with ID %d were not found in database.
uk_UA: Свойства для реселлера ID %d не были найдены в базе данных.

en: Protect
uk_UA: Защитить

en: Protect this plugin
uk_UA: Защитить этот плагин

en: Protected
uk_UA: Защищено

en: Protected area data
uk_UA: Данные защищенной зоны

en: Protected area name
uk_UA: Название защищенной зоны

en: Protected area path
uk_UA: Путь защищенной зоны

en: Protected area successfully scheduled for addition.
uk_UA: Защищенная зона успешно помечена для добавления.

en: Protected area successfully scheduled for deletion.
uk_UA: Защищенная зона успешно помечена для удаления.

en: Protected area successfully scheduled for update.
uk_UA: Защищенная зона успешно помечена для обновления.

en: Protected areas
uk_UA: Захищені зони

en: Protocol
uk_UA: Протокол

en: Quota in MiB (0 for unlimited)
uk_UA: Квота в MB (0 неограниченно)

en: Quota in MiB (Max: %s)
uk_UA: Квота в MB (Максимум: %s)

en: RAM
uk_UA: ОЗУ

en: Read ticket
uk_UA: Читать тикет

en: Rebuild languages index
uk_UA: Перестроить языковой индекс

en: Reconfiguration in progress...
uk_UA: Происходит настройка...

en: Record data
uk_UA: Дані записи

en: Redirect
uk_UA: Редирект

en: Redistribute unused quota across existing mailboxes
uk_UA: Распределить неиспользуемое пространство между существующими ящиками

en: Registration date
uk_UA: Дата регистрации

en: Relative weight
uk_UA: Относительный вес

en: Release date
uk_UA: Дата выпуска

en: Release description
uk_UA: Описание выпуска

en: Release version
uk_UA: Версия выпуска

en: Remote Web software repository
uk_UA: Внешний Web-репозиторий

en: Remote file not found.
uk_UA: Удаленный файл не найден.

en: Remove
uk_UA: Видалити

en: Remove IP
uk_UA: Видалити IP

en: Remove permissions
uk_UA: Видилити права

en: Reopen
uk_UA: Возобновить

en: Reopen ticket
uk_UA: Возобновить тикет

en: Repeat password
uk_UA: Повторити пароль

en: Reply
uk_UA: Ответ

en: Request Timeout: The server took too long to send the data.
uk_UA: Задержка зарпоса: Сервер ожидает слишком долго.

en: Requires Database?
uk_UA: Требуется база данных?

en: Reseller
uk_UA: Реселлер

en: Reseller / Customers / Add Customer
uk_UA: Реселлер / Клиенты / Добавить клиента

en: Reseller / Customers / Add Customer - Next Step
uk_UA: Реселлер / Клиенты / Добавить клиента - Следующий шаг

en: Reseller / Customers / Circular
uk_UA: Реселлер / Клиенты / Почтовая рассылка

en: Reseller / Customers / Domain Aliases
uk_UA: Реселлер / Клиенты / Алиасы домена

en: Reseller / Customers / Lost Password Email
uk_UA: Реселлер / Клиенты / Письмо восстановления пароля

en: Reseller / Customers / Overview
uk_UA: Реселлер / Клиенты / Обзор

en: Reseller / Customers / Overview / Domain Details
uk_UA: Реселлер / Клиенты / Обзор / Детали домена

en: Reseller / Customers / Overview / Edit Customer
uk_UA: Реселлер / Клиенты / Обзор / Редактировать клиента

en: Reseller / Customers / Overview / Edit Domain
uk_UA: Реселлер / Клиенты / Обзор / Редактировать домен

en: Reseller / Customers / Welcome Email
uk_UA: Реселлер / Клиенты / Приветственное письмо

en: Reseller / Domains / Add Domain Alias
uk_UA: Реселлер / Домены / Добавить алиас

en: Reseller / Domains / Edit Domain Alias
uk_UA: Реселлер / Домены / Изменить алиас

en: Reseller / General / Overview
uk_UA: Реселлер / Основное / Обзор

en: Reseller / General / Software Upload
uk_UA: Реселлер / Основное / Загрузка ПО

en: Reseller / Hosting Plans / Add Hosting Plan
uk_UA: Реселлер / Хостинг-планы / Добавить хостинг-план

en: Reseller / Hosting Plans / Overview
uk_UA: Реселлер / Хостинг-планы / Обзор

en: Reseller / Profile / Account Summary
uk_UA: Реселлер / Профиль / Учетная запись

en: Reseller / Profile / Language
uk_UA: Реселлер / Профиль / Язык

en: Reseller / Profile / Layout
uk_UA: Реселлер / Профиль / Обложка

en: Reseller / Profile / Password
uk_UA: Реселлер / Профиль / Пароль

en: Reseller / Profile / Personal Data
uk_UA: Реселлер / Профиль / Персональные данные

en: Reseller / Statistics / IP Usage
uk_UA: Реселлер / Статистика / Использование IP

en: Reseller / Statistics / Overview
uk_UA: Реселлер / Статистика / Обзор

en: Reseller / Statistics / Overview / {USERNAME} USER Statistics
uk_UA: Реселлер / Статистика / Общее / Статистика пользователя {USERNAME}

en: Reseller / Support / Closed Tickets
uk_UA: Реселлер / Служба поддержки / Закрытые тикеты

en: Reseller / Support / New Ticket
uk_UA: Реселлер / Служба поддержки / Новый тикет

en: Reseller / Support / Open Tickets
uk_UA: Реселлер / Служба поддержки / Открытые тикеты

en: Reseller / Support / View Ticket
uk_UA: Реселлер / Служба поддержки / Просмотреть тикет

en: Reseller /Hosting Plans / Edit Hosting Plan
uk_UA: i-MSCP - Реселлер / Управление хостинг-планами / Редактировать хостинг-план

en: Reseller Name
uk_UA: Ім'я Реселлера

en: Reseller account successfully created.
uk_UA: Учетная запись реселлера успешно создана

en: Reseller account successfully updated.
uk_UA: Учетная запись реселлера успешно обновлена.

en: Reseller and customer
uk_UA: Реселлер и клиент

en: Reseller and customer levels
uk_UA: Реселлерский и клиентский уровень

en: Reseller assignment
uk_UA: Призначення реселлера

en: Reseller assignments
uk_UA: Назначение реселлера

en: Reseller consumption
uk_UA: Затраты Реселлера

en: Reseller data
uk_UA: Дані реселлера

en: Reseller level
uk_UA: Рівень реселлера

en: Reseller list
uk_UA: Список реселлерів

en: Reseller list is empty.
uk_UA: Список реселлеров пуст.

en: Reseller name
uk_UA: Ім'я реселлера

en: Reseller software list
uk_UA: Список ПЗ реселерів

en: Reseller statistics
uk_UA: Статистика реселлера

en: Reseller successfully added.
uk_UA: Реселлер успешно добавлен.

en: Reseller total
uk_UA: Всього реселлерів

en: Reseller users
uk_UA: Реселлери

en: Reseller with permissions total
uk_UA: Всього реселлерів з правами

en: Reseller's layout color successfully updated.
uk_UA: Цвет подложки реселлера успешно обновлен.

en: Reseller/IP usage statistics
uk_UA: Реселлер / Статистика использования IP

en: Resellers
uk_UA: Реселлери

en: Resellers and customers
uk_UA: Реселлеры и клиенты

en: Reset
uk_UA: Скинути

en: Restore
uk_UA: Відновити

en: Restore backup
uk_UA: Відновити резервну копію

en: Revision date
uk_UA: Дата ревизии

en: Rights
uk_UA: Права

en: Rights successfully added.
uk_UA: Права успешно добавлены

en: Rights successfully removed.
uk_UA: Права успешно удалены

en: SMTP in
uk_UA: SMTP вх

en: SMTP out
uk_UA: SMTP вих

en: SMTP traffic
uk_UA: SMTP трафік

en: SQL database
uk_UA: База данных SQL

en: SQL database limit
uk_UA: Баз данных SQL

en: SQL database limit is disabled but SQL user limit is not.
uk_UA: SQL базы данных отключены, однако пользователи - нет.

en: SQL database limit is disabled.
uk_UA: Лимит баз данных SQL отключен.

en: SQL database limit is not <i>disabled</i>.
uk_UA: Базы данных SQL не <i>отключены</i>.

en: SQL database limit reached.
uk_UA: Лимит баз данных SQL достигнут.

en: SQL database successfully created.
uk_UA: База данных успешно добавлена.

en: SQL database successfully deleted.
uk_UA: База данных успешно удалена.

en: SQL databases
uk_UA: Облікові записи SQL

en: SQL databases only
uk_UA: Только базы данных SQL

en: SQL user
uk_UA: Пользователь SQL

en: SQL user host
uk_UA: Хост пользователя SQL

en: SQL user limit
uk_UA: Лимит пользователей SQL

en: SQL user limit is <i>disabled</i>.
uk_UA: Лимит пользователей SQL <i>отключен</i>.

en: SQL user limit is disabled but SQL database limit is not.
uk_UA: Лимит пользователей SQL отключен, однако лимит баз данных - нет

en: SQL user limit is disabled.
uk_UA: Лимит пользователей SQL отключен.

en: SQL user name
uk_UA: Имя пользователя SQL

en: SQL user password successfully updated.
uk_UA: Пароль пользователя SQL успешно обновлен.

en: SQL user prefix/suffix
uk_UA: Префикс/суффикс пользователя SQL

en: SQL user successfully added.
uk_UA: Пользователь SQL успешно добавлен.

en: SQL user successfully deleted.
uk_UA: Пользователь SQL успешно удален.

en: SQL users
uk_UA: Користувачі SQL

en: SSL certificate successfully scheduled for addition.
uk_UA: SSL cертификат успешно отмечен для добавления.

en: SSL certificate successfully scheduled for deletion.
uk_UA: SSL cертификат успешно отмечен для удаления.

en: SSL certificate successfully scheduled for update.
uk_UA: SSL cертификат успешно отмечен для обновления.

en: SSL feature is not available. You can only view your certificate.
uk_UA: Функция SSL недоступна. Вы можете только просмотреть Ваш сертификат.

en: SSL status
uk_UA: статус SSL

en: Save
uk_UA: Зберегти

en: Search
uk_UA: Знайти

en: Sec.
uk_UA: Сек.

en: Secure connection
uk_UA: Шифрованное соединение

en: Security code
uk_UA: Код безпеки

en: Security code has expired
uk_UA: Срок кода безопасности истек

en: Select group
uk_UA: Выберите группу

en: Send
uk_UA: Отправит

en: Send circular
uk_UA: Отправить рассылку

en: Send message
uk_UA: Відправити повідомлення

en: Send message to
uk_UA: Кому відправити

en: Send new login data
uk_UA: Відправити нову інформацію для входу

en: Send reply
uk_UA: Надіслати відповідь

en: Send to
uk_UA: Отправить

en: Sender email
uk_UA: Адрес отправителя

en: Sender email is missing.
uk_UA: Имя отправителя отсутствует.

en: Sender name
uk_UA: Имя отправителя

en: Sender name is missing.
uk_UA: Имя отправителя отсутствует.

en: Separate multiple email addresses by comma or a line-break.
uk_UA: Разделяйте множество почтовых адресов пробелами, запятыми или прочерками.

en: Separate multiple email addresses with a line-break.
uk_UA: При вводе нескольких email адресов, каждый адрес должен располагаться на отдельной строке

en: Server ports
uk_UA: Порти сервера

en: Server statistics
uk_UA: Статистика сервера

en: Server status
uk_UA: Статус сервера

en: Server traffic
uk_UA: Трафік серверу

en: Server traffic settings
uk_UA: Налаштування трафіку сервера

en: Server traffic settings successfully updated.
uk_UA: Настройки трафика сервера успешно обновлены.

en: Service Name
uk_UA: Имя службы

en: Service Unavailable
uk_UA: Служба недоступна

en: Service name
uk_UA: Ім'я служби

en: Service name already exists.
uk_UA: Имя службы уже существует.

en: Service port successfully added
uk_UA: Порт служб был успешно добавлен

en: Service port successfully removed.
uk_UA: Порт служб был успешно удален

en: Service ports
uk_UA: Порты служб

en: Service protocol
uk_UA: Протокол служби

en: Services status
uk_UA: Статус сервісів

en: Sessions
uk_UA: Сессия

en: Settings
uk_UA: Налаштування

en: Settings saved.
uk_UA: Настройки сохранены

en: Shared mount point
uk_UA: Распределенная точка монтирования

en: Show
uk_UA: Показати

en: Show %s records per page
uk_UA: Показывать %s записей на странице

en: Show HTML output compression size comment
uk_UA: Показать комментарий размера сжатия вывода HTML

en: Show SSL certificate
uk_UA: Показать SSL сертификат

en: Show detailed statistics for this reseller
uk_UA: Показать детальную статистику для этого реселлера

en: Show detailed statistics for this user
uk_UA: Показать детальную статистику для этого реселлера

en: Show in
uk_UA: Показати в

en: Show labels for main menu links
uk_UA: Использовать ярлыки для ссылок главного меню

en: Showing %s to %s of %s records
uk_UA: Показано с %s по %s из %s записей

en: Showing 0 to 0 of 0 records
uk_UA: Показано с 0 по 0 из 0 записей

en: Size
uk_UA: Розмір

en: Software
uk_UA: Програмное обеспечение

en: Software Description
uk_UA: Описание пакета

en: Software available
uk_UA: Програмное обеспечение доступно

en: Software deleted.
uk_UA: Програмное обеспечение удалено

en: Software depot upload
uk_UA: Завантаження до репозиторію ПЗ

en: Software details
uk_UA: Програмное обеспечение - детали

en: Software has been deleted.
uk_UA: Программное обеспечение было удалено.

en: Software has been successfully imported.
uk_UA: Программное обеспечение было успешно импортировано.

en: Software in repository
uk_UA: Програмное обеспечение в репозитории

en: Software installation
uk_UA: Установка програмного обеспечения

en: Software installer
uk_UA: Установщик програмного обеспечения

en: Software installer options
uk_UA: Настройки установщика програмного обеспечения

en: Software installer options successfully updated.
uk_UA: Настройки установщика програмного обеспечения успешно обновлены.

en: Software instance has been scheduled for installation
uk_UA: ПО не было помечено для установки.

en: Software management
uk_UA: Управление ПО

en: Software name
uk_UA: Название ПО

en: Software not found!
uk_UA: Пакет не найден!

en: Software options
uk_UA: Настройки ПО

en: Software permissions
uk_UA: Права ПЗ

en: Software repository
uk_UA: Репозиторий программного обеспечения

en: Software status
uk_UA: Статус ПО

en: Software successfully scheduled for deletion.
uk_UA: ПО успешно помечено для удаления.

en: Software total
uk_UA: Всього ПЗ

en: Software upload
uk_UA: Загрузка ПО

en: Software was activated.
uk_UA: ПЗ було активовано.

en: Software was deleted.
uk_UA: ПЗ було видалено.

en: Software-Synonym
uk_UA: Синоним ПО

en: Software-Version
uk_UA: Версия ПО

en: Softwaredepot
uk_UA: Репозиторій ПЗ

en: Start installation
uk_UA: Добавить в репозиторий

en: State
uk_UA: Штат

en: State/Province
uk_UA: Область / Район

en: Statistics
uk_UA: Статистика

en: Stats
uk_UA: Статистика

en: Status
uk_UA: Статус

en: Street 1
uk_UA: Основна адреса

en: Street 2
uk_UA: Додаткова адреса

en: Strong passwords
uk_UA: Использовать сильные пароли

en: Subdomain
uk_UA: Піддомен

en: Subdomain %s already exist.
uk_UA: Поддомен %s уже существует.

en: Subdomain %s cannot be forwarded on itself.
uk_UA: Поддомен %s не может быть перенаправлен на самого себя.

en: Subdomain %s is unavailable.
uk_UA: Поддомен %s недоступен.

en: Subdomain alias
uk_UA: Алиас поддомена

en: Subdomain alias errors
uk_UA: Ошибки алиаса поддомена

en: Subdomain alias scheduled for deletion.
uk_UA: Алиас поддомена помечен для удаления.

en: Subdomain alias you are trying to remove has Ftp accounts. Please remove them first.
uk_UA: Алиас поддомена, который Вы пытаетесь удалить имеет учетные записи FTP. Сначала удалите их.

en: Subdomain errors
uk_UA: Помилки піддоменів

en: Subdomain forward
uk_UA: Перенаправление поддомена

en: Subdomain limit
uk_UA: Лимит поддоменов

en: Subdomain mail
uk_UA: Поддомен почты

en: Subdomain name
uk_UA: Имя поддомена

en: Subdomain name is not valid.
uk_UA: Имя поддомена неверно

en: Subdomain scheduled for deletion.
uk_UA: Поддомен помечен для удаления.

en: Subdomain successfully scheduled for addition.
uk_UA: Поддомен успешно помечен для добавления.

en: Subdomain successfully scheduled for update
uk_UA: Поддомен успешно помечен для обновления.

en: Subdomain you are trying to remove has Ftp accounts. Remove them first.
uk_UA: Поддомен, который Вы пытаетесь удалить имеет учетные записи FTP. Сначала удалите их.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Please remove them first.
uk_UA: Поддомен, который вы пытаетесь удалить, содержит учетные записи почты. Сначала удалите их.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Remove them first.
uk_UA: Поддомен, который вы пытаетесь удалить, содержит учетные записи почты. Сначала удалите их.

en: Subdomains
uk_UA: Піддомени

en: Subject
uk_UA: Тема

en: Subject is missing.
uk_UA: Тема сообщения отсутствует.

en: Submit changes
uk_UA: Застосувати зміни

en: Support
uk_UA: Поддержка

en: Support system
uk_UA: Служба підтримки

en: Suspended
uk_UA: Призупинений

en: Swap
uk_UA: Розділ підкачки

en: Switch
uk_UA: Перейти

en: Switch to the backups directory
uk_UA: Перейти в каталог backups/

en: Switch to user interface
uk_UA: Перейти в інтерфейс користувача

en: Syntax error found in mail forward list.
uk_UA: Была найдена ошибка синтаксиса в списке перенаправления.

en: System
uk_UA: Система

en: System data
uk_UA: Системные данные

en: System error - custom error page was not updated.
uk_UA: Системная ошибка - пользовательская  страница ошибки не обновлена.

en: System information
uk_UA: Системная информация

en: System tools
uk_UA: Системні інструменти

en: System under maintenance
uk_UA: Система на отладке

en: TB
uk_UA: ТБ

en: Target
uk_UA: Цель

en: Target domain
uk_UA: Целевой домен

en: Target port
uk_UA: Порт призначення

en: Target port must be a number.
uk_UA: Порт должен быть числом.

en: Temporary folder not found.
uk_UA: Временная папка не найдена.

en: The %s limit for this customer cannot be greater than %d, your calculated limit.
uk_UA: Лимит %s для этого клиента не может быть выше чем  <strong>%d</strong>, Ваш расчетный лимит.

en: The %s limit for this customer cannot be lower than %d, the total of %s already used by him.
uk_UA: Лимит %s для этого клиента не может быть ниже чем  <strong>%d</strong>, %s из которых он уже использует.

en: The %s limit for this customer cannot be set to 'disabled' because he has already %d %s.
uk_UA: Лимит %s для этого клиента не может быть отключен, потому что у него уже <strong>%d</strong> %s.

en: The %s limit for this customer cannot be unlimited because your are limited for this service.
uk_UA: Лимит %s для этого клиента не может быть неограниченнным, потому что существует ограничение для Вас.

en: The %s plugin version %s is not compatible with your i-MSCP version.
uk_UA: Ваша версия i-MSCP несовместима с %s плагином версии %s.

en: The %s translation file has been ignored: Translation table is empty.
uk_UA: Язык %s перевода был проигнорирован: Таблица перевода пуста.

en: The directory %s doesn't exists. Please create that directory using your file manager.
uk_UA: Каталог %s не существует. Пожалуйста создайте его, используя Ваш файловый менеджер.

en: The domain is currently deactivated. The modification of some of its properties will result by a complete or partial reactivation of it.
uk_UA: Сейчас домен деактивирован. Изменение свойств домена приведет к его частичной или полной реактивации.

en: The domain or at least one of its entities has a different status than 'ok'.
uk_UA: Домен, или как минимум одно его записей не имеет статуса 'ok'.

en: The domain you are trying to edit doesn't exist.
uk_UA: Домен, который Вы пытаетесь отредактировать, не существует.

en: The menu you are trying to edit doesn't exist.
uk_UA: Меню, которое Вы пытаетесь отредактировать, не существует.

en: The package is corrupt. Please correct it.
uk_UA: Пакет поврежден. Пожалуйста, исправьте его.

en: The package will be installed automatically to your system after upload.<br>Refresh your site to see the new status!
uk_UA: Пакет будет автоматически установлен в вашу систему после загрузки.<br>Обновите страницу, чтобы увидеть новый статус!

en: The password field is empty.
uk_UA: Поле пароля пусто.

en: The private key doesn't belong to the provided SSL certificate.
uk_UA: Приватный ключ не принадлежит предоставленному сертификату.

en: The remote filesize (%s) is lower than 1 byte. Please check the URL.
uk_UA: Размер удаленного файла (%s) меньше 1 байта. Пожалуйста, проверьте URL.

en: The reseller you want to remove has one or more customers accounts. Please remove them first.
uk_UA: Реселлер, которго вы хотите удалить, имеет одного или более клиентов.<br /> Сначала удалите их.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
uk_UA: Загружаемый файл был загружен частично.

en: The username %s is not available.
uk_UA: Имя пользователя %s недоступно.

en: The username field is empty.
uk_UA: Поле имя пользователя пусто.

en: The value has been found in the stack
uk_UA: Значение было найдено в стеке

en: The value has not been found in the stack
uk_UA: Значение не было найдено в стеке

en: The values must not be equal
uk_UA: Значения не должны быть равны

en: There is an Error inside your package. Please check it!<br>Refresh your site to see the new status!
uk_UA: Ошибка Вашего пакета. Пожалуйста, проверьте его!<br>Обновите Ваш сайт, чтобы увидеть новый статус!

en: There is no pending task. Operation canceled.
uk_UA: Задач в ожидании нет. Операця аннулирована.

en: This Package (%s, V%s) was deleted by your reseller. You can only uninstall this package!<br>Please delete the files and database for this package manually!
uk_UA: Пакет (%s, V%s) был удален вашим реселлером. Вы можете только удалить этот пакет!<br>Пожалуйста, удалите файлы и базы данных этого пакета вручную!

en: This database will be permanently deleted. This process cannot be recovered. All users linked to this database will also be deleted if not linked to another database. Are you sure you want to delete the '%s' database?
uk_UA: Эта база данных будет удалена навсегда. Процесс не может быть отменен. Все пользователи, прикрепленные к базе данных также будут удалены, если они не прикреплены к другим базам данных. Вы уверены что хотите удалить базу данных '%s' ?

en: This htaccess group already exists.
uk_UA: Группа htaccess уже существует.

en: This htaccess user already exist.
uk_UA: Пользователь htaccess уже существует.

en: This interface allow to add or remove IP addresses.
uk_UA: В этой маске Вы можете добавлять или удалять IP адреса.

en: This is the host from which this SQL user must be allowed to connect to the SQL server. Enter the %s wildcard character to allow this SQL user to connect from any host.
uk_UA: Это хост, с которого данный пользователь SQL lДолжен иметь доступ на подключение. Введите спецсимвол %s для того, чтобы данный пользователь мог подключиться с любого хоста.

en: This package already exists in the administrator software repository.
uk_UA: Этот пакет уже существует в репозитории администратора.

en: This package already exists in the depot of the reseller "%1$s"!
uk_UA: Пакет уже существует в репозитории реселлера  "%1$s"!

en: This package already exists in the software depot!
uk_UA: Пакет уже существует в репозитории!

en: This package already exists in your software repository.
uk_UA: Этот пакет уже существует в Вашем репозитории.

en: This package is installed on following domain(s):
uk_UA: Пакет установлен для следующих доменов:

en: This package is not installed
uk_UA: Пакет не установлен

en: This package is not installed yet
uk_UA: Этот пакет еще не установлен

en: This software is installed on following domain(s):
uk_UA: Это ПО установлено на следующих доменах:

en: This user has domain record. First remove the domain from the system.
uk_UA: Этот пользователь имеет учетную запись домена. Сначала удалите домен из системы.

en: This user name already exist.
uk_UA: Ім'я користувача вже існує.

en: TiB
uk_UA: Тб

en: Ticket information
uk_UA: Информация о тикете

en: Ticket successfully closed.
uk_UA: Тикет успешно закрыт.

en: Ticket successfully deleted.
uk_UA: Тикет успешно удален.

en: Ticket successfully reopened.
uk_UA: Тикет успешно открыт снова.

en: Ticket with Id '%d' was not found.
uk_UA: Тикет с Id '%d' не был найден.

en: To Admin
uk_UA: До адміністратора

en: To reseller
uk_UA: До реселлера

en: To unprotect this plugin, you must edit the %s file
uk_UA: Чтобы снять защиту с этого плагина, Вы должны отредактировать файл %s

en: Total
uk_UA: Всього

en: Total Domains
uk_UA: Всього доменів

en: Total Software
uk_UA: Всього ПЗ

en: Total Web software repositories
uk_UA: Всего Web-репозиториев

en: Total installations
uk_UA: Всього встановлень

en: Total mails: %s / %s %s
uk_UA: Всего почты %s / %s %s

en: Total packages in Web software repository
uk_UA: Всего пакетов в Web-репозитории

en: Total reseller
uk_UA: Всего реселлеров

en: Total software
uk_UA: Всього ПЗ

en: Traffic
uk_UA: Трафік

en: Traffic statistics
uk_UA: Статистика трафика

en: Traffic usage
uk_UA: Использование трафика

en: Translated strings
uk_UA: Переведенные строки

en: Type
uk_UA: Тип

en: UP
uk_UA: ПРАЦЮЄ

en: URL forwarding
uk_UA: Перенаправление URL

en: URL port
uk_UA: Порт URL

en: URL protocol
uk_UA: Протокол посилання

en: URL to this admin panel
uk_UA: Посилання на панель керування

en: Unable to close the ticket with Id '%s'.
uk_UA: Невосможно закрыть тикет с ID '%s'.

en: Unable to create '%s' directory for language file.
uk_UA: Невозможно создать каталог '%s' для языкового файла.

en: Unable to create 'LC_MESSAGES' directory for language file.
uk_UA: Невозможно создать каталог 'LC_MESSAGES' для языкового файла.

en: Unable to delete i-MSCP info file.
uk_UA: Невозможно удалить файл информации i-MSCP.

en: Unable to get the IP address list. Please fix this problem.
uk_UA: Невозможно создать список IP адресов. Пожалуйста, исправьте проблему.

en: Unable to get update info from Github
uk_UA: Невозможно получить информацию об обновлении из Github

en: Unable to load i-MSCP info file.
uk_UA: Невозможно загрузить файл информации i-MSCP.

en: Unable to move file.
uk_UA: Не удалось переместить файл.

en: Unable to read Web software repository index file.
uk_UA: Невозможно прочесть индексный файл Web-репозитория

en: Unable to read the %s file.
uk_UA: Невозможно прочесть файл %s.

en: Unable to read the plugin %s file. Please check file permissions
uk_UA: Невозможно прочесть файл плагина %s. Пожалуйста, проверьте права доступа.

en: Unable to read xml file for web software.
uk_UA: Невозможно прочесть xml файл Web-репозитория

en: Unable to reopen ticket with Id '%s'.
uk_UA: Не удается открыть тикет с Id '%s'.

en: Unable to schedule deletion of the customer account. A message has been sent to the administrator.
uk_UA: Не удается удалить учетную запись клиента. Сообщение было отправлено администратору.

en: Unable to schedule deletion of the customer account. Please consult admin logs or your mail for more information.
uk_UA: Не удается удалить учетную запись клиента. Пожалуйста, просмотрите журнал администратора или почту для получения дополнительной информации.

en: Unable to set sslallowselfsigned option
uk_UA: Невозможно включить опцию sslallowselfsigned

en: Unable to set sslverifypeer option
uk_UA: Невозможно включить опцию sslverifypeer

en: Unable to upload file. Max. upload filesize (%1$d MB) reached?
uk_UA: Невозможно загрузить файл. Максимальный размер файла (%1$d MB) достигнут?

en: Unallowed port in forward URL. Only ports above 1024 are allowed.
uk_UA: Неразрешенный порт перенаправления URL. Разрешены только порты больше 1024.

en: Unauthorized
uk_UA: Неавторизовано

en: Unavailable
uk_UA: Недоступно

en: Unexpected error
uk_UA: Произошла неожиданная ошибка: %s

en: Uninstall
uk_UA: Удалить

en: Uninstall this plugin
uk_UA: Удалить плагин

en: Uninstallation in progress...
uk_UA: Удаление в процессе...

en: Uninstalled
uk_UA: Удалено

en: Unknown
uk_UA: Невідомо

en: Unknown Error
uk_UA: Невідома помилка

en: Unknown action requested.
uk_UA: Запрошено неизвестное действие.

en: Unknown action: %s
uk_UA: Неизвестное действие: %s

en: Unknown bruteforce detection type: %s
uk_UA: Неизвесный тип обнаружения атаки перебором: %s

en: Unknown language name.
uk_UA: Неизвестное имя языкового файла.

en: Unknown layout color.
uk_UA: Неизвестный цвед подложки.

en: Unknown reason.
uk_UA: Неизвестная причина.

en: Unknown service name '%s'.
uk_UA: Неизвестное имя службы  '%s'.

en: Unknown status
uk_UA: Неизвестный статус

en: Unknown type.
uk_UA: Неизвестный тип.

en: Unknown username.
uk_UA: Неизвестное имя пользователя.

en: Unlimited
uk_UA: Не ограничено

en: Update
uk_UA: Змінити

en: Update Plugins
uk_UA: Обновить плагины

en: Update SQL user password
uk_UA: Обновить пароль SQL

en: Update data
uk_UA: Змінити дані

en: Update from Web software repository
uk_UA: Обновить из Web-репозитория

en: Update from web depot
uk_UA: Оновити з Web-репозиторія

en: Update in progress...
uk_UA: Производится обновление...

en: Update info
uk_UA: Информация обновления

en: Update of Web software repository index has been aborted. Missing or empty fields.
uk_UA: Обновление индекса Web-репозитория было отменено. Необходимые поля отсутствуют или пусты.

en: Update password
uk_UA: Обновить пароль

en: Updates
uk_UA: Обновления

en: Upload
uk_UA: Завантажити

en: Upload logo
uk_UA: Завантажити логотип

en: Upload now
uk_UA: Завантажити зараз

en: Uptime
uk_UA: Время работы

en: Usage of dot in domain name labels is prohibited.
uk_UA: Использование точек в ярлыках домена запрещено

en: Usage status
uk_UA: Статус использования

en: Use normal connection (No SSL)
uk_UA: Использовать нешифрованное соедиенние (SSL)

en: Use secure connection (SSL)
uk_UA: Использовать шифрованное соедиенние (SSL)

en: Used
uk_UA: Використано

en: Used database
uk_UA: Используемая БД

en: User
uk_UA: Користувач

en: User (first and last) name
uk_UA: Прізвище та ім'я користувача

en: User assignment
uk_UA: Призначення користувача

en: User data successfully updated
uk_UA: Персональные данные успешно обновлены.

en: User data successfully updated.
uk_UA: Персональные данные успешно обновлены.

en: User data were not updated.
uk_UA: Данные пользователя не были обновлены.

en: User data were successfully updated.
uk_UA: Данные были успешно обновлены.

en: User do not exist or you do not have permission to access this interface
uk_UA: Пользователь не существует, или у Вас нет прав для доступа к этому интерфейсу

en: User errors
uk_UA: Ошибки пользователя

en: User has not been deleted.
uk_UA: Пользователь не был удален.

en: User login (system) name
uk_UA: Логін користувача

en: User password
uk_UA: Пароль користувача

en: User real (first and last) name
uk_UA: Справжні ім'я та прізвище користувача

en: User scheduled for deletion.
uk_UA: Пользователь помечен для удаления.

en: User session successfully destroyed.
uk_UA: Сессия пользователя успешно уничтожена.

en: User statistics
uk_UA: Статистика пользователя

en: User successfully disconnected.
uk_UA: Пользователь успешно отсоединен.

en: User type
uk_UA: Тип користувача

en: User type (admin, reseller, user)
uk_UA: Тип користувача (адміністратор, реселлер, клієнт)

en: Username
uk_UA: Ім'я користувача

en: Username and password for application login
uk_UA: Имя пользователя и пароль для входа в приложение

en: Users
uk_UA: Користувачі

en: Value for the PHP %%s directive must be in range %%d to %%d.
uk_UA: Значение PHP <strong>%%s</strong> должно быть между %%d и %%d.

en: Values
uk_UA: Значения

en: Vendor hompage
uk_UA: Перейти на сайт

en: Version
uk_UA: Версия

en: Very high
uk_UA: Очень высокий

en: View
uk_UA: Перегляд

en: View SSL certificate
uk_UA: Просмотреть SSL сертификат

en: View aliases
uk_UA: Показать алиасы

en: View ticket
uk_UA: Просмотр тикета

en: Visit plugin site
uk_UA: Посетить сайт плагина

en: Warning traffic
uk_UA: Предупреждать при трафике

en: Warnings and Errors
uk_UA: Попередження та помилки

en: We are sorry, but the system is currently under maintenance.
    Please try again later.
uk_UA: Мы приносим наши извинения, но система находится в техобслуживании.
    Пожалуйста, попробуйте позже.

en: Web Statistics
uk_UA: Web-статистика

en: Web files only
uk_UA: Только Web-файлы

en: Web folder protection
uk_UA: Защита Web-каталога

en: Web in
uk_UA: WEB вх

en: Web out
uk_UA: WEB вих

en: Web software depot packages total
uk_UA: Всього пакетів в Web-репозиторії

en: Web software repository
uk_UA: Web-репозиторий

en: Web software repository index been successfully updated.
uk_UA: Индекс Web-репозитория был успешно обновлен.

en: Web software repository index is already up to date.
uk_UA: Индекс Web-репозитория имеет последнюю версию.

en: Web statistics
uk_UA: Web-статистика

en: Web traffic
uk_UA: WEB трафік

en: Webmail
uk_UA: Поштовий Веб-інтерфейс

en: Webtools
uk_UA: Web-інструменти

en: Welcome email
uk_UA: Приветственное письмо

en: Welcome email template has been updated.
uk_UA: Шаблон приветственного письма изменён!

en: Welcome {USERNAME} to i-MSCP
uk_UA: {USERNAME}, добро пожаловать в i-MSCP

en: When set to 'yes', your PHP scripts can call the PHP exec() function.
uk_UA: Если да, то функция PHP exec() может использоваться в ваших скриптах.

en: When set to `Auto', the IP address is automatically configured.
uk_UA: В автоматическом режиме IP адрес будет настроен автоматически.

en: When set to `Manual', the configuration is left to the administrator.
uk_UA: В ручном режиме администратор может настроить IP адрес сам.

en: Wrong mail syntax in forward list.
uk_UA: Неверный почтовый синтаксис списка перенаправления.

en: Wrong or unallowed IP address.
uk_UA: Неверный или неразрешенный IP адрес.

en: Wrong or unallowed IP netmask.
uk_UA: Неверная или неразрешенная сетевая маска.

en: Wrong request.
uk_UA: Неверный запрос.

en: Wrong reseller id.
uk_UA: Помилковий ідентифікатор реселлера.

en: Wrong security code
uk_UA: Неверный код безопасности

en: Wrong software id.
uk_UA: Помилковий ідентифікатор ПЗ.

en: Wrong syntax for new expire date.
uk_UA: Неверный синтаксис новой даты истечения.

en: Wrong syntax for the %s limit.
uk_UA: Неверный синтаксис лимита %s .

en: Wrong syntax for the mail quota value.
uk_UA: Неверный синтаксис значения почтовой квоты.

en: Wrong user level provided.
uk_UA: Неверный уровень пользователя.

en: Wrong username.
uk_UA: Неверное имя пользователя

en: XML file URL for the Web software repository
uk_UA: Адрес XML файла для Web-репозитория

en: YB
uk_UA: ЙБ

en: Year
uk_UA: Рік

en: Yes
uk_UA: Так

en: YiB
uk_UA: Йб

en: You are exceeding the monthly server traffic limit.
uk_UA: Вы превышаете месячный порог трафика сервера.

en: You are exceeding you domain alias limit.
uk_UA: Вы превышаете ограничение алиасов домена.

en: You are exceeding your FTP account limit.
uk_UA: Вы превысили лимит FTP-аккаунтов.

en: You are exceeding your SQL database limit.
uk_UA: Вы превысили лимит базы данных SQL.

en: You are exceeding your SQL user limit.
uk_UA: Вы превышаете ограничение пользователей баз данных.

en: You are exceeding your disk space limit.
uk_UA: Вы исчерпали выделенное Вам место на жестком диске.

en: You are exceeding your email account limit.
uk_UA: Вы превысили лимит почтовых ящиков.

en: You are exceeding your monthly traffic limit.
uk_UA: Вы превышаете Ваш месячный порог трафика.

en: You are exceeding your subdomain limit.
uk_UA: Вы превысили лимит субдоменов.

en: You are not allowed to act on your own session.
uk_UA: Вам не разрешено действовать в собственной сессии.

en: You can only upload images.
uk_UA: Вы можете загружать только изображения.

en: You cannot add new email account. You have already assigned all your email quota to other mailboxes. Please first, review your quota assignments.
uk_UA: Вы не можете добавить новый почтовый ящик. Вы уже исчерпали всё доступное для ящиков пространство. Пожалуйста, пересмотрите Вашу политику использования почтовых ящиков.

en: You cannot delete a reseller that has customer accounts.
uk_UA: Вы не можете удалить реселлера, имеющего клиентов. Пожалуйста, сначала удалите их.

en: You cannot delete the default administrator.
uk_UA: Вы не можете удалить стандартного администратора.

en: You cannot delete the last active IP address.
uk_UA: Вы не можете удалить последний активный IP адрес.

en: You cannot forward %s on itself.
uk_UA: Вы не можете перенаправить %s на самого себя.

en: You cannot move <b>%1$s</b> in a destination reseller,<br>which has limits for the <b>%2$s</b> service.
uk_UA: Вы не можете переместить <b>%1$s</b> для целевого реселлера,<br>у которого есть ограничения на службу <b>%2$s</b>.

en: You cannot remove an IP that is assigned to a reseller.
uk_UA: IP адрес, который вы пытаетесь удалить, назначен реселлеру.

en: You cannot set expire date in past.
uk_UA: Дата истечения не может быть в прошлом.

en: You cannot unassign an IP address already in use.
uk_UA: Вы не можете открепить IP адрес, который уже используется.

en: You cannot update a protected plugin.
uk_UA: Вы не можете обновлять защищенные плагины.

en: You do not have DNS resource records.
uk_UA: У Вас нет записей ресурсов DNS.

en: You do not have FTP accounts.
uk_UA: У Вас нет пользователей FTP.

en: You do not have any software uploaded yet
uk_UA: У вас еще нет загруженного программного обеспечения

en: You do not have databases.
uk_UA: У Вас нет баз данных.

en: You do not have domain aliases.
uk_UA: У Вас нет алиасов домена.

en: You do not have permission to install software yet
uk_UA: У Вас ещё нет доступа к установке ПО.

en: You do not have permissions to upload software
uk_UA: У Вас нет прав для загрузки ПО

en: You do not have protected areas.
uk_UA: У Вас нет защищенных зон.

en: You do not have subdomains.
uk_UA: У Вас нет поддоменов.

en: You have a FTP account limit. You cannot add a user with unlimited FTP accounts.
uk_UA: У вас есть лимит учетных записей FTP!<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным числом учетных записей FTP.

en: You have a SQL database limit. You cannot add a user with unlimited SQL databases.
uk_UA: У вас есть лимит баз данных.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным числом баз данных.

en: You have a SQL user limit. You cannot add a user with unlimited SQL users.
uk_UA: У вас есть лимит пользователей БД.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным числом пользователей БД.

en: You have a disk space limit. You cannot add a user with unlimited disk space.
uk_UA: У вас ограничено дисковое пространство.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным дисковым пространством.

en: You have a domain alias limit. You cannot add a user with unlimited domain aliases.
uk_UA: У вас ограничены алиасы доменов.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченными алиасами доменов.

en: You have a mail account limit. You cannot add a user with unlimited email accounts.
uk_UA: У вас есть лимит почтовых ящиков.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным числом почтовых ящиков.

en: You have a monthly traffic limit. You cannot add a user with unlimited monthly traffic.
uk_UA: У вас есть порог трафика.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным порогом трафика.

en: You have a subdomain limit. You cannot add a user with unlimited subdomains.
uk_UA: У вас есть лимит поддоменов.<br />Вы не можете добавлять пользователей с неограниченным числом поддоменов.

en: You have been successfully logged out.
uk_UA: Вы успешно вышли из системы.

en: You have disabled SQL databases for this user. You cannot have SQL users here.
uk_UA: Вы отключили базы данных SQL для этого пользователя.<br />Вы не можете иметь SQL пользователей.

en: You have no closed tickets.
uk_UA: У вас нет закрытых тикетов.

en: You have no groups.
uk_UA: У вас нет групп.

en: You have no open tickets.
uk_UA: У вас нет открытых тикетов.

en: You have not service ports defined.
uk_UA: У Вас нет заданных портов служб.

en: You have reached the maximum number of email accounts allowed by your subscription.
uk_UA: Вы достигли максимального числа почтовых ящиков, доступного Вашей подписке.

en: You have reached the maximum number of subdomains allowed by your subscription.
uk_UA: Вы достигли максимального числа алиасов домена, доступного Вашей подписке.

en: You have reached your domain limit. You cannot add more domains.
uk_UA: Вы достигли Вашего лимита доменов.<br />Вы не можете добавить больше доменов.

en: You have to choose between file-upload and wget-function.
uk_UA: Ви повинні обрати між функціями завантаження файлів або скачування.

en: You must assign at least one IP to this reseller.
uk_UA: Вы должны закрепить за реселлером как минимум один IP адрес.

en: You must choose between local and remote upload.
uk_UA: Вы должны выбрать между локальной и удаленной загрузкой.

en: You must confirm your password.
uk_UA: Вы должны подтвердить Ваш пароль.

en: You must enter a domain alias name.
uk_UA: Вы должны ввести имя алиаса домена

en: You must enter a subdomain name.
uk_UA: Вы должны ввести имя поддомена

en: You must first create a user.
uk_UA: Сначала вы должны создать пользователя.

en: You must first generate a password by clicking on the generate button.
uk_UA: Сначала вы должны сгенерировать пароль, используя кнопку генерации

en: You must provide a password.
uk_UA: Вы должны указать пароль.

en: You must select a file to upload.
uk_UA: Вы должны выбрать файл для загрузки

en: You must select a file to upload/download.
uk_UA: Ви повинні обрати файл для завантаження/скачування.

en: You must select a least one mail account to delete.
uk_UA: Вы должны выбрать как минимум один почтовый ящик для удаления.

en: You must select at least one plugin.
uk_UA: Вы должны выбрать по крайней мере один плагин.

en: You must specify a message.
uk_UA: Вы должны написать сообщение.

en: You must specify a subject.
uk_UA: Вы должны указать тему.

en: You must wait %s minutes before the next attempt.
uk_UA: Ви повинні почекати %s хвилин до наступної спроби.

en: You should enable this directive only if all subdomains of this domain are served through SSL. Note that even if you add this directive, this will not automatically activate the HSTS feature for the subdomains of this domain.
uk_UA: Вы должны включать эту директиву только если поддомены данного домена обслуживаются с использованием SSL. Учтите, что включение директивы не включит функцию HSTS для поддоменов данного домена.

en: Your account has expired.
uk_UA: Ваша учетная запись истекла.

en: Your account has expired. Please renew your subscription.
uk_UA: Ваша учетная запись истекла. Пожалуйста обновите подписку.

en: Your account is currently under maintenance or disabled. Please, contact your reseller.
uk_UA: Ваша учетная запись находится на техобслуживании или отключена, пожалуйста, свяжитесь с Вашим реселлером.

en: Your consumption
uk_UA: Ваши затраты

en: Your i-MSCP version is not compatible with this plugin. Try with a newer version.
uk_UA: Ваша версия i-MSCP несовместима с этим плагином. Попробуйте установить новую версию.

en: Your message
uk_UA: Ваше сообщение

en: Your message has been successfully sent.
uk_UA: Ваше сообщение было успешно отправлено.

en: Your new i-MSCP login
uk_UA: Новый I-MSCP логин

en: Your new password
uk_UA: Ваш новый пароль

en: Your package is corrupt. Please correct it!
uk_UA: Ваш пакет поврежден. Пожалуйста, исправьте его!

en: Your remote filesize (%s) is lower than 1 byte. Please check your URL.
uk_UA: Размер удаленного файла (%s) меньше 1 байта. Пожалуйста, проверьте Ваш URL.

en: Your request for password renewal has been registered. You will receive an email with instructions to complete the process.
uk_UA: Ваш запрос нового пароля был зарегистрирован. Вы получите письмо с инструкциями по завершению процесса смены пароля.

en: Your request for password renewal is either invalid or has expired.
uk_UA: Ваш запрос нового пароля не действителен или его срок истек.

en: Your software package has been activated
uk_UA: Программное обеспечение было активировано.

en: Your software package has been deleted
uk_UA: Программное обеспечение было удалено.

en: ZB
uk_UA: ЗБ

en: ZiB
uk_UA: Зб

en: Zip
uk_UA: Индекс

en: Zip code
uk_UA: Индекс / ZIP-code

en: Zip/Postal code
uk_UA: Поштовий індекс

en: Zone
uk_UA: Зона DNS

en: _: Localised language
uk_UA: Українська мова - Ukrainian

en: `%s` field cannot be empty.
uk_UA: Поле `%s` не может пустовать.

en: activated
uk_UA: активировано

en: activated (Softwaredepot)
uk_UA: активирован (Репозиторий)

en: addition
uk_UA: добавить

en: administrator
uk_UA: Администратор

en: and
uk_UA: и

en: day
uk_UA: день

en: days
uk_UA: дней

en: deleting
uk_UA: Удаление

en: disabled
uk_UA: отключено

en: disk space
uk_UA: дисковое пространство

en: domain
uk_UA: домен

en: domain alias
uk_UA: алиас домена

en: domain aliases
uk_UA: алиасы домена

en: domain data
uk_UA: данные домена

en: domains
uk_UA: домены

en: email account
uk_UA: почтовый ящик

en: email accounts
uk_UA: почтовые ящики

en: enabled
uk_UA: Включено

en: everything
uk_UA: усе

en: from other browser
uk_UA: из другого браузера

en: i-MSCP - Application Management (Permissions)
uk_UA: i-MSCP - Керування додатками (Права)

en: i-MSCP - Client/Create CatchAll Mail Account
uk_UA: i-MSCP - Клиент / Создать перенапраленный почтовый ящик

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Login
uk_UA: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Вхід

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Lost Password
uk_UA: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Утерян пароль

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Maintenance
uk_UA: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Отладка

en: i-MSCP - Software Installer / Management
uk_UA: i-MSCP - Установщик ПО / Управление

en: i-MSCP - Software Management
uk_UA: i-MSCP - Управление ПО

en: i-MSCP - Software Management (Permissions)
uk_UA: i-MSCP - Управление ПО (доступ)

en: i-MSCP - Sofware Management
uk_UA: i-MSCP - Управление ПО

en: i-MSCP / Software Installer / Management
uk_UA: i-MSCP - Установщик ПО / Управление

en: i-MSCP Software installer / Web software repository
uk_UA: i-MSCP - Установка ПО / Web-репозиторий

en: i-MSCP Web software repository
uk_UA: i-MSCP - Web-репозиторий

en: i-MSCP plugin store
uk_UA: магазин плагинов i-MSCP

en: i-MSCP updates
uk_UA: Оновлення i-MSCP

en: i-MSCP version update checking is disabled
uk_UA: Проверка обновлений отключена!

en: installed
uk_UA: установлено

en: installing
uk_UA: установка

en: internet Multi Server Control Panel
uk_UA: Internet Multi Server Control Panel

en: kB
uk_UA: КБ

en: kiB
uk_UA: Кб

en: mail
uk_UA: почта

en: mail accounts
uk_UA: почтовых ящиков

en: missing alias
uk_UA: відсутній аліас

en: missing domain
uk_UA: відсутній домен

en: n\a
uk_UA: Недоступно

en: no
uk_UA: ні

en: not available
uk_UA: недоступно

en: not required
uk_UA: не требуется

en: older than 1 month
uk_UA: старше місяця

en: older than 12 months
uk_UA: старше року

en: older than 2 weeks
uk_UA: старше двох тижнів

en: older than 3 months
uk_UA: старше трьох місяців

en: older than 6 months
uk_UA: старше шести месяців

en: or remote file (Max: %s)
uk_UA: или адрес загрузки (Максимум: %s)

en: orphan entry
uk_UA: одинарний вхід

en: required
uk_UA: требуется

en: subdomain
uk_UA: поддомен

en: subdomains
uk_UA: поддомены

en: traffic
uk_UA: трафик

en: unlimited
uk_UA: не обмежено

en: update
uk_UA: обновить

en: view aliases
uk_UA: показати аліаси

en: waiting for activation
uk_UA: ожидание активации

en: yes
uk_UA: так

en: {USERNAME} user statistics
uk_UA: Статистика пользователя {USERNAME}
